munkaidőkeret


tuci2 # 2012.04.02. 16:42

Naptár szerinti munkarendtől eltérés:

az előzőhöz: helyesbítés 16.-20.-ig. kértem a szabadságot

tuci2 # 2012.04.02. 16:39

Naptár szerinti munkarend változás.
Szeretnék választ kapni, arra, hogy eü.-ben dolgozom,folyamatos munkarendben (12 órás váltásban), szabadságot kértem április15.-20.-ig(5 nap) . Átjavították, és 21.-ét is szabadságra írták, mert, hogy munkanap lesz.Tehát a heti 2 szabadnapomat nem kapom meg. Kérdésem, hogy helyes-e?
Köszönettel:

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.01. 11:12

De igen. A munkaidőkeretnek - ahogy az elején írtuk - az is sajátossága, hogy a munkaidő hossza a napok és a hetek között egyenlőtlenül is elosztható. A munkaidőkeret átlagát kell figyelembe venni.

Becc # 2012.04.01. 07:24

Ha módosítani akarja heti 38-ra , akkor meg de. du. nem dolgoztathat 40 órát, és mivel céges buszok vannak és többen csak két műszakban dolgoznak ezért a munka kezdet és vég adott.

Goodwitch # 2012.04.01. 07:20

Becc, mégsem olvastál elég figyelmesen. Korábban írtam:

Szvsz ez állásidő, és a munkáltatónak a hiányzó időre állásidőre járó átlagkeresetet kell fizetnie. Mondjuk abban a pillanatban, hogy ezt elkezdik feszegetni, a munkáltató közölni fogja, hogy módosítani szeretné a heti 40-et heti 38-ra, ha valakivel nem tud így megegyezni, akkor annak felmond... De elévülési időn belül követelhető.


Goodwitch

Becc # 2012.04.01. 07:02

Tisztelt Hozzászólók!
Végig olvastam és köszönöm mindenkinek a tanácsait.
Most már csak egy kérdésem lenne. Kérhetem, vagy jogilag követelhetem a kieső munkaidő (bér) pótlását a munkáltatótól?
Becc

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.31. 16:18

OFF
Ebben a kérdésben tökéletesen egyetértünk. Magam is szoktam mondani, hogy a jó jogásznak egy nagyon sajátos képességegyüttes szükséges. Egyrészt jól kell értenie a matematikát - a logikus gondolkodás és a nagyfokú általánosítási képesség miatt -, másrészt magyarból is jónak kell lennie - a szövegértés és a világos, meggyőző szövegalkotás képessége miatt.
ON

Goodwitch # 2012.03.31. 14:34

Kbs, nem haragszom, miért is tenném? Hová lett a humorérzéked?

Csak nem tudom elhinni, hogy tényleg nem érted, hogy mi értelme van az órabéres időbérnek, és hogy mi a baja beccnek.

Off
Egyébként a matekos megjegyzésem nem is neked szólt, csak úgy általában szakadt ki belőlem, mert néha tényleg úgy gondolom, hogy legalább egy matek szigorlat (semmi függvénytan, meg koordinátageometria, csak egy kis aritmetika, egy kis algebra, kombinatorika, valószínűség-számítás, ilyesmi) elférne a jogászképzésben. Arany Danin én is voltam :-), ha matek lett volna akkor a felvételi, már akkor is jogra mentem volna :-).
On

szvsz nem akart kéthónapos időkeretre háromhetes átlaggal számolni, csak azt állította, hogy háromhetes időkeretre tud pontos átlagot adni a számítása, mert ilyen hosszú egy ciklus.


Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.31. 12:04

Az hogy nem lesz meg a 40 óra egy dolog. Kivel vitatkoztok? Állítottam én, hogy meglesz?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.31. 12:03

Igaza van? Két hónapos időkeretre számolhat a háromhetes átlaggal? ennyire nem haragudhatsz rám, Kolléganő. (Egyébként országos helyezett voltam másodikban az Arany Dánielen.)

Goodwitch # 2012.03.31. 10:21

mindig mondtam, hogy a jogász szakra matekból kellene felvételiztetni, nem töriből.

Efi99-nek igaza van, minden éjszakás hét miatt 6:40 perccel kevesebbet foglalkoztatja őket a munkáltatója a szerződéses 40 óránál. Ez még minimálbérrel számolva is 3550 Ft havonta, ha csak egy éjszakás hét esik arra a hónapra. De mivel nagyjából minden harmadik hónapra két ilyen hét esik, az már -7000 ft körül van. Van akinek ez sok...


