40 év munkaviszony után nyugdíj


fabatka # 2010.11.30. 12:50

Lehet hogy én vagyok rosszul értésült, de mi van akinek 4 gyermeke van ?
Üdv. Mindenkiek.

Ladányi # 2010.11.30. 12:37

Sziasztok !!

Most akkor erre számíthatunk: 5 gyerekeseknek áll a zászló, nincs felsőfokú, szakmunkás időbeszámítás ?

Az a 40 milliárd Ft nekik kell "mind " ugye ?

Ez is a FIDESZ színvonala ez az 5 gyerekes módosítás ! Ennyire telt tőlük,-
  • írnom kell már sokadik újabb levelemet a Képviselő Úrnak, hogy gyorsan szülnöm kell még 3 gyereket, hogy igénybe tudjam venni ezt a nagyszerű kedvezményt !!!
Itt a vége, fuss el véle, vagy még van remény ?
gattaga # 2010.11.30. 12:21

2010.11.22. 16:48 hozzászólásom,amit a mai napi fenntarok!!!:

Szerintem úgy lessz a rendelet megfogalmazva,hogy a lehető legkevesebb érintettje legyen.
Hogyan is működik ez ?
Egyszerűen: Nem tudom emlékezik-e még valaki arra a tényre,amikor a Regőci-Sallai párost (műkorcsolya)egy olimpián „megverették“ az oroszokkal ???
Három matematikus (orosz) egy éjszaka alatt kiszámolta,hogy akiket befolyásolni tudnak,azok milyen pontszámot kötelesek adni a gyakorlatra.
Tehát a megalkotandó rendeletet most biztosan nem egy matekzseni,hanem legalább négy-öt számolja.
Amit igért betartotta címmel amundér becsűlete megvan védve, a többséget hagyni fogják „elvérezni“.Ide a rozsdás bökőt :-)))


By
gattaga

Bobov # 2010.11.30. 11:58

Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, de most nem tudom megállni szó nélkül. Nézem a parlamenti közvetítést és iszonyatos ez a mellébeszélés a Fidesz és a KDNP részéről!
Félre ne értsetek, nem politizálni szeretnék! Sőt!! Örülök annak amit adnak, és azért sokan korábban mehetnek nyugdíjba. (De biztos nem 24000 nő).
NEM EZT ÍGÉRTÉK, sőt GARANTÁLTÁK! Most pedig mellébeszélnek, és szidják az MSZP-t. Legalább vallanák be, hogy felelőtlenül, nem átgondoltan ígérték, és nincs rá pénz! (Persze egy kulcsos adóra van!)
Lehet, hogy kicsit elkeseredettre sikeredett ez a hozzászólás, Bocsi, de nagyon csalódott vagyok!

meritre # 2010.11.30. 11:54

Fidesz: az ötödik gyerek után egy év kedvezmény
A Fidesz képviselői a mai napon módosítást nyújtottak be a törvénytervezethez, ami szerint az ötödik és minden további gyermek után egy-egy év kedvezményt kapnak a nők az előírt negyven év munkaviszonyból.

Nem emlékszem, hogy itt valakinek ilyen problémája lett volna, hogy 5 gyereket szült. Igazán foglalkozhatnának már a szakmunkásévekkel is. Gyomorgörcsöm van ettől a sok mellébeszéléstől.

Ladányi # 2010.11.30. 11:46

Sziasztok !!

" izentai", "stelax" !!

Jó hogy írtatok, mert bitangul egyedül éreztem magam ebben a szóáradatban. Ki-bekapcsolom a tv-t,a FIDESZ-t hallgatva mintha két világban élnénk.
A szocik is csak másfél mondatokban szólnak a szakmunkásokról.Mondjuk, náluk legalább minden felszólaló egy, másfél mondatban hiányol minket. Mert a többiek mintha a világon se lennénk.
Össze kell számolnom már pontosan, hogy a 42 év szolgálati időmből mennyi marad, mennyi munkaviszonyt kell még szereznem, amikor épp most kezdtem a munkanélkülit.
Gondolom a többi sorstársam se repes az örömtől és számol.
Fekete napok ezek nekünk.

izentai # 2010.11.30. 11:14

sziasztok Mindenki!
Tőlem most 6 évet vettek el.!! Mi ez ha nem csalás és hülyités. Depressziós lettem. Ami a TV-be most az felháborító. Biztos, hogy többet soha nem szavazok a Fideszre. Szégyenlem magam miatta. "Vegyék be a statisztikába!!!!!!!" Még a számokat is lehazudják.
Via

Ladányi # 2010.11.30. 10:14

Sziasztok !!

