Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

Hmv. # e-mail 2012.12.03. 12:49

P.Erzsébet!
Pont azért, mert márciusban mentél nyugdíjba.!

Csak azok kaptak kiegészítést, akik 2012.jan.1.-e előtt mentek nyugdíjba. Én aug.18-tól vagyok ellátott, tehát én sem kaptam, veled együtt.

P.Erzsébet # e-mail 2012.12.03. 11:59

Sziasztok!
Az lenne nekem a kérdésem,hogy én miért nem kaptam meg a nyugdíjkiegészítést?Ez év március elsején mentem el nyugdíjba.
Nekünk nem jár?

sitimaci # e-mail 2012.12.03. 08:43
    • Akkor maradt a Fiumei és a Váci út!!!---
sitimaci # e-mail 2012.12.03. 08:41

KÖZLEMÉNY az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság költözéséről
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (a továbbiakban: ONYF) felhívja Tisztelt Ügyfelei szíves figyelmét arra, hogy az ONYF jelenlegi székházából (1132 Budapest, XIII. Visegrádi utca 49.) elköltözik, működését 2012. november 26. napjától a 1081 Budapest, VIII. Fiumei út 19/A. szám alatti székhelyen folytatja.
Az ONYF-en operatív (ellátások megállapításával kapcsolatos) ügyintézés a költözés előtt és azt követően sem folyik. A 1132 Budapest, XIII. Visegrádi utca 49. szám alatt személyesen benyújtott igényeket, kérelmeket minden esetben az elbírálásra hatáskörrel és illetékességgel rendelkező nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez továbbítottuk. A költözés következtében az ONYF ügyfélszolgálata igényt, kérelmet nem vesz át, személyesen megjelenő ügyfelet kizárólag előzetesen egyeztetett időpontban tud fogadni. (Időpont a 270-8032 vagy 412-9610 telefonszámokon kérhető.)
A nyugellátások és egyéb ellátások megállapítására irányuló kérelmeket - néhány esetet kivéve - a személyesen megjelenő ügyfelek a lakóhely szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóságon terjeszthetik elő, amely a Budapesten élő ügyfeleink esetében Budapest Főváros Kormányhivatala Nyugdíjbiztosítási Igazgatósága (1081 Budapest, VIII. Fiumei út 19/A.).
Nyugdíjasként elhunyt jogszerző jogán járó hozzátartozói igényt a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságon (1139 Budapest, XIII. Váci út 73.) lehet személyesen előterjeszteni. Ugyancsak itt lehet személyesen bejelenteni minden olyan körülményt, változást, amely a folyósított ellátásra való jogosultságot befolyásolhatja, vagy a folyósítást akadályozza.
A hivatásos szolgálatot teljesítők hatósági ügyeiben, a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletek hatálya alá tartozó hatósági ügyekben, a szociális biztonsági (szociálpolitikai) egyezmények alapján járó nyugellátás megállapításával kapcsolatos hatósági ügyekben, valamint a külföldön élő vagy tartózkodó személy esetén a nyugellátás megállapításával kapcsolatos hatósági ügyekben a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (1081 Budapest, VIII. Fiumei út 19/A.) jár el.
Megértésüket köszönjük.
Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság

avera #   2012.12.02. 19:25

Kedves Ilonya,köszöntelek a 40-es nyugdijasok táborában.
Nyugdijas éveidhez jó egészséget és szép tartalmas éveket kivánok.
Vera

szafika # e-mail 2012.12.01. 14:05

Ilonya !! hurrá ! sokáig , jó sokat , még több egészséget !

ilonya # e-mail 2012.12.01. 08:32

Kedves fórumtársak,
köszönöm a sok segítséget amit kaptam tőletek,amikor olvastalak benneteket. Rengeteg jó tanácsot,volt ami segített,volt ami elgondolkodtatott.
Örömmel jelzem,hogy a mai nappal beléptem a nyugdíjasok klubjába.
40 év után az első december,amikor nyugodtan készülhetek az ünnepekre....
Kívánok mindenkinek hasonló megkönnyebbülést,sok sok örömet és jó készülődést:)
cicso

szafika # e-mail 2012.11.30. 14:57

....mert a szolgálati idő + a jogosultsági idő nem mindíg azonos .

szafika # e-mail 2012.11.30. 14:54

Evelin , kérd le gyorsan a nyufitól ,a K01-es nyomtatványom a szolgálati idő megállapítást , hívatkozz az előző határozat ügyszámára , minden évbe 1x le lehetett ingyen kérni , még decemberbe , hátha sikerül is , 2009-be még nem számoltak jogosultsági időt , abba pontosan fogod látni , h a nők kedvezményeséhez mennyi időd van , abból majd könnyen ki tudod számolni , aztán vághatod is a centit !!!!

