Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

szafika # e-mail 2012.10.03. 20:11

NagyZizi , a férjem 7-ik és 8-ik osztály nyári szünetébe ledolgozott 1-1 hónapját is beleszámolták a nyd-ánál .

szafika # e-mail 2012.10.03. 20:04

NagyZizi , a férjem 7-ik és 8-ik osztály nyári szünetébe ledolgozott 1-1 hónapját is beleszámolták a nyd-ánál .

avera #   2012.10.03. 19:33

Kedves Zizi,az első kérdésedre a válaszom elöször a Nyugdijfolyósitót keresd meg ,nekem nem kellett az iskolától igazolás -de az az iskola már nincs is.
Ha kéri A Nyufi akkor az iskolától kérd az igazolást és ha módodban áll személyesen vidd.
Sajnos a második kérdésedre nem tudom a választ de azt hiszem senki sem,mert ez elég zavaros dolog.

Üdv:Vera

NagyZizi # e-mail 2012.10.03. 19:11

Még egy fontos dolgot elfelejtettem,még pedig azt ,hogy a Kormány azt ígérte ,hogy a magánnyugdíj pénztári tag aki visszalép az államiba ,annak a nyugdíjához hozzászámolják a a bevitt pénzt,de hogyan?
Hasukra ütnek hogy Te és Te eddig fogsz élni?

Valóban számíthatunk egyáltalán arra a pénzre ?
Vagy a több mint 1 millió el fog tűnni?

Üdv.

NagyZizi # e-mail 2012.10.03. 18:52

Nagyon szépen köszönöm a számomra kedvező választ.
Remélem sokan olvassák ezt az oldalt és sok nőnek ad egy kis reményt.

Már csak azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan tudnám ezt intézni?

Talán az akkori iskolámból kérjek igazolást vagy valamilyen iratot,vagy be kell mennem a Nyugd.folyósítóhóz ,vagy elegendő egy kérelem vagy egy fellebbezés hogy még egyszer átszámoltassam az éveimet?
Üdvözlöm, és további szép estét kívánok Önnek.

avera #   2012.10.03. 18:06

Nagy Zizi,valóban a szakmunkás éveket nem ,de az iskolaév befejezése után a nyári gyakorlatot beszámitják ,ha hároméves szakmunkásképzőbe jártál az kb 90 napot jelent a jogosultsági időbe.

Én is megkaptam.

Üdv:Vera

NagyZizi # e-mail 2012.10.03. 16:44

Tisztelt fórumozók!
Tegnap olyan ,számomra óriási jelentőségű infót találtam a Menedzser Praxis oldalon ,igaz 2011-es dátummal,aminek utána szeretnék járni.

Így szól: A nők 40 éves nyugdíjának jogosultsági idejébe beleszámít a szakmunkástanuló évek alatt szerzett kötelező gyakorlati idő!!!azaz ugye a 2 hónap . Nos nem tudom én már összeszámoltattam az éveimet,és bizony nem számolták be.Szakm.előtt 13 évesen dolgoztam 1 hónap diák munkát ,a nővérem 3-at azt viszont beszámították.
Nekem nem mindegy lenne,mert 2014 febr,elején mehetnék ny.ba,de ha ez számítana akkor már 2013 nov.ben nyugdíjas lehetnék.

A kérdésem tehát az lenne ,hogy beszámítható-e a nők 40 éves jogosultsági idejébe a szakm.képző iskola kötelező nyári gyakorlata.

ui.Azért számoltam magamnak 3 hónapot,mert 1 hónapot dolgoztam Bulgáriába cserediákként.

Előre is köszönöm válaszát. Üdv.

galagonya23 # e-mail 2012.10.03. 13:51

fagyöngy
Igen, emlékszem, mikor még az MT módosítás vitája folyt, azt akarták belevenni, hogy a munkáltató a keresőképtelenség idején is felmondhat a dolgozónak. Most alaposan áttanulmányoztam az új Munka Törvénykönyvét, és az alábbit találtam:

"68. § (1) A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik.
(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:

1. a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,"

Tehát ezek szerint valóban felmondhat a táppénz ideje alatt, viszont csak annak letelte után tudja érvényesíteni, ha jól értelmezem.

