40 év munkaviszony után nyugdíj


Veci # 2010.12.01. 09:59

Edit
ITT kattints az élő adásra (de előbb úgy emlékszem telepítettem a lejátszó programo) és élőben látod a rendkívüli ülésnapot


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.01. 09:57

akizor
Ezt írtam példával alátámaszta lentebb. Jó hogy megerősítettél.


Üdvözlettel Veci

akizor # 2010.12.01. 09:54

gattagának!
Ha viszont a 4 órás munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló bére eléri a min.bért ,akkor teljes munkaidősnek számít!

mokus123 # 2010.12.01. 09:49

A mai parlamenti vitát nem közvetítik sehol?

mokus123 # 2010.12.01. 09:46

Veci!

Lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha a 0,5 % emeléshez nem számít szolg. időnek, akkor vszínü, hogy másképp sem fog.
De neked legyen igazad.

Üdv: Edit

mokus123 # 2010.12.01. 09:44

Gattaga!

Ahogy elnézem nem is kell átcsinálni, mert a rehab. jár. melletti munkavégzés sem lesz szolgálati idő a tv javaslat szerint.

Üdv: Edit

Veci # 2010.12.01. 09:41

dit
Az (1) pontot is értelmezzed, ez a kiradadott rész térített el téged. Ez a rokkantnyugdíj melletti munkavégzés 0,5 %-os emeléséhez kapcsaolódik.


Üdvözlettel Veci

mokus123 # 2010.12.01. 09:40

Veci!

Nagyon jó lenne, ha a szakm.tan. időt belevennék. Azt a hiányzó 41 napot megoldanám valahogyan, de + 1 évet már nem biztos, hogy sikerül.

Üdv: Edit

mokus123 # 2010.12.01. 09:38

De látom már a rehab. járadéknál sem veszik majd figyelembe szolg.időnek az e mellet végzett munkát.

Veci # 2010.12.01. 09:35

Még annyit, a szakmunkásképzős időszak kimarad, pedig járulékfizetés, munkavégzés volt (igaz tanulói jogviszony alatt), akkor az lényegesebbnek tartanám, hogy benne legyen a munkavizonyban.
Most tessék engem megkövezni!


Üdvözlettel Veci

mokus123 # 2010.12.01. 09:34

Veci!

T/1745 bemásolom

(2) A saját jogú nyugellátásban részesülő személy kérelmére a nyugellátását az (1) bekezdés szerint kell növelni akkor is, ha arra a jogosultságot korábban, azóta megszűnt rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj vagy rehabilitációs járadék mellett szerezte. A saját jogú nyugellátás mellett folytatott kereső tevékenység időtartama szolgálati időként nem vehető figyelembe.
(3) A növelésre irányuló kérelmet évente egy alkalommal, legkorábban a kereset, jövedelem megszerzését követő naptári évben lehet benyújtani. Ha a növelés iránti kérelem több naptári évben megszerzett keresetre, jövedelemre vonatkozik, a növelés összegét naptári évenként kell meghatározni.”

Veci # 2010.12.01. 09:33

Kizárólag a rokkantnyugdíj időtartam a kedvezményes nyugdíjba vonulásnál szerintem nem fog beleszámítani, hiszen addig is nyugdíjat folyósítottak. Majd az előrehozott nyugdíjkorhatár elérésekor. Az nem járulékfizetős időszak. Ha mellette volt munkaviszony, akkor nem a ledolgozott órák alapján számolják már, hanem a minimálbérből. Ha pl. 4 órás munka mellett a jövedelmed pl. 75000 Ft, akkor az 1 napnak számít.
Értelmezzétek a tv. 39. §-át:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

gattaga # 2010.12.01. 09:20

gyene

A csökkentet munkaidőben történő foglalkoztatást elszámolják,4 órás munkaidő,csak a felének számít! Két év napi 4 órás munkaidő felel meg egy "rendes" évnek.


By
gattaga

gattaga # 2010.12.01. 09:17

mokus123

Lehet, hogy kérnem kellene, hogy csinálják át a rokk. nyugdíjamat rehab. járadákra? / Ha ez be fog számítani a szolg időbe/

Na, ha ezt megtudja valaki csont nélkül csinálni,megemelem előtte a kalapom.


By
gattaga

gyene # 2010.12.01. 09:13

Nálam is a rokkantnyugdíjon áll vagy bukik az egész. 1994-től 9,5 évíg voltam rokkantnyugdíjas. Az utolsó 6 évben csökkent munkaidőben dolgoztam, özvegyként egyedül neveltem két gyereket... Ezt hol számítják? Mit számítanak?
Szolgálati időm 41,5 év, munkaidőm 32 év!

Veci # 2010.12.01. 09:09

Edit!
Hol olvastad te a tv. javaslatban? Tegnap a parlamentben a felszólalásokban benne volt. Vagy én elsiklottam valami felett?
Tekintettel arra, hogy ellenzési megfogalmazás volt, ezért nem látok esélyt még arra, hogy a tv. módosításba is belekerül, főleg, hogy az előző kormánypárti képviselők említették.


