Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2012.04.20. 20:25

Mázlista 54, Veci nem vagyok, ő is jön majd bizonyára, viszont annyit tudok, hogy végkielégítést nem lehet kapni ha valaki felmond saját maga, plö a nyugdíjazás miatt, csak akkor van végkielégítés, ha neked mondanak fel, de nem fegyelmi vagy egyéb alkalmatlanság miatt, de a nyugdíjazásod miatt nem fognak neked felmondani.
Ha közalkalmazott vagy, akkor a felmentési időre számíthatsz, de ezt nyugdíjazásod miatt neked kell kérni, viszont adható kategória.

tények55 # e-mail 2012.04.20. 19:41

Üdvözlök mindenkit, nagyon új vagyok itt és több kérésem lenne.

• ma valaki azt mondta, hogy a "kerek" évek jobbak a nyugdíj számításnál mint a "tört" évek
  • ha ez így van érdemes kivárni a kerek 42 évet
  • ha 2010.12.31-én volt 40 év 100 napom, akkor ma mennyi van
  • betegállományban nem voltam.

A választ előre is nagyon köszönöm.

mamamacoka #   2012.04.20. 18:47

Info53, az gáz, de nem értem, miért nincs benne a munkakönyvben, szóval van egy lehetőség : 2 tanú kell, aki szintén ott dolgozott, nem rokon és nem szomszéd lehetőleg, és valódi legyen a múltbeli kollegális viszony.
A tanúknak nemcsak aláírni kell, hanem valószínűleg be fogják őket hívni meghallgatásra.

Volt olyan ismerősöm akinek ez összejött, és elfogadták a tanúk általi bizonyítást, DE!, volt olyan akinek nem: ő egy kolléganőm és a sógornője és egy unokatestvér azonos helyen laknak, osztálytársak és munkatársak voltak több helyen,- egymást igazolták volna, de nem fogadták el.

info53 # e-mail 2012.04.20. 10:12

Tisztelt Fórumozó!
Elfelejtettem tegnap megírni, hogy a testvérem 54-es nő, a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjával menne el ebben az évben, de 6 hónapja hiányzik.1972-73 között dolgozott szerződéssel, mindig 1-1 hónappal hosszabbították meg. Ez nincs benne a munkakönyvben, s ő sem találja erről a szerződést.A vállalat megszűnt. Hogyan lehetne ennek utánajárni? Hogyan lehetne ezt az időt igazolni? Ezekhez kérek segítséget!

Nagyon köszönöm előre is!

info53( Margó )

mazlista54 # e-mail 2012.04.20. 08:33

V E C I R E VÁR !!

Ahuk és Mázlista54!

mazlista54 # e-mail 2012.04.20. 08:31

Szafika!
Huhhhh de mennyire igazad van! Nem szeretnék én sem a helyükben lenni! Az a rengeteg nem bejelentett munkahely, zsebbe történő fizetés, kiszolgáltatottság,....stb....

szafika # e-mail 2012.04.20. 07:52

Mázlista !
Azt írta Veci , az idei szorzó jobb, mint a tavalyi volt , de tavalyelőtt is bepötyögtettem a kalkulátorba , akkor még csak reménykedtem benne , h nyd-as leszek az ígéretük alapján . Nekem nem volt mit kivenniük a 42 évből , én is 54-es vagyok , úgy voltam vele, bármilyen feltételekkel engednek el , akkor is elmegyek ! Amit Veci felrakott, annál kb 8 %-al jobb lett tavaly a végösszegem . De úgy voltam vele , a kevesebbre vártam, annál jobban esett, h csalódtam ! / végül is kellemesen ! / Hadd dolgozzanak a fiatalok is , mikorra tudnak összevakarni ennyi időt ? pláne , amilyen meredeken mennek ma a dolgok , nem szertnék sokuk helyébe lenni .

ahuk # e-mail 2012.04.20. 07:34

Szafika és Mázlista54!

:) Azt hiszem, akkor én sem tehetek más, mint hogy megvárom Veci válaszát, hátha tud érdemleges infóval szolgálni ez ügyben!
Minden esetre köszönöm!

mazlista54 # e-mail 2012.04.20. 07:19

Szafika!
Azt írtad az előzőekben, Ahuk kérdésére, hogy esetleg Veci tudja, hogy adható, vagy kötelező adni végkielégítést. Próbálok várni akkor én is, már tudom azt, hogy 70 nap a felmondási időm, és azt, hogy szeptember 11-ig kell a 40 évhez dolgoznom! Még nem adtam be a felmondásomat, izgulok, előszőr személyesen kellene beszélnem a főnőkkel, de ez még nem sikerült. Próbálom Veci válaszát megvárni, mert akkor másképp fogalmaznám a felmondásomat!

mazlista54 # e-mail 2012.04.20. 07:09

Szafika!
Most esett a tantusz, hogy te már nyugdíjas vagy! Igazán rendes dolog tőled, hogy segítesz nekünk! Tavaly óta biztosan történt valami "megvonás" a nyugdíj kiszámításánál, ugyanis nekem a kalkulátor szerint kevesebb lesz a zsebemben kb. 20.000.-Ft-tal. De én már azt sem bánom, csak lesz valahogy!

szafika # e-mail 2012.04.20. 05:06

Gabicsek !
Persze , tudom , h amit találnak , beszámolják , végül is a férjemnek még általánosba 7.-8.-ba nem volt munkakönyve , de fizettek utána, be is számolták , de vannak tévedések is , a nyd int.-nél is előfordul , minden papírom megvan , 3 munkahelyem volt ,/ 2 és fél , mert egy hét után visszamentem a 2.-ba / napra kiszámoltam ,h pont úgy menjek el, h meglegyen a 42 év néhány napom / ahogy Veci is ajánlja mindenkinek / nagyon ügyesk voltak a nyufinál , mert kb 10 nappal többet találtak, mint amennyimm volt, ez nem oszt nem szoroz . / 68 dec 28-án kezdtem dolgozni , 2011 január 5-ig , közbe volt 7 napom , amikor nem volt munkahelyem / De nem 1, nem 2 emberkének a kárára tévedtek , ez is benne van a pakliba . Egyébként rendesek a nyufinál , mert amikor kiszámolják az időt szólnak , h kilegyen az év , mert azt mondták darab év nem számít . A férjemnek a munkahelye intézte , látták , h 15 nap hiányzott a 41-ik évből ,de nem szóltak neki , h az a 2 hét nem oszt nem szoroz , maradjn annyival tovább. Hát így járt !

szafika # e-mail 2012.04.20. 04:49

Ahuk !
Ötletem az sajnos nincs, nem tudom , h kötelező lenne -e megadni , ha Veci erre jár ő biztosan tudja , nálunk is mindenki megkapta évekkel ezelőtt , én tavaly már nem , 32,5 évem volt ezen a helyen , de én hálát adok a Jóistennek , h sikerült eljönnöm , még a felmondási időmet se dolgoztam le , én kértem így , mert a nyd több lett egy huszassal így is , mint a fizum volt ,valahol ez is plusz .

Gabicsek #   2012.04.19. 21:24

kisdóri!
Nekem is látták a nyugdíjbiztosítóknál a 14 évesen végzett huszonvalahány nap diákmunkámat! Nem kell azt igazolni. És az 1970-ben volt. Ha fizettek utánad nyugdíjjárulékot, azt látják.

jolika57 # e-mail 2012.04.19. 20:37

Szafika!

Köszönöm a választ, bár eddig én azt hittem, hogy aki a 40 évessel megy el, az rendes öregséginek számít és az minden utazási kedvezményt megkap életkortól függetlenül.

kisdóri # e-mail 2012.04.19. 20:24

Szafika!

Volt egy kicsi nyári munkám, de arról már nincsenek meg a papírok. 1971-ben volt. Az emberek még megvannak de nem tudom hogy ők tudnának-e igazolni.

ahuk # e-mail 2012.04.19. 19:59

Szafika!
Igen, lekértük a nyomtatványon, illetve személyesen is járt bent a nyugdijfolyósítónál!
A K01-es nyomtatványon ez szerepel:
2012.01.03-ig a jogosultsági idő 39 év, 250 nap.
Ezután a nyugdíjfolyósítónál meg is erősítették, hogy 115 napot kell még dolgoznia, ami valamikor most április végén fog lejárni.
És ma közölték a hírt, hogy nincs végkielégíétés (hozzáteszem úgy, hogy az elmúlt fél évben hárman is elmentek nők 40 év munkaviszony után, mindenki kapott! )
Van esetleg ötleted?
Köszönöm szépen előre is!

szafika # e-mail 2012.04.19. 19:48

Ahuk!
Anyukádnak a 40 év jogosultsági ideje van meg ? Lekértétek már a K01-es nyomtatványon h pontosan ki legyen számolva a JOGOSULTSÁGI IDŐ ? Melyik évben született Anyukád ?

ahuk # e-mail 2012.04.19. 19:34

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:
édesanyám április végén lesz meg a 40 éves munkaviszonya, szeretne nyugdíjba menni.
Kérdésem, hogy jár-e neki (kötelező jelleggel kell-e, hogy fizessen a munkáltató) valamilyen összegű végkielégítést? A cégnél 22 éve dolgozik, és ma azt mondták neki, hogy nem fog kapni semmit, mert ez nem számít rendes nyugdíjnak, hogy 40 év munkviszony után megy, ezért ilyenkor nem is jár semmilyen végkielégítés.
Felajánlották neki, hogy eltekintenek a 90 nap felmondási időtől, és akkor arra is kap pénzt.
De hát ugye tudjuk, hogy ez nem ugyanaz, ráadásul a nyugdíjfolyósítás intézését csak akkor tudja intézni, ha már végleg leszámolt a cégnél, és a felmondási idő is lejárt.
Édesanyám most azon aggódik, hogy miből fog azalatt a 2-3 hónap alatt "élni", amí felmondási idő letelte, és a nyugdíjfolyósítás között eltelik.
Számított nagyon a végkielégítésre, és nem tudjuk, hogy valósak-e a munkáltató (Főgáz) indokai?
Köszönöm előre is a segítségeteket!

szafika # e-mail 2012.04.19. 19:33

Katica ! nem akarlak meggyőzni , ugorgyunk , és megy tovább az élet ! / én is egy mázlista vagyok ! sokkal kevesebbel , de egy elégedett mázlista ! /

blankuci #   2012.04.19. 18:22

Segítséget szeretnék kérni:Férjem 1952.február.16-án született.Februárban volt 60 éves.45 év szolgálati idővel rendelkezik.Kérdésem a következő:2012-ben,igénybe tudja-e venni a korhatár előtti ellátást és milyen módon?Segítségüket előre is köszönöm!

katica54 # e-mail 2012.04.19. 17:03

Szafika Drága !
Nem engem kell meggyőzni!
Nem is ez volt a témakőröm, kicsit más vágányra mentél.
Én a "Mázlista" című rovathoz csatlakoztam.
Na akkor a téma lezárva.
Üdv.Mindenkinek! Mert ez egy jó FÓRUM!
SEGÍTSÜK EGYMÁST !!!

szafika # e-mail 2012.04.19. 16:27

Katica54 !
Kívánok a fiataloknak jó munkát , mellé szép fizetést ! sok-sok jó lehetőséget ! Szerintem nem is olyan lehetetlen dolgok ezek , valaki , valahol azt írta van pénz dögivel , csak egyiknek túl sok jut, a másiknak túl kevés, sokaknak meg semmise !
Van a világon elég kaja , csak az egyik pazarol, míg a másik éhen hal ! Miközbe a multik a szemétbe dobnak eszméletlen mennyiségű kaját !
Ha már ilyen nagy modernségben élünk , dolgoznának feleannyi időt az emberek , jutna mindenkinek ,de legalább a többségnek lenne munka , mert így hiába ácsingóznak a politikusok, h több gyerek szülessen , mire ?! erre a nagy semmire ? h még több legyen a munkanélküli ? a nyomorult ?! Nem bánnám , ha minden fiatal 2x 3x annyi fizetést vihetne haza / csak nehogy a politikus urak a nyugdíjunkat csökkentsék le 1/3-ra !!

Korall54 # e-mail 2012.04.19. 15:51

Nem az a baj, ha mások sokat keresnek, főleg, ha tudásukkal, tehetségükkel, erőfeszítésükkel mindent meg is tesznek érte, hanem az, hogy nem néznek szét és nem látják azokat, akik méltánytalanul kevésből kell, hogy megéljenek, pedig ők is becsületesen dolgoznak.

"Bármin is bosszankodunk, az egészségünkkel fizetünk érte. Megéri?" Kurt Tepperwein

Üdv: Korall (53-as nö)

katica54 # e-mail 2012.04.19. 15:31

Szafika drága!
Csak az a fura, hogy sem nettó bérét,sem a kupon összegét nem tudja pontosan,
csak kb...?????

katica54 # e-mail 2012.04.19. 15:25

Szafika !
Ez nem mazlijavolt, hencegés...