Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:36

Én is 54-es vagyok , de mivel nem volt annyi eszem , h tanultam volna , a nevelőotthon mosodájából mentem nyd-ba , ezzel együtt se vagyok elégedetlen , amit akartam így is megtanultam , eztán is megfogom tanulni , 3,5 éve még bekapcsolni se tudtam a számítógépet , egyik jóval fiatalabb kolleganőm hatására tanultam meg , úgy-ahogy , ha már nem is lesz belőlem egy szgép zseni , nagyon tetszik , h bármilyen témát , v címet beírok a keresőbe , ezernyi választ találok , ez mellett sokminden érdekel is , utána is nézek , úgyhogy : hajrá nyugdíjasok !!!! Majd igyekszünk segíteni a fiataloknak , hadd legyen kicsit könnyebb nekik is !!!

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:28

Korrekt 54 , nekem a 42 évre egy 20-assal lett több a nyd mint a fizum volt , mivel annyira nem emelkedett az utóbbi 5-6 évbe a fizu , sőt mindent elvettek amit csak lehetett , nem ez , hanem már az ezelőtti kormány kezdte, 2010 dec.-be 62-63 e ft-ot vittem már csak haza , de mivel voltak jó évek is, ha nem is az utolsók , megkaptam annakidején a 25 éves, meg 30 éves közalkalmazottit , az talán egy kicsit megdobta , nem vagyok elégedetlen , a fiataloknak 100x pocsékabb , hol jut szerencsétleneknek 1 főre 70-80 e ft ? többnyire sehol , sokuknak fedélre is kellene a fejük fölé, + a gyerekek se 2 fillérbe kerülnek , nekünk még szerencsénk volt, volt munka , voltak lehetőségeink , de ma már .....?

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 10:17

Szafika!

Köszönöm bíztató szavaid! Kicsit enyhült is a szorongásom. Unokázok, kirándulok, kertészkedek, és megpróbálok baráti társaságot összehozni, azokkal a régi ismerőseimmel, akik már nyugdíjasok, de eddig nem volt rájuk időm!

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 10:13

szafika!

Semmi valorizáció? Csak a jelenlegi netto fizetésem 80 %-a ? Az utolsó két évben ugyanis megkértem a főnököm, hogy ne adjon caffeteriát, hanem inkább a fizumba számítsa be, így egy kicsit magasabb lett az alapom.

szafika # e-mail 2012.09.03. 10:02

Korrekt54 , akármilyen jó munkahelyed is volt , akármennyire is szeretted a munkádat , egy hét múlva boldog nyögdíjas lehetsz ! / én az vagyok ! / egy 44 évvel ezelőtti kolleganőm írta néhány éve az iwiw-en : h éli a nyugdíjasok boldog , kiegyensúlyozott . nyugodt életét : Adjon a Jó Isten egészséget hozzá ! h jó hosszú ideig élvezhesd a nyd-adat , fizettél érte eleget , jó hosszú időn át ./ Kár, h nem csináltattál egy próbaszámítást a nyufival , lehetett volna , de így se fog soká tartani , és megtudod, mennyi az az annyi ! / Ha eddig tudtál magaddal mit kezdeni , most majd több időd jut sokmindenre , / bár igy ez se igaz , mert van akinek most még annyi idő se jut , annyi mindent szeretne bepótolni ! / ne félj attól , h nem tudod majd beosztani , mi azért 40akárhány év alatt , sőt 50akárhány év alatt megtanultunk rengeteg olyan praktikát , ami a beosztást segíti . Hadd dolgozzon az ifjúság ,/ hátha egy nyd-as után jut majd munka egy fiatalnak . /

szafika # e-mail 2012.09.03. 09:50

Lia , nem jól tudtad 40 évre = 80 % , + 1 év = 2 % ! Vagyis 82 % . Darab év nem számít , akkor se , ha 350 nap , a férjemnek 15 nap hiányzott az egész évhez nem számított , mert nem 1 egész !

korrekt54 # e-mail 2012.09.03. 08:42

Üdvözlet Mindenkinek !

Még 8 alkalommal jövök be ide a munkahelyemre dolgozni !
Jajjjjj! Nagyon furcsa érzés. Naponta viszek haza valami személyes holmit, amire már ebben a pár napban nem lesz szükségem! Örülök is, és sírni is tudnék! Valaminek vége lesz, és valami elkezdődik! Félek, hogy mennyi lesz a nyugdíjam, meg fogok-e élni belőle, mihez fogok kezdeni, hiszen 40 évet ledolgoztam, nap mint nap jártam /jó messziről/ dolgozni! Veletek hogy volt, vagy hogy van?

