40 év munkaviszony után nyugdíj


kissmama # 2010.11.30. 18:36

Kedves Botty!Én nagyot csalódtam ebben a kormányban mivel mindég azt szajkózták,hogy az mszp hazudott és most ők ugyan azt csinálják .Becsaptak minket nőket mert nem ezt igérték hazudtak nekünk!!!Csak szavazógépnek használtak minket,ez nagyon szemét dolog volt tőlük.Amit főztek egyék meg és ha nem szolgálati időt fognak számolni akkor előttem egy életre leírta magát a FIDESZ!!!!!!!

izentai # 2010.11.30. 18:30

Stelax!
Mindenben igazad van.!!!
Sajnos én is így jártam. Néztem a tv-t és 1 óra múlva hányingerem lett a Fideszes dumáktól.

Via

botty # 2010.11.30. 18:23

Kedves kissmama! Igen erre gondoltam, és úgy értelmeztem, hogy a" kereső tevékenységgel járó biztosítási, vagy ezzel egy tekintet alá eső jogviszony"
ebbe a körbe beletartozik a munkanélküli ellátás is, mert onnan is vontak járulékot és az jogviszonynak minősül. Ha nem bocs, de tévedtem! Köszönöm a választ! Mi erről a véleményetek?

botty # 2010.11.30. 18:15

Kedves Veci! Köszönöm gyors válaszodat!Maradok hű tisztelőd a sok-sok energia befektetésedért, és persze a többieké is!

kissmama # 2010.11.30. 18:12
Veci # 2010.11.30. 18:09

botty
Az én értelmezésem szerint a jogviszony nem azonos a szolgálati idővel.

  • Jogviszony lehet szerintem pl. a munkaviszony, vállkozással szerzett idő, gondolom bedolgozás, gyermekek ellátásával kapcsolatos idő. Ezeket majd kormányrendeletben fogják megadni.
  • Nyugdíjbiztosítónál a szolgálati időben benne van munkaviszony, vállkozással szerzett idő, bedolgozás, gyermekek ellátásával kapcsolatos idő, szakmunkástanuló idő, főiskolai/egyetemi tanulmányok, munkanélküli ellátások, ápolási díj, megállapodás szolgálati idő szerésre, férfiaknál sorkatonai szolgálat is.

Üdvözlettel Veci

botty # 2010.11.30. 17:27

Kedves Veci!Nem tudom sajnos bemásolnom, de légyszí itt a jogi fórum naprakész hírek rovatában kukkants bele, mert ott megint jogviszonyról ír, és nem munkaviszonyról! Szeretném, ha válaszolnál, hogy jól értelmeztem-e! Mert a nyugdijfolyósítónál a jogviszonyba beleveszik azt az időt, amikor járulékot fizettünk! Előre is köszönöm

gariv # 2010.11.30. 17:25

Nekem "csak" négy gyerekem van!

spaniel # 2010.11.30. 16:58

Dícséretes dolog, hogy a szakszervezetek felvállalták egy "össznépi" demonstráció megszervezését.
A magam részéről nagyon pesszimistán állok a dolgokhoz, félek attól, hogy az érdekelt korosztály nem fogja képviselni magát. Úgy érzem, hogy kinőttünk már a felvonulásokból, tüntetésekből.
Tiszta szívemből kívánom, hogy ne legyen igazam, és minnél többen menjenek, és szerezzenek érvényt az ígéretnek.

Veci # 2010.11.30. 16:58

stelax
Linket légyszíves betenni, ahol visszanézed a parlamenti ülést. 9:00 órakor kapcsolódtam be.

Az ellenzéki képviselők valamelyike felvetette az általam elküldött kérdéseket. Persze mindre elutasító volt a válasz.
A KDMP vezérszónoka biztos nyelvbotlásból szolgálati időt mondott (elfelejtette, hogy a választási ígéret óta változás történt a beterjesztésben).

Nekem sajnos az az érzésem, hogy a beterjesztett tv. javaslat szövegén nem sok változás várható, hiszen az ellenzékiek beadott módosító indítványait könnyen le lehet söpörni.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.30. 16:37

babuka42
A rendszeres szociális járadék folyósításának időtartama a ma még hatályos tv. szerint sem számít kedvezményként az előrehozott nyugdíjnál.


Üdvözlettel Veci

nyufi58 # 2010.11.30. 16:14

Kedves Fórumozók!
Mindennap mindent elolvastam, és próbáltam a saját életembe behelyettesíteni. Életkorom 58 munkakönyvem kiállításának időpontja 1971.szept.01. Munka mellett végeztem szakképzést 2 év , munkaviszonyom 1995 nov megszűnt,de jogfolytonossággal jelenleg is dolgozom szintén gyógyszertárban. A két gyerekkel 1971 és 1995 között 4,5 évet gyesen voltam. 1971 előtt nyári munkát mint diák 252 napot igazoltak. Én mire számíthatok, ha tudna valaki segíteni ebben!

Köszönettel egy nagyon elfáradt nagymama!

mesehabbal # 2010.11.30. 16:14

Kedves Nagyi5!

Valóban én tettem fel, pont azért, amiket te is írsz.
Jó lenne, ha sokan tennénk is valamit azért, hogy ne vegyék el az évtizedekkel korábban megszerzett jogainkat.
Nem MSZP-s kezdeményezés, hanem Szakszervezeti.
Többen is írták, hogy elküldtek képviselőknek, médiaszemélyiségnek, stb. maguk által írt levelet.
Na én is megtettem, rengeteg helyre továbbítottam levelemet. Egyik válaszlevélben küldték el a meghívót és kérték továbbítsam minél több embernek.
Remélem sokan leszünk, „és mindenki hozzon magával még egy embert...”! :-)
Üdv: Ági

nagyi5 # 2010.11.30. 14:51

Kedves
52mama!! # e-mail 2010.11.30. 08:49

Ez nem az én inditványom bocsika.
Ha egy kicsit veszed a fáradtságot és előre olvasol akkor meglátod.

mesehabbal # e-mail 2010.11.29. 20:26 Sziasztok!

