Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

kisdóri # e-mail 2012.04.18. 19:11

Szeretnék a 40 évessel nyugdíjba menni, de sajnos átcsúszik 1 nappal 2013. január 1-re.
Szerintetek 39 évvel és 364 nappal valamilyen formában el tudnák menni? Jó lenne ha sikerülne.
Ha tudtok tippet, akkor megköszönném.

Kis Dóri

info53 # e-mail 2012.04.18. 17:49

Tisztelt Fórumozók!
A testvérem 54-es,a nők kedvezményes 40 éves nyugdíjához 6 hónap hiányzik. Megszűnt a munkahelye ( itt 1972-73 között dolgozott), hogyan lehet előkeresni, vagy igazolni az itt ledolgozott 6 hónapot?
A segítséget előre is köszönöm!

szafika # e-mail 2012.04.18. 15:49

Mázlista , attól függ, h hogy beszéled meg a munkáltatóddal a nyd-ba menetel intézését , a férjemnek mindent a munkáltató intézett, neki csak alá kellett írni a papírját , amit a munkáltatója kitöltött, az én kollegáim is így mentek nyd-ba . Én letöltöttem a netről a hozzávaló nyomtatványt , kitöltöttem , beküldtem ajánlott küldeményként a nyd. intézetnek , kértek hiánypótlást , mert akkor még nem volt meg a papírom a munkáltatótól ,h megszünt a munkaviszonyom , meg az államkincstártól küldtek még adatlapot , meg volt egy olyan munkáltatói igazolvány , ami sokak szerint rózsaszínű, az enyém sárga , az is a munkáltatónál van, azt is be kell adni , de visszaküldik.
Gondolom , gyerekekre kitöltötted a pótlapot , mert akkor már az se gond . Remélem nem felejtettem ki semmit . A nyugdíjigénylő papírra odaírtam az előzőleg kapott határozat ügyszámát is , utána 2 hetente érdeklődtem , szépen finoman , nehogy piszkatúrának érezze az ügyintézőm . / én nem szeretnék emberekkel dolgozni, mert néha kiborítóak vagyunk ! /

mazlista54 # e-mail 2012.04.18. 14:36

Pacsirta54 !

Huhh, de jó munkahelyed van!/volt/ Ezek szerint nekem nem is lesz nyugdíjam?

eszterann # e-mail 2012.04.18. 13:01

Kedves Pacsirta!

A helyedben nem feltétlenül írtam volna be a netto és bónusz dolgokat, ugyanis, mint a tanácsadód sorait olvastad, az nem kevés... (persze viszonylagos).
Üdv.: egy felsőfokú végzettségű 40 év szolg. idővel rendelkező közlkamazott, akinek szintén ennél sokkal kevesebb a a kevés. S a bónusz? ha ha! (bocs) az nincs... Neked kell döntened!

Pacsirta54 # e-mail 2012.04.18. 12:30

Szafika!
A nettó keresetem nem túl sok... kb. 125.000 Ft. Viszont évente egy alkalommal kapok kb. 5-600.000 Ft bónuszt, ami nyugdíjba vonulás esetén időarányosan kifizetésre kerül év közben is. Ezért nem teljesen mindegy, hogy mennyi időt töltök még munkaviszonyban. Arról persze fogalmam sincs, hogy ezt még figyelembe veszik-e majd a nyugdíjam kiszámításánál.

jolika57 # e-mail 2012.04.18. 11:59

Sziasztok,

Örömmel közlöm Veletek, hogy a NYufi-tól ma kapott levelem szerint április 1-től én is bővítem a 40 évvel nyugdíjba menők táborát. ÁPrilis 1-én adtam be a kérelmet és ma már meg is kaptam a határozatot. Valaki kérdezte, hogy a számítás megfelel-e az interneten található venusz, stb. által számítottnak. Azt mondhatom, hogy nekem 7-8 ezerrel több is lett.

Szerintetek nem kellene kapnom még valami igazolványt, hogy pl. BKV bérletet tudjak intézni? Vagy ez nekünk nem jár?

