40 év munkaviszony után nyugdíj


Veci # 2010.12.08. 12:41

Virág53
December 20-án lesz várhatóan a végszavazás, azt követő kormányülésen várható, hogy meghatározzák kormányrendeletben a jogosultsági időbe mi tartozik bele.


Üdvözlettel Veci

sjudit54 # 2010.12.08. 12:26

Kedves Veci!

Köszönöm a választ. Nálam sajnos úgy alakul, hogy az előrehozott öregségit (40 év szolgálati idővel)hamarabb érem el, mint a 40 év munkaviszonyt. Ezért reménykedem, hogy megkegyelmeznek és 40 év szolgálatival sem vonnak le semmit.

Tényleg most már türelmesen kell várni, mi lesz a törvényben! Csak írtó nehéz!

Köszönöm válaszodat: Judit

sjudit54 # 2010.12.08. 12:26

Kedves Veci!

Köszönöm a választ. Nálam sajnos úgy alakul, hogy az előrehozott öregségit (40 év szolgálati idővel)hamarabb érem el, mint a 40 év munkaviszonyt. Ezért reménykedem, hogy megkegyelmeznek és 40 év szolgálatival sem vonnak le semmit.

Tényleg most már türelmesen kell várni, mi lesz a törvényben! Csak írtó nehéz!

Köszönöm válaszodat: Judit

Virág53 # 2010.12.08. 12:16

Kedves Veci! Szeretném tudni mikor lesz hatályos végre ez a 40 éves nyugdíjba menetel?

Veci # 2010.12.08. 11:51

Judit!

Ha később meglesz, meglenne a 40 év jogosultsági időd és nem változtatják meg, amit most alkotnak (kitudhatja ezt előre), akkor is csökkentés nélkül mehetsz nyugdíjba. Az előrehozott nyugdíjra vonatkozókat nem változtatják, a kedvezményes nyugdíjbavonulás egy plusz lehetőség, aki ebbe beleesik.
Szerintem lobbizásnak semmi értelme már, úgy gondolom a beterjesztéshez képest alig lesz változás. De erről többet akkor, amikor hatályossá válik.


Üdvözlettel Veci

sjudit54 # 2010.12.08. 09:52

Kedves Fórumozók!

Már hosszú ideje olvasom a hozzászólásokat, ezúton köszönöm az infókat. Most lenne egy kérdésem hozzátok.
Én 54-es vagyok és nem tudom igénybe venni a 40 éves munkaviszonyos változatot. Tudtok -e valami változásról, hogy 40 éves szolgálati idő esetén az előrehozott öregségi nyugdíjnál eltekintenek a nyugdíj csökkentésétől.
Annyira jó lenne ez, ha már sokan lemaradtunk a szolgálati idő munkaviszonyra cserélése miatt.
Szerintetek még érdemes lenne a Fidesz Nyugdíjas Tagozatánál lobbizni? Korábban már valaki írt nekik, ha jól tudom.

Köszönöm: Judit

sztaga54 # 2010.12.08. 09:42

Sziasztok,
folyamatosan olvaslak benneteket, de mivel nem volt új infóm, így nem írtam. November végén küldtem egy e-mailt az ONYF-nek, amiben megkérdeztem, hogy a táppénz munkaviszonynak számít-e, vagy csak a szolgálati időbe számít bele.
Tegnap kaptam egy ajánlott levelet, KÖZLEMÉNY a címe, melyben válasz ugyan nincs, de tájékoztatnak a törvényjavaslat jelenlegi állásáról, arról, hogy a NEM a kormány-rendelet szakmai előkészítését végzi, valamint arról, hogy várhatóan december végén a jogszabályok kihirdetését követően tudnak részletes információt adni.
Az ONYF akkor, az ellátás igénybevételének feltételről szóló hivatalos tájékoztatóját soron kívül a honapján közzéteszi.
Hát ezzel sem lettünk okosabbak.

mary0317 # 2010.12.08. 08:35

Üdvözlet Mindenkinek!
Még új vagyok itt és ez egy próba. üdv.Marcsi

mary0317 # 2010.12.08. 08:32

Üdvözlök Mindenki!
Még új vagyok itt a fórumon.Próbának szánom ezt a pár sort.
Marcsi

kissmama # 2010.12.08. 04:02

Szép jó reggelt!
Veci! köszönöm tudom, csak azért tettem be hátha valakit érdekel: Nem nézted a parlamenti vitát?Én nem tudom megnyitni és nem láttam.Szép napot sietek dolgozni.

