40 év munkaviszony után nyugdíj


Winny53 # 2013.03.02. 16:17

Kedves mamamacoka. Igen, tudom, hogy az 2 különböző dolog. Már csak annyi kérdésem van, hogy felmondási idő nélkül létezik felmentési idő???? :)) Üdv.

Lyonee # 2013.03.02. 10:51

Klári55
A végkielégítés nem szolgálati idő, hanem egy juttatás, kárpótlás a munkahely elvesztéséért, amelynek nagyságát a munkáltatónál eltöltött időtől függő, X havi távolléti díj mértékében állapítják meg!
A felmondási idő viszont szolgálati idő.

Winny53 # 2013.03.02. 05:59

gabusch. Örülj neki, hogy Te nappalin tanulhattál. Nekem már a középiskolát is "aztán majd leveleztek" módszerrel adatott meg elvégezni, mert mint "ratkó" gyereket erre kényszerítettek sokunkat,(és ott nem kellett semmilyen pontszámot elérni). Nem volt fáklyásmenet munka mellett tanulni. Később meg esetleg már család mellett.

szafika # 2013.03.02. 04:19

Kedves Gabusch !

Azért a 4-ik pont se semmi ! Nem irigylem a több nyd-at senkitől , amit majd kapni fog ! de .....nem a pontszámok alapján mehetnek nyd-ba , hanem annak alapján , h ledolgoztak 40 évet ! aki 10 évvel tovább ült az iskolapadba , az tovább lehetett gyerek ! Aki + 14-15-18 évesen dolgozott , azoknak a többsége le is van strapálva elég rendesen , tapasztalatból tudom .
A gyerekeink majd nem tudnak már ennyi idősen elmenni , sőt a pasik már ma se ! Pár éven belül alaposan le is fog csökkenni azok száma , akik ezt igénybe vehetik . Azt mondják a legtöbb pedagógus , eü dolgozó a fideszre szavazott , a rájuk szavazók ezt kapták tőlük jutalmul , a nem rájuk szavazó TÖBBSÉG + büntetésül.

Ezért ne azokra haragudj , aki nyd-as lehet korábban , hanem " dicső ?! " politikusainkra , aki ugyan mind tanult " okos ?! " de annyi esze nincsen egyiknek se , h ne a szakadékot mélyítse az emberek között , hanem ésszerű , életszerű törvényekkel kormányozzon !

gabusch # 2013.03.01. 20:20

Káosz a köbön !!
1)

  • az 57-58-59-60 éves egészségügyiek-érettségizett laboránsok avagy a mai bankos/számszaki lányok,-akiket érettségi után nem vettek fel az egyetemekre/főiskolákra(mert nem feleltek meg az akkori pontszámoknak 1971-2-3-4-ben) és elmentek ügyintézőnek ide-oda(aztán majd leveleztek évekkel később az egyetemekkel és főiskolákkal)..
  • meg levelezőn végzett óvónők -védőnők és a közoktatásiak..tanárok

Nos..ők elmehetnek a 40 éves akcióssal NYUGDÍJBA.
Ez korhatár előtti,de mégiscsak nyugdíjnak nevezik.
Látom el is mennek azért a 125 ezres átlag nyugdíjért tízezrével..Júliustól pl.minden mai tizedik egészségügyes..
2)
Az 58-59-éves nappali diplomás csajok meg várjanak még a sorukra úgy 5 évig..bünti..ők meg anno elérték a pontszámokat!
3)
Aki meg már épp 60 éves++... és a szerencsés kettős közalkalmazotti jövedelemben részesül(mert épp szuper "Nádasdy-szerű" oktató) hát készüljön a kukára..
4)
Igaz.. az ellátása min.a duplája a vezető véradós laboránsnőnél

Csókpuszivitya

Hivatal # 2013.03.01. 18:16

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy köztisztviselői jogviszonyom megszűnik 2013 március 31.-én, mivel április 1-től a 40 éves szolgálati idő jogosultsággal kérem a nyugdíj folyósítást április 2-tól a közszférában dolgozhatok-e munkaszerződéssel nyugdíj mellett.Tudom, hogy bejelentési kötelezettségem van a NYUFI felé, de kaphatok-e fizetést és nyugdíjat együtt 2013 június 30.-ig. Köszönettel.
Hivatal

Winny53 # 2013.03.01. 17:47

Klári55. A végkielégítés időszaka nem hosszabbítja a munkaviszonyt, ezért nem szolgálati és nem jogosultsági idő. Munkaviszony hossza után különböző mértékű jár, de nem munkaviszony. Sajnos.

Veci # 2013.03.01. 15:38

varga edit

Látom már megkaptad a választ. Visszamenőleg megkapod a nyugdíjat és január 1-től az emelést.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2013.03.01. 15:38

varga edit

Látom már megkaptad a választ. Visszamenőleg megkapod a nyugdíjat és január 1-től az emelést.


Üdvözlettel Veci

varga edit # 2013.03.01. 15:31

Ancsika.
Bocs,de mindig őket kérdezik,én csak be-be néztem ide.

Köszi szépen,aranyos vagy.

Hű de jó.

ancsika11 # 2013.03.01. 15:17

Varga Edit!
Nem gond hogy én válaszolok? igen kapod!!

varga edit # 2013.03.01. 14:55

Lyonee,Veci.
Kérlek válaszoljatok.

