40 év munkaviszony után nyugdíj


mesehabbal # 2010.12.03. 14:13

Kedves Korall54!

Akkor vegyük úgy:
Olívia 37 évet dolgozott mint közalkalmazott + 3 évet gyakorlati munkát végzett. Mivel nincs diplomája, nem kap pótszabadságot és a bruttó bére annyi, mint a most kezdő "0" évet megszerzett friss főiskolai diplomásnak.
Így a nyugdíja jóval kevesebb, mint annak a diplomásnak aki 39 + 1 évet (12 hó nyári munka) dolgozott + 5 évet tanult.

Mivel %-osan emelkedik a nyugdíj, az olló egyre jobban szétnyílik, ami már a 37 évi munkája alatt is, jó alaposan szétnyílt...

Persze nem szeretnék vitatkozni, mert mindenkinek a saját problémája fáj. Mivel olyan helyen dolgozom, ahol több a diplomás, látom melyikünket viseltek meg jobban a munkában töltött évek.

Ági

Korall54 # 2010.12.03. 13:34

Csak tárgyilagosan...

Kitalált példák, érzelmek és ítélkezés nélkül:

Van két 57-es születésű hölgy, Olívia és Borbála.

Olívia szakmunkásképzőt végzett, utána végig folyamatosan dolgozott, gyesen is volt.Mikorra 57 éves lesz, összejön neki a "40-es" csomagja, mehet teljes összegű nyugdíjba. A szolgálati ideje ekkor 43 év lesz, tehát 3 évre eső plusz százalékkal számolják ki a nyugdíját. Tehát 65 éves kora helyett 57 évesen mehet nyugdíjba 43 év szolgálati idővel, azaz nyert 8 évet életkorban, 3 év pluszot szolgálati időben.

Borbála gimnáziumot végzett, majd nappali egyetemen tanult 5 évig. Ő is szerencsés volt, mert folyamatosan végig dolgozott, gyesen is volt. Mikorra 63 éves lesz, neki is összejön a "40-es" csomagja, mehet teljes összegű nyugdíjba. A szolgálati ideje ekkor 45 év lesz, tehát ő is kap pluszot az 5 évre. Tehát 65 éves kora helyett 63 évesen mehet nyugdíjba 45 év szolgálati idővel, azaz nyert 2 évet életkorban, 5 év pluszot szolgálati időben.

A 40 év feletti plusz évekre akkor várhatólag 1,66 %-ot adnak, az évenkénti emelés várhatólag inflációkövető, tehát több, mint 1,66%.

Olívia 57 éves korától nyugdíjas, évente kap nyugdíjemelést, 63 éves koráig 6-szor.

Borbála 63 évesen 2-vel több szolgálati évre kiszámolt nyugdíjat kap, mint Olívia, és ekkor ez az induló nyugdíja.

Mindettől függetlenül köszöntöm az Olíviákat és Borbálákat!

Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

mesehabbal # 2010.12.03. 13:33

Ez egy tegnap megjelent cikk.
"Politikai csatározások a nők kedvezményes nyugdíjba vonulása körül"

http://www.szakszervezetek.hu/…lasa-koeruel

Ans53 # 2010.12.03. 13:17

Remélem nem ez lesz az igaz "akik szakmunkástanuló iskolát végeztek, azok járnak a legrosszabbul"

Karácsonyi ajándékként nem eszt kapjuk!

mesehabbal # 2010.12.03. 10:51

Sziasztok!

Stelax, sajnos jól értelmezed.

Csak annyit, akik szakmunkástanuló iskolát végeztek, azok járnak a legrosszabbul.
Azok a tanulók, akik gimnáziumba, vagy/és felsőfokú tanulmányok alatt a nyári szünetben dolgoztak, azt jelenleg munkaviszonynak számítják, a szolgálati időben benne van. (7, 8. általános iskolai szünetekben én is dolgoztam, ezek szerepelnek a szolgálati éveimben.)
Viszont a szakmunkástanulók, nyáron a gyakorlati idejüket végezték, vagyis dolgoztak és fizették/vonták tőlük a járulékot. Tőlük, még ezt is elveszik.
Na, jobb, ha nem írok erre semmit...
Üdvözlettel: Ági

Ans53 # 2010.12.03. 09:00

dtida köszönjük az információkat!

