40 év munkaviszony után nyugdíj


csera # 2010.11.28. 12:12

gattaga, bocs de nem találtam meg

zsuzsa52 # 2010.11.28. 12:06

Sziasztok!
Újabb örvendetes hír, adózni kell a mnyp.-ból való átlépés esetén felvett hozam után.
Vajon mi lesz a tavaly átlépettek hozamával?
Esetleg erre is lehetne egy visszaható hatályú törvényt hozni.
Lehet, hogy ez a téma is megérne egy topicot?

gattaga # 2010.11.28. 12:04

Már hogyne volna magánnyugdíj topik:

http://www.jogiforum.hu/forum/27/7400#…


By
gattaga

marcsika54 # 2010.11.28. 12:00

Köszi csera !! Na végre,hogy tárgyalják !! jövő héten már többet tudunk !! Addig felesleges bármiről is beszélni.

csera # 2010.11.28. 11:48

bocs,hogy ide tettem, de nem találtam magánnyugdíjpénztárat külön

http://www.origo.hu/…epoknek.html

csera # 2010.11.28. 11:38
Ans53 # 2010.11.28. 11:35

Nagyon örülök, hogy legalább ketten vannak akik elmehetnek 1 évvel előbb nyugdíjba ha megszületik a törvény! Végre látunk valakiket akiknek jó lesz!

musy nagyon jó az összefoglalásod

Veci kíváncsian várom mit reagál a képviselő akinek írtál?

gattaga # 2010.11.28. 09:44

ananasz54

Lassan már átmegy a topik csett szobába :-)))
Igen voltak és lesznek is nők,sőt férfiak is akik valamilyen módon "időproblémásak" (szolgálati,kor alapján) a nyugdíj szempontjából.Hozzá kell tennem, a nagymuter a KOMMUNIZMUS alatt nem tudta összekaparni az időt csak akorra ( 70 évesen).Pedig vígan élt és lebegett pallosként a KMK (Közveszélyes Munkakerűlés)mindenki feje fölött!30 napot meghaladóan ha nem volt munkahelyed és a rendőr elkapott már egyenesen a Bíróságon találtad magad,az akkori "jogaiddal" egyetembe :-))).(Ha klozetpucolónak dugtak be akkor ott voltál és passz.)Ismerőseim között MÉG MOST IS akad akinek nem jön össze a minimális szolgálati idő a nyugdíjhoz,pedig a koruk már meglenne hozzá.Az utóbbi húsz évet nemkell magyarázni lehet valaki munka nélküli ezen időszak alatt,SŐT mint láthatjuk sajnos vannak is szép számmal.
De teszem föl a kérdést: a"rendszerváltás" előtt abban a40-45 évben mi a túrót csinált munka helyett ?? Egyetlen egyszer sem kapták el KMK-ért?? Életművészek lehettek.


By
gattaga

ananasz54 # 2010.11.28. 09:25

Kedves gattaga!

Nehogy megharagudj rám, de én nagyon írigylem a nagymamádat, aki 70 éves koráig, nagy nehezen tudott 15 évet összeszedni, hogy kaphasson havi nyugdíjat.

Mi most 40-45 év munkaviszonyról beszélünk!

A nagymamád biztosan más jövedelemből élt, nem volt bejelentett munkaviszonya, mint az én anyósomnak!

Koós János is azt mesélte a napokban, hogy 23.000.-Ft a nyugdíja! Szegény...............


üdv. ananász54

gattaga # 2010.11.28. 09:20

ananasz54

"Kedves hőn szeretett kormányunk" kavarja itt a szart,magyarán fogalmazva!!!!!!
Soha de soha nem volt megkülönböztetve a szolgálati idő és a munkaviszony ennyire mint most!!!
A szolgálati idő volt a nyugdíjbavonulási lehetőség alapja az életkor függvényében.
Pl: Az én nagymamám csak 70 éves korában tudott nyugdíba menni,mert akorra tudta összekaparni a szükséges minimum szolgálati időt,ami anno 15 év volt.
Az a tény,hogy most a munkaviszonyt baxtatják mint alapot,ahhoz törvényt kell alkotniuk ehhez a: 40 év szolgálati viszonnyal rendelkező nők elmehetnek nyugdíjba életkortól függetlenűl című eposzhoz !


By
gattaga

ananasz54 # 2010.11.28. 08:54

Oké-oké!

szolgálati viszonyt írtok, vagy munkaviszonyt !

Írtóra nem mindegy! Ezért van az aggodalmam!


üdv. ananász54

gattaga # 2010.11.28. 08:16

ananasz54

Mire megfirkantottam,lenolaj1 már válaszolt,szolgálati időnek számít a táppénzes nap is!


By
gattaga

gattaga # 2010.11.28. 08:14

ananasz54 és természetesen az összes érdeklődőnek.