Nézem a közvetítést, de inkább nem tenném!!
Mi találtuk ki hülye nők, ezt a szolgálati idő definíciót !!

Eszükbe sincs erről beszélni. Most érzem csak igazán azt a szembeköpött hazugságot !!
Csakis arról a pár száz egyetemistáról van szó,hogy kapnak, nem kapnak.
Lekapcsolom a tv-t.

fabatka # 2010.11.30. 09:55

Ma döntenek az ominózus 40 évről..... ha nem a szolgálati időt veszik figyelembe hazudtak.Ezt így hívják és a a családba lesz akinek 8 honap hiányzik.-...kereshet melót. Persze megmerik tenni, ez annyi embert nem érint hogy "megmozduljanak,,.Utána meg már késő.Bár tévednék, de szerintem bevettük....ezt az igéreted is.Megint átvertek és még "jobbra,, tolták a véleményem.Az duma hogy nincs rá pénz....mindíg kiderül hogy van.Csak a sok korrupt politikusoknál,"üzletembernél,,...úgyhogy lenne miből fizetni.De a hazugság ami a legjobban bánt,úgy érzem mintha a mostani kormány sem a kisemberekért lenne.De nem is mérgelődök tovább........ide meg azt írtam volna, amit nem lehet leírni. Üdv. Mindenkinek.

babuka42 # 2010.11.30. 08:35

Üdvözletem!Szeretném megkérdezni,hogy 16 éve 50%-os rendszeres szociális járadékos vagyok,ez beleszámít-e a nyugdíjba.mert konkrét választ nem találtam.Köszönöm

saherka # 2010.11.30. 08:27

NÉZEM A KÖZVETÍTÉST A PARLAMENTBŐL ALIG VANNAK ÉS ÍGY DÖNTENEK A SORSUNKRÓL

gyene # 2010.11.30. 08:14

Ma, november 30-án, 9 órakor kezdődött a parlamenti napirenden az egyeztetés. Terjedelem kb. 4 óra 20 perc.

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.30. 07:49

Kedves Nagyi5

Régi fórumozó vagyok az oldalon, de most nem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak a kiáltványodhoz.

Úgy gondolom, hogy rossz helyre tévedtél.Ez nem az a topic, ahol embereket demonstrációra hívhatsz. Ez a topic arról szól, hogy csupa jószéndékú ember egymáson kíván tapasztalataival segíteni, s közben ha egy más oldalon megtalál Téged, mint felbújtót, majd eldönti, hogy elmegy-e vagy sem a demonstrációdra.

Hidd el, mindnyájunknak meg van a saját véleménye, de ennek ellenére nem hergeljük tovább egymás idegeit, hanem egymást támogatva próbálunk értelmezni dolgokat, s ha lesz elfogadott törvény, majd ki-ki dönt a saját dolgairól.

Úgy gondolom, hogy jobb lesz más helyet keresned, s nem feszíted tovább, az amúgy is feszült húrt.

52mama

mesehabbal # 2010.11.30. 07:45

Nem tudom miért, de mostanában nem jól jönnek át a linkek.

Itt található 1745/18 - módosító javaslat

http://www.parlament.hu/…745-0018.pdf

Ha így se jönne be, akkor a Veci 2010.11.29. 20:41 hozzászólásánál, kattintsatok rá.

Üdv: Ági

mesehabbal # 2010.11.30. 07:35

Sziasztok!

Na, ez a javaslat, sem azoknak a nőknek kedvez, akik már 14 éves koruktól dolgoztak a szakmunkásiskola ideje alatt és fizették a járulékokat.
nesze semmi....
szakképzéssel kapcsolatos: http://www.parlament.hu/…m.irom_madat?…

továbbá az az időszak, amely alatta
jogszerző – ha a 18 . életévét már betöltötte – szakközépiskolai, szakmunkásképző iskolai, illetve
szakiskolai oktatásban vett részt .”
Indokolás
A javasolt módosítás lehetőséget teremt arra, hogy az öregségi teljes nyugdíj igényléséhe z
lehetőséget adjunk azoknak a nőknek is, akik, a kor társadalmi elvárásának ellentmondva, 18 .
életévük betöltése után nem álltak rögtön munkába, hanem további tanulással, ismeretszerzéssel
igyekeztek felkészültebben, nagyobb szakmai tudással elhelyezkedni szakterületükön .

