40 év munkaviszony után nyugdíj


Betty53 # 2011.02.10. 05:54

a 40-éves nyugdijba vonulás átverés kampányfogás behivnak vigyem be az anyakönyvit igazoljak mindent és közli megvan a 40-év de jogilak nem mehetek kiveszi az iskolát a gyermekekre is a táppénzt addig számol hogy ne jöjjön ki kész átverés nem ez volt a kormányprogramba . MBetty

Betty53 # 2011.02.10. 05:54

a 40-éves nyugdijba vonulás átverés kampányfogás behivnak vigyem be az anyakönyvit igazoljak mindent és közli megvan a 40-év de jogilak nem mehetek kiveszi az iskolát a gyermekekre is a táppénzt addig számol hogy ne jöjjön ki kész átverés nem ez volt a kormányprogramba . MBetty

hars52 # 2011.02.10. 06:49

Kedves Lyonee!
Biztos emlékszel rám, én is a pép-es jogviszonyommal nyüglődtem.Voltál kedves és válaszoltál is párszor. Jelenleg is pép-es vagyok, és várom a jogosultsági idő összeszámításomat. Ami szerintem egyértelmű: 1970 óta folyamatos munkaviszony, ami alatt 2X3 év gyes. Január 10-én adtam be a jogosultsági idő számítási kérelmet, és pont tegnap érdeklődtem, hogy mi ujság. Válasz: egyenlőre választ várnak az APEH-től, és a salgótarjáni nyufig-tól. (1979-ig ott éltem és dolgoztam). Az Apeh-től pedig azért, mert a pép ideje alatt inditottam egy bt-t, ahonnan semmi nyugdíjjárulék köteles jövedelmem nem volt. (Láthatnák az évente leadott Nyenyi adatszolgáltatásból, amit ugye nekik küldtem)Erről az ügyintéző javaslatára tegnap egy nyilatkozatot is küldtem. A munkakönyvemben 1992-ig minden idő lefedve, utána pedig folyamatosan egy helyen dolgozom.
A hócipőm is tele van. A beterjesztett pép-es törvényjavaslatot nyilván elfogadják, és annak szellemében én, mint ki fog derülni 2011.01.01től nyugdíjas vagyok? De közben február 3-án kaptam a pép-es fizetésem. Ilyenkor mi lesz? Visszamenőleg 2010.12.31-el biztos nem szüntethetik meg a munkaviszonyomat? Kérlek válaszolj, mert nagyon izgat ez a helyzet. Köszönöm:Zsuzsa

hars52 # 2011.02.10. 06:54

Persze ez a pép-es törvénymódosítás biztos nem visszamenőleges hatályú lesz. ( nem azért, mert mostanában történnek ilyen csodák) Ebben az esetben talán megoldódik a problémám. Mert mire ez hatályos lesz, talán csak sikerül nyugdíjba keverednem!

gizivali # 2011.02.10. 07:00

Kedves Fórumozók!
Örömmel olvasom hogy egyre többen tudnak elmenni a beigért 40 éves-sel nyugdijba.Remélem Én is hamarosan közéjük tartozom.Már megkértem a jogosutsági időt,ami számomra feltétlenül kedvező kell hogy legyen. Szeretném megkérdezni, ha én egy Kft-ben beltag vagyok, de semmi keresőtevékenységet nem folytatok, kaphatok-e álláskeresésit, vagy elmehetek-e passziv táppébzre, mert hiányzik a szolgálati időmhöz kb. l hónnap. Az üzletben ahol már a felmondási időmet töltöm nem tudnak még l hónapot alkalmazni, de nekem már csak ennyi kellene, és a + 2 % meglenne az egész év után. Ezt az 1 hónapot semmiképpen sem szeretném elveszteni, nagyon fontos hogy ne töredék év legyen. Ezért kérem aki tud seitsen tanácsot adni.Az ededigieket is köszönöm.Mindannyiunknak törelmet és jó egészséget kivánok.

Tubica # 2011.02.10. 07:38

Tisztelt Fórumozók!

Tudnátok-e abban segíteni, hogy kb. 1974-77 között a Posta nem volt közalkalmazotti státus? Most 33 év közalkalmazotti m.v. van júliusban meglesz a 40 évem és nagyon hiányzik két év, hogy meglegyen a közalkalmazotti 35 évem a 40 éves közalkalmazotti jubileumhoz?
Segítségeteket köszönöm! Tubica

anna29 # 2011.02.10. 11:17

Mondjátok meg nekem hogy akik meg kapták a nyufitol a határozatot azoknak anyugdijtás is ki számitották sszorzok nélkül?

ica53 # 2011.02.10. 11:37

Kedves Veci és ti Fórumozók akik a segitségemre voltatok abban, hogy jobban megismerjem a nyugdíjazásommal kapcsolatos dolgokat KÖSZÖNÖM nektek a sok segítséget. Jó egyészséget kívánok és boldog éveket.

