40 év munkaviszony után nyugdíj


kissmama # 2010.12.21. 16:35

KEDVES FÓRUMOZÓK!
MINDENKINEK BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!Sajnos nekem nem sikerült nyugdíjba menni mivel szakmunkás vagyok.Nagyot csalódtam a Fideszbe!!!
Akinek sikerült annak pedig nagyon BOLDOG nyugdíjas életet kívánok.
Üdvözlettel. KM

Veci! Nagyon szépen köszönöm a sok segitséget és a többi fórumozónak is.

üdv: KM

mesehabbal # 2010.12.21. 15:20

Kedves Fórumozók!

Mindenkinek Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Sajnos én is csalódottan fogadtam a végleges szavazást.
Remélem, hogy megérem a hiányzó (3 év szakmunkástanuló) időm és munkám is lesz addig.
És talán, ezt a nők számára nagyon kedvező nyugdíjtörvényt sem fogják visszavonni.

Üdv: Ági

Liduska # 2010.12.21. 15:18

Ezek szerint az a tervezet, ami fent van a parlament.hu-n, még mindig nem a végleges, mert tegnap még módosítgattak... Akkor viszont tényleg türelemmel várni kell, és ami a Közlönyben lesz, az a biztos!

kissmama # 2010.12.21. 15:12
Liduska # 2010.12.21. 14:51

Ha elolvasod a törvénytervezetet (megbeszéltük, hol lehet letöltetni pdf-ben), akkor benne van, mi számít bele:

A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

ancsu03 # 2010.12.21. 14:21

Gabicsek, értem a különbséget, de mégsem.
A szolgálati időbe pl. gyes benne van, de a munkaviszonyba nem, ez csak egy pl-volt.
De akkor ki tudja, hogy most akkor megvan az éve vagy nincs??????????????
39év 68napot igazoltak le neki 2009.12.31.-ig ezt az évet még nem mert nincs év vége.
Most akkor mit csináljon? Január 3.-án nyugdíjb. és ott megmondják? vagy hogy?

Köszönöm

ancsu03 # 2010.12.21. 14:16

Gabicsek

Anyukámnak is szolgálati időt igazoltak le. De mi a különbség a kettő között???? Mert ezt nem teljesen értem.

Lujszi # 2010.12.21. 14:01

Gabicsek, köszönöm szépen!

Gabicsek # 2010.12.21. 13:41

vigyázni, mert a nyugdíjbiztosítói határozatban szolgálati időről van szó (nálam legalábbis, amikor lekértem), és nem munkaviszonyról.
Mint Veci is százszor leírta, meg kell várni, hogy megjelenjen a Magyar Közlönyben! (és jól értelmezni!) Addig semmiféle felmondást nem szabad benyújtani.

Liduska # 2010.12.21. 13:33

Az én anyukám is hasonló helyzetben van, ő is lekérte már a határozatot. Szerintem először felmondást kell benyújtani a céghez, ahol dolgozik. De feltételezem, azt is csak akkor, ha már megjelent a törvény a Közlönyben.

ancsu03 # 2010.12.21. 13:29

Liduska,
Köszönöm. Feltételezem ha az aláírás is meglesz akkor emelkedik jogerőre, vagyis csak akkor nyújthatja be édasanyám a nyugdíjfolyósítóhoz a kérelmet.
(a 40éve neki megvan, lekérte és ma küldték meg a határozatot)

Gabicsek # 2010.12.21. 13:22

ja, és természetesen minden fórumozónak (jó kis csapat) kívánom ugyanazt, mint Vecinek, mindenkinek kellemes karácsonyt és boldogabb új évet!

Gabicsek # 2010.12.21. 13:21

Lujszi!
Ha visszaolvasol, láthatod, sok mindenki ezért érzi magát becsapva, mert a szakmunkásévek nem számítanak a munkaviszonyba bele.

Veci!
Csatlakozom az itt hozzászólókhoz, minden segítséget nagyon köszönünk!
Én is kívánok Neked és családodnak már most előre békés, boldog karácsonyt és új évet.

Mivel én március 24-én töltöm be a 40 éves munkaviszonyt, ezután elmehetek nyugdíjba. Élni is fogok vele, mielőtt változna:)

A végső javaslatnál olyasmit olvastam, hogy 2010. dec. 31-én akarják hatályba léptetni a módosításnak ezt a részét. (remélem, nem néztem be)

Liduska # 2010.12.21. 13:16

De ki lehet nyomtatni az elfogadott szöveget, az imént általam belinkelt oldalon kattints a "szöveges PDF"-re, és ott kiadja a szöveget.