nagyi5 # 2010.11.30. 05:55

MUNKAVÁLLALÓK!
A hatalmon lévők 9 évig kampányoltak, sokat ígértek. És most?
Ha elhitted, hogy a nők 40 év szolgálati idő után nyugdíjba mehetnek, de kiderült, hogy csak a tényleges munkaviszonyt és a gyerekekkel otthon töltött időt számítják be.
HA NEM TETSZIK, HOGY ÁTVERTEK,
Ha elhitted, hogy az új, egykulcsos adótábla mindenkinek jobb lesz, de kiderült, hogy csak a nagykeresetűeknek hoz a konyhára, neked pedig kevesebb lesz a fizetésed.
HA NEM TETSZIK, HOGY ÁTVERTEK,
Ha elhitted, hogy az országban igazi rendet csinálnak, kiszámítható jövőt, jogbiztonságot építenek, de kiderült, hogy még az Alkotmányt is kényük-kedvük szerint saját képükre és hasonlatosságukra formálják.
HA NEM TETSZIK, HOGY ÁTVERTEK,
Ha elhitted, hogy kiszámítható, fenntartható, tisztes öregkort biztosító nyugdíjrendszert hoznak létre, de kiderült, hogy a 12 év alatt összegyűjtött pénztári befizetéseket 3 év alatt más célokra elköltik.
HA NEM TETSZIK, HOGY ÁTVERTEK,
Ha elhitted, hogy takarékos, de az ország lakosságának igényeihez alakított közszférát hoznak létre, de kiderült, hogy ez létszám leépítést, további bérbefagyasztást jelent. A zúgolódó közszolgáknak külön alkut ígérnek, téged pedig igyekeznek szembeállítani azokkal, akik a rendre vigyáznak, akik a gyerekedet tanítják, szüleidet gondozzák, és téged ápolnak, ha beteg vagy.
HA NEM TETSZIK, HOGY ÁTVERTEK,
GYERE VELÜNK!
LEGYÉL OTT
2010. december 4.-én 11 órakor Budapesten, a Roosevelt téren, az Akadémia előtt!
LEGYÉL OTT 2010. december 4.-én 11 órakor Budapesten a Roosevelt téren, az Akadémia előtt !!!!

  • Teljes hír megtekintése -

DEMONSTRÁCIÓ december 4-én

ITT AZ IDŐ, HOGY ÚJRA EGYÜTT LÉPJÜNK FEL A MUNKAVÁLLALÓK JOGAIÉRT!
2010. DECEMBER 4-ÉRE 11 ÓRAI KEZDETTEL BUDAPESTEN, A ROOSEVELT TÉRRE DEMONSTRÁCIÓT SZERVEZ A SZAKSZERVEZETEK DEMONSTRÁCIÓS BIZOTTSÁGA!
JOGÁLLAM? DEMOKRÁCIA? NYUGDÍJ? NEM LEHET KÉRDÉS...ITT AZ IDŐ, HOGY ÚJRA EGYÜTT LÉPJÜNK FEL! OTT A HELYÜNK!

  • Teljes hír megtekintése -

OÉT plenáris ülés

Az elmúlt két hét alatt a soros elnökök vezetésével, szakértők bevonásával tárgyaltak egymással az Országos Érdekegyeztető Tanács három oldalának képviselői a jövő évi bérajánlásokról. Ennek eredményeként mind a kormány, mind a munkáltatói oldal képviselői emeltek eddigi ajánlásukon, de most is megegyezés nélkül zárultak a bértárgyalások. A jövő hét elején folytatódnak a szakértői megbeszélések, azzal a törekvéssel, hogy december 3-án befejeződhessenek a 2011-es évre szóló bértárgyalások.

