Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

fagyongy55 # e-mail 2012.08.28. 15:14

Tulipán!A vastagbetűben van a kutya elrejtve, korhatár előtti tehát az idén 53 as nők.,nem a 40 éves az kedvezményes öregségi nyugdíj.
Szolgálati időnek minősül az ápolási díj folyósítási ideje a 40 évet ledolgozó nőknél
Az ápolási díj folyósítási ideje szolgálati időnek minősül a 40 évet ledolgozó nők korhatár előtti nyugdíjellátási jogosultságát tekintve - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága az MTI érdeklődésére.

Ashley03 # e-mail 2012.08.28. 12:53

Szafika köszönöm.

Amidala01 #   2012.08.28. 11:15

Kedves szakértők!

Kértem egy igazolást a Nyugdíjfolyósítótól, a következők vannak benne többek között:

• munkaviszony, nincs feltüntetve, de részmunkaidő volt
  • megbízási jogviszony
  • választott tisztségviselő
  • adóköteles munkanélküli ellátásban részesülő személy

Ebből melyik keletkeztet szolgálati időt? Részmunkaidőnél mi a helyzet, ha nincs feltüntetve? (80-as, 90-es évek)

Köszönöm a választ előre is!

könyvelek

szafika # e-mail 2012.08.28. 10:26

Ashley , beírod a keresőbe " Nyomtatványok - ONYF ", a K01 -es nyomtatványt kell kinyomtatni , kitölteni .

Ashley03 # e-mail 2012.08.28. 09:58

Kedves Fórumozók!
Szeretném az eddigi szolgálati időmet a Nyugdijfolyósítóval megállapittatni. Hogy kell elindulnom? Tudom, hogy valamilyen nyomtatvány kell, de nem találtam a honlapjukon semmit. Köszönöm előre is a segitséget.

Korall54 # e-mail 2012.08.27. 19:23

Tulipán
Szafikának igaza van. A cikk aug. 3-iki, akkor itt a fórumon is megállapítottuk, hogy zavaros és megtévesztő.
Az össz szolgálati időbe minden biztosítással járó és járulékfizető jogviszony beszámít, így ápolási, passzív táppénz, regisztrált munkanélküli.
De a női 40 éveshez ezen belül kell lennie min.32 év munka és max. 8 év gyes. Ez a belső arány lehet 33+7, 34+6, …. Vagy aki nem volt gyesen, annak 40 év munka kell. Ha ez megvan, akkor elmehet nyd-ba, és a kiszámításnál már az össz szolg. időt nézik. Lehet olyan, hogy valakinek összesen 42 év szolg. ideje van, benne foglalva az a bizonyos 40 év. Tehát neki a valorizált nettójának a 84 %-a lesz a nyd.

Üdv: Korall (53-as nö)

Tulipán # e-mail 2012.08.27. 18:52

http://nol.hu/…itasi_ideje_

Szerintem beleszámit az ápolási meg a szakmunkás idő nyári gyakorlata is

szafika # e-mail 2012.08.26. 18:43

Ashley03 , 8 évet lehettél otthon , 3 gyerek esetén ennyit számolnak bele + 32 év ami színtiszta munka kell, h legyen , abba nem számít bele ápolási, iskola, munkanélküli .

Ashley03 # e-mail 2012.08.26. 16:32

Tisztelt Fórumozók. Segitséget kérnék. Ha én a három gyerekemmel összesen kb 14 évig voltam GYED-en, GYES-en és főállásu anyaságon, ebből mennyit lehet a negyven éves munkaviszonyba beleszámitani?
Köszönöm előre is a választ.

Ingó # e-mail 2012.08.26. 15:17

Kedves Fórumozók%
Szeretnék felvilágosítást kérni a 40 éves nyugdíjazásommal kapcsolatban. Ez év november 7-ével kellene megszüntetnem a munkaviszonyomat, mert akkorra érem el a 41 évet. Kérdésem, mivel jelenlegi munkahelyemen csak április közepétől dolgozom, közalkalmazottként, mennyi a felmondási időm, és hogy mennyivel előtte adjam be a felmondásomat? És ha közös megegyezéssel jönnék el, akkor is le kell-e töltenem a felmondási időt, vagy csak azzal a nappal kilépek a munkahelyemről. És ilyen rövid időre van-e felmentési idő vagy a ki nem vett szabadságot kifizetik-e, ha nem tudom kivenni?

