40 év munkaviszony után nyugdíj


Veci # 2010.12.25. 18:58

katicabagoly
Az 1956-ban született nő, ha nincs meg a kedvezményes nyugdíjhoz a 40 év jogosultsági idő, akkor előrehozott (csökkentett) 61,5 évesen lehet elmenni. Nyugdíjtörvény 18/B § (3) a. pont)
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

(3) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult

  1. az az (1) bekezdés a)-b) pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő nő is, aki

aa) 1954-ben született és a 60 éves és 183 napos életkort betöltötte,
ab) 1955-ben született és 61. életévét betöltötte,
ac) 1956-ban született és a 61 éves és 183 napos életkort betöltötte,


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.25. 18:47

Mamóka56
A 40 év jogosultsági viszonyba a szakmunkásképzés időtartama nem tartozik bele. De várjuk meg a Közlöny megjelenését (nincs még), és a kormányrendeletet.

anyjafia

A 40 évbe a szakmunkásképzés nélkül kell a jogosultsági viszonyt nézni (munkaviszony, gyermekekkel töltött gondozási idő összesen).

Itt nézzétek meg a tájékoztatót:
40 év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek a nők
http://videotar.mtv.hu/…k_a_nok.aspx


Üdvözlettel Veci

Hugi1 # 2010.12.25. 18:05

A konyvelozona.hu szerint a tanulmányi idő/ami nem számít be/az a felső oktatásra értendő.Én is izgatottan várom a közlönyt.

mesehabbal # 2010.12.25. 17:13

Kedves Mamóka56, anyjafia!

Sajnos, még nem tudni, hogy a szakmunkástanuló időt beszámítják-e? Az utolsóként 197. számú 2010.december 23-án megjelent "Magyar Közlönyben" még nincs benne.

Az alábbi idézet alapján, az én értelmezésem szerint, nem számítják bele. (Remélem, hogy rosszul értelmezem.)
"Az új szabályozás más szolgálati időt, mint például a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe."

Más fórumokon pl.
http://www.adoforum.hu/…megint-40-ev?…
http://www.konyvelozona.hu/…l-elfogadva/
úgy értelmezik, hogy beleszámít.
Meg kell várni, amíg a hivatalos közlönyben megjelenik, talán abban részletesen le lesz írva minden.

Mindenkinek további kellemes ünnepeket kívánok!

Üdvözlettel: Ági

anyjafia # 2010.12.25. 15:41

Minden fórumozónak Boldog karácsonyt kívánok!

Kérdésem a nők 40 éves....

Édesanyám 56 éves,szakmunkás végzettséggel.
Velem és tesómmal 6 évig volt Gyes-en.
2009 dec 31-ig 39 év 118 napot igazolt neki Nyugdíjfolyósító.Ez év végéig meg lesz a 40 éve.
Mikor mehet nyugdíjba a most elfogadott rendelet szerint?
Köszönjük a segítséget: Ildi

Mamóka56 # 2010.12.25. 14:19

Minden fórumozónak Boldog Karácsonyt kívánok!

Ha valaki tud válaszoljon a következő kérdésemre: 1970. szeptember 1-től a Magyar Vagon-és Gépgyár Ipari tanulója voltam ösztöndíjjal. Be számít-e a 40 éves munkaviszonyba?

becsaptak # 2010.12.24. 20:28

Minden fórumozónak BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!

Böbe

Gabicsek # 2010.12.24. 20:22

Kedves Veci és minden fórumozó!

Mindenkinek békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!
Gabi

Veci # 2010.12.24. 15:46

Kedves Lányok!

Nem hagytalak benneteket cserben, de tönkre ment a számítógép még 21-én. Most rövid ideig jutottam nethez, még tájékozódnom kell.

Még a tv. módosítás nincs a Közlönyben.
Ha meglesz a Közlönyszáma, akkor itt lehet letölteni: http://www.kozlonyok.hu/…ne/index.php

Mindenkinek köszönöm a jóindulatú, meleg szavait.
Békés karácsonyi ünnepeket kívánok.


Üdvözlettel Veci

Ladányi # 2010.12.24. 08:42

Kedves Fórumozó Társaim !

Ezúton kívánok minden ebben a társaságban levőnek boldog karácsonyt!

"S az ónszín égből, a halk éjszakában
táncolva, zengve és zenélve lágyan,
fehér rózsákként hull alá a hó. "
Kosztolányi Dezső

nagyi5 # 2010.12.24. 06:42

Drága m.n.zs.

Inkább e-mail-ezünk. Gondolom,hogy itt a fórum olvasóit nem igazán érdekli a mi egymásra találásunk.

nagyi5 # 2010.12.24. 06:36

Ilyen nincs!!!! Tényleg november 7.én születtem.
Hol laksz?

m.n.zs. # 2010.12.24. 06:11

nagyi5
ÓÓÓÓÓ
Véletlenül nem nov 07. én születtél??
Ezek az igazi véletlenek! Szeretettel üdvözöllek!
Zsuzsánna

nagyi5 # 2010.12.24. 05:51

Kedves m.n.zs.