LIA51 # e-mail 2012.09.02. 11:41

Kedves Fórumozók!

1951-ben születtem.
41év 2 hónap után mentem nyugdíjba.
Korábban úgy tudtam, hogy a nyugdíj számítása úgy történik, hogy 38 év munkaviszony után a (havi valorizált) nettó kereset 80%-a, + a 3 év többlet munkaviszony után évenként +2%.

A nyugdíjat 82%-ban, és (nem 86% -ban) állapították meg.

Tudna valaki segíteni, hogy mi az érvényes?

Köszönöm.

szafika # e-mail 2012.09.01. 12:36

Én is szerettem mindkét munkahelyemet , a másodikat is , majdnem 30 éven keresztül , aztán elromlott minden ,az utolsó 3 év pocsék volt , 1.5 éve meg már direkt örültem , h megszabadultam tőle , nekem szerencsém volt , sajnos a többieknek nem , bezárt, vége , pedig igazán klassz volt .

szafika # e-mail 2012.09.01. 11:26

Mamamacoka , én éjjel-nappal , bármikor alszom , elég ha vízszintbe helyezem magam , könyökölök a tv előtt és alszom , ülök a szgép előtt és majdnem elalszom , bármikor , bármilyen pozicióban tudok aludni. Örülök neki, mert sokan így 60 felé nemigazán tudnak .

ilus # e-mail 2012.08.31. 19:01

Kedves Fórumtársak, Lyonee! Megvan a 40 év közalk. jogviszonyom, a NYUFIG-tól a 40 év szolgálati időm elismerése, de még aktív dolgozó vagyok, mert vártam a válaszotokat, nem akartam elkapkodni. Értelmeztem soraitokat, a 40 éves jub. jut. kifizetésének napját megvárom. Itt azt olvastam, hogy ha kifizetik, akár másnaptól már ne dolgozzak, mehetek nyugdíjba a nők 40 éves lehetőségével. Tehát a megállapodást így fogom kötni. Nálunk nincs felmentés, csak a másik két megoldás jöhet szóba, a lemondás vagy közös megegyezés. Milyen jó volna, ha azok, akiknek ez a dolguk a mhelyeken, sokkal tájékozottabbak, jogilag felkészültebbek, képzettebbek lennének! De hát akkor az ember nem találkozna ennyi jóakaratú emberrel itt ezen a fórumon! Köszönöm segítségeteket! Üdvözlettel Ilus

Lyonee #   2012.08.31. 17:10

Ilus! Lemondás és közös megegyezésnél nem jár a jubileumi jutalom, ha nincs meg pontosan a 40 év közalkalmazotti jogviszonyod, még akkor sem, ha a jogviszonyod megszűnése utáni napon lenne meg a közalkalmazotti 40 éved.
Ha a jogviszony alatt megvan a 40 (25,30) év, akkor jár a 40 (25,30) éves jubileumi jutalom. Az lényegtelen, hogy te a felmentési vagy lemondási idődet töltöd, vagy rendesen dolgozol.
Ezen kívül, ha a munkáltató felmenti a közalkalmazott nőt a kjt 30.§ (1) f alapján, akkor is jár az abban az évben esedékes (25,30,40 éves) jubileumi jutalom.
Közös megegyezés, vagy lemondás esetén ez már nem igaz.

" Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) vagy f) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni."
" a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi."

A 25, 30 évet azért írtam be, mert a nők 40 év jogosultsági ideje nem biztos, hogy mind közalkalmazotti.

szafika # e-mail 2012.08.31. 03:57

Ilus ,ha azon a napon jár a 40 év munka utáni jubi , akkor nem lehet 1 hetet ráhúzni ? és úgy beadni a felmondást ? mert úgy rémlik, h csak akkor fizetik ki, ha nem előbb fejeznéd be a munkát , mint ahogy megvan a 40 év . De majd jönnek a lányok , aztán kapsz ennél pontosabb választ.

ilus # e-mail 2012.08.31. 02:01

Tisztelt Fórumtársak! Munkáltatóm az új életbe lépett kjt és annak magyarázatát taglaló könyv ama soraira hivatkozik, hogy ha a nők 40 évesével megyek el közös megegyezéssel vagy felmondással, akkor nem fizeti ki a 40 éves jub. jutalmat (minden jogviszonyom megvan ill. meglesz még ebben az évben) csak a közalk. jogviszonyomnak számolt fordulónapon. Én úgy értelmeztem a jogszabályokat, ha megvan a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdijra jogosító ideje, elmehetek nyugdijba és a munkáltató az abban az évben amúgy is járó 40 éves jub. jut-at köteles kifizetni akár előbb is. Csak közös megegyezés vagy lemondás lehet a munkaviszony megszüntetési módja. A közös megegyezésnek nem sok értelme van, hiszen semmi előnyöm nem származik belőle.Köszönöm válaszotokat.