Aki szeretne tenni azért, hogy elismerjék a 40 év szolgálati időnket is, az jöjjön el a három szakszervezeti konföderáció demonstrációjára.

http://www.mszosz.hu/site.php?data[function_id]=7&da­ta[id]=752

Egyébként ez nem MSZP-s felhívás szerintem.
Csak azért közvetítettem tovább,mert hátha valaki tenni is szeretne valamit nem csak siránkozni.
Valószinű evvel a demonstrácíóval nem fog történni változás,de vegyék már észre ott fent, hogy gyengül a 2/3-os többségükben vetett hit.

kissmama # 2010.11.30. 14:50

http://nol.hu/…jak_a_capak_

Itt egy újabb mese!!!

negróka # 2010.11.30. 14:19

Én már elsem bírom képzelni,hogy mi, egyszerű szakmunkások mit tudnánk tenni. A"parlamenti urak" úgy beszélnek el a lényeg mellett ahogy akarnak. Ismeritek ezt a mesét?
Mátyás Király versenyt hirdetett. Vigyenek neki ajándékot,meg ne is. A szegény lány galambot vitt. Átakarta adni a királynak,a galamb meg elrepült. Most ez van velünk is. A 24000 ember helyett alig lesz aki ebből az ajándékból részesül. /de örüljön a 20000,hogy 4000-nek bejött a mese/. Csűrhetik,csavarhatják,megagyarázhatják,ők is tudják nem így volt.Sok nőt és családtagját átvágtág,de csúnyán. A munkásnak sosem volt becsülete gyerekek!! A parlamentben,akik kiállnak a szakmunkás mellett kevesen vannak, több 100 000 embert meghazuttolnak a TV előtt akik nézték a parlamentet. Már saját magukkal is elhitetik,hogy munkaviszonyt beszéltek. Tönkretették az igéretükkel nagyon sok ember életét,köztük az enyémet is. Hajrá fidesz,szép ajándék volt

Bobov # 2010.11.30. 13:48

Az én munkakönyvemben nem szerepel, illetve csak a szakmunásvizsga ténye a tanulmányoknál. Annak ellenére, hogy én is dolgoztam, szerződésben voltam, ösztöndíjat kaptam, sőt harmadikban talán már jutalékot is, mint a dolgozó.

zsuzsa 56 # 2010.11.30. 13:39

Lehet hogy hülyeség ,de én már arra is gondoltam hogy azért nem emlegetik a szakmunkásképzőt mert nem tudnak mit kezdeni vele Hisz dolgoztunk járulékot fizettünk
A végén még kénytelenek lesznek elismerni?
Én is szerződésben álltam a Csemege Vállalattal
A munkakönyvemben is ott van hogy élelmiszer eladó tanuló lepecsételve a Csemege által

csera # 2010.11.30. 13:29

Negróka, hogy pontosan mit fognak belevenni és mit nem azt kormányrendeletben fogják szabályozni - ez van a törvény tervezet szövegébe. Itt csak nagy vonalakban beszélnek. A tv. elfogadása még még minden információt nem fog megadni, a korm. rendelet megjelenése után fogunk teljes bizonyossággal informálódni ezekről, a részletek ott fognak "megbújni".

meritre # 2010.11.30. 13:24

"A fideszes Hoppál Péter szerint tudomásul kell venni, hogy a benyújtott javaslat kedvezmény, amivel most nem az egyetemet végzett vagy sok gyerekkel sokáig otthon lévő nőknek akarnak kedvezni, hanem azoknak, akik 18 évesen már dolgoztak, és most örülnek, hogy elmehetnek nyugdíjba." Olvasom az origon

Nem kellett volna ezt a választási kampányban is hangoztatni? A szakmunkásképzőt pedig mintha nem szívesen emlegetnék. Vajon miért?

gattaga igazad lesz, a többséget hagyják elvérezni.
A mai nap tanulsága számomra is sajnos ez.

Bobov # 2010.11.30. 13:23

Nekem ez plusz 3 és fél évet jelent. Feltéve, hogy így marad hosszú távon ez a kedvezmény, és folyamatos lesz addig a munkaviszonyom. Csak reménykedni tudok.

negróka # 2010.11.30. 13:20

Ott van a devük előtt a DR. cím és mégis nem akarják megérteni a lényeget!!
NEM MUNKAVISZONYRÓL,SZOLGÁLATI IDŐRŐL BESZÉLTEK EDDIG
Ezeket a hozzászólásokat figyelembe sem vették,csak fújják a betanított szövegüket. Nagyon figyeltem,de valahogy mégsem ,ha valaki emlékezne, írja már meg a rehabilitációs éveket beleszámítják a 40 évbe? Köszi annak aki tudja a segítséget.

melinda55 # 2010.11.30. 13:13

Köszönöm szépen Bobov!! Nagyon szomorú vagyok!!! Sajnos akkor még dolgoznom kell 1 évet,most is munkanélküli vagyok!!!

Bobov # 2010.11.30. 13:05

Sajnos nem. Az plusz 3-4 év.

melinda55 # 2010.11.30. 13:01

Sziasztok!!!
Mivan a munkanélkülivel,meg a szakmunkás évekkel???
Akkor végül is nemszámit a 40 évben????