Előre is köszönöm a válaszotokat Eddig is olvasgattam néha a fórumot és sok hasznos információhoz jutottam általatok, főleg két név maradt meg bennem: Veci, Szafika. Köszönet nektek.

Joci

mazlista54 # e-mail 2012.04.18. 09:27

Nagyon örülök nektek!

Olyan boldog vagyok, hogy rátaláltam erre a fórumra! Egyszóval mázlista vagyok! Ahogy olvasok visszafelé, látom, hogy jó néhányan igencsak tájékozottak vagytok már e témában! Segítsetek nekem is!
Megkaptam a Nyugdíjintézettől a papíromat, 2011.12-31-ig

• szolg. idő: 40 és 114 nap
  • jogosults.idő: 39 év 171 nap

A kollektív szerződés szerint 70 nap a felmondási időm.

Azon kívül, hogy beadom a felmondásomat, van még más intézni valóm, vagy a többit a munkáltató intézi?

szép napot!

szafika # e-mail 2012.04.17. 17:06

Pacsirta!
Nem tudom mennyi a havi nettód , de ha maradtam volna dolgozni akkor a fizum 62-63 e ft lett volna tavaly januártól , én közös megegyezéssel jöttem el , mázlim volt nem kellett ledolgoznom semmit , kapni se kaptam semmit , de így egy 20-sal több a nyd -am , mint a fizum lett volna ,azokban a hónapokban , amikor felmentésen lettem volna !

Pacsirta54 # e-mail 2012.04.17. 13:47

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Beszéltem a HR-esünkkel, persze közös megegyezést akar és szeretné, ha még 07.31-ig dolgoznék. Ezt tudnám vállalni, ha utána kezd ketyegni a 3 hónap felmondási idő, ami alól teljes egészében felmentenek. Gondolom, ebben az esetben én diktálhatom a feltételeket, vagy tévedek? Felajánlotta a részmunkaidőben történő foglalkoztatás lehetőségét is. De az a bruttó 93.000 Ft, amit "büntetlenül" kaphatok, az szerintem még 4 órára is elég halvány. Ti mit tennétek?

szafika # e-mail 2012.04.17. 02:53

Pacsirta , meg ha biztosan megvan a 40 év + néhány nap, azért is nem érdemes még hónapokat várni , mert azt olvastam valahol , h darab év nem számít , húzzál bele , ennyi év után olyan jó odébbállni ! egy kicsit mást csinálni !

Gabicsek #   2012.04.16. 22:11

Pacsirta54!
Mire akarsz várni? Ha megvan, intézd. Jövőre állítólag rosszabb lesz a nyugdíjhelyzet.

szafika # e-mail 2012.04.16. 13:36

...

Korall54 # e-mail 2012.04.16. 13:31

géva55, pozitivum

Kérjetek szolgálati idő kiszámítást a K01-es nyomtatványon. Az ONYF oldalán a nyomtatványtárban megtaláljátok. (Évente egyszer ingyen megkérhető.)
Amit leírnak, az a mérvadó, abból tudtok kalkulálni, mikor lesz meg a jogosultsági idő. Erről kettővel lejjebb Szafika írt.

Egyébként az 54-es nőnek az öregségi korhatára 63,5 év, az 55-ösnek 64 év.

Üdv: Korall (53-as nö)

Pacsirta54 # e-mail 2012.04.16. 13:28

Kedves Fórumozók!
Régen jártam erre, de időközben én is megkaptam a jó hírt. 04.04-i keltű határozat szerint 39 év 363 nap jogosultsági időm van. Vagyis azóta megvan a 40 év. Kérdésem: van-e értelme még hónapokat húzni a dolgot, ill. megvárni kerek hónapot? vagy esetleg adjam be a felmondásomat azonnal? Úgy érzem, sokkal jobban nem járok már azzal, ha várok még...
Köszönöm a válaszotokat!