ilus # e-mail 2012.08.23. 00:20

Kedves Lyonee! Köszönöm soraidat és javaslataidat! Ismeretlenül is üdvözöllek és igyekszem szót fogadni és eljárni azok szerint saját ügyemben. Amint érdemlegeset megtudok, hírt adok róla. Ilus

katababa #   2012.08.22. 21:49

Lyonee!
Légyszi nézz át a másik fórumra is, én is közalk. voltam, de minek? Mérnök-tanár. Most munkanélküliként hasonló cipőben járok, mint Kaje52. 52-es férfi, munkanélküli, 42 éves munkaviszonnyal, saját erőmből szereztem a diplomáimat, a család kárára. Kár volt, hisz még korhatár előtti ellátásra sem mehetek el, mert a munkanélküliség állítólag nem biztosítási jogviszony. Ma se pénz, se becsület, sem egészség, Ez ám a jövő!? A diákjaim előtt meginog a szavahihetőségem. Érdemes volt törvényt tisztelő, becsületes tanárnak lenni, mit érek vele?
Üdv.: Katababa

Lyonee #   2012.08.22. 21:33

Korall54
Gratulálok a nyugdíjazásodhoz, még ha nem is ez a neve.
Az biztos, hogy mi, közalkalmazottak sok jóra nem számíthatunk. Felmentés csak adható, jubileumi csak 40 év után. A felmentési idő nagyságát talán csak az adható volta miatt nem csökkentették még le. De, ami késik, nem múlik. Örülhetünk, ha a nyugdíjig lesz munkánk. Én sajnos a korhatár előtti-ről lecsúsztam fél évvel, a 40 éves is távoli, nappalin tanultam, úgyhogy a nyugdíj egyenlőre csak álom, pedig nem sokkal vagyok nálad fiatalabb.
Majd ha életbe lépnek a változtatások, beépülnek a törvényekbe, könnyebb lesz átlátni a kapcsolatokat, a módosítások következményeit.
A nemzeti köznevelési tv-t legalább megúsztad. Az is fokozatosan lép életbe, a köznevelési tv. nagy része is még hatályos marad. Két tv.t kell összehangolni. Borzalom, ami van.
Jó erőt, egészséget és hasznos fórumozást kívánok neked nyugdíjas éveidben.
Lyonee

Korall54 # e-mail 2012.08.22. 20:19

Lyonee
Nem volt könnyű az elmúlt 1-2 évben kitanulni a nyugdíjtörvényt, a korhatár alatti nyd megszűnéséről szóló tv-t és a kjt-t, no és ezek illeszkedését. Sokat köszönhetek a fórumnak, sikerült a magam ügyében a lehető legjobban dönteni. Aug. 2-án telt le a felmentésem, ami a múlt év dec. 2-án kezdődött. Most a határozatot várom a korhatár előtti ellátásról.

Eddig azért válaszoltam, hogy cserébe az itt szerzett tudásomért másoknak segítsek.
Úgy látom, most megint szinte előlről kell kezdeni a tanulást. Van 1-2 ismerősöm, akik a közeljövőben a női 40 évessel, illetve korbetöltéssel készülnek nyd-ba. Nekik már korábban iránymutatást adtam, de ezt most revideálni kell. Elég nagy falat lesz, nem tudom, boldogulok-e.

Köszönöm az infókat.

Üdv: Korall (53-as nö)

Lyonee #   2012.08.22. 18:25

ilus
Olvasd el azokat a beírásokat, amit az utolsó hozzászólásod óta írtam be idáig, ha még olvasod fórumot. A nyugdíjszámítással kapcsolatos amire fel szeretném hívni a figyelmedet. Korrigálásra szorul, amit neked írtam. Lecserélik a bruttós táblát, de a nytv mellékletében lesz az új tábla, ami tartalmilag megegyezik a mostanival.
A módosító tv-ben is mellékletben volt, ezért nem akadtam rá elsőre.

Lyonee #   2012.08.22. 17:47

Vagy másold fel a linket címsorba és enter.

Lyonee #   2012.08.22. 17:44

Itt biztos megtalálod:
MK 2012/94. (VII. 16.)
Magyar Közlöny

Lyonee #   2012.08.22. 17:20

mamamacoka
Nem jan.1-től, hanem júl. 1-től hatályos, nézd meg a kjt-t, már nincs is benne a 37/B.§.

Lyonee #   2012.08.22. 17:18

Látom nem engedi megnyitni.
2012. évi CXII. törvény -t nyissátok meg az alábbi oldalon:

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

2012. évi CXII. törvény az Európai Unió tisztviselőinek és más alkalmazottainak nyugdíjbiztosítási átutalásáról és visszautalásáról, valamint egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról

Megjelent:

MK 2012/94. (VII. 16.)