Ezek szerint csak 12.22-én karácsonyi ajándékként tudjuk meg a végleges elfogadott tv.!
Remélem szép meglepetés lesz a csomagban!

lenolaj1 # 2010.12.03. 08:47

Stelax, nem értelmezik át a szolgálati időt.
Munkaviszony alapján leszel jogosult, és szolgálati idő szerint számolják a nyugdíjad összegét.
Valakinek már írtam, de most mindenkihez címzem:
ne hergeljük magunkat!!!

gattaga # 2010.12.03. 05:56

Csak nem a SVÉD bevándorlókra? :-D


By
gattaga

mokus123 # 2010.12.03. 04:29

Sziasztok!
Eltűnt a tegnapi hozzászólásom.
Ha ez az öt gyerekes dolog igaz, akkor hol van a munka becsülete. aki konkrétan 39 évet ledolgozott az nem kapja meg a nyugdíjat. Aki 5 gyereket nevelt és csak 31 évet dolgozott annak jár.
Akkor már adjuk meg annak is aki aki 1 évet dolgozott és 39 évig volt gyesen.
Tudjátok kikre gondolok.
Üdv. mindenkinek!

kissmama # 2010.12.03. 04:20

Ez már felháborító amit a Fidesz megenged magának!!!
A szlogenjükben,hogy "mindenki hozzon magával még egy embert" csak azért volt szügség,hogy a kedves uraknak megtömjék a zsebét jó fizetést szavaztak maguknak!!!
Tőlünk meg a 60000Ft fizetést sajnálják amiért hülyére dolgozzuk magunkat.Hát SZÉGYELJÉK MAGUKAT.HAZUGSÁGGAL KORMÁNYRA KERÜLNI SZÉP MONDHATOM!!!!!!

kissmama # 2010.12.02. 21:58

Gabicsek! Igazad van ez a legszemetebb dolog ,hogy még ezt sem támogatják,hát nincs ezeknek szívük elvenni ezt a lehetőséget feltudják fogni,hogy mit nem támogattak???Szegényeket őszintén sajnálomm!!!Erre már nemis tudok mit mondani.Hát FIDESZ?????????????????Ezt nem gondoltam!!!!!!!!

könyvmoly # 2010.12.02. 21:57

GabicsekT
Hirtelen felindulásomban és felháborodásomban a vacsimat is félre nyeltem.
Szerintem fogalmuk sincs arról mit jelent felnevelni egy beteg gyereket.

Gabicsek # 2010.12.02. 21:43

azért ebben a szövegben talán ezt tartom a legundorítóbbnak:

"8. Szűcs Erika képviselő a törvényjavaslat 1 . §-ában a Tny. 18 . §-át a következő új
(2d) bekezdéssel javasolja kiegészíteni :
"1 . A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997 . évi LXXXI . törvény (a
továbbiakban Tny.) 18. §-a a következő (2a)—(2[c]d) bekezdéssel egészül ki :
(2d) A súlyosan fogyatékos gyermekét ápoló nő esetében a gyermekneveléssel
igénybe vett idő 10 év, és jogosultsági időnek számít a fogyatékos gyermek ápolásával töltött
ápolási díjban való részesülés is ."
Indokolás: Lásd a T/1745/24 . számú módosító javaslat
indokolását.
A módosító javaslatot(tal) : - az Ifjúsági biz. egyharmada sem támogatja

  • a Foglalkoztatási biz . egyharmada sem támogatja
  • a Költségvetési biz. egyharmada sem támogatja

az Előterjeszt ő képviselője nem ért egyet"

Miért büntetik, aki súlyosan fogyatékos gyereket nevel?? Nincs elég baja az egész családnak? Nem mindegy talán, hogy ápolási díjat vagy nyugdíjat kap! Ezt tartom talán a legfelháborítóbbnak!

