Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

rozi1956 # e-mail 2012.09.03. 18:09

A másodállás számít-e valamit a szolgálati időbe? - ha tud vki erről valamit légyszi írjon! köszi

Korall54 # e-mail 2012.09.03. 16:53

korrekt54, harsimama
Ha tavaly vagy ez év tavaszán már kértetek szolgálati idő kimutatást a nyufitól, akkor a határozatban fel van sorolva minden év béradata 1988-tól, a végén a kieső napok, ha voltak.
Ez esetben a venusz-szoftver.hu oldalon kitöltitek a nyugdíjkalkulátort és kidobja a várható nyd-at, de ez csak irányadó, nem hivatalos.Be kell írni a kieső napokat is.2012-ben annyi a kieső napok száma, amennyit már nem dolgoztok ebben az évben.
Ezt el is lehet menteni a saját gépre és akkor is működik a program. Lehet vele játszadozni, hogy ha több vagy kevesebb bért ír be az ember és akkor mennyi lenne a nyd-ja. Az adózónán is van egy kalkulátor, de azt nem lehet menteni. A venusz azért tetszik, mert látom, hogy a korábbi évek bérét hogyan valorizálták.

Üdv: Korall (53-as nö)

csufi99 # e-mail 2012.09.03. 15:19

Van esély?
Lehet kicsit precedens perre adom a fejem. Szolgálati idő beszámítást kértem, a munkakönyves idővel nincs gond. Előtte a nyarakat végigdolgoztam, nyoma fellelhető, egy aláírás és bélyegző nélküli törzslap, ami előkerült, gondoltam szerencsére, valami nyoma mégis van a munkának. Jogutód szerv nincs, csak az iratokat őrzik, némi győzködés után a cég leigazolta az ott lévő napokat. Részletek nélkül, a többi időszakokra tanúkat kutattam fel, minden időre legalább két tanú nyilatkozott, minden kérdésben egybehangzóan. I.fokon elutasítottak két általános mondattal, hogy közvetett tanúk voltak, s nem egybehangzóan nyilatkoztak. Fellebbezésben tételesen, hogy az indokolás nem felel meg a valóságnak. II. most azzal utasított el, hogy a leigazolt időszak rendben, s mivel ott nincs több adat, tanúnyilatkozatok nem fogadhatók el a megjelölt nyári időkre. Egy másik időszakra pedig az a kifogása, hogy a tanú nem volt közvetlen munkatárs -én fizikai munkát végeztem, ő irodai dolgozó volt(bérszámfejtő). Ha a törvény lehetővé teszi a nyilatkozatot és tanúkkal igazoltatni a megjelölt időszakokat, hogyan söpörhetnek le mindent..., 7-8 ember hazudik szerintük, nem csupán az időszakokra, a részletkérdésekre is egybehangzó minden nyilatkozat a tanú meghallgatások jegyzőkönyvei alapján. Semmi nem írja elő egyébként a közvetett tanúzást, s még azt sem, hogy a saját nyilatkozat mellett minimum két tanú kell, vagy rosszul gondolom? Tehát , ha sapka van, ha nincs sapka.... Gondolkodom, hogy bíróságra fordulok, nem tudom az esélyeket, de az igazamért tenném. Sőt ma már nyugodtan lehetnék nyugdíjas a 40 évvel..2012. januártól eddig tartott az ügy, a II. fok június közepétől aug. 31-ig ült a tényállás tisztázása címén az iratokon. Szakértő mit tanácsolna?? Köszönök minden jó tanácsot!

szepa # e-mail 2012.09.03. 14:36

Szia Mindenkinek!

