Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

hars52 # e-mail 2012.02.11. 17:45

Nem tudom, hogy miért tartunk ebben a topic-ban 2010.11.14-nél?

lendvai.klara # e-mail 2012.02.11. 17:37

köszönöm, hát ez tényleg nem jó hír

julika555 # e-mail 2012.02.11. 15:12

ha 2010 dec. 31-ig volt 38 év 126 nap és akkor mikor fog lejárni a 40 éves munka viszony?Ha most is folyamatos munka viszonyom van mai napig.ebben kérnék segítséget

nagyika54 # e-mail 2012.02.10. 19:50

Kedves Lendvai Klára :
Nem jó hírt kell közölnöm,sajnos nem számolják bele
sem a szolgálati időbe,sem a jogosultsági időbe
a szolgálati időbe azért mert nincs mellette járulék
fizetés,a jogosultsági időbe meg a tényleges munka
napokat számolják + gyes + munkaviszony alatt lévő
táppénzt.Remélem,hogy tudtam segíteni,hisz én túl
vagyok az efféle dolgokon.

nagyika54 # e-mail 2012.02.10. 19:50

Kedves Lendvai Klára :
Nem jó hírt kell közölnöm,sajnos nem számolják bele
sem a szolgálati időbe,sem a jogosultsági időbe
a szolgálati időbe azért mert nincs mellette járulék
fizetés,a jogosultsági időbe meg a tényleges munka
napokat számolják + gyes + munkaviszony alatt lévő
táppénzt.Remélem,hogy tudtam segíteni,hisz én túl
vagyok az efféle dolgokon.

Mara19521031 # e-mail 2012.02.10. 19:13
Szia Veci! Szeretném kérdezni Tőled, hogy ha nyugdijas vagyok akkor milyen forinthatár van ahhoz hog ne végyék azt a kis nyugdijat. Tehát van a nyugdij + 4 órás kereset ---------------
  • = forint határ vagy csak forinthatár a 4 órás kereset.
Ha nem érthető légyszi ird le hol tudok utánna nézni ezen törvénynek.
lendvai.klara # e-mail 2012.02.10. 16:16

maca56

Köszönöm a Tájékoztatót, de...

Ami érdekes, hogy kértem szolgálati idő elismerést a nők kedvezményes öregségi nyugdíjához.
Én 1974.08.01-től folyamatosan munkaviszonyban állok, és 2009.12.31-ig megállapítottak 35 év 162 nap szolgálati időt, ebből a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához elismert jogosultsági idő is 35 év 162 nap.(Én azóta is folyamatosan munkaviszonyban állok, tehát már több a munkaviszonyom,de most nem ez a lényeg.)

A határozatban felsorolják a kieső időket is.
Én 2009. július és augusztus hónapban voltam 2-2 munkanap fizetés nélküli szabadságon, de az nem szerepel kieső időként.

Akkor ez most hogy van?

Arról nem is beszélve, hogy a hatályos Munka Törvénykönyve szerint a 30 napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság idejére jár szabadság, tehát munkaviszonyként elismert idő.

Most aztán végképp nem tudom, hogyan is állok. Most akkor ebben az esetben a munkaviszony számít, vagy a szolgálati idő, ami így lehet kevesebb mint a munkaviszony? Nem értem?!

Klári

maca56 # e-mail 2012.02.10. 15:02
Veci #   2012.02.10. 13:25

Az miért számítana?
Ha már a járulékfizetéssel járó szakmunkás évek nem számítanak bele, szerintem ezt is kiveszik. Erre pontosan az tudna válaszolni, akinek hasonló volt a helyzete.

Üdvözlettel Veci

lendvai.klara # e-mail 2012.02.10. 10:56

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék, mert erre nem találtam megoldást.

A kérdésem: ha 30 napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadságra mennék ( 21 nap), akkor azok a napok munkaviszonynak számítanak-e a nők 40 éves kedvezményes nyugdíja szempontjából.Nem kell-e emiatt 21 nappal többet dolgoznom?

Köszönöm: Klári

Csíz53 # e-mail 2012.02.09. 21:06

Bocsánat, önző módon kimaradt előző levelemből: természetesen egyetértek veled, és őszintén sajnálom azokat a korhatár előtti ellátottakat, akik csekéj jövedelmüket szeretnék vállalkozásukkal kipótolni.
Szép estét mindenkinek!
Éva

Csíz53 # e-mail 2012.02.09. 20:40

Kedves Hars52, látom, Te vagy az én "mentorom", segítőm! Nagyon köszönöm a válaszod, és köszönöm, már nyugodt vagyok!
Szép estét mindenkinek!Éva

Kriszta0712 # e-mail 2012.02.09. 15:57

Kedves Veci, köszönöm szépen az információt.

