40 év munkaviszony után nyugdíj


Veci # 2010.11.28. 17:19

Ez is a levél része volt (kimaradt az ide illesztése):

  • a szakmunkásképzős jogviszonyt nem tekintik munkaviszonynak, holott anno járulékfizetéssel járt és az iparos mesternél, a gyárakban, üzemekben keményen dolgoztunk.

Nem fejedkeztem meg a szakmunkástanulói évekről sem. Egyébként a később bekapcsolódóknak írom, hogy én is ipari tanuló voltam, levelezőn szereztem 2 diplomát, munka és 3 gyermek mellett (a férjem és szüleink támogatásával, mert akkor még óvodás és alsós gyermekeim voltak). Átérzem mindenki helyzetét, annak ellenére, hogy én már előrehozott nyugdíjas vagyok.

Legyetek még türelemmel. Egy-egy törvény módosítás van akinek kedvező, van akinek kedvezőtlen következménnyel jár. Nektek az a csalódás (nekem is), hogy legkésőbb októberben is szolgálati időt kommunikáltak.

  • 24.000 nyugdíjba vonuló nőről beszélnek, de az 1952-ben születettek 2011-ben lesznek 59 évesek, ők mindenképpen élhetnek az előrehozott nyugdíj lehetőségével.

Üdvözlettel Veci

gattaga # 2010.11.28. 17:18

ananasz54

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

http://www.onyf.hu/index.php?…

http://www.onyf.hu/index.php?…

http://www.onyf.hu/index.php?…

http://www.host.hu/…artalom.html

Amennyiben ezeket "bevágtad" és lazán, hónaljból megy az idézés akkor már pedzel valamit.Tanult ember tudja hol keresse a dolgokat,mivel te az egyetemi végzettséggel a zsebedben közéjük tartozol,az irányát megadtam.


By
gattaga

ananasz54 # 2010.11.28. 16:58

gattaga!

Köszi, igaz írtad, hogy beleszámít, de azt nem, hogy honnan olvastad, hol lehet ennek utána nézni!

Ugyanis nagyon sokan mondják azt, hogy ők úgy tudják, hogy nem számítják munkaviszonynak, csak szolgálati viszonynak a betegállományt.

Ezért szeretnék a "saját szememmel" tájékozódni!


üdv. ananász54

ananasz54 # 2010.11.28. 16:53

Kedves Juhlaci!

Természetesen annak a nőnek megadnám a szolgálati idő alapján elszámolt nyugdíjat! Azért azt megjegyezném, hogy sajnos nem vagyok tájékozott a leszázalékolás, a rokkantosítás témakörben!


üdv. ananász54

gattaga # 2010.11.28. 16:52

ananasz54

Az elégtételed megvan hiszen azt az 5 évet csont nélül beszámítják neked,amíg az egyetemi tanulmányaidat folytattad munka mellet.
A táppénzes napok dolgaira szinte azonnal válaszoltam,de visszaolvasni egy sort sem hajlandóak sokan.A táppénzes nap is szolgálati időnek számít.
Amíg a kormány nem döntiel,hogy a 40év munkaviszony alapján lehet elmenni a nőknek nyugdíjba,vagy egyfajta agyoncsavart,ezt kiveszem-azt kiveszem a szolgálati időből játékot törvényesíti,addig az i-betűre nem lehet feltenni a pontot.Amennyiben a törvényt nehezen is de kitételekkel megalkotják,márpedig határidőre megfogják, akkor lessz itt mindenki okosabb.


By
gattaga

ananasz54 # 2010.11.28. 16:51

Kedves Juhlaci!

Természetesen annak a nőnek megadnám a szolgálati idő alapján elszámolt nyugdíjat!


üdv. ananász54

juhlaci # 2010.11.28. 16:37

ananasz54! Igazad van abban, hogy nem kell egy kalap alá venni azokat akik nappalin tanultak akik dolgoztak is mellette. És szerinted mi legyen azzal akinek van egy munkahelyen 25 év 160 nap munkaviszonya és 1993- ban rokkant lett és nem azért mert nem akart dolgozni? Igazolást adtak, hogy a 40 év szolgálati idő meg van.

ananasz54 # 2010.11.28. 15:56

Kedves Veci!