"Nyugger" lettem:)))) Agyamban már rendeztem , a mindennapjaimból hiányzik a megszokott rendszeresség.
Mindenre van időm, nem görcsölök a munkahelyi dolgokon, jó lesz ez:)))

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

harsimama # e-mail 2012.09.03. 13:55

Sziasztok!Még májusban beadtam a papírokat, hogy számolják össze az éveimet, de azóta még semmit sem kaptam vissza. Illetve egyszer hiánypótlást küldtek, de azt rendeztem.Nagyon örülnék, ha már mehetnék nyugdíjba! Illetve el is vagyok keseredve, mert ismerőseim mondták, hogy kevesebb lett a nyugdíjuk, mint a fizetésük volt. Így is nehéz abból a kicsiből kijönni, de remélem nem kevesebbet, hanem többet fogok kapni! Aki köztetek nyugdíjas lett mostanában, annak több v. kevesebb lett a nyugdíja??? Én amúgy közalkalmazott vagyok, egy oviban vagyok dajka.

vaer # e-mail 2012.09.03. 12:50

Ma lenne meg a 40 év munkaviszonyom ha közben nem rokkanok le! Szomorú vagyok! Esélyem sincs nyugdíjba menni :(

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 11:28

Igen,igen!
Alig várom! Várom?
Ezt a nagy össze-visszaságot ami bennem van!

szafika # e-mail 2012.09.03. 11:20

Én úgy kelek , mint eddig , hajnal 2-kor, 3-kor , aztán délbe eldőlök mint a rizseszsák , és sziesztázom egyet , mint hajdanán az urak !!!

Gabicsek #   2012.09.03. 11:04

A nyugdíjban a legjobban élvezhető először is a nap kezdete, hogy nem kell csörgőre kelni:)

Gabicsek #   2012.09.03. 11:03

Korrekt54!

Az utolsó két év nem dob már a nyugdíjadon nagyokat. 1988-tól szorozzák fel a jövedelmet, megkapnak egy átlagot és annak számolják majd ki a 82%-át. Ha megkapod a határozatot, benne lesz évenként a felszorzott összeg is, részletesen leírják a számításokat.
Ha csak az utóbbi két évben lett magasabb a fizetésed, ne annak számold a 82%-át, az inkább a két évvel ezelőtti 82%-hoz fog közelíteni, vagy annál lesz kicsit több.

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 10:56

Szafika! Igazad van !!
Én irodában dolgozom, de annyira sok lett a változás, tele lettünk fiatal vezetőkkel, őrült tempót diktálnak, naponta változtatnak megszokott, jó dolgokat, nehezen veszem az akadályokat! Mindig minden változik, aztán ha nem jó irányba mennek a dolgok, akkor szaladnak hozzám, mert én biztos tudom!
Azért azt gondolom, hogy két hétig, ha nem is délig, de 10 óráig ágyban maradok! Nagy a restanciám!

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:36

Én is 54-es vagyok , de mivel nem volt annyi eszem , h tanultam volna , a nevelőotthon mosodájából mentem nyd-ba , ezzel együtt se vagyok elégedetlen , amit akartam így is megtanultam , eztán is megfogom tanulni , 3,5 éve még bekapcsolni se tudtam a számítógépet , egyik jóval fiatalabb kolleganőm hatására tanultam meg , úgy-ahogy , ha már nem is lesz belőlem egy szgép zseni , nagyon tetszik , h bármilyen témát , v címet beírok a keresőbe , ezernyi választ találok , ez mellett sokminden érdekel is , utána is nézek , úgyhogy : hajrá nyugdíjasok !!!! Majd igyekszünk segíteni a fiataloknak , hadd legyen kicsit könnyebb nekik is !!!

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:28

Korrekt 54 , nekem a 42 évre egy 20-assal lett több a nyd mint a fizum volt , mivel annyira nem emelkedett az utóbbi 5-6 évbe a fizu , sőt mindent elvettek amit csak lehetett , nem ez , hanem már az ezelőtti kormány kezdte, 2010 dec.-be 62-63 e ft-ot vittem már csak haza , de mivel voltak jó évek is, ha nem is az utolsók , megkaptam annakidején a 25 éves, meg 30 éves közalkalmazottit , az talán egy kicsit megdobta , nem vagyok elégedetlen , a fiataloknak 100x pocsékabb , hol jut szerencsétleneknek 1 főre 70-80 e ft ? többnyire sehol , sokuknak fedélre is kellene a fejük fölé, + a gyerekek se 2 fillérbe kerülnek , nekünk még szerencsénk volt, volt munka , voltak lehetőségeink , de ma már .....?