k_evelin # e-mail 2012.11.29. 19:48

T. Szakértő!

2009. dec. 31-ig 36 év 225 nap szolgálati időt állapítottak meg. Azóta is folyamatosan dolgozom, jövő évben szeretnék élni a 40 éves lehetőséggel. A pontos időpontot nem tudom, hogyan lehet kiszámítani? Nagyon gondot jelent, hogy a munkáltatómnál mikor jelentsem be a nyugdíjba vonulás idejét. 2 hónap felmentési idővel (köztisztviselő) tudok majd csak nyugdíjba menni. Félek attól, ha előre bejelentem (a dátum előtt 2 hónappal), hogy akkor bármikor leépítenek, és nem lesz meg a szükséges szolgálati időm. Ha biztosra akarok menni, akkor már a nyugdíjra jogosult időpontban jelentem be, de akkor plusz két hónapot kell majd ledolgoznom. Van-e valamilyen jogi védelem arra vonatkozóan, hogy aki bejelentette a szándékát. Nem mellékes, hogy alig várom már, hogy eljöhessek onnan. A nyugdíj várható összege tudható-e az igénybejelentés előtt, vagy csak utólag derül ki.
Előre is köszönöm a segítséget. Evelin

szafika # e-mail 2012.11.29. 01:11

Sőt , az elmúlt 30 év során olyan is előfordult , h a fizetési listán szerepelt olyan név is , aki sose dolgozott ott . Egyszer a fiamat kiosztotta a főnöke , mert valakit telefonon kerestek , ő + mondta, h ilyen nevű dolgozójuk nincsen , hát lebacták érte , utólag kiderült , h a fiam viszont nem volt bejelentve akkor , tavaly lekértem a nyufitól az éveinek az összeírását , hiányzott belőle 2 év , éppen az akkori időszak .

szafika # e-mail 2012.11.29. 01:01

Hars52 , valamikor , kb 40 éve volt, h a barátnőm nevére dolgoztam 1-2 hetet , akkor még nem csináltak belőle nagy herce-hurcát , nekem nagyon kellett akkor a pénz , neki + olyan munkája volt h az mellett akár dolgozhatott volna máshol is .

hars52 # e-mail 2012.11.28. 17:57

Gabicsek!
Én ugyanúgy jártam, mint Te, a mai napig nem tudom, hogy hol a csudában dolgoztam én 30 napot harmadikos gimis korom után a nyáron,csak a határozatban láttam.
Anyukám talán emlékezne rá, de sajnos ő már nem él.
Úgy tűnik, hogy az hogy kinek mit ismernek el az jórészt szerencse dolga.
Szerintem most hogy átverték a választási regisztrációt, biztos foglalkoznak a nyugdíj melletti munka kérdésével, már ami a közszféra dolgozóit illeti. Hát akiket érint remélhetőleg (szokás szerint)nem dec. 28-án tudják meg, hogy dolgozhatnak-e január 1-től.
Sok szerencsét az érintetteknek. Üdv: hars52

maca56 # e-mail 2012.11.28. 17:19

Nyugdíjért folyó perek korszaka jön

Eddig bárki kérhette évente egyszer szolgálati idejének kimutatását a nyugdíjbiztosítótól. Januártól ez a lehetőség megszűnik, viszont adattisztítási és adategyeztetési eljárások tömege indul – vágott bele újabb, szinte mindenkit érintő, ám kevesek számára ismert témájába az előadó.

A nyugdíjbiztosító ugyanis olyan elektronikus adatbázis építésébe kezdett, amely minden dolgozóról napra készen számon kívánja tartani nyugdíja megállapításához szükséges valamennyi adatát. Ezért 2013-tól 5 éves korcsoportonként (elsőként az 1955-1959 között születettek) mindenkit „elővesznek”, és a fellelhető adatok alapján összeállítják, ki milyen hosszú munkaviszonnyal és mekkora keresettel szerepel a nyilvántartásban. Egy ötéves korcsoport adatbázisának tisztázására és digitalizálására két évet szán a nyugdíjbiztosító.

Eddig bárki kérhette évente egyszer szolgálati idejének kimutatását a nyugdíjbiztosítótól. Januártól ez a lehetőség megszűnik, viszont adattisztítási és adategyeztetési eljárások tömege indul – vágott bele újabb, szinte mindenkit érintő, ám kevesek számára ismert témájába az előadó.

A nyugdíjbiztosító ugyanis olyan elektronikus adatbázis építésébe kezdett, amely minden dolgozóról napra készen számon kívánja tartani nyugdíja megállapításához szükséges valamennyi adatát. Ezért 2013-tól 5 éves korcsoportonként (elsőként az 1955-1959 között születettek) mindenkit „elővesznek”, és a fellelhető adatok alapján összeállítják, ki milyen hosszú munkaviszonnyal és mekkora keresettel szerepel a nyilvántartásban. Egy ötéves korcsoport adatbázisának tisztázására és digitalizálására két évet szán a nyugdíjbiztosító.

A hivatalból indított eljárások során mindenki értesítést kap majd a nyugdíjbiztosítótól, amely eddig megszerzett szolgálati idejét, és 1988-tól a nyugdíja alapját képező jövedelmét tartalmazza; az értesítés ellen 90 napos jogvesztő határidővel észrevételt lehet tenni – magyarázta Futó Gábor.

Így számos, szolgálati idővel kapcsolatos eljárás kerül majd a munkaügyi bíróságok elé, mivel ezen a területen szabad bizonyítás van, amibe a tanúvallomás is beletartozik (vagyis hivatalos iratok hiányában akár tanú is igazolhatja, hogy ki, mikor, hol, és mennyi ideig dolgozott) – mondta.

Ha az első érintett korosztály tagjai 2014 elejéig nem kapnak értesítést, fáradjanak az illetékes kormányhivatalhoz, mert később pórul járhatnak – tanácsolta Futó Gábor.

A hivatalból indított eljárások során mindenki értesítést kap majd a nyugdíjbiztosítótól, amely eddig megszerzett szolgálati idejét, és 1988-tól a nyugdíja alapját képező jövedelmét tartalmazza; az értesítés ellen 90 napos jogvesztő határidővel észrevételt lehet tenni – magyarázta Futó Gábor.

Így számos, szolgálati idővel kapcsolatos eljárás kerül majd a munkaügyi bíróságok elé, mivel ezen a területen szabad bizonyítás van, amibe a tanúvallomás is beletartozik (vagyis hivatalos iratok hiányában akár tanú is igazolhatja, hogy ki, mikor, hol, és mennyi ideig dolgozott) – mondta.

Ha az első érintett korosztály tagjai 2014 elejéig nem kapnak értesítést, fáradjanak az illetékes kormányhivatalhoz, mert később pórul járhatnak – tanácsolta Futó Gábor.

Tanúkkal is lehet igazolni a munkaviszonyt. Én is ezt csináltan anno 2009-ben. Így lett plusz 63 napom, 1970,1971,1972 évi nyári diákmunkákból.

Gabicsek #   2012.11.28. 13:53

Nekem látták a 40 nap diákmunkámat szerencsére, nem kellett semmit sem igazolnom. Én már el is felejtettem, csak amikor láttam a határozatban, akkor jutott eszembe.

Lebony53!
Meg kell majd nézni az újonnan hozott törvényeket, arról rebesgetnek egyfolytában, hogy a közszférában nem alkalmaznak majd nyugdíjasokat, mivel alig várják, hogy kitegyék a szűrüket, mivel létszámleépítést kell végrehajtani. Erről beszéltek egyfolytában kb. egy-másfél hónapja.

panka55 # e-mail 2012.11.28. 12:21

Kedves Lányok!

Én 2013. februárjában leszek jogosult a 40-éves akciós nyugdíjra. A nyáron már megkaptam a szükséges dokumentumokat. Tudtam én is, hogy 12 ill.13-éves koromban dolgoztam nyáron egy vállalatnál, de akkor nem írtam be mert semmilyen adatra nem emlékeztem. Nagy nehezen találtam meg akkori diáktársamat akinek az apukája intézte nekünk a munkahelyet. Felbuzdultam,mert neki már sikerült ezt az időszakot is elismertetnie, így kértem az adatokat leadva, a felülvizsgálati kérelmet. Ez volt szeptember 20-án. Közben egyszer okt. 19-én küldtek egy értesítést, miszerint legyek türelemmel az eljárás lezárásáig. A mai napig nem nem jött válasz. Csak reménykedem benne, hogy még időben kapok valamit!
No és igen akkoriban illett nyáron dolgozni, már ilyen fiatalon . Nem is ártott, mert belekóstolhattunk az életbe!Ősszel ebből vehettünk csizmát, télikabátot, mert így becsültük meg amiért megdolgoztunk. Egyébként nagyon csúnya dolog lenézni azokat akik kétkezi munkát végeztek, végeznek!! Én tíz éve felsőfokú logisztikai végzettséggel, utolsó raktári dolgozó vagyok, de nem szégyenlem, egyrészt mert így többet keresek, másrészt nem is szeretnék a műkörmös, haspólos, igen szerény képességű adminisztratív kolléganők közé tartozni, akik hasonlóképpen gondolkoznak, mint itt néhány fórum tag!
Hajrá lányok sikerülni fog mindenkinek!

