munkaidőkeret


efi99 # 2011.11.30. 17:06

Maradj 30 percet.
Ha előbb végzel, akkor 29-et dolgozol, 1-et pedig túlórapénzért ringatod magad a székben. Nem értem a problémát.

Gyorfi # 2011.11.30. 12:00

Az iránt érdeklődnék, hogy a következőkre milyen jogi szabályozások vonatkoznak:
Cégemnél a munkaidő elszámolása a következőként történik: 8:30 a napi munkaidő, amivel nincs is gond, csak az elszámolásnál ha hamarabb megyek haza, akkor azt percre pontosan, míg ha tovább maradok, akkor 30 perces blokkokban számolja el. Azaz ha 29 percet túlórázok akkor azt nem számolják el, egy perc mínuszt pedig igen. Ebből fakadóan, ha perc alapon számolom a munkaidőmet, akkor két óra túlórám lenne, de a rendszer szerint 40 perc mínusz.

Nincs kollektív szerződés és érdeklődnék, hogy törvényes keretek adnak-e erre jogot a munkáltatónak?

Köszönöm

zombie # 2011.11.02. 15:47

Azután érdeklődnék,hogy köztisztviselőknél is bevezethető a munkaidőkeret? Olyan formában,hogy az egyik hét megy a Ktv. szerint,a másik hét péntekig ugyanaz, viszont szombat 8.00-12.00 óra között munkaidő, melyet a következő hét hétfőjén lehet "lecsúsztatni" úgy, hogy a munka kezdése 12.00 óra, vége pedig 16.00 óra. A szombati munkavégzés után munkaidőkeret meghatározásakor nem jár dupla szabadidő megváltás?
Köszönöm!

Bazs- # 2011.09.12. 12:36

Szeretnék érdeklődni munkaidőkerettel kapcsolatban.
Heti 10 órás foglalkoztatásnál is alkalmazható a munkaidőkeret ? Arra gondolok, hogy a munkavállalót heti 10 órában foglalkoztatjuk, a hét egyik napján dolgozik 6 órát, egy másik napján 4 órát és a többi nap pedig pihenőnap.
Van olyan jogszabály, ami ezt konkrétan leírja ?
Köszönöm előre is a választ.

efi99 # 2011.09.07. 17:28

200+100.
Utóbbi 100 KSZ-ben engedélyezhető, de ilyen rabszolgatartó helyeken gondolom nincs.

István30 # 2011.09.07. 13:33

Szeretnék érdeklődni,hogy mennyit lehet túlórázni egy évben ? Én egy év alatt olyan 1160 órát számoltam ki minden hétvégén 24 órát járok szombat 12 illetve vasárnap is 12 órát hol nappal hol éjszaka hétköznap
8 illetve 7 órát.Egy hónapban dolgozok 268 órát ezért kapok 82 ezer forintot kézhez természetesen éjszakai pótlék nem jár sőt a hétvégére is csak 32 órát számolnak el a havi 96 óra túlóra után szabályos ez?

qwerti # 2011.09.06. 21:52

Egy boltban dolgozom, ami szombaton és vasárnap is nyitva van. Három havonta kell kijönnie a ledolgozott óráknak a munkanapok x8 órának. A 3 hónap alatt van hogy többet, van hogy kevesebbet dolgozom.

Kérdésem a következő:

  1. Hogy kell elszámolnia a munkáltatónak a szombati és a vasárnapi munkavégzést? Jár ezekre a napokra pótlék, vagy jár-e plusz idő a csúsztatás esetén?
  2. Biztosítania kell-e a munkáltatónak a heti 48 óra egybefüggő pihenőidőt?
  3. Jár-e a havi legalább 1 vasárnapra eső szabadnap?
  4. Ha vasárnap dolgozom, dolgozhatok-e a megelőző napon, szombaton?
  5. Ha éjszakára be kell mennem leltározni, arra jár-e plusz pótlék.

Köszönöm a válaszokat előre is!