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 10:17

Szafika!

Köszönöm bíztató szavaid! Kicsit enyhült is a szorongásom. Unokázok, kirándulok, kertészkedek, és megpróbálok baráti társaságot összehozni, azokkal a régi ismerőseimmel, akik már nyugdíjasok, de eddig nem volt rájuk időm!

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 10:13

szafika!

Semmi valorizáció? Csak a jelenlegi netto fizetésem 80 %-a ? Az utolsó két évben ugyanis megkértem a főnököm, hogy ne adjon caffeteriát, hanem inkább a fizumba számítsa be, így egy kicsit magasabb lett az alapom.

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:02

Korrekt54 , akármilyen jó munkahelyed is volt , akármennyire is szeretted a munkádat , egy hét múlva boldog nyögdíjas lehetsz ! / én az vagyok ! / egy 44 évvel ezelőtti kolleganőm írta néhány éve az iwiw-en : h éli a nyugdíjasok boldog , kiegyensúlyozott . nyugodt életét : Adjon a Jó Isten egészséget hozzá ! h jó hosszú ideig élvezhesd a nyd-adat , fizettél érte eleget , jó hosszú időn át ./ Kár, h nem csináltattál egy próbaszámítást a nyufival , lehetett volna , de így se fog soká tartani , és megtudod, mennyi az az annyi ! / Ha eddig tudtál magaddal mit kezdeni , most majd több időd jut sokmindenre , / bár igy ez se igaz , mert van akinek most még annyi idő se jut , annyi mindent szeretne bepótolni ! / ne félj attól , h nem tudod majd beosztani , mi azért 40akárhány év alatt , sőt 50akárhány év alatt megtanultunk rengeteg olyan praktikát , ami a beosztást segíti . Hadd dolgozzon az ifjúság ,/ hátha egy nyd-as után jut majd munka egy fiatalnak . /

szafika # e-mail 2012.09.03. 09:50

Lia , nem jól tudtad 40 évre = 80 % , + 1 év = 2 % ! Vagyis 82 % . Darab év nem számít , akkor se , ha 350 nap , a férjemnek 15 nap hiányzott az egész évhez nem számított , mert nem 1 egész !

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 08:42

Üdvözlet Mindenkinek !

Még 8 alkalommal jövök be ide a munkahelyemre dolgozni !
Jajjjjj! Nagyon furcsa érzés. Naponta viszek haza valami személyes holmit, amire már ebben a pár napban nem lesz szükségem! Örülök is, és sírni is tudnék! Valaminek vége lesz, és valami elkezdődik! Félek, hogy mennyi lesz a nyugdíjam, meg fogok-e élni belőle, mihez fogok kezdeni, hiszen 40 évet ledolgoztam, nap mint nap jártam /jó messziről/ dolgozni! Veletek hogy volt, vagy hogy van?

LIA51 # e-mail 2012.09.02. 11:41

Kedves Fórumozók!

1951-ben születtem.
41év 2 hónap után mentem nyugdíjba.
Korábban úgy tudtam, hogy a nyugdíj számítása úgy történik, hogy 38 év munkaviszony után a (havi valorizált) nettó kereset 80%-a, + a 3 év többlet munkaviszony után évenként +2%.

A nyugdíjat 82%-ban, és (nem 86% -ban) állapították meg.

Tudna valaki segíteni, hogy mi az érvényes?