Gabicsek # 2010.12.02. 21:37

könyvmoly és lejolaj1!
Igazatok van, lehet, hogy rögtön elengednek, csak menjünk már:) Habár nálunk tv. szerint lehet adni 6 havi felmentést (azidő alatt csak több még a jövedelem, mint a nyugdíj), de innen-onnen azt hallottam, már nem adják meg a hatot, csak kettőt-hármat. Ha a fizum több, akkor először a felmentésre fogok pedálozni:)
És most én is végig fogom olvasni a 26. sz. indítványt, mert csak a feléig jutottam, olyan mérges lettem, amikor az előbb írtam. Mérges miattatok lettem, mert mint írtam, nekem meglesz márciusban a 40 év, de nem támogatják a szakmunkásképzőt sem 18 alatt, sem fölött, sem a munkanélkülit, sem felsőfokút, semmmit. Nézzétek át, mi várható.

Gabicsek # 2010.12.02. 21:30

Ezt láttátok már?

Idemásolom, aztán adom a linket:

'7. Talabér Márta, Czunyiné dr. Bertalan Judit, Rónaszékiné Keresztes Monika ,
dr. Mátrai Márta, prof. Iván László, Babák Mihály, Nagy Csaba, Agh Péter, Patay
Vilmos, dr. Tarnai Richárd, Michl József, dr . Lanczendorfer Erzsébet, Pichler Imre
László, Ékes Ilona képviselő a törvényjavaslat 1 . §-ában a Tny . 18. §-át a következő új
(2d) bekezdéssel javasolja kiegészíteni :

(2d) A (2c) bekezdésben el őírt jogosultsági idő — ha a jogosult a saját háztartásában ö t
gyermeket nevelt — egy évvel, minden további gyermek esetén további egy-e_y évve l
csökken. Saját háztartásban nevelt gyermeknek azt a gyermeket kell tekinteni, akia
jogosulttal életvitelszerűen együtt élt és annak gondozásából rendszeres jelleggel legfeljebb
csak napközbeni id őszakra került ki, vagy megfelelt a családok támogatásáról szóló 1998 . évi
LXXXIV. törvény 12 . § (2) bekezdése szerinti feltételeknek ."

Ez az az öt gyerekes téma, amiről már írtatok. Itt egyetértés van, idemásolom:

A módosító javaslatot(tal) : - az Ifjúsági biz. támogatj a

  • a Foglalkoztatási biz . támogatja
  • a Költségvetési biz . támogatja

az Előterjesztő képviselője egyetért

Részletesen megtalálható a módosító indítványokkal kapcsolatos támogatás adataival:

http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Fent a címsorban: "Legutolsó nem önálló indítvány száma: 1745/26." Rákatt, és előjön majd a pdf. Érdemes végigolvasgatni.

Ez olvasható szinte az összes módosító indítvánnyal kapcsolatban: (egy-két kivétellel, mint a fenti is)

az Ifjúsági biz . egyharmada sem támogatja

  • a Foglalkoztatási biz . egyharmada sem támogatja

az Előterjesztő képviselője nem ért egyet

Úgyhogy innen már sejteni lehet, hogy talán csak egy-két módosítás lesz a tv. javaslathoz képest (mint az öt gyerekes kérdés)

könyvmoly # 2010.12.02. 21:27

bocs lemaradt egy nulla

könyvmoly # 2010.12.02. 21:26

Gabicsek!
Nekem a tulajdonos azt mondta nem kell felmondási időt letölteni bele írják csak ne keljen már olyan sokat és sokáig fizetni utánam. nettó 6400,- a keresetem

kissmama # 2010.12.02. 21:26

Lenolaj1! Köszi a bíztatást oké igazad van kifogjuk húzni,ha már 40 évet kibírtunk miez már nekünk igaz??? szép jóéjszakát!
Km

lenolaj1 # 2010.12.02. 21:25

Gabicsek, gondolom, ezt most dolgozzák ki.
Szerintem a nyugdíjbizt. fogja mindkettőt kiszámolni.
Még régebben írtam, hogy jan. 1-től tuti nem lehet még nyugdíjba menni, ahogy írod is, technikai okokból.
Talán úgy lehet siettetni, ha a munkáltatóval megegyezünk, hogy ne kelljen a felmondást letölteni.