Veci # 2010.12.07. 20:41

kissmama
A korkedvezményes nyugdíj nem a titeket érdeklő kedvezményes nyugdíjat jelenti.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 20:34

MajorDomus
Az 1954-ben született férfi 60,5 évesen elmehet előrehozott nyugdíjba 42 év szolgálati idővel, max. 8,4 %-al csökkentettel. Csökkentés nélkül 63,5 évesen. De úgy tudom már Lyonee válaszolt (nem olvastam most vissza)
Az utolsó mondatoddal egyetértek.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 20:29

Ciklámen
Ha a dolgozó kéri a felmetését pl. nyugdíjba vonulási indokkal is, nem kötelezi törvény a munkáltatót a felmentési idő megadására. Egyébként az is jogszerző idő.
A tv. módosítás hatálybalépését várjátok meg, ne mondjon fel édesanyád. A szakmunkásképzés időtartama igen nagy valószínűséggel nem lesz benne a 40 év jogosultsági időbe, ezért nagyon figyeljetek oda a részletekre.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 20:23

hars52
A közös megegyezésnél még az is jobb, ha te mondasz fel, mert akkor legalább 2 hónap felmentés jár, ha végkielégítés nem is. A közös megegyezés gyakorlatilag arról szól, hogy ne kelljen semmit sem fizetni a munkáltatónak.
Tévedésben vagy némileg szerintem.

  • Egyrészt, ha evanyugi mond fel, akkor nincs felmentés (felmentés munkáltatói felmondás esetén van), a lemondás (munkavállalói felmondás) teljes időtartamát le kell dolgozni.
  • A közös megegyezés esetén amit ki tud harcolni azt megkaphatja. De valóban a munkáltatónak az a célja, hogy minél kevesebbet fizessen. De a megállapodásban azonnali munkaviszony megszüntetés lehet.

Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 20:16

evanyugi
Azt javasolom, hogy ne mondj fel, ha meglesz a 40 év jogosultságod a tv. módosítás szerint, akkor hamarabb nyugdíjas lehetsz. Ha 3 éves szakmunkáképzésed volt és nem voltál munkanélküli, akkot 1 év múlva meghetsz nyugdíjba.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 20:11

evanyugi

  • hars52 már megadta a választ. Az 1953-ban született közalkalmazott nő az 59. szülinap utáni naptól (te 2012. decemberben) kérheti a nyugdíja megállapítását, vagyis az utolsó jogviszonyban töltött nap a szülinap legyen.
  • A szolgálati időd alapján ez csökkentés nélküli nyugdíj lesz a ma hatályos tv. szerint.
  • Tekintettel arra, hogy a most parlement előtt álló, szavazásra váró tv. módosítás szerint, ha a szakmunkásévek nem számítanak bele, akkor még nem rendelkezel a kedvezményes nyugdíjba vonulás feltételeivel 2011-ben.
  • Ellenben 2012-ben a nyugdíjtörvény 18/A. §-a szerint, mindenképpen előrehozott nyugdíba mehetsz.
  • Nem ajánlom, hogy te mondj fel (egyrészt nem rendelkezel az előrehozottnyugdíj és kedvezményes nyugdíj feltételeivel), mert csak lemondással tudnád megszüntetni a jogviszonyod, és akkor a teljes időtartamot le kell dolgozni (nincs munka alóli felmentés).
  • Ha te mondasz fel, akkor nincs végkielégítés, és 3 hónapig munkanélküli ellátást sem kaphatsz.
  • Közös megegyezés lényege, azt kaphatod, amiben megegyeztek, de a munkáltatónak nem az a célja, hogy mindent megadjon, amit te szeretnél megkapni, hanem hogy minél kevesebbe kerüljél.
  • ha a munkáltató a létszámleépítést fontolgatja, akkor ő mondjon fel, mert akkor jár a felmentési idő ez 2+3 hónap(annak fele időtartamára munka alóli felmentés), és végkielégítés a 18 éved alapján 6 havi átlagkereset.
  • Ha ezeket a kiadásokat megnézzük, valószínű nem mond fel neked a munkáltatód.
  • Vedd figyelembe, hogy te nem tudsz elmenni nyugdíjba, esetleg korengedményes nyugdíjba, ha a munkáltató/fenntartó megállapodást kötne veled, egyben vállalná, hogy az 59. szülinapodig egy összegben kifizeti a nyugdíjad+postaköltség+nyugdíjemelés összegét. Erre 2010.12.31-ig van jelenleg lehetőség. DE ne reménykedj benne, mert neked 2 év nyugdíjat kellene rendezni. Erre a munkáltatót nem lehet kötelezni.

ITT találhatod a törvényeket:
Kjt.: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Nyugdíjtörvény: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Korengedményes nyugdíj: http://www.onyf.hu/?…


Üdvözlettel Veci

kissmama # 2010.12.07. 19:15

Még egy cikk törvényjavaslat.
http://www.konyvelozona.hu/…javaslatrol/

kissmama # 2010.12.07. 15:50

http://www.hirado.hu/…gdijert.aspx Sziasztok ezt találtam most!

Bobov # 2010.12.07. 07:46

Negyed háromkor ébredtem fel, akkor mentem be a szobába aludni. Még mindig ment a vita, de már más volt a téma. Most pedig már megint ott ülnek a parlamentben és szavaznak. Normális ez. Tudnak egyáltalán felelősséggel dönteni ügyekben így?

Bobov # 2010.12.07. 07:34

Sziasztok!