Köszi

szafika # 2013.03.01. 14:38

Gyene , az "akciós" 40 éves jogosultsági időbe csak tisztán a munkával töltött idő + a gyerekekkel gyesen - gyeden , ápolásin töltött idő számít bele , rokkantnyugdíjban töltött időszak nem !

Klári55 # 2013.03.01. 14:33

Tisztelt Fórum, Szakértők!

2013. március 31-ig közalkalmazott vagyok. Munkáltatóm április 1-jével vállalkozó lenne. Amennyiben úgy nyilatkozom, hogy az áthelyezésem nem fogadom el és a végkielégítéssel élek, ( a 19 és félév közalkalmazotti jogviszonyom után) azon időszak melyre a végkielégítésem járna (ez a Kjt. 37. paragrafus 6. bekezdés) 6 hónap.
Ez a 6 hónap beleszámítana a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjazásánál a jogosultsági idejébe?

2013. július hónapjában lesz meg a 40 év jogosultsági időm! Az áthelyezésemmel azért nem szeretnék élni mert a szerződés tervezet "tájékoztatás" nem kecsegtet számomra semmi jóval!

varga edit # 2013.03.01. 14:21

sziasztok fórumozók.
Nagyon régen jártam itt,de dec 15.én beadott kérelmem ma jött meg.40 év jog.idővel nyugdíjas lettem.Amit szeretnék kérdezne,hogy ha dec 26-tól van megállapítva a nyugdíj,akkor kapom-e a 2013-as 5,2-s emelést?

Köszi a választ előre is.

nadrienna # 2013.03.01. 12:36

Köszönöm, csak megerősítést szerettem volna. Megkaptam

gyene # 2013.03.01. 06:48

Sziasztok!
40 év után szeretnék elmenni nyugdíjba, de 9,5 évig rokkantnyugdíjas voltam.
A rokkantnyugdíj ezek szerint beleszámít a 40 év munkaviszonyba, mert ezt találtam az Országos Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság honlapján:

Mely – az általános szabályok szerint szolgálati időként elismerhető – időtartamok nem minősülnek jogosultsági időnek?

Jogosultsági időként nem vehető figyelembe

  • a munkanélküli ellátás folyósításának időtartama,
  • az egyébként szolgálati időként elismerhető tanulmányi idő,
  • a passzív, vagyis a biztosítási jogviszony megszűnését követően folyósított táppénz időtartama,
  • az 1998. január 1-jét megelőzően – nem gyermekgondozás, vagy -ápolás miatt igénybevett – fizetés nélküli szabadság szolgálati időnek minősülő első 30 napja.

Köszönöm a választ!

Lyonee # 2013.02.28. 17:14

nadrienna-nak szólt a válaszom

Lyonee # 2013.02.28. 17:12

Winny53
Gondolom közalkalmazott vagy.
Ha még az idén nyugdíjba szeretnél menni, akkor előbb kérd a felmentésedet, mint április. A felmentési idő munkára nem kötelezett részére távolléti díjat kapsz. A szabadság idejére is.
Számold ki, érdemes-e kérni a felmentést, lehet, hogy a nyugdíjad magasabb lesz, mint a távolléti díj. Májustól lemondhatsz a jogviszonyodról, a 2 hónap június végén jár le, a jubileumi jutalmat is megkaphatod. De június végén közös megegyezéssel is megszüntetheted a jogviszonyod.
Ha nincs meg a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyod, de 35 meglesz a felmentés végéig, akkor mindenképpen kérjed a felmentést, mert a 40 éves jubileumi jutalomra jogosult leszel.
Mi itt (nyugdíjas topicok) mindannyian fórumozók vagyunk, több- kevesebb tapasztalattal.

Winny53 # 2013.02.28. 16:51

nadrienna.
A felmondási idő a munkaviszony része. Ezen idő alatt lehetsz nyugodtan felmentési időn, otthon. Vagyis április 1-től elkezdheted. Sok sikert.

nadrienna # 2013.02.28. 16:44

Kedves szakértők!
Azt szeretném megkérdezni,hogy ha júniusban lesz meg a 40 évem akkor én elkezdhetem -e a 8 hónap felmentési időmet április 1-én, vagy meg kell várnom a júniust?

buttler # 2013.02.26. 16:57

Köszönöm szépen!
Ez jó hír!

ancsika11 # 2013.02.26. 15:36

Buttler!
Csak a passzív táppénz nem számít bele. A munkaviszony alatti táppénzt nem veszik ki.

buttler # 2013.02.26. 13:44

Kedves Fórumozók!

2013. decemberében számításaim szerint meglesz a nők 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjjogosultságom.
Örök dilemmám: a 14600 napból levonják a TÁPPÉNZEN TÖLTÖTT NAPOKAT?

Veci # 2013.02.26. 10:42

perdita
Épp, hogy nyugdíjba menekülsz és már a munkán gondolkozol? Igen neked is választani kell, feltéve hogy a Főiskola alkalmaz-e. Tudtommal csak "pótolhatatlan" embert alkalmazhatnak a közszférában, ha engedélyezi a miniszterelnök. A Nyugdíjbiztosító tájékoztatása szerint, a megbízási díj esetén nem kell választani. De a közintézmények ezt is kizárónak tarthatják. Nem tudni milyen utasítást kaptak.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója az öregségi nyugdíjban vagy korhatár előtti ellátásban részesülő személyek közszférában való foglalkoztatásáról
http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci