40 év munkaviszony után nyugdíj


mária56 # 2010.12.04. 15:10

hurrikan
Ha 1975-től folyamatos a munkaviszonyod akkor 2015-ben lesz meg a 40 éved. Abból jön le a két gyermekre 6 év, és 34 év munkaviszonnyal mehetsz el nyugdíjba, persze ha akkor még ez a tv. lesz hatályos.

könyvmoly # 2010.12.04. 14:53

Nagyi5
Szerintem így van 40 év munkaviszony 1 gyerek minimum 37 év munkaviszony 2 gyerek 34 év munkaviszony 3 gyerek 32 év munkaviszony ha végig kivetted a GYEST. Amennyivel csökken a gyes ideje annyival kell több munkaviszony.

nagyi5 # 2010.12.04. 14:39

Kedves Veci és Hurrikán!

Most kezdek bezavarodni. Most mi van?
Ha valakinek 32 év munkaviszonya van amibe benne vannak az anyasági ellátás idejei is (gyes-gyed,stb.)
Plusz kap 8 évet ha három gyreket szűlt?
És így meg lesz a 40 éve? Elmehet 1011-ben nyugdíjba?

Veci # 2010.12.04. 13:23

hurrikan

Ne várj itt végleges választ. Többnyire mi is annyit tudunk, mint te, nagyon jól idéztél. Úgy értelmezem én, hogy onnantól kezdve, hogy munkába álltunk mimimum 40 év elteltével érvényesülhet az, ami benne van a tv. módosítás szövegében.
Tehát szerintem nem úgy érthető, hogy valaki dolgozott minimum 32 évet és ehhez adnak + 8 évet gyermekgondozással kapcsolatos ellátása volt. Így értelmezem, de nem biztos, hogy jól. Ebbe szerintem legkorábban az az 54 éves (1956-ban született) nő tartozhat, aki 14-15 évesen kezdett dolgozni és nem tanult nappalin.
Levezetem, hogyan gondolom:
1956-ban született +14/15 évesen kezdett dolgozni +40 év (ennyi telt e munkaviszonnyal és gyermekgondozással) >> 2010/2011-ben meglesz a jogosultsági viszonya a kedvezményes nyugdíjra.

Az nem lehet szerintem, hogy az is 8 év pluszt kapjon, aki két gyermekkel volt gyermeknevelési időn, mint a három vagy négy gyermekes. De nem biztos, hogy jól gondolom.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.04. 13:04

Zsuzsamama és a Többiek
Visszamenőleg is lehet kérni a nyugdíj megállapítását. Addig ne mondjatok fel a munkahelyen, amíg nem jelenik meg a Közlönyben.

A Nyufig, ha hamarabb megkapná az anyagot, úgy sem mondhatnak semmit, amíg a Közlönyben meg nem jelenik. DE úgy tudom 13-ig nem lesz meg a végszavazás. Szerintem nem kellene fárasztani az Nyufig ügyintézőit, hagyni kell őket dolgozni.

Egyébként, aki jan. 1-el megy nyugdíjba, annak 1 évet várnia kell a nyugdíjemelésre. Nem kell annyira sietni, akinek van munkahelye.
Arra számítsatok, ha minden papírt beküldtök (az utolsó nyilatkozatig, onnak mire pénz lesz belőle minimum 30 nap (ha számlára utalást kértek).
Tartalékoljatok a téli számlákra, vagy kérjétek később a nyugdíj megállapítását.

A férjem átmeneti járadékos (nyugdíja 75 %-át kapja), februárban elmehet előrehozott nyugdíjba, de majd május tájékán visszamenőlegesen igényeljük a nyugdíja megállapítását, mert azt a minimum 30 nap ellátásnélküliséget nem birnánk ki magasabb számlák idején. Ezt megtapasztaltuk év elején, majdnem 2 hónapig nem volt ellátása. Nekünk már az ellenőrzéskor vették észre, hogy nincs nyilatkozat kitöltve. Nem a mi hibánkbók legalább 25 nappal később volt pénz.

Most ezzel az új tv. kiegészítéssel, gondolom sokmindent meg kell tanulniuk az ügyintézőknek.


Üdvözlettel Veci

hurrikan # 2010.12.04. 13:04

Kedves fórumozok !

Konkrét kérdéshez kérem a véleményetek.

