40 év munkaviszony után nyugdíj


Hugi1 # 2010.12.21. 10:17

Sziasztok!Hát nagyon csalódott vagyok a Kormányban.Reméltem hogy lesz bennük annyi emberség,hogy legalább a szakmunkás tanuló évekből a munkával eltöltött időt figyelembe veszik,hiszen DOLGOZTUNK!!!!Naiv voltam-ez már elszállt.Én varrodába dolgozom,ahol nem vesznek minket ember számba,nagyon vártam a beígért lehetőséget-becsapva érzem magam.Úgy néz ki,hogy a Tisztelt Képviselők közt nincs családtag-rokon,ismerős munkásasszony akikkel néha elbeszélgettek volna törvényhozás előtt.Tönkrement a szemem-gerincem,ujjaim stb..na mindegy,büntetnek minket mert megtanultunk dolgozni.Kívánok minden fórumozónak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!Végül remélem néha idetéved egy két törvényhozó is,és elgondolkodik a leírtakon.Ennek ellenére nekik is Kellemes Ünnepeket! egy szakmunkás

Liduska # 2010.12.21. 09:59

Kedves Mindenki!

Gratulálok annak, akinek sikerült, és érvényes lesz rá a törvénymódosítás.

Mikor érdemes beadni a felmondást? Csak a Közlönyben való megjelenés után, ugye?

Köszönöm

katicabagoly # 2010.12.21. 09:57

Veci,Kedves!
Tudom, lerágott csont, de ha még van energiád, kérlek válaszolj:
Nő, 56 januári születés, 70.-től szakmunkásképző, folyamatos munkavégzés a mai napig, tehát túl a 40 év szolg. időn, de belül a 40 év jogviszonyon.Előrehozott ,csökkentett összegű nyugdíjra van -e jogosultságom, illetve mikortól.
Köszönettel: katicabagoly

akizor # 2010.12.21. 09:31

Csak megjegyzésképpen annyira a hatása alatt vagyok ennek az ügynek, hogy az éjszaka azt álmodtam, hiába vezették be ezt a 40 év utáni nyugdíjat,munkanélküli lettem és mint sok hasonló sorsú asszony nagyon keseregtem! meg is értem őket!
Várjuk a MK. megjelenését!
Köszi még egyszer a segítséget!

akizor # 2010.12.21. 09:28

Kedves Veci!
Köszönjük segítségedet. Nekem ugyan még három év,de ha marad így, akkor szinte egyszerre mennék a férjemmel nyugdíjba, nem 2016-ban előrehozottba.
Békés, boldog karácsonyt kívánok neked és kedves családodnak is!

mokus123 # 2010.12.21. 08:57

Sziasztok!

Vevike!
Nem úgy van, ahogy írod. A rokkant ny. melletti munkavégzés járandóságaiból mindent vonnak. Egyébként ezeknek a beteg embereknek a felét ki akarják dobni rokk.nyugdíjból. Nekem egyáltalán nem mindegy, hogy 39 év munkaviszony után mi lesz velem. Mivel 8 órás munkát nem találtam, 4 órás munkával próbáltam pótolni a hiányzó 1 évet. /Vagyis meglenne a 40 az 1 év szakm.sulival/ A rokkant nyugdíj nagyon bizonytalan, ha májusban visszahívnak, már nem biztos, hogy megkapom.

Üdv: Edit

Ans53 # 2010.12.21. 08:51

Kedves Veca!

Köszönjük a segítségedet.

“Sohasem vagyunk sebezhetőbbek, mint amikor bízunk valakiben – de paradox módon, ha nem tudunk bízni, nem találhatunk sem szeretetet, sem boldogságot.”
(Walter Anderson)

"Angyal zenéje, gyertyafény -
kincses kezem hogy lett szegény?
Nem adhattam ma semmi mást,
csak jó meleg simogatást."
Áprily Lajos

ui:
Sajnos mivel ipari tanuló voltam engem nem érint az új törvény ha jól értem!

jolcsika # 2010.12.21. 07:52

Kedves Veci!

Enged meg, hogy tiszta szívből megköszönjem (köszönjük), a többi fórumozó nevében is mindazt a sok segítséget, szakmai tudást "humánumot" amit nyújtottál az elmúlt hónapokban nekünk. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy megismerhettünk.
A jövő évben biztos, hogy megkeresünk.
Kívánok, NEKED és Családodnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, Békés Boldog Új Esztendőt.

Jolcsika

sztaga54 # 2010.12.21. 07:51

Kedves Veci!

Csatlakozom az előttem szólókhoz és én is kívánok Neked és többi fórumozónak nyugodtabb, áldott békés karácsonyi ünnepeket.

(Csak zárójelben - nekem sikerült és élni is fogok a lehetőséggel!)

52mama (törölt felhasználó) # 2010.12.21. 07:29

Kedves Veci!

Kapcsolódom Jucus52 hozzászólásához.

Példaértékű amit teszel értünk. Ebben a bonyolult világban megmaradtál Embernek, tele értelemmel és szociális érzékenységgel.

Büszke lehet Rád a családod.

Kívánok Neked és kedves Családodnak békés, nyugodt, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket.

Üdvözlettel: 52mama

Jucus52 # 2010.12.21. 07:15

Kedves Veci!

Köszönök minden segítségedet, az emberségedet és azt, hogy -bár, ha jól emlékszem személy szerint ez a törvénymódosítás téged nem érint- mindent elkövetsz, hogy eligazodjunk ebben a dzsungelben. Nemcsak hogy eligazodjunk, hanem hogy egészen képbe kerüljünk, hogy velünk együtt izgultad-izgulod végig ezt az egyikünk számára sem könnyű, és sokak számára csalódásoktól sem mentes időszakot. Hogy a tárgyi tudás mellett arra is szakítottál időt, hogy csillapítsd a kedélyeket, és néha kedvesen helyre tedd az időnként "meglódult" indulatokat, melyek ha jogosak is, nem mindig visznek előre.

