jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


Bojtorján5 # 2012.04.16. 10:34

Nyugdíjasként a nyári hónapokban egy köztisztviselőt felvettünk. Ő azt állítja, hogy ezzel jubileumi jutalomra vált jogosulttá.
Milyen jogszabály alapján lehet elutasítani?

Korall54 # 2012.04.16. 06:06

Tisztelt Fórumozók!

A jubileumi jutalom kifizetésénél közalkalmazottnak a havi alapbért önmagában vagy a bérkompenzációval növelt összegét számolják-e?


Üdv: Korall (53-as nö)

webani # 2012.03.28. 15:29

1973.aug.1-től folyamatos közalkalmazotti munkaviszony után 2012. márc.5-én előrehozott nyugdíjba mentem. Előtte 5 évig prémium éves voltam. Nem kaptam meg a 40 éves jubileumi jutalmat. Jogos ez a döntés?

rujescu # 2012.03.26. 21:37

Tisztelt Fórumozók!

Jubileumi jutalom kifizetésével kapcsolatban kérdeznék.
Édesanyám 1991. október 14. óta a mai napig közalkalmazotti munkaviszonyban van egy vidéki óvodában, mint dajka. Előtte:
1974. jún. 17. - 1984. júl. 6. Kötőipari vállalat
1986. okt. 01. - 1986. dec. 30 Cukorgyár
(összesen 10 év 3 hó 6 nap munkaviszony)

25 éves jubileumi jutalmát 6 évvel ezelőtt kifizették, most a 30 éves jubileumi jutalmát a munkáltató nem akarja kifizetni, arra hivatkozva, hogy nincs 30 éves közalkalmazotti munkaviszonya. Kérdésem, hogy ez jogos-e?

pötyőke # 2012.03.11. 23:46

Köszönöm a válaszokat!
Viszont, ha közalkalmazott maradtam volna, egy BH alapján a kieső időszak nem számítana. Egyébként találtam egy TNM utasítást is, mely szerint szintén nem számít.

Gabicsek # 2012.03.11. 13:59

Ezt csak onnan tudom, mert én azért kaptam meg a jubileumit, mert áthelyezéssel kerültem a munkahelyemre, egyik nap még itt, rögtön a következőn pedig már ott voltam. Nem volt közben semmilyen megszakítás. Ellenkező esetben nem adták volna.

Gabicsek # 2012.03.11. 13:57

(4) A más közszolgálati (közalkalmazotti, kormányzati szolgálati, közszolgálati, bírói, ügyészi) jogviszonyból áthelyezettek, illetve közvetlenül kinevezettek esetében a pótszabadság mértéke és a jubileumi jutalomra jogosultság, valamint a felmentési idő számítása szempontjából az ott eltöltött szolgálati időt is figyelembe kell venni.

Nem vagyok szakember, de áthelyezések esetén számít folyamatosnak. Közben te több hónapig voltál munkanélküli, tehát amikor 2000. 11. 01-jén elhelyezkedtél, nem áthelyezéssel kerültél oda. Szerintem igazuk van, több hónap kimaradt, a folyamatosság azt jelenti, hogy közvetlenül áthelyeznek egyik helyről a másikra, közben pedig nincs több hónap megszakítás. 2000-ben nem is tudtál volna áthelyezéssel elhelyezkedni, mivel közben nem volt munkád.

pötyőke # 2012.03.11. 11:58

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni:
1998.08.15-2000.06.30-ig közalkalmazotti jogviszonyom volt
2000.07.19-2000.11.01-ig munkanélküli voltam
2000.11.01-2001.08.31-ig közalkalmazotti jogviszonyom volt
2001.09.01-től fegyveres testületnél dolgozom - különleges közszolgálati munkaviszony.
Nem akarják a jubileumi jutalom szempontjából elismerni a munkanélküli időszakot megelőző közalkalmazotti munkaviszonyaimat, megszakításra hivatkozva. Hszt. 328 § (4) bekezdésre hivatkoznak.
Helyesen járnak el?

Dikoo # 2012.02.16. 02:14

Üdvözletem!
E 11 fizetési osztályba vagyok sorolva, jár e a 25 éves jubileumi jutalom.