1975.05.11-től rendelkezem folyamatos munkaviszonnyal, ami 2010.12.31-én összesen 35 év 7 hónap és 21 nap.
Munkaviszony alatt szültem két gyermeket, akikkel otthon töltöttem 4 év 9 hónap és 28 nap gyest.
A törvényjavaslat szerint ez hozzáadódik a tényleges munkaviszonyhoz, így 2010.12.31-én 40 év 5 hónap és 18 nappal rendelkezem, ami jogosít 2011.01.01-el a 40 éves kedvezmény igénybevételére. Vagy nem ?

Köszönöm a véleményeket.

könyvmoly # 2010.12.04. 11:19

Szia Böbe!
Köszi a választ én is remélem hogy jó lesz.Neked is szép napot.

becsaptak # 2010.12.04. 10:57

Kedves könyvmoly!

Valami probléma lehet a rendszerben mert én is csak nehezen tudok belépni sokszor kell próbálkozni még sikerül.remélem hamarosan elhárítják a hibát.Szép napot. Böbe

könyvmoly # 2010.12.04. 10:48

Csak ha hozzászólok akkor jelenik meg az aktuális oldal

könyvmoly # 2010.12.04. 10:46

Lányok!
Aki tud segíteni nem látom a hozzászólásokat 11,hó 14.
22,28 Gabicsek az utolsó amit látok. Néhányszor előfordult már mostanában. Egy darabig jó azután megint visszaáll a régi bejegyzésre és nem látom a frisseket

könyvmoly # 2010.12.04. 10:28

Zsuzsamama!
Ha jól emlékszem az egyik hozzá szólásba 20.a volt a megjelenés.

könyvmoly # 2010.12.04. 10:23

Zsuzsamama!
Annyit mondtak csak amit leírtam azért mentem mert kimaradt a számolásból fél év az hiányzott a negyven évhez úgy gondolom 13.a után pár nappal felhívom és megkérdezem mikor lehet menni beadni a nyugdíjkérelmet.
De szerintem azután miután a közlönyben megjelenik.

Zsuzsamama # 2010.12.04. 10:12

Édeskedves Könyvmoly!
Aztat nem mondták véletlenűl, hogy mikor kell bejelentkezni ahhoz, hogy jan. 1-vel "boldog nyugdijassá" legyünk? Te miért mentél? Lehet, hogy már most is lehet valamit intézni?
Köszi

könyvmoly # 2010.12.04. 09:34

Sziasztok!
Tegnap voltam a nyufiba azt mondták 13. án kapják meg a végleges törvényt,hogy január 1-ig legyen idejük betanulni.

Veci # 2010.12.03. 19:52

ITT a táblázat:
Az öregségi és előrehozott (csökkentett összegű előrehozott) öregségi nyugdíjra jogosultság életkori feltétele 2010. január 1-jétől

http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

Korall54 # 2010.12.03. 19:38

Hát ez sem jó, aki tudja, kérem tegye ide a táblázatot rejtő linket.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2010.12.03. 19:37

Bocs, a link megint nem lett jó, megpróbálom ismét bemásolni.
http://www.onyf.hu/index.php


Üdv: Korall (53-as nö)

spaniel # 2010.12.03. 19:34

Sziasztok!

Végig olvastam a hozzászólásokat, és nem lett jó kedvem, és nem vagyok 100 %-ig biztos semmiben! Akármennyire nem tetszik, várnom kell a tv. megjelenését! 54-es vagyok, és sajnos nem számolják be a munkanélküli 306 napomat!
De nem ezt tartom igazságtalannak! Bár nagyon rosszul esik, hiszen nem tehettem arról, hogy munkanélkülivé lettem ! Becsület szavamra, nem végeztem szakmunkás iskolát, de itt olvastam, hogy 3 nap munka, 2 nap iskola, = és ez nem számít munkaviszonynak! Nem értem! Az EREDETI választási beszédben Navracsics azt mondta: kedvezni szeretnénk azoknak a nőknek, akik 40 év /direkt nem írom/ szereztek,és gyereket neveltek, összetartották a családot. Tudjanak unokázni, és mivel nagyobb teher rakódik rájuk, s talán tovább is élnek, mint a férfiak, tudjanak hasznos tagjai lenni a családnak, hiszen nincs óvoda, bölcsöde, stb. Hát ennyi!
Bíztatásul csak annyit: Ha én meg tudtam érteni a szakmunkás tanulók helyzetét, meg fogják érteni a NAGYOK is! Ha másképp nem, a munkával töltött heti 3 napokat számítják legalább be! Csak van ennyi emberség bennük!

Korall54 # 2010.12.03. 19:12

mesehabbal

Jó, hogy reagáltál a kitalált példákra.
Úgy gondolom, hogy nem vitatkozunk, hanem megvitatjuk a témát több oldalról nézve, és így mindenki jobban átgondolhatja ezt az egészet.

Én tulajdonképpen azért vezettem végig a két példát, csak a számokra hagyatkozva, hogy segítsek értelmezni az új készülő "40 éves" csomagot a ma hatályos tv. szabta feltélekkel összevetve. Azt vettem észre, hogy még mindig van, aki nem látja tisztán, pedig Veci és más régi, a nyugdíjtémában jártas fórumozók már többször is elmagyarázták.Ez nem baj, mert mindig jöhetnek ide újak, akik még nem elég informáltak, és aki tud, segít.

Zsuzsamama

Jól rátapintottál arra, hogy bizonyos születési évjáratok között éles különbségek vannak.
Az 51-es nő már elmehetett 57 évesen 38 év szolgálati idővel.

Többször, többen (köztük én is) utaltak már arra a
bizonyos táblázatra, amiben látható, hogy az 52-es, ......59-es nőkre külön-külön évenként mi vonatkozik.
Ezt alaposan át kell vizsgálni és helyesen értelmezni, hogy képbe legyen az ember, és ezzel vesse össze a készülő "40 év" c. új csomagot.

Itt van a táblázat, az utolsó címet kell megnyitni:
http://www.onyf.hu/index.php

Egyébként én diplomás létemre őszinte tisztelettel és empátiával gondolok mindenkire, akinek a sors nehéz életet juttatott, és nem, vagy csak kicsit irígylem a nálamnál jobb helyzetűeket.

Üdv: Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

Zsuzsamama # 2010.12.03. 17:44

Lehet, hogy nem voltam érthető:
54-esnek 42,5 év munkaviszonyból lejön 2 év gyes, marad 40,5 év tényleges munkavégzés.

Az 51-esnek van 27 év tényleges munkavégzése, hozzájön 6 év gyes meg 5 év egyetem, és boldog nyugdíjas. Ő elmehetett 57 évesen és beszámították az egyetemi éveket.

Az 54-es legkorábban 61,5 évesen mehetne el előrehozott öregségi nyugdijba, igaz nem csökkentett nyugdíjat kapna, mert megvan a 40 éve (bőven).
Hát ezért várom nagyon a végszavazást!

akizor # 2010.12.03. 17:21

De az 1951-esek elmehettek ,57 éves korukban!

akizor # 2010.12.03. 17:16

Sziasztok!
Mindezt, hogy nincs átmenet,köszönhetjük a törvényalkotóknak,nincs meg a fokozatosság!
De mint láthattuk, most is milyen kevesen voltak az ülésteremben, mikor a mi dolgunkról vitáztak,biztosan ez is egy megfontolt, átgondolt döntés volt!

nandy # 2010.12.03. 17:16

Zsuzsamama:
27 ledolgozott évvel a főnökasszony sem mehet nyugdíjba!

mesehabbal # 2010.12.03. 16:59

Nincs igazság. Az igazság emberek által gyártott fogalom, egy idegen test az univerzumban. Nem létezik elvont igazság. De törvény létezik. A különbségnek nyilvánvalónak kéne lennie.
Peter Soyer Beagle

Zsuzsamama # 2010.12.03. 15:24

Ha már a példáknál tartunk: Adva van egy 54-es születésű nő és annak az 51-ben született fönökasszonya.
54-es 14 éves korától dolgozik,(munka mellett tanult) két gyerekkel csak 1-1 évet tudott otthonmaradni, - mert nagyon nem voltak jómóduak - tehát jelenleg van 42,5 munkaviszonya (42,5 minusz 2 év gyes).........és dolgoznia kell.
A fönökasszony 24 éves korától dolgozott (addig tanult), 6 évet volt otthon a gyerekekkel és 57 évesen elmehetett nyugdíjba, azaz dolgozott összesen 27 évet!
Az 54-es ha nem születik meg a nők 40 éves kedvezményes nyugdijazási lehetősége csak 61,5 évesen azaz 47,5 éves munkaviszonnyal - ha lenne - , a fönökasszony nyugdijának a töredékéért tud nyugdijba menni.

És mindez 3 éven múlik! Na kérem, ki tud itt igazságot tenni?