Nagyon jó. Egy észrevételem van: Esti tagozaton végeztem az egyetemet, közben dolgoztam. Kapok e valamiféle kedvezményt azzal szemben, aki nappali tagozaton tanult, és nem kellett dolgoznia! Irónikusnak szántam ezt a pár mondatot! Nekem elégtétel, hogy aki tanult, az nem dolgozott, az nem mehet 40 év munkaviszonnyal nyugdíjba!
Tudom, hogy kapok most hideget is meleget is ezért az írásomért, de én nagyon sokat szenvedtem az alatt az 5 év alatt, amíg tanultam.

.....és még mindig nem tudom, hogy mi lesz, ha holnap bejön dolgozni a beteg kolleganőm, és dobja szét a közöttünk a vírusokat, megbetegítve az osztályt!
Még csak haragudni sem tudok rá, akkor ha igaz az, hogy nem számít bele a 40 évébe a betegállomány.


üdv. ananász54

Tulipán # 2010.11.28. 15:50

Veci
Nagyon sajnálom hogy leveledbe a felsőbb iskolákat kérdezed mi akik szakmunkás suliba jártunk mi nem csak dolgoztunk hanem fizettűnk is járulékokat. Úgy veszem észre a politikusok is csak ezt szajkozzák PEDIG A SULIPADBA CSAK ÜLNI KELLETT ÉS FIGYELNI sőt nem is mindennap mert megvolt a kötelező óraszám amit látogatni kellett,legalábbis ugy tudom mert én nem tudom igazából azt sem hogy Ők konkrétan milyen járulékokat fizettek
Üdv:szami54

gattaga # 2010.11.28. 15:32

Veci

Ejj, az a rehabjáradék viszont járulékköteles,9.5% megy a nyugdíjkasszába,egyenlőre azt most ne firtassuk milyen arányba hova.(jövőre 10% tisztán az államiba).A rokantnyugdíj viszont már járulék mentes,szinte szabad préda.


By
gattaga

Veci # 2010.11.28. 14:53

Idézek a levélből:

Nem tudni, hogy mit vesznek még ki a jogosultsági feltételekből azon kívül, ami az előterjesztésben van, így pl. nem tudni benne maradna-e?

  • ápolási díj (amikor beteg gyermeket, vagy szülőt a nap 24 órájában gondozni kell)
  • aki tényleg korkedvezményre jogosító munkakörben dolgozott (pl. röntgenes, pék, stb), azt hogyan veszik figyelembe
  • táppénz, passzív táppénz
  • "büntetik" azokat az anyákat, akik a gyermeknevelés mellett dolgoztak és nem vették igénybe a gyermek neveléssel kapcsolatos ellátást, ők hosszabb munkaviszony mellett (több járulék befizetéssel) érik el a 40 év jogosultsági időt, ellentétbe azokkal, akik pl. 3 gyermek nevelése kapcsán kevesebb ledolgozott munkaviszony mellett ugyanazt a lehetőséget kaphatják, mint az a 3 gyermekes anya, aki a gyermeknevelés mellett dolgozott, tanult, nem vette igénybe a gyes, gyed, stb lehetőséget, miközben járulékot fizetett (a két anya között ez különbségtétel)
  • pl. a rehabilitációs járadék folyósításának időtartama, vagy rokkantsági ellátások időtartama (ennek kimaradásával egyetértek némileg, mert nyugdíj szerű ellátást folyósítanak az érintettnek)
  • felháborító, hogy a nappali tagozaton egyetemen, főiskolán végzetteket 4-5-6 évvel hátrányba kerülnek
  • nincs szó arról, hogy akik bekapcsolódtak korábban a Prémiumévek programba, és az előrehozott nyugdíjkorhatáruk betöltése előtt elérik a most tervezett módosítás szerint a 40 év jogosultságot, azoknak ki kell-e tölteni a PÉP idejét, vagy elmehetnének-e ők is kedvezménnyel nyugdíjba?

