Munkanélküli segély


Tamás73 # 2012.02.25. 06:36

Köszönöm a választ végrehajto.

végrehajtó1 # 2012.02.24. 20:13

Akinél a munkanélküli segély feltételei teljesülnek, a idei érvényes összege az első hónapban az addigi bér 90 százaléka, a másodikban 80 százaléka, a harmadik hónapban pedig az átlagkereset 70 százaléka arányában kerül megállapításra.

Tamás73 # 2012.02.24. 18:22

vade76!
Én azt kérdezem,hogy a munkanélküli összeg mennyi és hány hónapig jár?

Tamás73 # 2012.02.24. 18:21

végrehajtó1!
Ezt kinek írtad,Ha nekem akkor ez mit jelent,Forintban mennyi a min-max összeg?

végrehajtó1 # 2012.02.24. 18:20

vade76@gmail.com

Írásban add át a problémádat és kérd a kifizetést a kamatokkal együtt.

végrehajtó1 # 2012.02.24. 18:19

0-3 hónap

Tamás73 # 2012.02.24. 18:10

Azt szeretném kérdezni,hogyha a cégnél névváltozás van és ez már 3-szor is volt az utolsó 6 évben.Viszont ennél a cégnél több mint 6 éve dolgozom folyamatos munkaviszonyban.Ilyenkor mennyi a min. és max.munkanélküli segély összege?

vade76@gmail.com # 2012.02.21. 13:47

Tisztelt Szakértők!
2011 december 15.-én regisztráltam a munkaügyi központban,2012.02.15-én még nem utalták járandosságomat ezért bementem a közponba ahol kérdeztem az információs pultnál lévő hölgyet hogy mégis mi történt mire ö közölte velem hogy elutalták a bankszámlámra amit a regisztrációnál megadtam,de ezzel csak annyi a baj hogy én nem adtam meg bankszámla számot postai uton kértem a kifizetést!Ezután kiderült hogy tévesen elküldték vallaki másnak a bankszámlájára!Azon a napon az ügyintéző azt mondta hogy csinál egy pénztári kifizetést ami után 1-2 napon belül megkapom a pénzt,de sajnos ezidáig nem kaptam semmit!Mit lehet tenni az ügy érdekében?Előre is köszönöm válaszát!

Lótusz # 2011.12.02. 20:47

Tisztelt szakértők!

Munkavállalói rendes felmondás esetén van lehetőség munkanélküli járadék/segély (nem tudom mi a pontos megnevezése) igénylésére? Jól tudom (olvastam), hogy van de csak 90 nap elteltével vesznek fel munkanélkülire (avagy regisztrálnak azonnal is de csak 90 napig nem kapok semmit). Próbáltam itt a különböző hozzászólásokból összeszedni az infókat, de jelenleg mi a valós ? :)
Illetve az lenne még a kérdésem, hogy függetlenül a jelenlegi keresetemtől a járadék összege maximum a minimálbér összege ?

Annyi mindent olvastam, szeptember előtt hatályos, július előtt hatályos, hogy már nem igazodok ki az infók között :(

Előre is köszönöm ha valaki tudna válaszolni!
Lótusz

mariam # 2011.11.27. 19:41

Kedves Forumozok!
2011 juniusaba szunt meg a munka viszonyom ,aminek a kezdete 2009.09.volt ,kijottom Londonba szerencset probalni,de sajnos itt nem sikerult semmi.Sem munkat sem segelyt nem kapok.Rovid idon belul vissza megyek,de tudni szeretnem hogy jar e nekem otthon munka nelkuli segely.Koszonom

somos156 # 2011.11.24. 20:35

Tisztelt Forumozók!

Biztos elég könnyű a válasz de sajna nem tudom! Februárban dolgoztam 1 hónapot bejelentve, kimentem június 1.-vel dolgozni Németországba ott november 31.ig dolgoztam! Az lenne a kérdésem igényelhetnék-e munkanélküli vagy egyéb segélyt? Köszönöm válaszaitokat!

Üdv.: Bálint

Yana # 2011.11.23. 20:25

Tiszteletem!