Lyonee #   2012.10.03. 01:37

A 62 év csak egy ötlet volt, de már elvetették.
A jogosultsági idő 40 évéből, neked 30 év a munkában töltött idő.

rozsika101 # e-mail 2012.10.02. 21:41

Sajnos nekem beteg gyermekem van,és emiatt 63.5 éves koromig kell dolgoznom,mert 13 évet voltam ápolási dijjon.az állam nem tolerálja aki a beteg hozzátartozóját ápolja.4 évet jártam tecnikumba amit kijártam,ezt is kiveszik.Reméltem hogy megváltoztatják,mert én minden fórumon leirom az esetemet.Az ápolást ilyen esetben mint az enyém teljes egészében meg kellene adni,mert épp elég baj ,hogy ápolni kell valakit azért a csekély összegért Rózsika101

rozsika101 # e-mail 2012.10.02. 20:48

T .Fórumozok.A hirekben olvastam, hogy a kormány 62 évesen elküldi kényszernyugdijba a közalkalmazotakat.Ez vajon csak egy egyszeri nyugbaküldés lenne vagy a közalkalmazottak elmehetnek 62 évesen nyugdijba,erről tud valaki valamit,mert nekem nem egyértelmü ami róla megjelent Rózsika 101

rozsika101 # e-mail 2012.10.02. 20:27

T fórumozok. Sajnos lehet hogy kacsa volt a hir mert ugy tudom,hogy tiz évet számittanak bele maximum vér szerinti beteg gyermek esetén,sajnos nekem ápolási dijból 13 évem volt, és hiába van 39 sszolgálati évem nem tudok elmenni nyugdijba.Rózsika 101

fagyongy55 # e-mail 2012.10.02. 17:09

http://www.weborvos.hu/…stol/190458/
Csak erre kell vigyázni , mert akkor nem lesz meg a 40 éved, egyébként a betegállomány beleszámít a jogosultsági időbe.

galagonya23 # e-mail 2012.10.02. 12:11

Kedves Hozzáértők!
Jövő év nyarán el tudnék menni a 40 évessel nyugdijba, addigra meglesz a szükséges jogosultsági időm. Jelenleg teljes foglalkoztatásban, munkaviszonyban vagyok, viszont a munkahelyi problémák miatt idegileg eléggé kikészültem. A kérdésem: ha emiatt tartós táppénzre mennék (egészen a nyugdijba menetelig), ez a táppénzes idő jogosultsági időnek számít-e? Én úgy tudom, igen, de kérem a segítségeteket ezt megválaszolni!
Nagyon köszönöm.
Galagonya

sitimaci # e-mail 2012.10.02. 11:49
    • Az 1997-es rendelet/!!!???/ rendelkezett még erről!/Talán a Horn kormány?/---"Úgy volt",hogy változik,de már "úgy tudom",hogy nem!Mert a mostani nem vezeti még be!--De érdeklődjél az ONYF.-nél is!!!--Üdv.
kormányos # e-mail 2012.10.02. 10:25

Elnézést! A szabáj az szabály.

kormányos # e-mail 2012.10.02. 10:23

Szeretném megkérdezni, hogy akkor 2013-tól változik a nyugdíj megállapítás szabája, vagy marad olyan amilyen most van érvényben? Mert csak törvényjavaslatról olvastam. Köszönettel: Kormányos