Az élet egy olyan betegség, melybe a végén mindenki belehal...

efi99 # 2011.09.06. 12:51

Az időkeret az nem a ledolgozandó órák számát jelenti, hanem egy olyan időszakot (1 hónap, 2 hónap, 3 hónap stb) amelynek a legvégén megnézik, hogy az adott időszakra összesen ledolgozandó órákhoz képest plusz/mínusz hogyan áll a munkavállaló.
Amit te kérdezel az a ledolgozandó órák száma, az pedig alapesetben heti 40, szorozva az időkerettel.
Nincs olyan, hogy kitaláljuk, hogy előírunk csak úgy 50-valahány órát, mint neked, aztán kijelentjük, hogy ennyit kell lehúzni (a te esetedben havi 220-at) a havibéredhez, ehhez meg kell külön egyezni:
MT
117/B. § (1) A teljes munkaidő mértéke napi nyolc, heti negyven óra.403
(2) Munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a felek megállapodása az (1) bekezdésben foglaltnál rövidebb teljes munkaidőt is előírhat.
(3) A teljes munkaidő mértéke - a felek megállapodása alapján - legfeljebb napi tizenkét, legfeljebb heti hatvan órára emelhető, ha a munkavállaló

  1. készenléti jellegű munkakört lát el;
  2. a munkáltató, illetve a tulajdonos közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés].
nild # 2011.09.06. 11:48

Sziasztok!
Segítséget szeretné kérni, következő a problémám: vagyonőrként dolgozom, a munkaszerződésben meghatározhatnak-e 220 óra időkeretet? A minimálbérnek az időkeret az alapja vagy sem? Az elmúlt hónapban a fizetésem a minimálbért sem érte el, mert a ledolgozott órám 209 óra volt.
Ha jól tudom, hogy egy havi időkeretet nem állapíthatnak meg? Lehet ma Magyarországon napi 9 és fél ledolgozott órával kevesebbet keresni a minimálbérnél?

Segítségeteket előre is köszönöm!

bolondmelós # 2011.08.11. 10:14

lacika20 : jól érzed heti egy szabadnap kell hogy legyen, ez független attól hogy összevissza dolgozol, munkaidőkeretben.
Kivétel az idénymunka, de gondolom az nem vonatkozik rád.

bacillus: havi egy vasárnap a kötelező, a HETI KÉT NAPOT szinte bárhogy kiadhatják, akár összevonva is, de egy nap hetente jár minimum.

bacillus # 2011.08.11. 07:15

Sziasztok
Egy boltban fogok dolgozni. Munkaidő keretben.
Az érdekelne, hogy vasárnap az kötelezően szabadnak kell lennie, vagy nem?
A heti 2 nap pihenőidő milyen esetben lehet a hét más napjai (nem szombat, vasárnap)?
Ezeknek kötelező egymást követő napnak kell lennie?
Köszönettel
Baci

andica1 # 2011.07.28. 12:22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Biztos valahol benne van a munka törvénykönyvben,de én nem találtam.A problémám a következő,6órás,3 hónapos munkaidőkeretben dolgozom,és már 2 kollégám szerződését is módosította a munkáltatóm 6óráról 4 órára, az egyik kollégám szerződését azért mert eltörte a csuklóját,és kb fél évig volt betegállományban,a másik kollégáét meg azért mert "beszélgetett" egy másik kollégával,és mondván nem barátkozni járunk a munkahelyre hanem dolgozni!Ezt megteheti -e a munkaadó hogy öncéluan módosít egy szerződést,arról nem beszélve hogy a 6 órás fizuból is alig lehet megélni,nem még a 4 órásból!
Én úgy tudom hogy szerződést módosítani viasszafelé csak közös megegyezéssel lehet!

Köszönöm

Andi

lacika20 # 2011.07.13. 18:24

Tisztelt Fórumozók !

Hány napot lehet dolgozni szabadnap nélkül, bolti eladóként?

Ha nyolcórás a hétköznapi munkaidő , a szombat mindig hat munkaóra , a vasárnap pedig négy munkaóra.

nandy # 2011.07.10. 14:31

A munkakör a munkaszerződés része, azon változtatni csak közös akarattal lehet. Nem tudod kötelezni a munkáltatót.

Mit értesz alapvető munkajogi dolgokon?

pollito # 2011.07.10. 11:47

Kedves Fórumozók!

Heti 40 órára vettek fel dolgozni, jelenleg még próbaidős vagyok (multinál). Szeretnék átmenni heti 30 órára amennyiben lehetőség adódik rá (határozott idejű munkaszerződésem van).