Üdvözlettel Veci

mokus123 # 2010.12.01. 08:45

Veci!
A törvényjavaslatban olyant láttam, hogy a rokk.nyugdíj melletti munkavégzést is ki akarják venni 2011-től a szolgálati időből. Nekem is ez a bajom, mert 41 napom így akkor is hiányzik, ha netán mégis megadnák az 1 év iparimra.
Szerinted a rehab járadék melletti munkavégzés esetében mi van?
Lehet, hogy kérnem kellene, hogy csinálják át a rokk. nyugdíjamat rehab. járadákra? / Ha ez be fog számítani a szolg időbe/
Persze amíg nincs törvény, addig semmit sem tudunk.
Üdv: Edit

Veci # 2010.12.01. 08:38

Lányok!
Sajnos nem látok semmi mást a kommunikációban, mint eddig volt. mokus123 jól értelmezi.


Üdvözlettel Veci

mokus123 # 2010.12.01. 08:37

Őszike!
Szerintem itt csak arra gondolnak, ha megvan a 40 éved, amit ők szabnak ki, hogy mi tartozik bele, A NYUGDÍJ SZÁMÍTÁSÁNÁL MÁR BELEVESZIK A TANULÓ IDŐT.
EZ nem a 40 évben számít, csak a nyugdíjszámítás alapjánál.

Veci # 2010.12.01. 08:36

babuka42
A szociális járadék (a régi 50 %) időtartamát sem az előrehozott, sem az öregségi nyugdíjhoz nem számít be a hatályos tv. szerint, eddig legalábbis nem, és esélyt sem látok rá, hiszen az nyugdíjszerű ellátás és nem jövedelemszerző, járulékköteles időszak. Az előrehozottat azért írtam, mert ott a rokkantnyugdíj (a régi 67 %) időt kedvezményként figyelembe veszik.
Ellenben úgy gondolom, ha közben dolgozol, akkor a szerzett jövedelem alapján valamennyi szolgálati időt tudsz szerezni.


Üdvözlettel Veci

mária56 # 2010.12.01. 08:31

Folyamatosan kommunikációs hibát követnek el ilyen szinten, megint olyan dologról beszélnek ami nem fedi a valóságot. Ha járulékfizetést emlegetnek, akkor ugye a gyermekneveléssel eltöltött időben ugye nem volt, ami legtöbbünket érint, a szakmunkásképzés és munkanélküli idő akkor meg történt járulékfizetés. Tudnak ott fenn különbséget tenni, mert ugye akik Mi itt lent vagyunk szürke egerek, mi bizony tudunk. Talán helyet kellene cserélni, vagy nem szégyen kérdezni okosabb embertől.

Veci # 2010.12.01. 08:28

nyufi58
Mi a kérdés? 52-55-ig számok a születési dátum? Vagy életkor? Írd meg a kérdést, lehet hogy kimaradt.
Ha a tv. módosítás érdekel, szerintem (99%) az eredeti tervezetet átnyomják, nem hinném, hogy az ellenzékiek (mindhárom) módosításait maradéktalanul betennék, mert azzal a jogosultak köre bővülhetne. Vagyis a jogszerző időszak: a munkaviszony, gyermeknevelés időtartama. Nem számít a tanulmány, munkanélküli ellátás.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.01. 08:20

Ágca
A PÉP-be beléphetsz, ha a munkáltató felajánlja. A tv. módosításból erre utalók nincsenek, ez tegnap felvetésre került (érintve), az ellenzéki felszólalásban.


Üdvözlettel Veci

mária56 # 2010.12.01. 08:18

mokus123
Veszprém Megyei Napló, főcím az első oldalon.

mesehabbal # 2010.12.01. 07:43

Sziasztok!

Itt olvasható, amiről Őszikék57 és mária56 írt.

http://hvg.hu/…nulasa_40_ev

Én végig olvastam és nem látok változást, csak egy kis csavart a leírtakban, Az elején az olvasható, amit leírtatok, de a folytatásban ez áll:

Réthelyi Miklós leszögezte: a szolgálati idő számítási szabályok nem változtak, továbbra is figyelembe kell venni a szakmunkástanuló időt, a felsőoktatás nappali tagozatán 1998 előtt folytatott tanulmányok idejét, az ápolási díj, valamint a munkanélküli ellátás idejét. Kitért arra: a bevezetendő új kedvezménnyel - a nyugdíjkorhatár elérésekor megállapított ellátásokhoz viszonyítva - akár hat-tíz évvel hosszabb nyugdíjfolyósítási idő keletkezik. Hangsúlyozta: ezt járulékfizetéssel kell megalapozni, ezért nem vehetők figyelembe a jogosultságnál a járulékfizetéssel nem fedezett, illetve a kedvezményes járulékfizetéssel teljesített idő. Előbbire a felsőoktatásban eltöltött, utóbbira a szakmunkástanuló időt hozta fel példaként.
A gyermekneveléssel eltöltött időre viszont járulékfizetés nélkül is vonatkozik a jogosultság.
Kiemelte: a nyugdíj összegének a kiszámításánál természetesen minden szolgálati időt el kell ismerni

Üdv: Ági