Veci #   2012.02.09. 14:40

Heighten
Bocsi 55-ös születésűnek gondoltalak, felületesen olvastam el a beírásod.
Itt a törvény a 18.§-ban van a nyugdíjkorhatár:
http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…(4)

Üdvözlettel Veci

Veci #   2012.02.09. 14:37

peva55
Csak munkaviszonnyal tudod megszerezni a jogosultsági időhöz hiányzó 4,5 hónapot. A vállalkozás is beleszámítana, ha fizeted a járulékokat. De az egyszerűsített foglalkoztatás is beleszámít.
A végkielégítés is beleszámít a nyugdíjalapba, de a napi járulékplafon mértékéig, ami most 21.000 Ft körül lehet.

Heighten
Te 64-5=59 évesen kerülhetsz a védett korba.

csoxi
Ez így jogos, hiszen azért hogy a törvény jóvoltából akár 54 éves is öregségi nyugdíjat kap, azért még az öregségi nyugdíjkorhatár alatt van.

jucus24
Lassú felfogású vagyok, ha jól értem az a kérdésed, hogy a 40 év jogosultsági időbe hogyan veszik figyelembe. Ha ez lenne a kérdésed, akkor minden 6 órás nap is egész napnak számít a jogosultsági időhöz, a nyugdíj összegének kiszámításánál pedig 1 napnak a minimálbér a kiinduló.

Üdvözlettel Veci

Veci #   2012.02.09. 14:26

KIPURCANT A SZÁMÍTÓGÉPEM, EZÉRT 1 HETE NEM VOLTAM A JOGI FÓRUMON SEM.

Marcsi555

• A rokkantsági idő az előrehozott nyugdíjnál volt figyelembe vehető, de 2012-től már nem állapítanak meg előrehozott nyugdíjat, így csak a tényleges munkaviszonyt és a gyerekekkel otthon töltött időt veszik figyelembe a jogosultsági idő megállapításához. Kérheted annak megállapítását szerintem a K01-es nyomtatványon, az M05-ös pótlapot, a gyerekek eredeti születési anyakönyvi kivonatát is küldd be.
  • Az 1954-ben születettek 63,5 évesen lesznek öregségi nyugdíjasok.
  • Ha nyugdíjba mégy, és addig rokkantságin leszel, szerintem nem számolnak újra, de ezt kérdezd meg a Nyugdíjbiztosítónál. De addig még nagyon sokminden változhat.
  • Egyenlőre úgy néz ki, hogy áprilistól nem lesz utazási kedvezmény, de a Minisztérium dolgozik rajta. Ez nem dolgozói bérlet, hanem teljes árú. Biztos ez anyagilag megterhelő.

Fannycica
A korhatár előtti ellátott is egészségbiztosításban részesül, ezért nem kell nekünk TB. járulékot vagy eü. biztosítást fizetni.

anyik
Ha 5 éven belül vagy az öregségi nyugdíjkorhatárhoz, akkor van a kiemelt végkielégítés. Ha jól számolom, akkor te 1954-ben születtél, az öregségi nyugdíjkorhatárod 63,5 év, vagyis 58,5 évesen lennél védett.

Kriszta0712
A K02-es nyomtatvány kitöltése és az utolsó munkaviszony igazolás, a munkaviszony megszüntetését igazoló papír és a TB kiskönyvet küldd be. Mivel volt már jogosultsági idő megállapításod, a többi adatod már bent van a Nyugdíjbiztosítónál. Ezeket nem a munkáltató küldi be, neked kell intézni. Itt a nyomtatvány: https://e-ugyintezes.onyf.hu/…kulframe.asp

Üdvözlettel Veci

Korall54 # e-mail 2012.02.09. 11:08

Heighten
Ha jól tudom, a védett kor: öregségi korhatár mínusz 5 év.
Ha 56-os vagy, akkor 64,5 minusz 5 év= 59,5 éves kor.
Ha 57-es vagy, akkor egy félévvel több az öregségi korhatár, azaz 65 év.