  • Teljes hír megtekintése -

K I Á L T V Á N Y

Munkavállalók!
Szakszervezeteink Tagjai!
Az elmúlt hónapokban a társadalom jelentős részét hátrányosan érintő törvénykezési gyakorlat folyt. Ez ellen fel kell lépnünk. Ha a tárgyalások nem vezetnek eredményre, a szakszervezetek demonstrációval adnak hangot tiltakozásuknak!
Hívunk és várunk minden munkavállalót a szakszervezetek közös tüntetésére. 2010. DECEMBER 4-ÉN (SZOMBATON), 11 ÓRÁRA, BUDAPESTRE, A ROOSEVELT TÉRRE.

Szakszervezetek Demonstrációs Bizottsága

  • Teljes hír megtekintése -

Támogató nyilatkozat

A Vasutasok Szakszervezete (VSZ) támogatja a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetségéhez tartozó szakszervezetek és a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének azon kezdeményezését, miszerint ha valaki komolyan át akarja alakítani a budapesti közösségi közlekedést, akkor a szakszervezetekkel is egyeztetnie kell.

  • Teljes hír megtekintése -
csera # 2010.11.29. 21:39

nem így gondoltam
katt a módosító javaslat - ra a nem önnálló indítványok alatt

kissmama # 2010.11.29. 21:38

Kedves Gabicsek!
Azt veszem észre,hogy már kínjukban mindent megpróbálnak csak,hogy a szakmunkásokat kihagyják belőle pedig azok fizették a nyugdíjjárulékot és ennyire egyértelmüen ellenünk vannak.Nemszámít,hogy mennyit dolgoztunk úgylátom ez a kutyát nemérdekli!Inkább engednének minket,hogy át adhassuk a helyünket a fiataloknak mert azok meg ott állnak százasával a munkanélküli előtt.Azoknak miért nem hagynak dolgozni!!!Mennének de nincs hova!!!

csera # 2010.11.29. 21:36

talán sikerül beilleszteni a módosító indítványokat

http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Gabicsek # 2010.11.29. 21:24

no, ezt hiába másoltam ide ezt a linket, így nem jött össze:)

Gabicsek # 2010.11.29. 21:23

Remélem, jót találtam, de itt találtam az összes módosító indítványt, amihez Veci segített hozzá:

http://www.parlament.hu/…rom_mod_mind?… &p_tipus=NULL&p_kivetel=NULL&p_fotipus=NULL&p_fotipus=m&p_allapot=NULL

Gabicsek # 2010.11.29. 21:18

Még valamit. Azért érdekes a Jobbik módosító indítványa pl. hogy a szakmunkásképzésben résztvevőkre is vonatkozzon a törvénymódosítás, de azért csak betették piszok módon, hogy ez azokra vonatkozna, akik 18. életévük betöltése után járták! Ha már betették ezt a módosító indítványukba, miért tették bele a 18. életévet??? A legtöbben 8 általános után kezdték annak idején a szakmunkásképzőt, akik nem mentem gimibe, nem pedig érettségi után végezték el.
Engem ugyan nem érint a dolog - mint azt korábban is írtam, mármint a szakmunkásképzés - de itt nagyon sokakat, sőt a legtöbb hozzászólót érintheti. Ugyan közel sem vagyok biztos benne, hogy ezt egyáltalán elfogadják majd a szavazáson, de ha már módosító indítvány, miért kellett beleírni ezt a 18. életévet?
A másiknál pedig, hogy számítsák bele a főiskolát. Ilyen alapon akkor már az egyetemet miért nem? (engem ez sem érint, mivel munka mellett csináltam)

Mindenesetre én is igyekszem folyamatosan figyelemmel kísérni a módosító indítványokat, és nagyon megköszönjük, ha továbbra is felrakosgatod a linkeket.

Gabicsek # 2010.11.29. 21:11

Hú Veci kedves!
Milyen rendes vagy Te - mint itt már többször is írtuk -, hogy próbálsz segíteni. Még mindig csak tátom a szám, hogy miket meg nem találsz:) És hogy mennyire figyelemmel kíséred a sorsunkat.
Köszönet mindenki nevében.
Gabi

MajorDomus # 2010.11.29. 20:34

Ez csak mese habbal?
Nem tüntetni kell, hanem mindegyikotok írjon ajánlva a saját országgyűlési képviselőjének, s legalább 50 aláírással . Meglesz ax eredménye.

MajorDomus # 2010.11.29. 20:33

Ez csak mese habbal?
Nem tüntetni kell, hanem mindegyikotok írjon ajánlva a saját országgyűlési képviselőjének, s legalább 50 aláírással . Meglesz ax eredménye.