Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2012.03.28. 18:00

Köszi, az ötleteket, 1982-ből is az eredeti A/4-es van, és nincs rajta sajnos.
Én csak remélem, hogy nem lesz ezzel gondom, és elfogadják azt az intervallumot, amit én megjelölök, benne vagyok akkor is a 8évben ha nem, de azért én szeretném, ha a valóságos dolgok szerepelnének benne, majd meglátjuk.
Én itt vagyok ugyan, de várok türelmesen és tanulok, ( a tudnivalókkal kapcsolatban) ha tudok akkor segítek, de nekem van még két évem - és remélem továbbra is nagy munkakedvvel fogok járni dolgozni, mert gyermekszeretetem változatlanul hatalmas :)
Amitől fáradt vagyok és amiért tudatosan készítem magam a nyugdíjas évekre, nem a gyerekektől van, ((csak nehogy csalódjak - korosztályommal sok mindent megtettek már, megérdemelnénk ennyi év folyamatos munkával telt idő után, hogy kiszámítható legyen az előttünk álló belátható idő)) - szóval a munkám velejárói: volánbuszos munkába járás, ne tudjátok meg milyen körülmények között: télen belefagyunk, kipufogógáz a buszon belül, kosz, stb- minden ízületem ezeket bánja. Nyáron, forróság, huzat, por, stb. Olyan is volt, hogy elhagyta a busz a kerekét, épp azt, ami fölött ültem. Olyan is, hogy az átláthatatlan ködben a busz megállt egy városszéli megállóban, mert várakozott egy felszálló, és szundikálás közben arra ébredtem, hogy csattanás, a busz hátuljába benézett egy kamion, hetekig fájt a hátam, a gerincem, ahogy hátba vágott az ülés. Sorolhatnám, vannak még "élményeim" a kimaradt utolsó járatokról, vagy az útzárakról, de gondolom ebből értitek, nem kiégve vagyok, mégis várom a nyugalmat.
És nem kívánok semmi mást, csak maradjon minden úgy, ami alapján elterveztem a közeljövőt. :)

kolibri52 # e-mail 2012.03.28. 12:18

Terhességi gyerekágyi segély, Gyed,Gyes idő kereséséhez.

Az eredeti anyaönyvi kivonaton elvileg kötelezően rajta kell, hogy legyen mikor igényeltet tól-ig a tehességi gyágyi-t a gyed-t és a gyes-t. Ennek a felvezetése az anyakönyvi kivonatra kb 2 év, mióta az a/4 lapnyi kivonat van, megszünt. Itt is lehetne keresni.
Sok szerencsét a kereséshez.

Gabicsek #   2012.03.27. 23:39

Ráadásul egy kolleganőm megtudta az OEP-nél, hogy az 1970-es-1980-as évekre már nincsenek meg az adatok. Ezért is kérik be.

Gabicsek #   2012.03.27. 23:38

Nekem viszont most kiadták a tb. kiskönyvet. Munkakönyv szerinti munkaviszonyom 1970-től van, a tb. kiskönyvet pedig akkor állították ki, amikor 1986-ban munkahelyet váltottam. Tehát ez az első bejegyzés. Érdekes. Júóliu 2-től megyek nyugdíjba elvileg 41,5 év jogviszonnyal.

Gabicsek #   2012.03.27. 23:37

Persze, a munkakönyvbe nem jegyzik be. Csak gondolom arról írt Franci52, hogy a munkakönyvben benne van a munkahely, mettől-meddig is be van írva, és ha közben született a gyerek, akkor egyértelmű, hogy közben jogviszonyban álltál. Szerintem ezért mindegy nekik, hogy mit nyilatkozunk, mert látják a folyamatos munkaviszonyt, pár hónap ide-oda, tök mindegy:)

mamamacoka #   2012.03.27. 23:27

Gabicsek, köszi, :)

Nem, a munkakönyvbe nem jegyezték be, - és megvan természetesen, TB-kiskönyv sem tartalmazza, én is ugyanarra a munkahelyre mentem vissza, és ráadásul folyamatos a közalkalmazotti viszonyom is, valaki nem tartotta ezt fontosnak akkoriban, hogy feljegyezze bárhová, sajna .. :)

Franci52 # e-mail 2012.03.27. 23:21

anikó07

Ha meg van a munkakönyved,és ha visszamentél gyes után ugyanarra a munkahelyre akkor sokkal egyszerűbb az írásbeli elfogadás a nyugdíjfolyósító intézetnek .Nem hiszem,hogy ezt így ne fogadnák el.
Üdv. Franci52

Az egyszer? foglalkoztatással megszerzett jogosultsági id?t elismerik-e a 40 éves nyugdíjba vonulásnál n?knél?

Gabicsek #   2012.03.27. 23:19

Igen, jól írtam, azt olvasgatom itt, hogy 1985-ben kezdődött a gyed.