A következő honlapon az ötödik linket megnyitva.

http://www.onyf.hu/index.php?…

AZ ONYF honlapján egyébként minden rajta van,természetesen ez a "40 év szolgálati....." egyenlőre igencsak homályos téma, nincs,mert itt csak törvénybe foglaltak találhatók.És az a biztos ami törvénybe va.De lassan már az sem,hiszen látunk mostanában "kutyán gatyát :-)) )


By
gattaga

lenolaj1 # 2010.11.28. 08:10

Kedves Ananasz54!
Gattaga azt írta _ helyesen -, hogy a szolgálati időből nem kerül levonása a tp-en töltött időszak.
Azaz, a szolg.időbe beleszámítják a tp-t.
Hogy a munkaviszonynál mi a helyzet?
Nagy valószínűséggel ott is beleszámítódik.
Én sem beszéltem most a pénzről, csak az időről.

ananasz54 # 2010.11.28. 08:00

gattaga !

Jól vezettem le ? Igaz-nem igaz? Mi a helyzet, mit tudsz? Hol lehet ezt megnézni, utánaolvasni!


üdv. ananász54

ananasz54 # 2010.11.28. 07:55

Kedves gattaga !

Ezt nekem emésztenem kell!

Tehát ha valaki az össz 40 év alatt volt minden évben 1-2 hét betegállományban, az kijön a 40 év alatt: 560 nap, vagyis 1.5 év !
Csak munkaviszonyról beszéljünk, pénzről ne!


üdv. ananász54

gattaga # 2010.11.28. 07:42

ananasz54

Bár meggyőződésem, hogy nem vonják le a betegállományban töltött időt a 40 évből!

Szolgálati időből nem vonják le.De a nyugdíj összegének számításakor kiveszik a táppénzes napokat,hogy ne rontsa a kereseti átlagot!!!Magyarán mondva: lessz x napja szolgálati időnek elszámolva.És lessz x minusz táppénzes napok elszámolva kereseti alapnak.Erre a napokra járó keresetet számítják bele a nyugdíj alapszámításánál.Ha a táppénzes napokat is beleszámolnák,látható hogy sokat (kinek mennyit)rontana az átlagszámításánál.
Ez mindenkire vonatkozik a nyugdíj összegének számításánál.


By
gattaga

könyvmoly # 2010.11.28. 07:23

A portfólió véleményét eléggé felháborítónak tartom. Mintha a negyven év elérése csak egy könnyű sétalovaglás lett volna a nőknek.

ananasz54 # 2010.11.28. 07:08

Mindenkinek!

Most reggel hívott a kolleganőm, hogy kint volt nála a háziorvos. Összeszedett valami vírust, nagyon-nagyon rosszul van. Kiírták betegállományba! Azt mondja, hogy nem marad otthon, mert a betegállományt ki akarják venni a 4O év kiszámolásából! Vírus ide, vírus oda, hétfőn jön dolgozni! Kapok én is, és a többiek is belőle!!! Hazahozom, átadom az unokáknak, szép kilátások!
Bár meggyőződésem, hogy nem vonják le a betegállományban töltött időt a 40 évből! Ez borzasztó!


üdv. ananász54

ananasz54 # 2010.11.28. 06:48

Kedves ancsika54 !

Nem véletlen hívtad fel a figyelmet a cikkre!

Sokat hőbörgünk, el fogják törölni az egész 40 év munkaviszony utáni nyugdíjat!
Diszkrimináció /szegény férfiak is menni akarnak/ mi nők tovább élünk, minden környező országban emelik a korhatárt, stb.-re hivatkozva. Jó az egész cikk, és félő, hogy kihajtják a kormánytól, hiszen minden most akarnak menni a bölcs eu-hoz, hogy micsoda dolgokat művel a magyar kormány: a nők elmehetnek 40 év munka után! Szörnyű! Elcsüggedtem, én már ezeket a kedvezményeket biztosan nem fogom élvezni, addigra vagy eltörölik, vagy a végén be sem vezetik.


üdv. ananász54

könyvmoly # 2010.11.28. 06:28

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek megpróbálom betenni a cikket. http://portfolio.hu/….142041.html

marcsika54 # 2010.11.28. 06:25

Köszi ananasz54 !! Megtettem.
Neked mond valami újjat ez a cikk ? Mert bennem már teljes a káosz.

Zsuzsamama # 2010.11.28. 06:23

Erre gondoltál?
http://penzcentrum.hu/…s_szaballyal

Nekem úgy tűnik, hogy az eddigiekhez képest semmi új nincs benne, de hátha van akinek segít.

ananasz54 # 2010.11.28. 06:14

Mentsd el a cikket, tedd a kedvencek közé!


üdv. ananász54

marcsika54 # 2010.11.28. 05:32

Kedves Sorstársaim !!
Nagy örömmel olvasom a hozzászólásaitokat, legalább itt némi információhoz jutok. Most regisztráltam is mivel, találtam egy cikket a portfolio.hu.-n. Állítólag pénteki sajtótájékoztatón hangzott el ami a cikkben le van írva. Kérlek benneteket olvassátok el.
/ Tömegek mehetnek nyugdíjba 40 év után / ez a cikk címe. A lap aljára kell lemenni. Tartok tőle hogy hamarosan nem látható. Nem értek hozzá hogyan kell elmenteni.
Üdvözlök mindenkit, és várom a hozzászólásokat.