Üdvözlettel Veci

ananasz54 # 2010.11.28. 14:37

Kedves Veci!

Jó volna tudni pontosan, hogy mit írtál!


üdv. ananász54

Veci # 2010.11.28. 14:21

Lányok!
Aálaszolt az országgyűlési képviselő:

Nagyon köszönöm igazán hasznos és fontos dolgokat osztott meg velem mindenképpen használni fogom kedden a vezérszónoki megszólalásban


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.28. 14:10

Kedves Veci!

Ezt én is megdöbbenve olvastam. Igazad van, jól összekavarták, a szakközépiskola, gimnázium, eddig sem számított se munkaviszonynak, se szolgálati időnek.
Üdv: Ági

Veci # 2010.11.28. 14:08

Bocsi, nem tudom miért ment ennyiszer.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.28. 14:07

Figyelem, alírás van a cikkben:

Ezt az intézkedést több ezer nő várta - mondta Czunyiné Bertalan Judit, hozzátéve: jól jár, aki igénybe veszi, hiszen a nyugdíj összegének megállapításába már beleszámítanak a szolgálati időként elismert időszakok, így többen beleesnek abba a számítási módba, hogy a 40 év jogosultsági idő ellenére 42 vagy 43 év szolgálati idő után - tehát szakközépiskolai, szakiskolai éveket is beleértve - számítják ki a nyugdíja összegét. A jogosultságot megalapozó 40 év nem változik a nyugdíjkorhatár emelkedésével - közölte.

Szerintem a szakközépiskola helyett a felsőfokú tanulmányok vannak a szolgálati időben. Ezzel jól megkavarták a szakközépiskolát végzetteket.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.28. 14:06

Figyelem, alírás van a cikkben:

Ezt az intézkedést több ezer nő várta - mondta Czunyiné Bertalan Judit, hozzátéve: jól jár, aki igénybe veszi, hiszen a nyugdíj összegének megállapításába már beleszámítanak a szolgálati időként elismert időszakok, így többen beleesnek abba a számítási módba, hogy a 40 év jogosultsági idő ellenére 42 vagy 43 év szolgálati idő után - tehát szakközépiskolai, szakiskolai éveket is beleértve - számítják ki a nyugdíja összegét. A jogosultságot megalapozó 40 év nem változik a nyugdíjkorhatár emelkedésével - közölte.

Szerintem a szakközépiskola helyett a felsőfokú tanulmányok vannak a szolgálati időben. Ezzel jól megkavarták a szakközépiskolát végzetteket.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.28. 14:06

Figyelem, alírás van a cikkben:

Ezt az intézkedést több ezer nő várta - mondta Czunyiné Bertalan Judit, hozzátéve: jól jár, aki igénybe veszi, hiszen a nyugdíj összegének megállapításába már beleszámítanak a szolgálati időként elismert időszakok, így többen beleesnek abba a számítási módba, hogy a 40 év jogosultsági idő ellenére 42 vagy 43 év szolgálati idő után - tehát szakközépiskolai, szakiskolai éveket is beleértve - számítják ki a nyugdíja összegét. A jogosultságot megalapozó 40 év nem változik a nyugdíjkorhatár emelkedésével - közölte.

Szerintem a szakközépiskola helyett a felsőfokú tanulmányok vannak a szolgálati időben. Ezzel jól megkavarták a szakközépiskolát végzetteket.