Gabicsek #   2012.03.27. 23:17

A gyed talán 1985. óta volt, de van itt olyan, aki pontosan tudja. Szerintem jól emlékszel, 1982-ben még nem volt gyed, csak gyes. Lehet, hogy a neten valahol meg lehet találni az időpontot.

mamamacoka #   2012.03.27. 22:36

...bocs az akkor még azt jelenti, hogy a lánykám 1982-es...

mamamacoka #   2012.03.27. 22:35

Én is így fogom, mert az első lányommal kapcsolatban sem a régi sem a mostani munkahelyemnél nincs dokumentum. És én tudom, hogy másfél éves koráig voltam GYES-en, de én úgy emlékszem akkor még nem volt GYED, rosszul tudom?
És az első hónapok pedig a szülési szabadság volt, az kb 5 vagy 6 hónap. Akkor még nem kellett a kismamaság utolsó hónapjában ezt megkezdeni, és én végig dolgoztam, azaz az utolsó két hétben éves szabin voltam tehát a 6 hónap szülési szabi volt - ((talán.))emlékeim szerint.

Megpróbáltam megkeresni ezt az időszakot mindössze két munkáltató de két megye, és körbeért a labda, mindegyik szerint a másiknál van, lényeg - nincs sehol. Emailek sorozatát írtam meg a Kormányablaknál kezdtem és a tanácsaikat követtem - hiába.Van olyan, hogy Illetményszámfejtési Hivatal , minden megyében én nem jártam sikerrel náluk, sajna.

Gabicsek #   2012.03.27. 22:23

Amikor tavaly lekértem, nekem is azt mondták, írjam le, hogy melyik gyerekkel mettől-meddig voltam gyed-en, gyes-en. Úgyhogy leírtam nekik, hogy melyik gyerekkel mettől meddig voltam szülési szabadságon (az 5 hónap volt gyerekenént), és utána kiszámoltam két éves korukig, mivel én csak gyed-en voltam, gyes-en már egyikkel sem. Elfogadták. Tehát írd le.

manyi550331 # e-mail 2012.03.27. 21:39

aniko07
Én kiállítottam az M05-ös nyomtatványt a két gyermekemről, abban kérdezi voltál-e GYED-en vagy CSES-en, ha igen kb. mettől - meddig? Én úgy írtam le mikor szültem és 3 évet hozzáadtam. Elfogadták, én is most fogom áprilisban majd benyújtani a nyugdíj kérelmet és azt mondták, hogy még egyszer már ezt nem kell beküldeni mert ez el van fogadva! Így próbáld Te is elküldeni!

Amaria # e-mail 2012.03.27. 19:38

aniko07!
Tavaly én is lekértem a szolgálati időmet,nekem is küldtek papírt, én sem tudtam pontos dátumot,leírtam kb mikortól- meddíg voltam gyesen,elfogadták.
Azért várj még, hátha más is hozzászól.

aniko07 # e-mail 2012.03.27. 18:52

Sziasztok!

Megkértem a szolgálati időm a nyugdíjintézettől.de ma kaptam egy levelet hogy a gyes időtartamáról nincs nyilvátartás a rendszerükben ezért kérik erre vonatkozó idő tartamáról kiállított igazolást nyújtsam be.
A cég már megszünt ahonnan elmentem Gyes-re de oda is mentem vissza dolgozni
Gyes-en 1985.dec-1988 áprilisáig voltam
Kérdésem hogy honnan tudok ilyen igazolást beszerezni.

a válaszokat előre is köszönöm

Anikó

C a s a b l a n c a # e-mail 2012.03.27. 07:36

Kriszta0712!

85/2007. Korm. rendelet az irányadó.

Gabicsek #   2012.03.26. 22:15

és mindig igazat mond:)

mamamacoka #   2012.03.26. 21:19

szívesen, az úttörő ahol tud segít :)

Csíz53 # e-mail 2012.03.26. 14:11

Köszönöm mamamacoka!

mamamacoka #   2012.03.26. 13:50

Csíz53!, mindenkinek addig érvényes a tavalyi, nem tud a vasút és a volán, sőt a békávé :D sem különbséget tenni abban, hogy te mikor kaptad meg :)

Kriszta0712 # e-mail 2012.03.26. 12:59

Kedves Fórumozók,
tudja-e valaki, hogy a 40 éves munkaviszonnyal nyugdijba menteknek jár-e most a nyugdijas BKV bérlet ? Májustól leszek nyugdijas..:-))))))
Köszönöm szépen a választ,
Kriszta

kismami1 # e-mail 2012.03.26. 09:19

Kedves mamamacoka!
Nagyon szépen köszönöm a választ!

marti53 # e-mail 2012.03.26. 07:29

Zso53

Nagyon köszönöm válaszod.

Csíz53 # e-mail 2012.03.25. 23:42

Meg tudná mondani valaki, hogy a 2011. évi utazási kedvezmény egységesen mindenkinek április 30-ig lesz érvényes, vagy csak azoknak, akik csak a mostani kormányrendelettel lettek újra jogosultak rá, és ezután postázzák nekik?
Én a 40 évessel mentem el idén január 1-el, és februárban megkaptam a 2011. és a 2012. évit is.
Az én tavalyi karikásom meddig lesz érvényes szerintetek?
Köszönöm, ha válaszoltok!
Szép estét mindenkinek!
Éva

mamamacoka #   2012.03.25. 22:54

a.) igen
b.) nem tudok változásról