Lujszi # 2010.12.21. 13:11

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ebbe a 40évbe beleszámítják a szakmunkás éveket is??
Válaszukat előre is köszönöm.

Anna52 # 2010.12.21. 13:03

Szeretném megkérdezni, nem tudjátok-e,hogy a 40 év munkaviszonyba az ápolási segélyen töltött idő beleszámít-e? Édesapámmal voltam itthon haláláig 2 évig.Ténylegesen ledolgozott időm 38 év 8 hónap, és ehhez még jönne a 2 év, amig ápolásin voltam ? Kérlek bennetek aki tud segítsen ezen eligazodni. Előre is köszönöm .
Anna

ancsu03 # 2010.12.21. 13:01

liduska,
Köszönöm, akkor jól értelmeztem én is, bízom benne a napokban aláírásra is kerül :)

ancsu03 # 2010.12.21. 12:59

Megtaláltam, elfogadásra került ha jól értelmezem.....?!
És főleg ebbe a törvénybe van benne?!
Egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról
(T/1745 - 2010.12.20.)

Itt:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…
legalsó 132számú, de a közlönybe még nem jelent meg vagyis kinyomtatni még nem lehet.

Nem nagyon értek hozzá, amit itt írtak a hozzászólok abból próbáltam segítséget meríteni magunknak.

Liduska # 2010.12.21. 12:59

A Közlönyben még nem található, mert tegnap fogadta el az Országgyűlés. Először alá kell írnia az Ogy. elnökének, majd a köztársasági elnöknek, és ezután lesz benne a Közlönyben.

Itt nyomon tudod követni a státuszát:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

ancsu03 # 2010.12.21. 12:49

agica,

Én itt néztem, itt még nincs fent az új törvény és a közlönyben sem található és letölthető. Lehet tévedek, ha igen egy linket kérhetek?

Én itt néztem:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…

sjudit54 # 2010.12.21. 12:36

Kedves Fórumozók!

Mindenkinek, akinek most sikerül nyugdíjba menni sok szeretettel gratulálok és boldog nyugdíjas életet kívánok.
Nekem sajnos nem sikeült, csak reménykedem valami csodában.
Sok, sok köszönet Vecinek!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Judit

zsuzsa52 # 2010.12.21. 12:12

Tudtok valamit arról hányadikán lesz az a kormányülés, amelyik majd az apró betűs részeket hozzáteszi a törvényhez?
Akinek sikerült gratulálok, akinek nem kitartást kívánok, reménykedjünk, hogy még jövőre is és még azután is érvényben lesz ez a törvény.
Boldog Karácsonyt mindenkinek, különösen a segítőknek, akik egész évben kitartóan követték a fórumot.

agica20 # 2010.12.21. 11:45

Úgy tudom tegnap a Parlament elfogadta a törvényt és a csajok mehetnek 40 év munkaviszony után nyugdíjba,melybe a gyermekneveléssel járó idő beszámít. Gratulálok. Aki teheti vegye igénybe, nehogy amig gondolkozunk, a törvényt hatályon kívül helyezzék.

ancsu03 # 2010.12.21. 11:17

Tiszteletem!

Szeretném kérdezni a törvény hatályba lépéséről még nincs hír? jól látom, hogy még nincs meg a törvény?
Édasanyámnak minden adott, már a nyugdíjfolyósítótól meg ki is kérte a határozatot, hogy megvan-e a 40éve. Megvan, minden rendben, (igaz a munkahelye az ez évet még nem igazolta le, így csak 39év és 86napja van), de ez csak 2009.12.31-ig vagyis ez az év nincs benne, nincs leigazolva, de megvan neki ez a lényeg.
A közlönyre várunk......., de nagyon. Régóta olvasom ki mit ír, így azt tudom ma és tegnap volt a van a zárószavazás vagy elfogadás vagy mi is ez. Viszont még hatályos törvényt nem látok, jól látom, hogy nincs?????

Köszönöm

vevike # 2010.12.21. 10:33

Mókus123!

Nézz utána a bérlapodon. A rokkant nyugdíjas csak természetbeni hozzájárulást fizet, pénzbelit nem.

Vevike