Azt szeretném még kérdezni a bejentkezéshez használt rövidítés nem véletlenül arra utal,hogy Zsuzsának hívnak?
Mert még akkor ebben is hasonlítunk.

m.n.zs. # 2010.12.24. 05:32

nagyi5 !
Veled együtt reménykedem hogy eljön az idő amikor nyugodt nyugdíjasok leszünk! Kívánok hozzá kitartást és minden jót!!!
Hogy hasonló cipőbe járunk, az legyen köztünk egy különös kapocs és kérlek írj ha valami ötleted is van!Ha találsz egy kaput írj! Megyek utánad!
Erőssítsük egymásba a hitet hogy minden jóra fordúl!
Addig is elsősorba Neked de rajtad kívül Mindenkinek Békés boldog karácsonyt kívánok!

szamóca5 # 2010.12.23. 18:37

Veci!
Szeretném megköszönni önzetlen segítségedet.
Köszönöm. Te egy nagyon jó ember vagy.

szamóca5 # 2010.12.23. 18:35

Kedves Mindenki!
Szeretnék mindenkinek Kellemes Ünnepeket és egészségben szeretetben bővelkedő Új évet kívánni.
Kívánom még, hogy béke és szeretet és jobb és élhetőbb élet jellemezze a következő évet.

Hugi1 # 2010.12.23. 14:02

Az má biztos,csak még a részletekre kel várni a közlönybe.

gizivali # 2010.12.23. 13:58

Lányok a Parlament befejezte a munkáját, csak jövőre ülnek össze. Tudja-e valaki, hogy biztos-e már a 40 év ????????????

Hugi1 # 2010.12.23. 11:45

Bocs:nem könyvelőiroda,hanem konyvelozona.hu

Hugi1 # 2010.12.23. 11:39

Kedves Jucus52!Végig olvastam a közleményt,és egy kis reménysugár,hogy a könyvelőiroda.hu értelmezése szerint valószínűleg be fog számítani a szakiskola.Én legalábbis ezt vettem ki belőle.Most már teljesen össze vagyok zavarodva.

Jucus52 # 2010.12.23. 09:55

Kedves Mindenki!

A konyvelozona.hu- találtam egy az általuk eddig megismert kormányrendelet-tervezet alapján készített levezetést arra vonatkozóan, hogy értelmezésük szerint hogy kellene majd kiszámolni a 40 év jogosultsági időt. Azzal a megkötéssel, hogy ez még mindig nem az elfogadott rendelet-szöveg alapján történik, csak támpontként adják közre.
Ezen kívül leírják, hogy mi a szolgálati idő, stb.

A kormányrendelet elfogadásáról ugyanakkor én még nem találtam semmilyen hírt, noha állítólag a tegnapi kormányülésen tárgyalták, vagy legalább is arra az ülésre tervezték napirendre venni.

Nem másolom ide a konyvelozona.hu által közreadott szöveget, mert hosszú, de a linket igen, hogy akit érdekel, el tudja olvasni.

Íme a link:
http://www.konyvelozona.hu/…ment-page-1/#…

Mindenkinek boldog karácsonyt, kellemes és főként nyugodt ünnepet kívánok!

Judit

manyi550331 # 2010.12.23. 08:51

Akizor!
Köszönöm, hogy írtál. Időm még van 1 év,a teljes öregségi miatt gondoltam, hogy megadják az özvegyit!
Mégegyszer köszi: Neked is és minden fórumozónak
Kellemes Karácsonyt és Nagyon Boldog Új Évet kívánok!

nagyi5 # 2010.12.23. 05:42

Kedves m.n.zs.!

Most olvasom soraidat és olyan mintha én írtam volna,avval a különbbséggel, hogy én még jelenleg kapom a munkanélkülit.
Még fél évig huszon valahány ezret.
Nekem is három gyermekem van én is szakmunkást végeztem.A 40 év szolgálati időm meg van,de sajnos azt letagadták, hiába azt igérték.
Nekem is nagyon kilátástalan az életem.
1953. novemberi vagyok, így még van 22 hónapom amit túl kellene valahogy élni.Munkát nem találok mindenhol elutesítanak,pedig mindent elvállalnák.

Boldog,békés szép karácsonyt mindenkinek!

m.n.zs. # 2010.12.23. 05:14

Kedves Fórumozók!
Köszönet Mindenkinek a tájékoztatásokért!
Gyakran itt vagyok és mindent olvasok,amiből nagyon sok kérdésre meg is kaptam a választ!
Sajnos nekem nem kedvez ez a törvény mert szakmunkás tanuló voltam, és ráadásul a 3 gyermekemre jóró GYESt sem vettem teljesen igénybe! 2009 aug óta vagyok munkanélküli már ott is kimerítettem mindent. 2012 be mehetek csak nyugdíjba akkor leszek 59 éves.
Ezeket csak azért írtam le újra hátha van valakinek valamilyen tanácsa hogy milyen lehetőségem lenne, hátha valami elkerülte a figyelmemet.
Igaz az ünnepek miatt én próbálom a gondjaimat félre tenni de nem könnyű.
Kívánom hogy sikerűljön mindenkinek békében, boldogságban, nyugalomban, reménykedve a jobb jövőben, eltölteni az ünnepeket.
Boldog Karácsonyt!!!!!!!!