sitimaci # e-mail 2012.10.02. 09:35
--
  • Csak türelem-nyugalom Kedves Hölgyek!!!----gabusch is jóindulatúan szeretett volna írni,de gondolom,hogy eszébe jutottak "hirtelen más gondolatok is"! És ezek valóban léteznek-léteztek és sokak számára idegesítőek,ilyenek régen,főleg 2010-11-ben fordultak elő a fórumon!!!---Utána lehet nézni!Arra,hogy sokan azt sem tudták,hogy mit akarnak-vagy sok mindent akartak!--Egyet azért nem árt tudni!!!--Nyugdíjba elmenni /előrehozottba-korkedvezményesbe-,ami most már,Korhatár Előtti Ellátott-de még rendes be sem/ nem volt sok helyen kötelező!!!De sokan el is akartak menni-dolgozni is akartak mellette és még ezt is-meg azt is akartak kapni!!!--Nézzetek át a 'Korhatár előtti ellátott 2012-től című fórumra,főleg az '52-ben születettek,ki vannak idegileg,mert a megváltozott törvények miatt,már nem tudnak elmenni semmilyen nyugdíjba jelenleg!--És még sokan mások,akiknek csak a tényleges nyugdíj korhatár betöltésekor lesz lehetőségük nyugdíjba menni!!!--Ők örülnének,hogy "csak" nyugdíjat kapnak!!!---/Az özvegyihez nem értek,de gondolom,hogy ott is vannak szabályok,hogy ki-mikor-hogyan kaphatja,mikor-hogyan jár!/ Az a Nő aki meg elmehet a '40-évesbe,gondolja át,mert ez sem kötelező,ha úgy jobban jár,hogy még dolgozik és jó helye van,akkor dolgozzon!!!Ők bármikor elmehetnek ebbe a nyugdíjazási formába!!!!Persze amíg él ez a Törvény!!!--Ennyi!!!--Üdv.maci
szafika # e-mail 2012.10.02. 05:19

Ítélet , ha megvan a 40 év jogosultsági időd , és nőből vagy , egyébként csak 64 évesen lehetsz nyd-as , qurmányunk így döntött ! szerintük a 2/3 és a nép óhaja szerint !!! Korhatár előttibe az 53-ban született lányok mehetnek el utolsó csoportként , ha legalább 37 évük megvolt tavaly , dec 31-ig .

kaliber01 #   2012.10.02. 00:09

gabusch 2012.09.29. 20:48

Ilonya nem a véleményedet kérdezte, hanem azt, hogy mire jogosult!
Itthon sokan a nyugdíjat összetévesztik valamiféle az állam részéről kapott adománnyal (mondjuk erre a "kedves" vezetőnk is rájátszik elég erősen hogy ilyen gondolatok szülessenek a fejekben) ilonya 40éve fizeti a járulékot (nyugdíjjárulék volt a neve most TB járulék) ill. kötelező jelleggel vonták a fizetéséből, valamint a munkáltatója is ugyanennyi ideig (de jóval többet kb:30%-o a bruttó bére után) fizetett utána tehát ezt a pénzt 40év alatt ELŐRE befizette! Ezek miatt ez nem adomány hanem JÁR neki!
Így kéretik kezelni a nyugdíj témát ausztráliában nem vonnak ilyen járulékot legalábbis ilyen mértékben nem.

Ítélet #   2012.10.01. 23:19

1955-ben született igényelhet-e korhatár előtti ellátást vagy nyugdíjat ?

Ítélet #   2012.10.01. 20:42

Kérdésem az, hogy a 40 év munkaviszonyba a nyugdíj mellett végzett munka beszámít-e ?

ZSIZSI #   2012.10.01. 20:26

Lányok! Most akkor kifizethető 35 év után a jubileumi jut., vagy nem? A munkáltató felmentett, a nők 40 évesével mennék nyugdíjba. Nem igazán értem a nyári tv. változást. Köszönöm a választ.

szafika # e-mail 2012.09.30. 15:43

Ilonya , ne kapd már fel a vizet ! Kecsketartást mr pintertől fogunk tanulni !!! meg még mit is ......?

ilonya # e-mail 2012.09.30. 13:50

Kedves Gabusch,
köszönöm kedves soraidat.
Nem vagyok kapzsi,csak érdeklődtem.
Annyit még tudok számolni,hogy mennyi az az összeg,amennyiért dolgozhatok tovább,hogy a jelenlegi és eljövendő gazdasági helyzetben tudjam a "luxus" panellakásom rezsijét fizetni,és ne legyek terhére senkinek.
Nem tudom,neked mit jelent az egzisztencia,de nem is akarok erről itt vitatkozni,ez a fórum nem erről szól.
Gondolod,hogy egy egészségügyi fizetésből könnyű két gyereket egyedül felnevelni és elindítani az életben?
Örülnék neki,ha nem az özvegyi nyugdíj miatt kellett volna érdeklődnöm,mert akkor nem egyedül élnék.
Ps. esetleg vannak tapasztalataid az ausztrál kecskelegeltetés módjáról? én inkább a vombatokat kedvelem....
Remélem ki adtad "mérgedet" és további szép napokat kívánhatok Neked.