Hatályos:

2012. 08. 01., 2012. 09. 01., 2013. 01. 01.

Ha másképpen nem megy a közlönyben megtaláljátok.

Lyonee #   2012.08.22. 17:07

mamamacoka!
Eddig, aki a kjt. alkalmazása szempontjából nyugdíjasnak minősült, az volt jogosult 35 év esetén a jubira. A 37/B. -ben volt leírva, hogy a 30.§(1) f alapján felmentett közalkalmazott nyugdíjasnak minősül.
Aki már elkezdte a felmentését július 1 előtt, és nincs meg a 40 éve, szerintem meg kell, hogy kapja.
Persze, hogy arra megy ki az egész, hogy a 40 éves jubi, csak 40 évre járjon. Gyorsan belekaptak a kjt-be, de nem számoltak egy csomó következménnyel. PL. végkielégítés.

Lyonee #   2012.08.22. 16:52

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

Az előző linknél be lehet állítani a szeptemberi változtatásokat, úgy talán egy kicsit könnyebb.

2-vel lejjebb a http elé került egy l betű, azért nem működik a link, de ide újra betettem.
Jó csemegézést!
Korall, azért majd írd ide a fórumba a megállapításaid, én már tényleg nem érek rá belemélyedni.

Lyonee #   2012.08.22. 16:43
Lyonee #   2012.08.22. 16:42

Ihttp://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc.cgi?docid=A1200112.TV

12. § (1) Ez a törvény - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivételekkel - 2012. augusztus 1-jén lép hatályba.

(2) Az 1-11. §, a 13. §, a 15. §, a 18. § (1) bekezdése, a 21. § (2) bekezdése, a 22. §, a 30. § (2) bekezdése, a 32. § (2) bekezdése, a 33. § és a 2. melléklet 2012. szeptember 1-jén lép hatályba.

(3) A 19. §, a 20. §, a 21. § (1) és (3)-(5) bekezdése, a 26. §, a 27. §, a 30. § (3) bekezdése, a 31. § (2) bekezdése, a 32. § (3) bekezdése és a 3. melléklet 2013. január 1-jén lép hatályba.

Lyonee #   2012.08.22. 16:36

2012. évi CXII. törvény

19-32.§ nyugdíj tv. változásai
3. sz. mellélet az új szorzókról
Ezt most vettem észre, első ránézésre valóban ugyanazok számok, mint a régi, a vége is ugyanaz, csak másképpen van megfogalmazva.
A 20.§ is lecserélik, de a a táblázatában levő számok most a 3. sz. mellékletben lesznek.
Nem itt kerestem, ezért úgy nézett ki, hogy a 20.§ számai maradnak. Elnézést kérek, ha valakit nagyon megijesztettem vele. Tehát a szorzók maradnak.
Sok változás van még, nem foglalkoztam vele, éppen ezért nem tudom, hogy igazából akkor a régi számításból minden marad-e. Aki ráér lecserélgetheti a régi szövegeket az újakra.

Lyonee #   2012.08.22. 15:59

gabusch!
Ha a változás miatt nem lehetne kifizetni, mivel nincs olyan (én nem találtam, de attól még lehet) kitétel sehol, hogy a júl.1 előtti felmentések esetén a korábbi állapot szerint kell eljárni, akkor sincs probléma, mert akkor meg végkielégítést kellene fizetni, amivel még jobban is járnának a kolléganőid.
A köztisztviselőnél is már csak a pontos jogviszony esetén jár jubileumi, gondolom szinkronba akarták hozni, de aztán jól elcseszték, mert most a kjt.-ben a nyugdíjasnak minősül nincs definiálva. Munkáltatói felmentés esetén, nyugdíjasnak minősülőnek nem jár a végkielégítés. Vagy a jubi vagy végkielégítés, de a kettő közül valamelyiket biztos megkapják, szerintem a munkáltatók a jubileumit fogják alkalmazni. Ha a fenntartó nem engedné a módosításra hivatkozva, akkor viszont a végkielégítésért kell harcba szállni.

Emelt összegű végkielégítés is elmeszelték, mert ott is a 37/B-re van a hivatkozás. Biztos, hogy korrigálni fogják, hogy jobb lesz-e, az nem biztos.
Figyelni kell a kjt-t!

Gabusch! A környezetedben biztos jobban tudják, hogy ilyen esetben, mi szerint kell eljárni.
Én a módosítás előtti állapot alkalmazására tippelek megkezdett felmentés esetén.