Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

szafika # e-mail 2012.05.08. 10:17

Mázlista ! a K02 -es nyomtatványt kell kitölteni + ha még nem töltötted az M05-öst a gyerekekre / azt hiszem ! de nem tudom megnézni ! /

mazlista54 # e-mail 2012.05.08. 08:57

Sziasztok kislányok !
Kiszámoltam, napra pontosan. 2012. szeptember 12-én dolgozom utoljára! 128 naptári nap, és 91 munkanap !
Óh Istenem, de nagyon várom már!
A felmondásomat beadtam már, /biztos, ami biztos/, szerintetek kell még valami nyomtatvány kitöltenem? Ugyanis az internetet böngészve, találtam egy olyat,hogy: Igénybejelentés az 1997. évi LXXXI.törvény alapján öregségi típusú nyugdíjak elbírálásához/ONYF.3515-272/B./

Ha valaki tudja, lécci írja meg nekem!
Szép napot mindenkinek !

tények55 # e-mail 2012.05.05. 18:46

Kedves Fórumozók!

Arra szeretnék választ kapni, hogy a felmentési idő (köztisztviselői 2 hónap) alatt lehet szabadságot kivenni?

A 2 hónapból a törv. szerint 1 hónapot ki kell adni, de mi van a másikkal? Most 2 féle véleményt hallottam: 1.) ki lehet venni 2.) nem lehet kivenni, mert a felmentés és a szabadság 2 különböző helyzet.

Köszönöm a választ

Katimama56 # e-mail 2012.05.05. 15:36

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy aki 2011-ben a 4o-éves jogosító idővel ment el nyugdíjba és szakmunkás iskolában tanult mennyi nyári gyakorlati időt vettek figyelembe a jogosító időbe,hány napot!
Előre is köszönöm
Katimama

mamamacoka #   2012.05.05. 14:51

Szafika, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de a lényeg ugyanaz: a jogviszonyosról ír, akkor gondolom nő, mert ez csak nekünk áll, viszont semmilyen csökkentéssel vagy egyéb kedvezménnyel nem lehet hozzájutni, a jogviszonynak 40 év betöltött évnek kell lenni.
A 40 év már így is valódi kedvezmény, mert nincs betöltött életkorhoz kötve, akár 54 évesen is elérhető szerencsés esetben.

Juju, gondolom a hátadon éppen fát vágnak, bírd ki, vagy ha éppen becsődölni készül a hely, akkor is mindent tegyél meg azért, hogy azt a pár hónapot ott töltsd ki, meg se szólalj, hogy a nyugdíj közelében vagy, és ne engedd magad megvezetni, a 40 év jogviszonynak meg kell lennie, hogy hozzájuss.

A legrosszabb ilyenkor a sok "jó tanácsadó", aki félreinformál,nem rosszindulatból, csak mert nem ismeri a fogalmak közötti különbségeket, és valamit hallott a médiából, ami egyébként sem pontosan kezeli ezeket a dolgokat , de az, ahogy összemossák a hallottakat, veszélyes arra akit érint : neked a sorsod múlik rajta

szafika # e-mail 2012.05.05. 12:49

Mamamacoka ! Azt írta Juju, h ebben az évben meglesz neki a 40 év jogosultsági őszre, azért nem értettem miért nem bírja ki azt a néhány hónapot ?! őszig ! / remélem Juju , nőből van , mert akkor tud csak elmenni, azt nem írta , h fiú-e v lány ?! Arról nem volt szó, h venne hozzá időt !

mamamacoka #   2012.05.05. 07:31

juju52!