Utazó.1 # 2012.02.13. 16:00

Kedves Válaszadók!
A jelenlegi munkahelyemen dolgozom 1987 óta.
Előtte 1 hónapig (gimi szünetben) képesítés nélküli óvónő, majd főiskola előtt 10 hónapig művelődései ház vezető voltam.
A munkahelyemre bevittem a munkakönyvem, ahol benne vannak az előbbi adatok. Kértem, hogy kapjam meg a 25 éves jubileumi jutalmat.
Azt a választ kaptam, csak az egy évnél hosszabb munkaviszony számít.
Igaz?
Üdv.

hmargo # 2012.01.05. 11:46

Szeretnék érdeklődni, hogy a 2011-ben elfogadott törvény alapján, amely kimondja, hogy azok a nők, akik 1953-ban születtek és 2012. december 31-ig betöltik az 59. életévüket, valamint legalább 37 év munkaviszonnyal rendelkeznek, az előrehozott öregségi nyugdíjat igénybe vehetik-e és ha igen, akkor kapnak -e felmentési időt és ha a 35 év közalkalmazotti munkaviszonyuk megvan, a nyugdíjba vonuláskor megkaphatják-e a 40 éves jub. jutalmat.
Természetesen közalkalmazotti munkaviszonyról van szó.
Köszönettel: HM

Herr1 # 2012.01.03. 15:46

Tisztelt Tanácsadó!
Tanárként 30 éves jubileumi jutalomra leszek jogosult 2012 augusztusában. A 3 havi illetmény összege milyen elemekből tevődik össze?
1.Garantált illetmény
2.Vezetői ,számítástechnikai pótlék???
3.Kiemelt munkavégzésért kapott pótlék????
4.Pedagógusként dolgozva túlórákat is tartok a tanévsorán!A túlórákért kapott jövedelem növeli-e a jubileumi jutalom összegét?
Köszönöm fáradozásukat!

alklari # 2011.11.25. 20:15

"25 éve vagyok a tanári pályán, ebből 3,5 évet Romániában, Csíkszeredában tanítottam, a többit Budapesten. Jár-e nekem a 25 éves jubileumi jutalom?
A munkáltatóm elküldte a megfelelő papírokat, és visszajött azzal, hogy a csíkszeredai évek nem számítanak bele a 25 évbe. Valóban így van?
Várom mielőbb a választ! Köszönöm!

Mentol007 # 2011.10.25. 16:09

Akkor én teljesen félre voltam tájékozódva, úgy gondoltam a jutalmat úgymond kötelező megadni... :(

Az ellen sem emelhetek szót, hogy tisztességtelenül jártak el azzal, hogy szándékosan nem adtak tájékoztatást arról, mit kell tennem, hogy a felmentésemet kell kérnem ahhoz, hogy megkapjam a jutalmat?

C a s a b l a n c a # 2011.10.25. 07:56

Mentol117!
Ehhez ismerni kellene a jogállásodat, illetve az adott Munkáltatóra vonatkozó rendelkezéseket, az esetleges Kollektív Szerződést.
A jutalom adható. Nem jár. Munkáltatója válogatja...

cinege53 # 2011.10.25. 06:56

Kedves Fórumozók! Sorra olvasom a jubileumi jutalommal kapcsolatos felvetéseket, és megérett bennem egy kérdés, én kaphatok-e?
Most novemberben töltöm be az 58. évem és január 1-én megyek nyugdíjba a 40 évessel. Közalkalmazottként dolgozom, és összesen 33 és fél év közalkalmazottim van a jelenlegi munkáltatóm által kiszámolva. Ez azért lényeges,mert eddig még sehol nem kaptam jubileumi jutalmat, munkahelyeim átalakuláson, beolvadáson, átminősítésen..(Kincstár, minisztérium, hivatal..stb.) mentek keresztül, ezért talán nem volt egyszerű a számítás,én pedig végképp nem voltam tisztában a szabályokkal. Amikor kérdeztem, mikor kapok, mondták, hogy abban az évben jár, amikor betölti az ember lánya, visszamenőleg nem adható, és én elfogadtam, de valahogy soha nem értem el az előírt időt, hol előtte voltam, hol utána. Igaz, hogy utólag nem adható meg?
Jelenlegi munkáltatómnál egy éve dolgozom, ezért eddig nem gondoltam rá, de most felmerült bennem, kérhetem-e tőle nyugdíjazásamkor a 30 éves jubileumit? vagy a korábbi munkahelyemtől kellene?
Köszönöm, ha segítetek!

Mentol007 # 2011.10.21. 09:27

Sziasztok,

én érdeklődni szeretnék, hogy nekem 36 év munkaviszonyom van, és most mentem nyugdíjba. A munkahelyemen erről nem adtak tájékoztatást, mikor érdeklődtem hogy kaphatom meg a jubileumi jutalmat. (másik munkatársam utólag kiderült megkapta, de megkérték ne beszéljen nekem arról, hogy kaphatom meg...)

Most utólag közölték, hogy nem jár, mivel nem a "felmentésemet kértem a munkaviszony alól" hanem azt írtam hogy "kérem a nyugdíjazásom miatt a munkaviszony megszüntetését". Most el vagyok kicsit szomorodva, mert ez azt jelenti, hogy semmilyen pénzre nem vagyok jogosult?