Jucu52 # 2011.02.10. 15:19

Anna29

Ha visszaolvasol korábbi bejegyzésekre, vagy megnézed az ONYF honlapján a 40 év jogosultsági időről szóló tájékoztatót, abból is látható, hogy nyugdíjelőleget állapítanak meg mindenkinek mindaddig, amíg a nyugdíjak éves valorizációja meg nem történik. Csak azt követően kap mindenki végleges határozatot. Egyébként a Nyugdíjbiztosítónál az ügyintéző is ezt a tájékoztatást adta nekem.

Lyonee # 2011.02.10. 17:10

Kedves hars52!
Csak nyugi. Most már nemsokára nyugdíjas leszel. Szerintem sem lesz visszamenőleges, mert nincs benne a javaslatban, hanem a kihirdetést követő 8. napon lép hatályba. Addigra csak megállapítják a jogosultsági idődet. Amint hatályos lesz a tv. és kezedben a jogosultság igazolása, kiléptetnek a munkahelyedről a tv.-re hivatkozva. Másnap beadhatod a nyugdíjkérelmedet, amelyen fel kell tüntetni a jogosultsági időt megállapító határozat számát.

hars52 # 2011.02.10. 17:39

Kösz Lyonee! Igazán jól esik a biztatásod. Talán csak megérem, hogy végre NYUGDÍJAS legyek.A Bt-met pedig juszt is megtartom,nem csak a pénz miatt, hanem mert jó a mindennapokban benne lenni.Nem érzem még magamat agyilag lepukkantnak. Adótanácsadással és könyveléssel foglalkozom, és ez meglehetősen napi felkészültséget kiván.Bár mostanában egyre gyakrabban érzem úgy, hogy abba kellene hagyni, mert ez a világ nem a szakmai tudásról szól. Mégegyszer köszi minden segítséget és biztatást, Vecivel együtt nagyon jók vagytok, úgy érzem szinte név nélkül barátságok szövődnek. Tehát az én nevem? Rohonczi Károly Gézáné Egerből.

secreth # 2011.02.10. 18:14

Kedves Veci! Korábban nekem már segítettél, amit köszönök.
Most viszont a barátnőmnek lenne kérdése, megpróbálom felvázolni.
Ő most leszázalékolt nyugdíjas, talán 3 éve. Kérdése az, hogy a leszázalékolt 3 év beleszámít a 40 éves jogosultsági viszonyba?
Másik kérdése: Ha beleszámít, és még mindig hiányzik egy-két éve, ezt megvásárolhatja?
Előre is köszi a választ!

zsókamama # 2011.02.10. 18:17

Tisztelt Veci! Bátyám 1950.10.10-én született. Munkaviszonya:42 év, amibe beszámolta a főiskolát és a sorkatonai szolgálatot. Egyszer, 2003-ban 4 hónapig munkanélküli segélyen volt.Szeretnénk tudni, hogy mikor mehet el előrehozott öregségi nyugdíjba? Köszönettel: Erzsébet

Marcsi57 # 2011.02.10. 19:06

KEDVES LYONEE! SEGITSÉGED SZERETNÉM KÉRNI!40 ÉV MUNKAVISZONY UTÁNI NYUGDIJBA SZERETNÉK VONULNI! VAN EGY NAGY GONDOM AMIBE NAGYON BIZONYTALAN VAGYOK . 1986 SZEPT -BEN LEJÁRT A GYESEM. SZEPT 17-TŐ NEM DOLGOZTAM, TEHÁT ITT VAN 3,5 HÓNAP MEGSZAKÍTÁSOM.KÖZBEN TERHES LETTEM MÁSODIK GYERMEKEMMEL.DE 1987 JAN-2 TŐL MÁR ISMÉT DOLGOTAM EZEN ÉV MÁJUS 1-ÉN MEGSZÜLTEM .1988 OKT-IG GYES, GYED -EN VOLTAM . 1988 OKT 5-TÖL FOLYAMATOS MUNKAVISZONYBAN ÁLLOK A MAI NAPIG! AZ A KÉRDÉSEM, HOGY EZ A 3,5 HÓHAP KÉT GYES KÖZTI MEGSZAKITÁS MIATT NEM LETT-E A MÁSODIK GYESEM PASSZÍV!! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM SZÍVES VÁLASZOD. ÜDV MARCSI.

Lyonee # 2011.02.10. 19:56

Kedves Marcsi57!
Szívesen segítenék, de amit a neten ebben a témában találtam, már beírtam korábbi hozzászólásokban. Ezek a jogszabályok már nem hatályosak, nem mindegyik CD-Jogtár tartalmazza, és csak jelszóval lehet a fizetett oldalakra belépni. A törvények pontos ismerete nélkül pedig felelőtlenség lenne bármit is mondani.
Az tény, hogy 1 éven belül nem volt meg a 270 nap munkaviszonyod a szülés előtt. De mégiscsak GYED-en voltál! biztos voltak még más jogosító feltételek.
A jogosultsági idő megállapításakor úgyis kiderül.
Tényleg nem tudok mit mondani, sem biztatót, sem rosszat.
A 3/1985 MT rendelet vezette be a GYED-et.

Pity16 # 2011.02.10. 20:03

Kedves Szakértő!