Lenne egy nagyon fontos, és gyors megoldást igénylő kérdésem. Megbízási szerződéssel dolgoztam, nov. 7-ével felmondtak, annak ellenére, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Munkanélküli segély csak akkor jár, ha megvan a 360 nap az elmúlt 5 évben. Nekem a megbízási előtt 333 napom volt. Úgy tudom, csak akkor jár mn. segély, ha munkaerő piaci járulékot fizetek. Azt olvastam, hogy lehet megbízásinál is fizetni, csak nem kötelező. A kérdésem az lenne, hogy ez így van e, és ha igen, akkor visszamenőlegesen (2011. jan. 1-től) kifizethetem-e, és jár-e így a munkanélküli segély 3 hónapig? December 1-től lenne szükségem rá.

Köszönöm a gyors választ!

Üdv.: Yana

kovideni # 2011.11.23. 10:09

Szeptember 4-től november 1-ig voltam munkanélküli segélyen, szerencsére kaptam állást (egy év határozott idővel).
A munkaügyi kp segély-felmondó határozatban írnak olyat, hogy mivel a segély még járt volna egy hónapig, ezért ezt a különbözetet megkaphattam volna kiegészítésképp.
Ezt viszont szerintük kizárja az, hogy a szerződésem határozott idejű. Miért?
Nem lehetne ezt az aprópénzt még valahogy megszerezni? Elég kellemetlen helyzetben vagyok, és még mindig közel egy hónap van az első fizetésig.
köszönöm

RCsilla # 2011.10.18. 09:19

Kedves Fórumozók!
Álláskeresői járadékra való jogosultságról szeretnék kérdezni, hogy mennyiben érint a változás.
2011.Március 1-től 2011.november 30-ig van munkaviszonyom. Korábban munkanélküli voltam, és bent maradt 20 napom, amit nem folyósított a munkanélküli, mert sikerült elhelyezkednem. Kérdésem, hogy kapok-e álláskeresői járadékot december 1-től, és hogy meddig, mennyit? 6 órával bruttó 115.000 Ft-ra voltam bejelentve. Vagy érdemesebb lenne szerződést hosszabbíttatni, de úgy, hogy december 1-től fizetetlen szabadságon leszek, s csak 365 nap munkaviszony után jár álláskeresői járadék?
A választ előre is köszönöm!

viktorred # 2011.10.16. 10:09

Kedves Amidala!
Nem teljesen világos, hogy ha az okj végzettséggel keres állást, akkor miért nem jó a középfokú besorolás, de igyekszem a kérdésére válaszolni. (A probléma fordítva szokott gyakrabban előfordulni)
A munkaügyi központ eleve csak olyan állásra közvetíthet(ne) ki, ami a szabályok szerint elfogadható. A szabály meglehetősen bő keret: kereset >= minibálbér , max 1 vagy 1,5 óra utazás otthonról, stb..
Ha nem akar ott dolgozni, akkor : Vigye magával a diplomáját. Ők sem akarnak valakit, aki hamar otthagyja őket. Ha a munkáltatónak nem felel meg, akkor nincs szankció. Ezt kell elérni. Válasszanak mást, aki szívesen megy, vagy találjanak indokot miért nem felel meg.
Szerintem lehet a munkáltatóval őszinte, de a papíron ne az legyen, hogy Önnek nem felelt meg az állás.

Vicki79 # 2011.10.14. 10:01

Köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2011.10.12. 12:58

Kérjél hatósági igazolást a munk.központtól hogy 365 napig együtt működtél.Ezzel menj be az önk.-hoz és kérd a bérpótlójuttatás folyósítását számodra.Ehhez ki kell töltened egy adatlapot ezt is add le.ha jogosult vagy rá akkor 28500 ft fogsz kapni először időarányosan majd teljeset.Ha ezt megkapod akkor ezzel autómatikusan az ingyenes orv.ellátást is kapod, azaz helyetted az állam fizeti a havi összeget.

Vicki79 # 2011.10.12. 12:49

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy én 2010. nov. óta regisztrált munkanélküliként vagyok nyilvántartva. A jogviszonyom 2011. nov. 11-én szűnik, kimerítve ezzel a járadékot és a segélyt is. Sajnos eddig még nem sikerült állást találnom. Milyen további segélyt tudok esetleg igénybe venni?? Ezek után egészségügyi szolgáltatást (tb támogatott) hogyan tudok igénybe venni? Köszönöm a válaszokat.