Nem igaz, nem lehet semmilyen formában megvenni a 40évi jogviszonyoshoz a hiányzó időt, aki mondta, az félretájékoztatott, az előrehozottnak voltak ilyen lehetőségei, ez nem az!

szafika # e-mail 2012.05.02. 18:07

Trombi ! Sovány vigasz ! h emberek akik dolgoztak egy életen át , lehetetlen helyzetbe kerülnek telhetetlen politikusaink jóvoltából , még azt a lehetőséget is eltörölték , h 5 évvel a rá vonatkozó nyd korhatár betöltése előtt egy átmeneti lehetőséget kaphasson , akármilyen jogcímen ! Mit lehet várni olyan politikusoktól , akik még a nyd elnevezést is elvették azoktól , akik dolgoztak és fizettek ! fizettek ! fizettek ! egy életen át ! Nem ajándékot adnak ezeknek az embereknek !

napsugár58 # e-mail 2012.05.02. 16:33

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ha az unokámmal 1 évre elmegyek gyesre, az az idő (1 év) beleszámít-e a nők 40 éves munkaviszonyába. 55 éves vagyok, sajnos nincs munkám és kb. 1 év hiányzik még a 40 évhez, hogy elmehessek nyugdíjba.

trombi # e-mail 2012.05.02. 15:30

köszönöm gyors válaszod! kb én is így számoltam se nyugdíj se munkahely nem az ORBÁN kormány ezt hozta tavaly, csak nyuszi formában és biztos hogy nem én vagyok az egyedüli!

szafika # e-mail 2012.05.02. 15:02

Trombi! A szakmunkás 3 évet kiveszik + a munkanélkülit is kiveszik , viszont a táppénzt csak akkor , ha az passzív táppénz volt ! A 8 év rendbe van a gyerekekkel + 32 év munkaviszony kellene tisztán ! ahhoz , h meglegyen a 40 év jogosultsági időd ! Kérjél a nyufitól K01-es nyomtatványon szolgálatiidő megállapítást !

trombi # e-mail 2012.05.02. 14:52

Segítsetek!3év szakmunkás iskola 4 gyermek vagyis /8 év/ kiveszik a táppénzt? és az 1év munkanélkülit?mert akkor nekem még sokat kellene dolgoznom ,csak ép nincs munkahely az én 55-éves koromban .most mit kellene tennem?tudtok segíteni köszönöm

juju52 # e-mail 2012.05.02. 14:51

Köszönöm a válaszokat! (Sajnos a "korhatár előtti" január elsejétől már nem létezik). Nem türelmetlenségről van szó, csak félek a további változásoktól...

szafika # e-mail 2012.05.02. 12:18

Egyébként , szerintem nem csökkentenék sehány %-al , mert a korhatár előttibe beleszámít a munkanélküli is !

szafika # e-mail 2012.05.02. 12:15

Juju52 !
Ha van még munkád , ebben az évben el tudsz menni nyd-ba ,bírd ki ezt az 5 hónapot ,mert lehet, h nem sokat számít az a néhány % , de a 40 éves jogosultságival öregségi nyd-as leszel , a másikkal meg korhatár előtti ellátást fogsz kapni , akinek néhány hónap hiányzik a 40 éves jogosultsághoz , ők is igyekeznek még ellátás mellett is megszerezni azt a néhány hónapot, ha van rá lehetőségük !

juju52 # e-mail 2012.05.02. 11:34

Sziasztok kedves Fórumozók!
Tudja-e valaki megerősíteni ill. kiegészíteni a kérdésemet? 52-es születésű vagyok, a 40 év munkaviszonyom megvan, de mivel korábban munkanélküli ellátásban részesültem, így csak szeptemberben lesz meg a 40 év jogosultságom. Azt hallottam valahol, hogy elmehetnék már most is, de csökkentett összegű nyugdíjjal, azaz a hátralévő öt hónapot figyelembe véve, havonta 0,1 %-al csökkentett összegű nyugdíjjal. Igaz-e ez? Előre is köszönöm a válaszotokat!

