Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

Vackor 53 # e-mail 2012.07.27. 17:41

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Segítsetek ezzel kapcsolatban: "A nők 40 éves, kedvezményes nyugdíjára vonatkozó szabályozás továbbra is hatályban marad, és számukra (a kivételek egyikeként) 2012. január 01-jét követően is öregségi nyugdíj kerül folyósításra."

Ezt olvastam valahol - én már tavaly március óta hál'istennek el tudtam így menni nyugdíjba.

A problémám a következő: különböző ellátásokra viszont nem vagyok nyugdíjasként jogosult állítólag.
Pl.: fogászati röntgennél a teljes árat kérték, azzal indokolva, hogy 62 éves korig fizetni kell. (59 éves vagyok.)
Most akkor öregségi nyugdíjas vagyok, vagy hogy is van ez? Hiszen nyugd.igazolványom van, utazási kedvezményre jogosult vagyok. Mégis ugyanannyit fizettem, mint egy aktív dolgozó, pedig egy kis különbség van a jövedelmünk között.
Egyáltalán miért hivatkozhattak a fenti (62 év) életkorra?
Köszönöm szépen, ha válaszoltok!
Üdvözlettel: Vackor

Gabicsek #   2012.07.27. 15:44

spaniel!

Nem hallottam még erről. Arról viszont igen, hogy aki már idén el tud menni, mindenképp idén menjen, ne jövőre.
Korall54!
Megpróbálom keresgetni, ha találok valamit, szólok.

Korall54 # e-mail 2012.07.27. 14:35

emojra

emojra

Most kissé zavarban vagyok, mert megnéztem a nyd-törvényt és még nem frissítették, még benne van a 20.§-ban, hogy 2013. jan. 1-től hogyan számítják a nyd-at. Pedig úgy tudom, hogy a parlament eldöntötte, hogy marad az eddigi számítás. Igaz, erről nem láttam jogszabályt, Magyar Közlönyt, de hátha valamelyik fórumozó társunk elmentette és meg tudja adni itt a fórumon.
Ez itt a nyd.törvény, a 12.§-ban van a mostani számítás:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Itt részletesebb leírás van a nyd. számítás menetéről. Elég bonyolult:
http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?…

Üdv: Korall (53-as nö)

spaniel # e-mail 2012.07.27. 10:14

Gabicsek, most figyelj!
Azt hallottam ma a vonaton, hogy jövőre, azaz 2013. januárjától, az a nő, aki 40 éves munkaviszonnyal akar nyugdíjba menni, és nincs gyereke, az max: 75.000.-Ft nyugdíjra számíthat. Akinek 1 gyereke van, az ....Ft. és így növekszik tovább. Az összegeket csak a nulla gyereknél tudtam megjegyezni!
Hallottál erről? Lehet, hogy kacsa az egész?

peva55 # e-mail 2012.07.27. 06:14

Köszönöm szépen, így más el tudok indulni.
Peva55

Gabicsek #   2012.07.26. 21:22

Én csak saját ügyem után tudok segítséget nyújtani.

https://e-ugyintezes.onyf.hu/…kulframe.asp

erről a linkről töltsd le a K02-es nyomtatványt (vagy töltsd ki számítógéppel és utána nyomtasd ki)

Ha ez megvan, tedd mellé a TB kiskönyved, a munkáltatódtól kapott igazolást a 2012. évi járulékfizetésről és ezeket küldd el a területileg illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz.

Ha még nincsenek meg a papírjaid, mert még nem kaptad meg, akkor az igénylőlapot (K02-es kitöltött nyomtatványt) már megküldheted szeptember 1. előtt legkorábban 30 nappal, tehát augusztus elején. Ha minden rendben van, 22 munkanapon belül kell határozatot kapnod.

peva55 # e-mail 2012.07.26. 09:26

Kedves Fórumozók (Gabicsek, Veci),

Szeretném kérni a segítségeteket, szeptember 1-től kérem a kedvezményes (40 év jog.idő) nyugdíjazásomat. Ehhez kapcsolódóan a kérdésem, milyen nyomtatványokat,illetve milyen határidővel kell benyújtani, kb. mikorra várható határozat. Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.
Peva55

Gabicsek #   2012.07.25. 19:07

colt!
Te is rossz helyre írtál.

katababa #   2012.07.25. 18:54

gefe52! Gyere át a kor.előtti fórumba!
Üdv.

emojra # e-mail 2012.07.25. 18:47

KORALL54, azt valahol megtalálom, hogy 2013-tól hogy számolják a nyugdíjat?
Köszönöm előre is a válaszodat.

emojra # e-mail 2012.07.25. 18:35

Gabicsek, nagyon köszönöm a válaszodat.

gefe52 # e-mail 2012.07.25. 17:42

KORALL54!
Köszönöm, a gyors választ!

colt # e-mail 2012.07.25. 16:11

Én arra lennék kiváncsi,hogy 58 és fél évesen megszünt a munkahelyem,43 év szolg.idővel igényelhetem e a korhatár elötti ellátást? Még 5 évem (1954) van a korhatárig.
Megköszönöm,ha valaki tud válaszolni.

Szép napot:

Jenő

Korall54 # e-mail 2012.07.25. 16:09

gefe52
Olvasd át a "Korhatár előtti ellátás" c. topikot.
Ha férfi vagy, akkor sajnos rossz helyzetben vagy. Az idén korhatár előtti ellátást kaphatsz, ha a múlt évben megállapodást kötöttél a munkáltatóddal az idei nyd-ba menésről. Ezt persze átnevezve kapnád a fenti néven. Ennek hiányában csak 62,5 éves korodban lehetsz nyd-as.
A 2. sz kérdésre a válasz igen.

Üdv: Korall (53-as nö)

gefe52 # e-mail 2012.07.25. 14:27

SOK A HÍRESZTELÉS!?

1. Mostanság egyre többször hallom a velem egykorú kollégáimtól,(52, januári vagyok) hogy még az idén, ha betöltöttem a 60-at, és megvan a 42 év szolg. idő, el lehet menni nyugdíjba, vagy pontosan nem tudom most hogy hívandó???
Van valamilyen új vagy régi rendelkezés??? vagy a hír kacsa???
2. Igaz e hogy a 2013 jan. 1-től bevezetendő új nyugdíjszámítási törvényt visszavonták??? vagy ez is híresztelés???
Kérem, hogy aki járatos a témában válaszoljon ,KÖSZI előre is!

Gabicsek #   2012.07.25. 11:01

De végzést egy hónapon belül hoztak az előleg megállapítására.

Gabicsek #   2012.07.25. 11:00

Hamar megy az, elvileg egy hónapon belül megvan, feltéve, ha minden adat rendelkezésükre áll.
Nálam egy 1988-as és egy 1989-es béradat hiányzott, most megkeresték a volt munkáltatót, annak válaszára várnak.

emojra # e-mail 2012.07.25. 05:53

Tudna nekem valaki azzal kapcsolatban információt adni, hogy mennyi az átfutási ideje a nyugdijazásnak Pesten, a papírok beadása és a határozat megérkezése között.
köszönöm előre is

Gabicsek #   2012.07.23. 12:27

Tny.
18.§

1. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

Ha visszaveszik, dolgozhat, a törvény azt mondja, azon a napon nem állhat biztosítással járó jogviszonyban, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják.

avera #   2012.07.23. 12:25

Spaniel

Igen vissza léphet ,de legalább egy napot célszerű kihagyni.

Vera

spaniel # e-mail 2012.07.23. 11:57

Üdv Mindenkinek !

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valaki felmond a munkahelyén nyugdíjazás miatt, de szeretne tovább dolgozni, pár nap múlva vissza léphet e a munkahelyére!
Sajnos nem rólam, van szó, nekem még odább van egy fél évvel a nyugdíjam, de egy aranyos kolleganőmet érint a dolog !
Előre is köszi!

emojra # e-mail 2012.07.23. 07:43

Sziasztok !
Olvasgattam a fórumot, nagyon jónak és hasznosnak találtam.
Van-e valakinek információja, hogy Budapesten, mennyi az átfutási ideje, a beadástól, addig amíg a határozatot megkapom. Ez év áprilisában telt le a 40 évem.
Gondoltam év vége felé elindítanám a nyugdíjazásomat.
Segítségeteket előre köszönöm.
Edit

Gabicsek #   2012.07.21. 19:04

Próbáld postán.

Lula52 # e-mail 2012.07.19. 22:01

Nem a munkáltatótótól kérnék üdülési csekket, hanem a nyugdíjasoknak járó üdülési támogatást. Nem tudom mi a pontos meghatározása.Talán üdülési csekk. Be kellett fizetni 10000 Ft-ot és kaptak érte 40000 Ft értékű csekket v. utalványt. A Nemzeti Üdülési Szolgáltatót nem tudtam elérni.
Csak 60 éven felülieknek jár és januárban és februárban lehetett igényelni, de akkor még nem voltam 60 éves.
Aki tud információval szolgálni, hogy hogyan igényelhetném kérem írjon!

41 éves közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezem.Szeretnék a nyáron nyugdíjba menni. A munkáltatóm azt kéri, hogy mondjak fel, nem jár sétáló id?.

Gabicsek #   2012.07.19. 21:05

Nincs mit:)

Az üdülési csekkekhez itt nem tudom, hányan értenek, csak azt nem értem, ha tavaly mentél nyugdíjba, akkor kitől lehet idén - mint nyugdíjasnak - igényelni az üdülési csekket? Egyáltalán jár egy egy évvel ezelőtt nyugdíjba vonult személynek a következő évben üdülési csekk?