Üdv: Korall (53-as nö)

Heighten # e-mail 2012.02.09. 09:03

Várom a sürgős választ felvetésemre, mert a téma vitára adott okot, és a védelem, ha van fontos lenne!

hars52 # e-mail 2012.02.09. 07:26

Csíz53!
Nyugi! Elolvastam a cikket,ez nem feltétlen rátok vonatkozik. De ha például a 40 éves mellett is ha valaki egy munkahelyen dolgozik természetes, hogy levonják tőle is a szj-át és a járulékokat. De a lényeg: a 40 éves melletti vállalkozás (beltag) kiegészítő tevékenységnek minősül, míg a korhatár előtti nem. Így a korhatár előttit kapó beltag ha egy fillért sem kap havonta, akkor is ki kell fizetnie a minimál bér utáni járulékokat. A 40 éves melletti beltag csak a tényleges jövedelme után fizeti a járulékokat. Ha nincs jövedelem, nincs járulék, csak az eü. szolgáltatási járulék( az idén 6390,- Ft).Azokkal azért piszkosul ki van tolva, akik korhatár előttiben vannak és a kis nyugdíjuk kiegészítésére havi pár tízezer Ft-ot hozó vállalkozásba kezdtek.Tömegesen fognak az ilyen vállalkozások megszünni.
Remélem most már nyugi van?
üdv: hars52

Csíz53 # e-mail 2012.02.08. 23:03

csoxi bejegyzésére kérnék reagálásokat, mi az igazság?
Férjem korhatár előttivé minősítése miatt, most indítjuk el saját Kft-nkben az én ügyvezetésem mellett a foglalkoztatásomat, - és mindezt a mai naponaz APEH-nél is javasolták férjemnek.
Sürgős segítséget szeretnék!
Előre is köszönöm! Éva

jucus24 # e-mail 2012.02.08. 19:01

Kedves Veci !

6 órás munkaviszonyban a bruttóm 81.000 Ft. Azt szeretném, hogy nyugdíj szempontjából 6 óra 1 napnak számítson. Van egy kéthetente 1*8 órás mellékállásom, ahol havonta pontosan bruttó 12.000 forintot keresek, tehát megvan a 93.000 forintos minimálbérem. Szerinted így már teljes jogúnak számítok nyugdíjszempontból? (45 éves vagyok.)

Judi

csoxi # e-mail 2012.02.08. 12:57

– Bár öregségi nyugdíjnak számít, azokra a nőkre, akik 40 év jogosultsági idővel vonultak nyugdíjba, és mellette dolgoznak, ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a korhatár előtti ellátásban részesülőkre: járulékot kell fizetniük, és kereseti korlát is van, az öregségi korhatár betöltéséig – mondta dr. Fürediné Kerkai Valéria.

http://zalaihirlap.hu/…ett_ellatast#…

Heighten # e-mail 2012.02.08. 10:32

Szeretném megtudni a védett korral kapcsolatban az alábbit. 38 éves igazolt munkaviszonyom van 55 éves nő vagyok, megillet e a védett kor az Mt. szerint. A segitséget előre is köszönöm.

peva55 # e-mail 2012.02.08. 06:57

Kedves Veci,

Szeretném a segítségedet, illetve tanácsodat kérni az alábbiakban, röviden:
2012.02.07-én felmondtak a cég esetleges megszűnése miatt. Szeptember 1-től tudám igénybe venni a nők 40 éves jogosultsági idővel rendelkező nyugdíjat. A felmondási időm sajnos április 17-én lejár, magyarul hiányzik a jogosultságból 4,5 hónap. Mit javasolnál, hogy milyen módon szerezhetném meg ezt a kiesett időt.
Egyéni vállalkozó, esetleg bejelentés, stb. Sajnos reményem sincs arra, hogy valahol alkalmazzanak. Ugyan pénzügyes vagyok, de 56 éves. A következő kérdésem még az, hogy a végkielégítés összege beleszámít-e a majdani nyugdíj számításba?.
Válaszodat előre is köszönöm
Üdvözlettel
peva55

Kriszta0712 # e-mail 2012.02.06. 13:54

Kedves Veci !
41 év jogosultsági idővel ( ezt már előzőleg megkértem ) májustól szeretnék akciós nyugdijba menni. A felmondásomat február 29-én adom be, innentől kezdődik a 2 hónap felmondási időm ledolgozása, április 30 az utolsó munkanapom. Kérdésem, hogy mit kell ezután pontosan tennem - a cég nálunk a nyugdijintézettel kapcsolatos dolgokat nem intézi - és kb. mikor kapok először nyugdijat. Szóval milyen papirokat kell kitölteni, stb.
Nagyon köszönöm előre is a választ.