Köszönöm.

szafika # e-mail 2012.09.01. 12:36

Én is szerettem mindkét munkahelyemet , a másodikat is , majdnem 30 éven keresztül , aztán elromlott minden ,az utolsó 3 év pocsék volt , 1.5 éve meg már direkt örültem , h megszabadultam tőle , nekem szerencsém volt , sajnos a többieknek nem , bezárt, vége , pedig igazán klassz volt .

szafika # e-mail 2012.09.01. 11:26

Mamamacoka , én éjjel-nappal , bármikor alszom , elég ha vízszintbe helyezem magam , könyökölök a tv előtt és alszom , ülök a szgép előtt és majdnem elalszom , bármikor , bármilyen pozicióban tudok aludni. Örülök neki, mert sokan így 60 felé nemigazán tudnak .

ilus # e-mail 2012.08.31. 19:01

Kedves Fórumtársak, Lyonee! Megvan a 40 év közalk. jogviszonyom, a NYUFIG-tól a 40 év szolgálati időm elismerése, de még aktív dolgozó vagyok, mert vártam a válaszotokat, nem akartam elkapkodni. Értelmeztem soraitokat, a 40 éves jub. jut. kifizetésének napját megvárom. Itt azt olvastam, hogy ha kifizetik, akár másnaptól már ne dolgozzak, mehetek nyugdíjba a nők 40 éves lehetőségével. Tehát a megállapodást így fogom kötni. Nálunk nincs felmentés, csak a másik két megoldás jöhet szóba, a lemondás vagy közös megegyezés. Milyen jó volna, ha azok, akiknek ez a dolguk a mhelyeken, sokkal tájékozottabbak, jogilag felkészültebbek, képzettebbek lennének! De hát akkor az ember nem találkozna ennyi jóakaratú emberrel itt ezen a fórumon! Köszönöm segítségeteket! Üdvözlettel Ilus

Lyonee #   2012.08.31. 17:10

Ilus! Lemondás és közös megegyezésnél nem jár a jubileumi jutalom, ha nincs meg pontosan a 40 év közalkalmazotti jogviszonyod, még akkor sem, ha a jogviszonyod megszűnése utáni napon lenne meg a közalkalmazotti 40 éved.
Ha a jogviszony alatt megvan a 40 (25,30) év, akkor jár a 40 (25,30) éves jubileumi jutalom. Az lényegtelen, hogy te a felmentési vagy lemondási idődet töltöd, vagy rendesen dolgozol.
Ezen kívül, ha a munkáltató felmenti a közalkalmazott nőt a kjt 30.§ (1) f alapján, akkor is jár az abban az évben esedékes (25,30,40 éves) jubileumi jutalom.
Közös megegyezés, vagy lemondás esetén ez már nem igaz.

" Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) vagy f) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni."
" a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi."

A 25, 30 évet azért írtam be, mert a nők 40 év jogosultsági ideje nem biztos, hogy mind közalkalmazotti.

szafika # e-mail 2012.08.31. 03:57

Ilus ,ha azon a napon jár a 40 év munka utáni jubi , akkor nem lehet 1 hetet ráhúzni ? és úgy beadni a felmondást ? mert úgy rémlik, h csak akkor fizetik ki, ha nem előbb fejeznéd be a munkát , mint ahogy megvan a 40 év . De majd jönnek a lányok , aztán kapsz ennél pontosabb választ.

ilus # e-mail 2012.08.31. 02:01

Tisztelt Fórumtársak! Munkáltatóm az új életbe lépett kjt és annak magyarázatát taglaló könyv ama soraira hivatkozik, hogy ha a nők 40 évesével megyek el közös megegyezéssel vagy felmondással, akkor nem fizeti ki a 40 éves jub. jutalmat (minden jogviszonyom megvan ill. meglesz még ebben az évben) csak a közalk. jogviszonyomnak számolt fordulónapon. Én úgy értelmeztem a jogszabályokat, ha megvan a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdijra jogosító ideje, elmehetek nyugdijba és a munkáltató az abban az évben amúgy is járó 40 éves jub. jut-at köteles kifizetni akár előbb is. Csak közös megegyezés vagy lemondás lehet a munkaviszony megszüntetési módja. A közös megegyezésnek nem sok értelme van, hiszen semmi előnyöm nem származik belőle.Köszönöm válaszotokat.