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.28. 14:05

Korábban írtatok, a KMK-ról (közveszélyes munkakerülés. Az igaz, hogy volt ilyen, de ha a család igazolta, pl. a férj, hogy eltartja az asszonyt, akkor ezt jegyezték be a személyibe. Így "0" év munkaviszonya is volt sok nőnek. Ha most özvegy és a házastárs szép nyugdíjjal rendelkezett, akkor bizony több az özvegyi nyugdíja, mint némelyikünk nettó jövedelme.
A művészeket, pedig rettenetesen sajnálom. Volt anno egy "Művészeti Alap" ebbe fizettek valami csekély tagdíjat. Sokan azt hitték ez elég lesz a nyugdíjukhoz, (ismerek ilyet) más járulékot nem fizettek. Az, aki az egész életét alkalmazottként dolgozta végig, azután fizetett a munkáltató és a dolgozótól is vontak járulékokat. Talán be kellett volna vallani, minden megkeresett jövedelmet, vagy spórolni, és akkor nem lenne ilyen kevés a nyugdíjuk. Annyira fárasztó munkát végeznek, hogy állítólag 25 év munkaviszony után elmehetnek nyugdíjba. Nem ám 40 évvel!

Ans53 # 2010.11.28. 13:52

Seres Mária válasza:

"Kedves Ans, gondolja, hogy ilyet megengednének? Kapásból elutasítják. Alig lehet valamiről népszavazást kérni.
Csak azzal tudunk foglalkozni, amit engednek - mert demokrácia van.
Ha nem hiszi, adjon be egy kezdeményezést, aztán ráébred, hol és miben él...
Most ezt csináljuk: http://civilmozgalom.hu/index.php?…
Nagy Gábor"

mesehabbal # 2010.11.28. 13:48

Sziasztok!

Gabicsek!
Te egy mázlista vagy, jó neked!
Nekem is megvan bőven a 40 év szolgálati időm, de ha kiveszik a szakmunkás éveket, akkor kb. 2 év 6 hónapot még dolgozhatom, pedig hamarosan 56 éves leszek.

Üdv: Ági

Gabicsek # 2010.11.28. 13:10

Hali!
Betegállománnyal kapcsolatban. Nincs szó arról, hogy a betegállományban töltött napokat ne számolnák bele a munkaviszonyban eltöltött napokba. (kivéve passzív, azt nem tudom)
Hiszen ha valaki betegállományba kerül, miközben egyébként dolgozik, munkaviszonyban áll, tehát szinte kizártnak tartom, hogy a munkaviszony alatt táppénzben töltött napokat kiszednék a munkaviszony napjai közül, hiszen alapjában véve munkaviszonyban vagyunk.
Azt biztosnak gondolom viszont, amit lentebb írtak, hogy majd a nyugdíj kiszámításánál (szolgálati idő) fognak ezek a napok számítani. Én is megkértem már tavaly a szolgálati idő kiszámításomat, minden évre lebontva évenként megadták az össz jövedelmem + jutalmam. Tehát a táppénz itt számíthat, hogy abban az évben, melyben táppénzen voltunk, kevesebb az éves jövedelem.
Elvileg én is azok közé tartozom, akik elmehetnek jövőre nyugdíjba, mivel március 24-én lesz meg a 40 év munkaviszonyom, két hónappal előbb januárban pedig a 40 év szolgálati időm. Tehát elvileg azon kevesek közé tartozom, akik mehetnek talán szerencsére, mert különben még közel 10 évig kéne dolgoznom (belehalnék:)), mert most 54,5 éves vagyok. Mindenesetre egyelőre türelemmel megpróbálom kívárni, míg megalkotják a törvényt és ki is hirdetik. Márciusig mindenképp maradok a munkahelyemen is csöndben a julileumi miatt, utána pedig (vagy már előtte csöndben) gőzerővel majd nekilátok mindennek utánajárni.

gattaga # 2010.11.28. 12:33

ananasz54

Légyszives négy ( 4 ) hozzászólással lejebb olvasni.


By
gattaga

ananasz54 # 2010.11.28. 12:16

Kislányok, nagylányok!

Ebben a topikban a NAGY többség, nyugdíj előtt álló nő, akiknek nincs magánnyugdíjuk, csak állami vagy önkéntes!
Kellene nyitni egy új topikot azoknak a fiataloknak, akik magánnyugdíjat fizetnek.


üdv. ananász54

gattaga # 2010.11.28. 12:14

Nincs mit,ha már egyszer itt "legelek" a fórumon.
Különben is: azuttörő ott segít.... :-)


By
gattaga