Katimama56 # e-mail 2012.05.02. 09:33

Sziasztok !
Pár napja regisztráltam itt a fórum oldalon voltam már itt régebben is de valahogy átsiklottam.Most látom hogy mennyire tájékozottak vagytok nyugdíj ügyben.Azt szeretném kérdezni hogy pontosan hány napot számolnak el a nyári gyakorlati időre? Mert nem egyértelmű aki 72napot irt annyit ha 90-et annyit én pdl. 87napot írtam és ennyit vettek figyelembe jogosító időbe,még igazolni se kellet.Aki meg nem kérte ezt a majd 3honapot az annyival tovább dolgozik hogy meglegyen a 40 év jogosító idő.A nyfi. honlapján meg még dátum is van írva hogy naptári évenként júl15-től aug31-ig terjedő időtartamot " keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyként kell figyelembe venni" Akkor hogy is van ez?

avera #   2012.05.01. 18:45

Kedves Gabicsek,Katica ,Veci és Minden Fórumozó!

Ma jöttem haza a hosszú hétvégéről családommal unokáimmal ezért csak most tudok válaszolni.

Köszönöm a kedves szavakat,szép verset és a csodálatos zenés nyugdijasoknak szóló klipet.

Már nagyon hiányoztak irásaid Veci,remélem nincs semmi baj csak az elfoglaltság volt az ok hogy nem írtál sokáig.
Katica már nem sok idő van akkor Neked sem a nyugdijba vonuláshoz.

Kedvesek vagytok nagyon,köszönöm szépen.

Üdv:Vera

mazlista54 # e-mail 2012.05.01. 17:17

Ezt a nyugdíjas dalt megkönnyeztem! Örülök, hogy megvagy Veci!

mama1955 # e-mail 2012.05.01. 14:03

Szép Napot Mindenkinek!

Tegnap a zenéhez rakot képeket is nagyon megcsodáltam,
én H.B.M.-i vagyok és még én sem kaptam semmilyen határozatot az előző hozzászólóhoz hasonlóan.

mama1955 # e-mail 2012.04.30. 18:58

Szép estét mindenkinek!
Gyönyörű ez a dal, és a vers is. egy kicsit el pityeredtem, hiszen én is most jöttem el ápr. 10-én.
A versben és dalban minden benne van amit én szóban nem tudtam elmondani. Kivánom, hogy nagyon sokan érjük meg ezt az örömet.

mamamacoka #   2012.04.30. 12:38

Veci, megvagy, akkor jó :)

Veci #   2012.04.29. 19:14

Üdvözlettel Veci

katica54 # e-mail 2012.04.29. 13:55

aVera és minden Kedves Fórumozó részére akik nyugdijba vonultak,vonulnak!
Egy pálya útja véget ér.
A gyorsvonat megáll,
s a búcsúzó útitárs
más vonatra száll.
Az idő vonatán
lassan döcög tovább,
s ha kinéz ablakán,
nem fut el úgy a táj,
ahogy elfutott - az ifjúság.
Az ember a múltba
ezerszer visszanéz,
s szeretné újraélni
mindazt, ami szép.
Lassítaná az időt,
s megállítaná
a legszebb perceket,
de az idő kerekét
megállítani nem lehet.
Amilyen hosszú volt az út,
annyi szépet rejt a múlt!
Ahogy este a Nap leszáll,
úgy válik múlttá a jelen,
míg pirkad a hajnal,
a jövő csak sejtelem.
Az ember a múltba
ezerszer visszanéz,
könnyűnek látszik a búcsúzás.
De búcsúzni mindig nehéz.
(Bódi Irén Az idő vonatán
Jó egészséget,boldogságot kivánok!
Én 2012.06.01.leszek nyugdíjas.

Gabicsek #   2012.04.28. 13:44

avera!
Már én is felmentési időmet töltöm, itthon vagyok 4 hónapja. Gratulálok! Meglátod, milyen jó otthon lenni, sehova nem rohanni, stresszmentes életet élni. Én nagyon élvezem. (unokám még sajna nincs)