Lebony53 # e-mail 2012.11.28. 08:25

Kedves Fórumozók!

1953-as születésű, 40. éves munkaviszonnyal rendelkező kormánytisztviselő (nő) vagyok, és idén decemberbe nyugdíjba megyek. Azt szeretném megkérdezni, hogy - mivel munkáltatóm igényt tart a munkámra- 2013-ban milyen feltételekkel dolgozhatom.
Üdvözlettel: Lebony53

stelax # e-mail 2012.11.28. 08:17

Kedves mamamacoka !

Én már 2x kértem pontos névvel, címmel, időponttal a diákmunka beszámítását. Még a fellebbezésre is azt válaszolták, hogy nem találják. Pedig 40 évvel ezelőtt
senki nem dolgozott feketén, szerintem lusták megkeresni, nem tudunk mit tenni. Pedig most még 1 nap is számít, nem hogy 1 hónap, vagy még több.

szafika # e-mail 2012.11.28. 02:17

Gabusch , a 40 év persze, h nem 40 év lejön belőle a gyes-gyed ! nekem is lejön a 42 évből a 3 év 3 hónap 3 hét , amit a gyerkőcökkel otthon töltöttem , ahhoz , h a 40 év tényleg csak tisztán a munka legyen még kellene dolgoznom 1 év 3 hónap 3 hetet !!!!

Gabusch , mi a manóért bánt ennyire , h van olyan emberke , aki el tudott menni kicsit korábban ? Legtöbben munka mellett elvégeztek olyan iskolákat , amivel jutottak is valamire . Akinek + mint nekem is , mivel nem volt annyi eszem , természetesen a pocsékabb munka jutott / úgy kell nekem ! tanultam volna ! / de természetesen se fizetést , se nyugdíjat nem fogok soha annyit kapni , mint pl Te is fogsz , / nem irigylem ! /

gabusch # e-mail 2012.11.27. 22:15

mamacoka !
Diákmunka?
Nem értem mit mondasz.
Én történész/egyetemistaként minden nyáron(5 év)túrtam a szabolcsi földvárat..spakniztam/ástam/kapáltam hetekig.
Járulékfizetés?Röhej lenne ha ezzel hozakodnék elő 2012-ben.
Puszillak

gabusch # e-mail 2012.11.27. 21:40

mamamacoka !
"jött egy levél hiánypótlásra, hogy kérnek dokumentumokat,vagy a pontos vállalat adatait, neveket,és címeket"
Reakcióm erre: na végre !
Végre van már egyetlen kompetens nyufis,aki ki merte mondani,h ácsi gyerekek!
Az a 40 év nem biztos,hogy valóban 40!

Lebony53 # e-mail 2012.11.27. 16:44

Tisztelt Forumozók!
1953-as születésű, 40. éves munkaviszonnyal rendelkező kormánytisztviselő (nő) vagyok.
2012 évben melyik az az utolsó nap, amellyel a munkaviszonyomat meg kell szüntetnem ahhoz, hogy 2013. 01.01-től már nyugdíjas lehessek.
Várom a válaszát arra a kérdésemre is, hogy - mivel munkáltatóm igényt tart a munkámra- a 2013 évben érvényes jogszabályok alapján dolgozhatom-e a nyugdíj mellet a minimál bér 18-szorosa erejéig, majd a nyugdíjam szüneteltetése alatt az év végéig, ezt követően újra megállapíttatnám a nyugdíjam.
Válaszát előre köszönöm!

Gabicsek #   2012.11.27. 11:31

Kedves avera!
Igen, mostanában ritkábban jövök, mert a páromnak több a munkája és itt dolgozik a gépnél. De időnként azért persze benézek.

Lyonee #   2012.11.25. 10:22

Gabicsek is ugyanezt válaszolta Ágica53-nak.

avera #   2012.11.25. 05:34

Kedves Gabicsek,mi nem kapunk kiegészitést mivel csak azoknak jár akik 2011.dec.31-ig lettek nyugdijasok. Majd jővő januárba ha lesz emelés.
Régen olvastalak a fórumon nagyon elfoglalt vagy?
Üdv:Vera