Próbáltam megvárni a vitát. Éjjel egykor került sorra a mi témánk. Semmi érdemleges nem történt, legalábbis amíg láttam. Alig lézengett egy pár képviselő az ülésteremben. Az ellenzék elmondta, hogy milyen kevesen vehetik igénybe, miért érezzük becsapásnak, nem ezt ígérték, a pótlólag beszedett fél százaléknak csak kis része fog erre elmenni stb. A kormánypártiak tagadták, hogy mást ígértek volna, pocskondiázták az ellenzéket. Bevallom csodálkozom, hogy éjjel 1-kor még vannak ott egyáltalán, és tudnak vitatkozni. Sajnos a végét én is elaludtam.

mokus123 # 2010.12.07. 05:33

Sziasztok!

Nem látta valaki a tegnap esti parlamenti vitát?
Sajnos nem tudtam megnézni.

MajorDomus # 2010.12.06. 22:08

Lyonee
köszönöm a tájékoztatást.
Valóban 54-ben születtem s a 42 évem mar 2012 április 13-an meglesz 57,5 eves koromban.
Ehhez meg dolgoznom kell 6-ot hogy 63 évesen nyugdíjat kapjak. Nem a nőktol sajnálom hogy 32 ev utan nyugdíjat kapnak ha van 3 gyerekük, mert aki 3 gyereket mert vállalni az egy hős.
Csak magamnak sokallom a 48-at amibol 25-ot gyárban gep mellett húztam le 3 műszakban.

Hat mesehabbal tudod en is cserélnek veled, de te nem biztos hogy vállalnád.

na szoval nem magamat akarom reklámozni, csak oda akartam kilyukadni. Hogy ez a torveny meg igy is jelentos kedvezményt jelent.
En 1969-71-ig szovogyarban dolgoztam olyan nőkkel, akik 35 évet húztak le a szövőgyárban.
Rettenetesen tönkrementek 55 éves korukra 2-3 gyerekkel mert gyes nem volt.
Csak azert szóltam bele a fórumba mert a kis dolgoknak is örülni kell, a politikusok ígéretei meg a mese habbal kategória.

MajorDomus # 2010.12.06. 22:08

Lyonee
köszönöm a tájékoztatást.
Valóban 54-ben születtem s a 42 évem mar 2012 április 13-an meglesz 57,5 eves koromban.
Ehhez meg dolgoznom kell 6-ot hogy 63 évesen nyugdíjat kapjak. Nem a nőktol sajnálom hogy 32 ev utan nyugdíjat kapnak ha van 3 gyerekük, mert aki 3 gyereket mert vállalni az egy hős.
Csak magamnak sokallom a 48-at amibol 25-ot gyárban gep mellett húztam le 3 műszakban.

Hat mesehabbal tudod en is cserélnek veled, de te nem biztos hogy vállalnád.

na szoval nem magamat akarom reklámozni, csak oda akartam kilyukadni. Hogy ez a torveny meg igy is jelentos kedvezményt jelent.
En 1969-71-ig szovogyarban dolgoztam olyan nőkkel, akik 35 évet húztak le a szövőgyárban.
Rettenetesen tönkrementek 55 éves korukra 2-3 gyerekkel mert gyes nem volt.
Csak azert szóltam bele a fórumba mert a kis dolgoknak is örülni kell, a politikusok ígéretei meg a mese habbal kategória.

Ciklámen # 2010.12.06. 20:06

Kedves Veci és Lyonee!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz (édesanyám nevében aki már nagyon várja hogy nyugdíjba mehessen) hogy jár vagy csak adható felmentési idő az ő esetében? Ha igen hány hónap? 1954-ben született, a szolgálati idejét megállapították ami 2008. decemberében 39 év 252 nap volt. (tehát bőven meglenne a 40 éve ha szolgálati időt néznének) Munkaviszonya 1971 júniusától van (folyamatosan szinte) ebből 37 év közalkalmazott (bölcsödei gondozónő) Lehet hogy januártól nem tud elmenni (a kedvezményes 40 év jogosultsági idővel rendelkező nőknek járó) nyugdíjba mert a szakmunkás képzés idejét nem biztos hogy beleszámítják.. Ebben az esetben felmentési idővel vagy szabadsággal nem tudná ezt a fél évet itthon tölteni? Remélem nem bonyolítottam túl, köszönöm előre is a választ! Éva

hars52 # 2010.12.06. 13:55

Kedves Evanyugi!
A közös megegyezésnél még az is jobb, ha te mondasz fel, mert akkor legalább 2 hónap felmentés jár, ha végkielégítés nem is. A közös megegyezés gyakorlatilag arról szól, hogy ne kelljen semmit sem fizetni a munkáltatónak.
Ha 53-as vagy akkor csökkentés nélküli előrehozott nyugdíjba, sajnos csak 2012-be tudnál elmenni.
A kedvezményes nyugdíj, ami nem kor függő, arra talán jővőre jogosult leszel.Ehhez viszont meg kell várni a törvényt és a végrehajtási rendeletét. Utána pedig a jövő évben jó lenne ujból kiszámoltatni a nyufi-val, hogy a kedvezményes nyugdíjhoz mennyi a jogosultsági időd, mert az nem egyezik a már kiszámoltatott szolgálati idővel.