Goodwitch

efi99 # 2012.03.31. 09:36

Egy frászt.
Világosan látszik belőle, hogy ha a munkaidőkeret legalább 3 hét márpedig 99,99 %-ban legalább 4 vagy több mindenkinek, az biztos, hogy soha nem lesz meg a heti átlag 40 óra, mivel 3 hetes ciklus ismétlődik és abban mindig van egy 40 órásnál rövidebb hét (és a másik kettő sem hosszabb 40-nél).
Agybajnok.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.31. 08:33

:O)
Egy frászt! Ha az időkeret nem a három hét kerek többszöröse, akkor sütheted a három hétre számolt átlagodat, agybajnok!

efi99 # 2012.03.31. 08:27

Segítek, mert megakadtál.
Nem mondtam, hogy 3 hetes a munkaidőkeret. Azért 3 hétre átlagoltam, mert 3 hetenként ismétlődik a ciklus (de-du-éjjeles), így erre ad pontos átlagot.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.30. 21:24

Mondta, hogy háromhetes munkaidőkeretben vannak?
(Én már csak ilyen nehéz felfogású vagyok, efikém. De majd te segítesz, ha megakadok.)

efi99 # 2012.03.30. 19:00

Mit nem lehet ezen érteni?
3 hetenként 120 óra munka helyett 5 x (8:00 + 8:00 + 6:40) van, ami 113:20, tehát el van kefélve, mert enyhén szólva messze nem teljesül a heti átlag 40.

Goodwitch # 2012.03.30. 17:41

:-)


Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.30. 17:38

Dehogy!
Abban van a különbség, hogy havonta más a munkanapok száma? Ha csak úgy nem...

Goodwitch # 2012.03.30. 16:36

off
most ugratsz, ugye
on


Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.30. 16:29

Mit nem értek? Azt hogy mi értelme órabérben megadni a személyi alapbért, és meghatározni a heti munkaidőt is.
(Nem vághat mindenkinek úgy a esze, mint a tiéd, Kolléganő.)

Becc # 2012.03.30. 16:05

Tisztelt Goodwitch.
Köszönöm az összefoglalást és a segítséget.
Becc

Goodwitch # 2012.03.30. 15:54

Kbs, komolyan, mit nem értesz? Az alapbére órabérben van megállapítva, heti 40 órás foglalkoztatásban állapodtak meg, és havonta kap fizetést, de ő nem a heti 40 órának megfelelőt, hanem a ténylegesen ledolgozottat. Azt sérelmezi, hogy a munkáltatója nem foglalkoztatja a munkaszerződésének megfelelően, annyi órát, amennyire szerződött. Ennek oka a munkáltató működése körében van. Kérdezi, hogy véletlenül nem járna-e ilyenkor állásidőre pénz, a hiányzó időre.

A hiányzó pénz nem túl sok esetleg a mi szemünkkel, de valakinek lehet ez jelentős.

Én csak megismételni tudom, hogy szerintem jár, de ezt korábban már leírtam.


Goodwitch

Becc # 2012.03.30. 15:08

Ami tény az tény. Én csak tanácsot akartam kérni, de azt beláthatjuk, hogy hiányzik a munkaidőből és a bérből.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.30. 15:01

Órabér, havi kifizetés, 40 órás szerződés.
Ebben kételkedek. Így ugyanis nincs sok értelme az órabérnek.

Becc # 2012.03.30. 14:28

Összefoglalom.
Órabér, havi kifizetés, 40 órás szerződés.
Vannak akik a cégen belül 2 műszakban (de. du) dolgoznak és vannak akik 3. Mivel a 2 műszak 8,5 órás amiből ugye 30 perc nem fizetett szünet(ez így reális) ezért az éjszakára 7 óra marad, amiből 400 percet fizetnek a 20 perces szünet miatt. Ha ezek után a hónapban 1 hét éjszaka jut rám akkor -400 perc, de ha kettő akkor ugye -800 perc. Nem a műszakpótlékot hiányolom hanem a 40 órás munkaszerződéshez képest hiányzó időt amit ugyan nem is dolgozok le, de nem az én hibámból. Ha kiszámoljuk a hiányzó időt és annak bérét olyan mintha délelőtt dolgoznék. A leírtakból az is kiderül, hogy 3 hetes forgásban dolgozunk, ja és nem érzem magam értetlennek.
Becc.