Gabicsek #   2012.08.29. 10:38

Érdeklődj a nyugdíjfolyósítónál, ők tudják megmondani, miért nincs feltüntetve.

Amidala01 #   2012.08.29. 10:29

Valaki tud esetleg válaszolni?

könyvelek

szafika # e-mail 2012.08.28. 19:34

Mázlija van az 53-as korosztálynak ők az utolsó csoport / sajnos / a lányok között akik el tudnak menni korhatár előttibe , én a fidesz helyébe hagytam volna kifutni azt a lehetőséget , ami fokozatosan vezette volna be a nyd. kothatár- emelést , de sajnos jobb v baloldal juszt is ellentmond , ellene tesz a másiknak , miközbe egyiket sem érdekli , h hol szúr ki a néppel !!!

szafika # e-mail 2012.08.28. 19:26

....így igaz !! " a korhatár előtti " nyugdíjjogosultsági idejét tekintve . de nem az akciós 40 éveshez !!!!!

fagyongy55 # e-mail 2012.08.28. 15:14

Tulipán!A vastagbetűben van a kutya elrejtve, korhatár előtti tehát az idén 53 as nők.,nem a 40 éves az kedvezményes öregségi nyugdíj.
Szolgálati időnek minősül az ápolási díj folyósítási ideje a 40 évet ledolgozó nőknél
Az ápolási díj folyósítási ideje szolgálati időnek minősül a 40 évet ledolgozó nők korhatár előtti nyugdíjellátási jogosultságát tekintve - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága az MTI érdeklődésére.

Ashley03 # e-mail 2012.08.28. 12:53

Szafika köszönöm.

Amidala01 #   2012.08.28. 11:15

Kedves szakértők!

Kértem egy igazolást a Nyugdíjfolyósítótól, a következők vannak benne többek között:

• munkaviszony, nincs feltüntetve, de részmunkaidő volt
  • megbízási jogviszony
  • választott tisztségviselő
  • adóköteles munkanélküli ellátásban részesülő személy

Ebből melyik keletkeztet szolgálati időt? Részmunkaidőnél mi a helyzet, ha nincs feltüntetve? (80-as, 90-es évek)

Köszönöm a választ előre is!

könyvelek

szafika # e-mail 2012.08.28. 10:26

Ashley , beírod a keresőbe " Nyomtatványok - ONYF ", a K01 -es nyomtatványt kell kinyomtatni , kitölteni .

Ashley03 # e-mail 2012.08.28. 09:58

Kedves Fórumozók!
Szeretném az eddigi szolgálati időmet a Nyugdijfolyósítóval megállapittatni. Hogy kell elindulnom? Tudom, hogy valamilyen nyomtatvány kell, de nem találtam a honlapjukon semmit. Köszönöm előre is a segitséget.

Korall54 # e-mail 2012.08.27. 19:23

Tulipán
Szafikának igaza van. A cikk aug. 3-iki, akkor itt a fórumon is megállapítottuk, hogy zavaros és megtévesztő.
Az össz szolgálati időbe minden biztosítással járó és járulékfizető jogviszony beszámít, így ápolási, passzív táppénz, regisztrált munkanélküli.
De a női 40 éveshez ezen belül kell lennie min.32 év munka és max. 8 év gyes. Ez a belső arány lehet 33+7, 34+6, …. Vagy aki nem volt gyesen, annak 40 év munka kell. Ha ez megvan, akkor elmehet nyd-ba, és a kiszámításnál már az össz szolg. időt nézik. Lehet olyan, hogy valakinek összesen 42 év szolg. ideje van, benne foglalva az a bizonyos 40 év. Tehát neki a valorizált nettójának a 84 %-a lesz a nyd.

Üdv: Korall (53-as nö)

Tulipán # e-mail 2012.08.27. 18:52

http://nol.hu/…itasi_ideje_

Szerintem beleszámit az ápolási meg a szakmunkás idő nyári gyakorlata is