A másik kérdésem, hogy 35 éves jubileumi jutalom sem jár?

köszönet előre is a választ!

D.Judit # 2011.10.19. 12:40

Érdeklődni szeretnék: közalkalmazott vagyok 30 éve a tanári pályán. 13 évig Kárpátalján dolgoztam tanári beosztásban 17 éve Magyarországon dolgozom. Kérdésem a következő: jár-e nemem a jubileumi 3 havi bér, hiszen munkaviszonynak elismerték a besorolásnál. Van-e ezzel kapcsolatban valamilyen törvény, ami ennek a jutalomnak a kifizetését megakadályozza,mert a 25 évest sem kaptam meg. Köszönöm válaszát: tisztelettel:D. Judit

internatus # 2011.10.16. 07:51
Nálunk decemberben veszi át az egyház az önkormányzati intézményt. Jogutódlás nélkül, továbbfoglalkoztatással. Közölték, aki nem akar menni, az az átadó munkáltatótól csak végkielégítést kaphat, felmentést nem. Valóban csak erre van lehetőség? A meglévő közalkalmazotti jogviszony elismerését, illetve minden, a közalkalmazottaknak járó juttatást megígérte
  • jubileumi jutalmat is. Kérdésem az, hogy a szerződés megkötésekor elég-e, ha csak a kjt. 55-80.§-a szerepel a szerződésben, vagy kérjük, hogy részletesen sorolják fel (már ha erre hajlandók) a juttatásokat, vállalt kötelezettségeket.

Van-e arra mód, hogy kivédjük az átvételt követő "átszervezés"-nek minősített leépítéseket?

Üdvözlettel: internatus

javítóint # 2011.09.28. 11:13

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy a hosszabb másfél éven át folyamatosan tartó táppénz, illetve a fizetés nélküli szabadság időtartama beleszámít e a közalkalmazott jubileumi jutalmának időtartamába?

Köszönöm a válaszokat!!!

imasz # 2011.09.06. 06:53

Lyonee!

Sajnos teljesen igazad van, már én is több helyen utána néztem, és így van.Köszönöm a segítségedet! Írásban kértem a felmentésem, de nem járultak hozzá, így nem kell kifizetni, én viszont nem kockáztatok és 39 év közalk. jogviszonnyal nyugdíjba megyek, mert ebből is látszik, hogy becsülik meg ma a munkaerőt. Ki tudja mi lesz itt jövőre? Kedves fórumozók, azért figyelek, ha nyugdíjas leszek is, nagyon jó ez a hely, mindenkinek ajánlom, sajnos ma "jogásznak" kell lenni, ha valami ügyünk van, mert senki nem képviseli a munkavállaló érdekeit.

Lyonee # 2011.09.05. 18:45

imasz
Csak egy esetben jár a 40 éves jubileumi jutalom 35 közalkalmazotti jogviszony után, ha a közalkalmazott kéri a felmentését nyugdíjazás miatt és a munkáltató meg is adja.
Ebben az esetben a kjt. alkalmazása szempontjából (de csak a kjt alkalmazása szempontjából) a közalkalmazott nyugdíjasnak minősül, és ezért jár a jub. jut. A munkáltató nem köteles a közalkalmazottat kérésére felmenteni. Még akkor járna, ha nyugdíjas lenne. Pár évvel ezelőtt még nem kellett a munkaviszonyt megszüntetnie annak, aki nyugdíjba ment, ha tovább akart dolgozni.
Mivel nem felmentéssel szűnt meg a jogviszonyod a saját kérésedre, ezért nem jár a 40 éves jubileumi jutalom, csak akkor járna, ha naptári napra pontosan meglenne a 40 év k.jogviszony.

Lyonee # 2011.09.05. 14:25

hars52
Biztos, hogy beleszámít.
kjt.87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
  3. a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,
  4. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  5. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  6. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  7. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  8. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

hars52 # 2011.09.05. 12:51

Lyonee!
Abban nem vagyok biztos, hogy közalkalmazottaknál a jubileumi jutalomra jogosító évek összeszámolásába a közalkalmazotti munkahelyeken túl a köztisztviselői munkahelyek (önkormányzat, apeh) beleszámítanak-e?
Válaszod köszönöm: Zsuzsa

imasz # 2011.09.05. 07:30

Először kértem felmentéssel, de elutasítottak, hogy nem tudnak fizetni, utána én azt mondtam felmondok, végül abban állapodtunk meg közös megegyezéssel, még nincsenek kész a papírok, mi a jobb nekem? Felmentés sajnos nem lehetséges, de, ha lemondok pár napi bérről, akkor még felmondás lehet.