1952.júl.12-én születtem. 44 éves munkaviszonyom lesz 2011.febr.14-én./Két munkahely váltás közben két hetet nem dolgoztam/. Férjemmel három gyermeket neveltünk fel.Az lenne a kérdésem, hogy ha 2011.februárjában a "40 éves" nyugdíjba megyek anyagilag rosszabbul járok-e, mint ha megvárnám az 59. évemet. Köszönettel.

Marcsi57 # 2011.02.10. 20:10

KÖSZÖNÖM KEDVES VÁLASZOD! TERMÉSZETESEN ELŐTTE 1971 JUN 2 9-TÖL MUNKAVISZONYOM VAN.ENGEM IS EZ PÁRNAP AGGASZT!ÜDV MARCSI

crazy # 2011.02.10. 20:16

Kedves Marcsi57!
Édesanyám GYES-ét nem számolták be (4 és fél év), mert passzív GYES-en volt, azzal indokolták, hogy a megelőző 2 évben nem volt 270 nap munkaviszonya (csak 260). Pedig ő 1972-ben szült, amikor még nem is volt előírás a 270 nap, mivel az csak 1975-től előírás, és akkor is csak a TGYÁS teljes összegéhez kellett, a jogosultsághoz 180 nap is elég volt. Ebből is látszik, hogy a nyugdíjbiztosítónál is legtöbb helyen teljesen fogalmatlanok a passzív GYES-sel kapcsolatban, az ügyfélszolgálaton is csak néztek, de semmi értelmeset nem tudtak mondani. Mi most felebbeztünk, ha akkor sem adják meg, akkor munkaügyi bíróság lesz (pénzbe nem kerül, egy próbát megér).

Szerintem neked viszont nem lehetett passzív a GYES-ed, hiszen ahogy írod 1987. január 2-től munkaviszonyban álltál, és gondolom folytatódott is a munkaviszonyod később, csak éppen fizetés nelküli szabadságon voltál GYES miatt. A GYES akkor lesz passzív, ha a szülés előtt, vagy GYES alatt szűnik meg a munkaviszonyod.

Veci # 2011.02.10. 20:19

secreth

  • A rokkantnyugdíj ideje és a "megvásárolt idő" sem számít bele a 40 év jogosultsági időbe. Olvasd el a tájékoztatót: http://www.onyf.hu/index.php?…
  • A ma még hatályos törvény szerint az előrehozott nyugdíj esetén a szolgálati időbe beleszámít.

De a rokkantnyugdíj esetén nem lehet megállapodást kötni szolgálati idő szerzés céljából, csak rendszeres szociális járadék és átmeneti járadék esetén. Ez a 40-49 % egészségkárosodás esetében lehetséges.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.02.10. 20:23

zsókamama
A bátyád már jogosult az előrehozott nyugdíjra, ami teljes összegű lesz. A helyében elmennék addig nyugdíjba, amíg van rá lehetőség. Nem tudjuk még a nyugdíjreform részleteit, néhány héten belül kiderül,és annak ismeretében döntsön.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.02.10. 20:30

Pity16
A nyugdíj összegénél nincs különbség melyik nyugdíjat veszed igényba a ma még hatályos törvény szerint. Azt javasolom, hogy legalább arra figyelj, hogy meglegyen a kerek szolgálati éved (44 év), ami inkább 5 nappal több legyen, mint 1 nappal kevesebb. Ha megvan, akkor a nyugdíjalapból kiszámított átlagkereset 88 %-át kapod, ha nincs meg, akkor 86 %-át.


Üdvözlettel Veci

Pity16 # 2011.02.10. 20:35

Köszönöm Veci!

Marcsi57 # 2011.02.10. 20:36

KEDVES CRAZY KÖSZÖNÖM BIZTATÁST. 1971 ÓTA ÁLLOK MUNKAVISZONYBAB ŐSSZVISZ EZ A3,5 HÓNAP MEGSZAKITÁSOM VAN. NEM TUDOM MI LESZ. ÜDV MARCSI

Tubica # 2011.02.10. 20:57

Kedves Veci!

Rosszul gondolom, hogy a MÁV és Magyar Posta közalkalmazottakat alkalmaztak? Én voltam posta tiszt gyakornok /távirdász, interkezelő/ 1974-78 között.
Jelenleg 33 év közalkalmazotti mv. van. Egy régi számítás szerint nyáron betöltöm a 40 év szolgálati időt. Még az idén nem kértem meg, a számítást, hogy minden szám rendelkezésre álljon a hivatalnak. Mint 33 éve közalkalmazott mennyi felmentési időre számíthatok, ami kötelező, mert jóindulatra nem számíthatok.a Munkaügyi vezető is azt mondta nem jár felmentés a 40 éves női kedvezményes nyugdíjra, mert ilyen megfogalmazás nem is létezik nem tudom mire gondolt a munka törvénykönyvre, v. a kollektív szerződésre.
Valamint , ha nagyon kivárok,és besokallok, mennyi időre kötelezhetnek munkára?
Válaszod előre is köszönöm!

hars52 # 2011.02.11. 08:12

mamamacoka!
Csak a passziv táppénzt vonják le.