Még előtte érdeklődnék ,hogy a próbaidő lejártával amennyiben kérvényezem a munkaidő változtatást csak a cég vezetésén múlik a döntés, vagy van-e valamilyen jogi előnyöm érvényesíteni ezt a változtatást?

A cég határozza meg teljes egészében amunkaidőt, vagy a dolgozó kérésére kötelező változtatni?

hol lehet utánanézni alapvető munkajogi dolgoknak?

Joci64 # 2011.07.04. 09:43

Egy egyszerű kérdés!

Mennyi a hetente maximálisan ledolgoztatható munkaidő ha:

negyven órás munkaszerződés van, több műszakos munka rend van és egyéves munka idő keret van

Csak egy számot kérek!!!

dr.beata.beres # 2011.04.22. 10:08

A következő kérdésem lenne:

Márrcius 14-én kezdett műszakra , amelyből 15-ére esik 6 óra vonatkozik-e a fizetett ünnepen végzett munkáért járó bér?
Én úgy tudom, hogy mivel hétköznap kezdődik a munka, így nem vonatkozik rá a magasabb bér.

De lehet hogy rosszul tudom,ezért kérek egy kis segitséget jsz-al alátámasztva .

köszi

Beáta

család,vagy munka? # 2011.03.03. 15:56

efi99

Idézek belőle pontosan
" 2011.március 1-jétől 2011 május 31.ig -a Kollektív Szerződés 1.sz mellékletének szabályai szerint -a termelésben dolgozó órabéres dolgozók részére munkaidőkeretet hirdet meg.
A dolgozókat érintő munkarend változásokról minden munkalávalót a közvetlen felettese tájékoztat
dátum aláírás!"

Szó szerinti idézet!

Ez így rendben van?

Éjjel bejelentették,hogy lehet menni szombat éjjel is!
Mi vasárnap éjjel kezünk egyébként ,igaz ezért semmit nem kapunk!
7 műszak egy héten! Megvan hirdetve!

efi99 # 2011.03.01. 14:49

Ha a munkaidőkereted 1 hónapos akkor ez 8 túlóra, hiába ugrálnak.
Ezért is kellene eltörölni ezt a fizetett ünnep fogalmat, tuti, hogy arra hivatkozva kevernek az órákkal is!

Boszi20 # 2011.03.01. 09:59

Egyel több 1 est irtam 184 órát kell ledolgoznom

Boszi20 # 2011.03.01. 09:59

Akkor ha most márciusban 22 munkanap van az 176 órát jelent. Nekem ebben a hónapban 1184 órát kell ledolgoznom a 2 szabimmal együtt. És ezt nem akarják kifizetni nekem túlórába. Az volt a válaszuk hogy ennyit le kell dolgoznom miközben havi fix bérem van. Most akkor ez igy hogy van?

efi99 # 2011.03.01. 09:39

A munkaidőkeret az nem a munkaórák összessége, hanem az az időtartam (általában 1 hónap), amely időtartamra meghatározzák az összes munkaórák számát (az efölötti órák már túlórák lesznek)
A meghatározáshoz pedig: Ünnep nem, szabi igen.
Ezért is marhaság a "fizetett ünnep" virtuális kifejezés. Az ünnepnap 0 ledolgozandó órával járul hozzá az összeshez, tehát alapesetben nem kell menni és nincs pénz (ha mégis kell, mert folyamatos üzem van, akkor SEM növeli a munkaidőkeretben ledolgozandó órák számát!). A szabi viszont 8-at (naponta mindig 8-at!) levesz, ezért azt fizetik is.

Boszi20 # 2011.03.01. 08:52

Sziasztok

Én annyit szeretnék tudni hogy a havi munkaidő keretbe beletartozik a fizetett ünnep és a szabadság is?
Ha a március hónapban 22 munkanapot kell ledolgozni a szabadsággal és a fizetett ünnepel az beletartozik? Márciusban 180 órát jelent?

efi99 # 2011.02.28. 16:36

De most akkor túlórában megy, vagy csak pihenőnap-áthelyezéssel?

család,vagy munka? # 2011.02.28. 14:17

Akkor tehát még is megtehetik!
Ez szomorú!