Amidala01 # 2011.10.07. 08:07

Valakinek nincs ötlete? Nagyon fontos lenne...


könyvelek

Amidala01 # 2011.10.06. 11:15

Sziasztok!

Regisztrált diplomás álláskereső vagyok. Azonban nem a diplomámnak megfelelő területen keresek állást, hanem van egy OKJ-m, az annak megfelelő szakterületen. A Munkaügyi Központ elküldött egy interjúra, közig. területre. Sajnos nem tudok semmi konkrétumot az állásról. Kérdésem, ha középfokú végzettséggel tudnak csak besorolni (ha nem feltétel az "akármilyen" diploma, szakirányúm pedig nincs), akkor, ha erre hivatkozva nem fogadom el az állást, megszüntetik a járadék folyósítását?


könyvelek

C a s a b l a n c a # 2011.10.04. 06:09

Irány a TB és helyben kitöltöd a nyomtatványt, befizeted a havi járulékot stb.
Előtte telefonálj oda és érdeklődjél a részletekről!
A kimaradt időszakot esetleg pótlólag kifizetteti veled a NAV.

Thusor # 2011.10.03. 20:24

Sziasztok,

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy most tudtam meg, hogy 2010. október 31-től nincs társadalombiztosításom. Jelenleg még nem fejeztem be a tanulmányaimat, mint felsőoktatási hallgató, de egyenlőre most passzív féléves vagyok. Olvastam a neten, hogy van arra mód, hogy fizessek egy bizonyos összeget havonta az APEH felé és akkor így újra jogosult lehetek a TB-re. Erről mit tudtok, ennek mi a módja, hogy újra lehessen TB-m?

Válaszotok előre is köszönöm.

Kishegyek # 2011.10.02. 18:46

Kedves Fórumozók!
A segitségeteket szeretném kérni! 2010 november 27-én megszünt a munkaviszonyom. Munkanélküli járadékra 2011 augusztus 18-ig voltam jogosul.
Közben 2011 május 26-án sikerült elhelyezkednem,Sajnos csak szezonális munkára/ a Munkaerő Hivatal MEGSZÜNTETTE a járadékot, mivel 5 hónapos munkaszerződést kötöttem. A szerződésem okt. 15-éig szól.
Szeretném kérdezni, hogy a továbbiakban mire vagyok jogosult??

Segitségeteket köszönöm!

Spice007 # 2011.09.24. 07:05

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy jelenlegi munkahelyem egyik napról a másikra egy olyan plusz követelményt állított elém, illetve sok munkatársam elé is amit egyáltalán nem szeretnék elfogadni. Így adja magát, hogy új munkahely elé kell néznem. De viszont nem tudom pontosan, hogy mi a jobb nekem: mikor először meghallottam az új szituációt a munkahelyen, akkor mindjárt ki is jelentettem, hogy én felmondok. De viszont vannak akik szerint jobban járok, ha nem én mondok fel, hanem megvárom, hogy úgymond ők küldjenek el. Munkanélküli segély kaphatásához van ennek lényege? Illetve van valamiben lényege, hogy melyik megoldással megyek el a cégtől?
Ha én mondok fel, akkor legalább 1 hónap felmondási időm van, tehát addig is van időm új munkahelyet keresni, de viszont ha ők küldenek el, akkor felmondási idő sincs?
Köszönöm előre is a segítséget!

valentino r # 2011.09.19. 10:16

Kedves mindenki!

2007-ben dolgoztam utoljára Magyarországon,akkori állásomat felmondtam és külföldre mentem.Tavaly év elején jöttem vissza Magyarországra,de nem álltam munkába mert van egy 3 éves kisfiam akivel akkor itthon voltam.Most már Ő oviba jár,én meg keresem az munkákat.Kérdésem az lenne hogy mivel 2007ben dolgoztam utoljára bemehetek e a munkaügyi központba és regisztrálnak e mint álláskeresöt és járna e az álláskeresöi járadék?És ha igen akkor azt az utolsó munkahelyemen kapott fizetés után számolják ki?Vagy egyáltalán nem jár mivel jó rég dolgoztam utoljára?
Köszönöm