Ha tudnám, hová kellene küldenem, nagy csokor virágot küldenék Neked, de így fogadd képzeletbeli csokromat köszönetemmel együtt.

Kívánok neked és családodnak nagyon boldog karácsonyt, békés nyugodt ünnepet.

Szeretettel:

Judit

Veci # 2010.12.20. 21:43

Lányok!

T/1745/41 . számú egységes javaslat egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997 . évi LXXXI. törvény (a továbbiakban Tny.) 18 . §-a a következő (2a)–(2d) bekezdéssel egészül ki:

„(2a) Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki

  1. legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj . 5 . (1) bekezdés a)–b) és e)–g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2b) A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó
biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi
segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban

és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel megállapított
ápolási díjban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő .

(2c) A (2a) bekezdés alapján az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő
nem éri el a harminckét évet, olyan nő esetén pedig, akinek a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy
örökbe fogadott gyermekére tekintettel ápolási díjat állapítottak meg, a harminc évet .

(2d) A (2c) bekezdésben előírt jogosultsági idő – ha a jogosult a saját háztartásában öt gyermeket nevelt – egy évvel, minden további gyermek esetén további egy-egy évvel, de összesen legfeljebb hét évvel csökken . Saját háztartásban nevelt gyermeknek azt a vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermeket kell tekinteni, aki a jogosulttal életvitelszerűen együtt élt és annak gondozásából rendszeres jelleggel legfeljebb csak napközbeni id őszakra került ki, vagy megfelelt a családok támogatásáról szóló 1998 . évi LXXXIV. törvény 12. (2) bekezdése szerinti feltételeknek.”

A Tny. 101 . § (1) bekezdése a következ ő o) ponttal egészül ki :
(A Kormány felhatalmazást kap arra, hogy)
„o) a 18 . § (2b)-(2c) bekezdés szerinti, kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy
tekintet alá eső jogviszonyokat”
(rendeletben határozza meg.)

Számomra akkor lesz inkább érthetőbb az egész. A továbbiakat majd a Nyugdíjbiztosító értelmezése szerint kell követni.


Üdvözlettel Veci

melinda55 # 2010.12.20. 21:15

Az új szabályozás más szolgálati időt, mint például a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe!!! Sajnos!!

szamóca5 # 2010.12.20. 21:00

Lányok!!!
Szerintem mindenkinek az lenne a legjobb, még mielőtt bármit is lépne, várjuk meg amíg megjelenik a Közlönyben a teljes szöveg.

Ott ami le van írva az a tuti!!!

marcsianyu52 # 2010.12.20. 20:57

Lányok! A táppénzt biztos, hogy nem veszik ki?

szamóca5 # 2010.12.20. 20:47

Valaki tudja, hogy mikor jelennek meg ezek a Magyar Közlönybe?

rebarbara4 # 2010.12.20. 20:25

Sziasztok,
ezek szerint a táppénz beleszámít a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő fogalmába. Többen aggódtak emiatt, de úgy látom, szerencsére alaptalanul!

crazy # 2010.12.20. 20:22

Valaki tudna egy linket, ahol a pontos elfogadott szöveg megtekinthető?
Édesanyámnak van 36 év munkaviszonya, és 4 évet volt GYES-en. Elvileg megvan a 40 éve. Csak jó lenne látni a szöveget, mert eddig a GYES nem számított bele a jogviszonyába, ugyanis a GYES előtt szerződésesként dolgozott, és a szerződés lejártát követően ment GYES-re, a 4 év GYES-t követően pedig újra munkába állt más helyre. Kapott GYES-t, ennek van nyoma a TB-nél is, de mivel alanyi jogon kapta, eddig nem volt jogviszony. A hírek alapján viszont a 40 évbe beszámít. Ezért lenne jó a pontos szöveg.

dareno # 2010.12.20. 20:14

anyukám mehet juhé.............. januártól nem kell bölcsi....... anya mehet nyugdíj mellett gyesre :-(( én arra nem leszek jogosult a napi 8 óra mellett

kissmama # 2010.12.20. 20:10

Kedves fórumozók!Ezek szerint a szakmunkás iskolát nem számitották bele, nagyon csalódott vagyok!!!!

kissmama # 2010.12.20. 19:56
nomono # 2010.12.20. 19:53
evababa77 # 2010.12.20. 19:27

sziasztok!
most akkor a szakmunkás-suli beleszámol-e vagy sem?
cak tördeljük a kezünket,anyukámnak ettől függ ...

vevike # 2010.12.20. 19:13

Mókus123!

A rokkant nyugdíjas már nyugdíjas. Nem értem, hogy milyen nyugdíjba vonulási lehetőséget gondoltok még.A rokkant nyugdíj melletti keresetetekből nem fizettek nyugdíjjárulékot, mely további nyugdíjra jogosítana; évenkénti 0,5 %-os nyugdíjnövelésre vagytok jogosultak a kereset után. R.nyugdíjasként ledolgozott szolgálati időt is csak akkor veszik figyelembe, ha visszaminősítés történik a leszázalékolásban, de ekkor is csak a szolgálati idő évei növekednek, a keresett jövedelem az ún. varializációs szorzásnál 0,- Ft.

Vevike

Tulipán # 2010.12.20. 18:58

Már semmit sem értek mi az hogy nem tudni mi tartozik bele a jogosultsági időbe akkor mit szavaztak most meg Mit hirdetnek akkor ki?