könyvmoly # 2010.12.02. 21:21

Gabicsek!
Ezen én is gondolkoztam már azt képzeltem, lesz majd egy nyomtatvány ami arról szól, hogy büntetőjogi felelősséged tudatába kijelented mikor jártál iskolába mikor szültél mennyi ideig isten ments mennyi ideig voltál betegállományba stb.

lenolaj1 # 2010.12.02. 21:19

Kissmama, ne húzd fel magad, nem éri meg, ettől nem lesz jobb!
Tudom, jó lenne minél előbb nyugalomba vonulni, de ha ezt így folytatjuk, nagyot ártunk magunknak. A stresszel sokat rontunk a saját esélyeinken, hogy egészségben meg is érjük.
Nyugi, s ahogy Veci mondaná, ideig volt hosszú az út, a visszalévőt most már fél lábon is ki kell húzni!

Gabicsek # 2010.12.02. 21:16

Mellesleg akinek megvan a 40 év munkaviszonya és jelenleg is alkalmazásban áll, tuti, hogy január 1-jétől még nem fog tudni nyugdíjba menni. A közlönyben ha meg is jelenik január 1. előtt, azért van még felmondási idő, stb, a munkaviszony megszüntetése nem fog egyik napról a másikra menni nem igaz?

Gabicsek # 2010.12.02. 21:12

Lányok, vagy Veci!
Vajon ha bejön a tv. módosítás, a nyugdíjbiztosító igazolása kell majd a 40 év munkaviszonyhoz? Vagy ezt ki fogja kimondani, hogy mikor töltöttük be, mert gondolom, erről papír kell majd. Vagy a munkáltató adja az igazolást a nyugdíjbiztosítóknak? Vagy ők látják, hogy a szolgálati időből mennyi a munkaviszony és a szolgálati idő megállapításáról szóló határozatban kitérnek erre is, hogy hány év a munkaviszony? Lehet, hogy csak én vagyok buta, de felmerült bennem ez a kérdés.

könyvmoly # 2010.12.02. 21:07

Sziasztok mindenkinek!
Csak most értem haza köszönöm Jolcsikának a segítséget a munkahelyemen ezt találtuk járulékelszámolási nyilvántartólap az adataim törzsszám a munkáltató neve és a dátum van rajta 96.06.01 és az összeg amivel felvettek.A másik amit találtunk Társadalombiztosítási egyéni nyilvántartó lap ezen is az adataim szerepelnek és az hogy a biztosítás dátuma 96.06.01.
Ezeket a lapokat a tulajdonos lefénymásolta és ráirta hiteles másolat aláirta pecsét és mai dátum minden lapon. Én a nyufitol 1 hét alatt kaptam meg a munkaviszonyban töltött idő kiszámolását.

kissmama # 2010.12.02. 20:48

lenolaj1! ezt a kérdést már én is felakartam tenni,csak nem tudtam valami miatt írni.Akkor,hogy szavaznak,ha azt sem tudják miről!!!Miért nem állnak ki nyiltan,hogy ez van és kész miért idegesítik az embereket ilyen hosszú ideig.Nem is gondolják,hogy ezek az emberek tele feszültséggel,hogy mikor szünik meg a munkahelyük,mert a munkaadók is állandóan a leépítéseket emlegetik.Már felcsillant valami lehetőség a problémánkra és akkor hoppá már el is illant!!!(én még reménykedek)Ha nem jön össze az biztos egy életre csalódtam a FIDESZBE!!!!!!