géva55 # e-mail 2012.04.16. 12:19

Érdeklődni szeretnék 1972. novemberében létesítettem munkaviszonyt, egy fiú gyermekem van, aki 1978-ban született, folyamatos munkaviszony mellett mikor mehetek nyugdíjba, ill. a 40 éves szolg. időre jogosult vagyok-e. (kb. 1/2 éves voltam munkanélküli járadékon)

szafika # e-mail 2012.04.16. 09:57

Pozitívum , a jogosultsági időbe csak a munkával töltött idő számít bele + amit a gyerekekkel gyesen-gyeden voltál , vagyis ha van 1 gyerkőcöd , akkor 3 évet lehettél vele otthon + 37 év munka , ha 2 van , akkor 6 évet lehettél velük otthon + 34 év munka , ha 3 v több van , akkor max 8 év jön le a 40-ből , a lényeg , h meglegyen a kettő együtt a 40 év ! Sajnos " kedves " politikusaink minden egyebet kivettek belőle , iskolát, munkanélkülit... ami viszont a szolgálati időbe beleszámít.

pozitivum # e-mail 2012.04.15. 14:42

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. 1954-ben született nő vagyok 37 év megállapított szolgálati idővel. Elkövettem azt a hibát , hogy egyetemre jártam 1975-1980-ig. A szolgálati időmbe beszámolták ezt az időszakot is. Ha meg lesz a 40 év szolgálati időm 3 év múlva elmehetek nyugdíjba? Mert nekem nem világos a szolgálati idő és a jogosító idő kozötti különbség. Ebben kérem segítségeteket.

mamamacoka #   2012.04.15. 12:54

Lehet, úgy is érteni, de éves szinten is, nem muszáj azért a pénzért egész évben dolgoznod, adhatnak többet is havonta, mondjuk 8 vagy 10 hónapra, szóval megegyezés kérdése.

melinda55 # e-mail 2012.04.15. 12:36

Kedves Veci!
Köszönöm szépen!!!
Üdvözlettel:melinda

aniko07 # e-mail 2012.04.15. 10:05

Sziasztok!

Ha 40 éves munkavisszonnyal megyek nyugdíjba ,akkor ha tovább dolgozok a keresetkorlát a minimálbér másfélszerese ?

kösz

lili.54 # e-mail 2012.04.14. 23:20

Sziasztok!
Mindig vissza-vissza térek! Annyira boldog vagyok! Mindenkinek drukkolok, hogy sikerüljön a terve! Tiszta "beteg" vagyok, venni fogok egy centit, és naponta fogom vagdosni a centiket!

aniko07 # e-mail 2012.04.14. 17:17

Sziasztok!
Tegnap megkaptam a nyugdíjintézettől a papirt hogy 41 év és 317 napom van ( munkavisszonyom )
HURRÁ
elmehetek nyugdíjba!
kérdésem hogy mikor adjam le a nyugdíjintézethez a kérelmet.
ha juniús 30 lesz az utolsó munkanapom.

üdv mindenkinek

Veci #   2012.04.14. 14:35

melinda55
Az özvegyi kérdésében gyertya a tájékozott.

Üdvözlettel Veci

melinda55 # e-mail 2012.04.14. 13:07

Kedves Veci!!
Köszönöm a gyors válaszod!Igen a jog időm most lesz 40 év!!!
Szolg id,már 41év 310 nap!!! Én is gondolkodtam a 42 éven,de az a gond hogy fizetem a járulékokat,és az nem kevés,még ugy sem hogy van start kártyám!!Ugyanis engem leépitettek,mikor elfogadták a 40 évet,de sajna nekem csak a szolg időm volt meg.Utána meg már nemtudtam elhelyezkedni!! Egy ismerősöm jelentett be!!!
Még szerencse,hogy kapom az özvegyit!!! A 2 százalék kb
havi 1600ft lenne!! Nemtudom ennyiért megéri-e még tovább fizetni a járulékokat!!Persze idővel biztos megtérülne,ha megérném!!
Kedves Veci,még lenne egy gondom,hogy az özvegyit milyen nyomtatványon kell igazolnom??
Üdv: Melinda