40 év munkaviszony után nyugdíj


MajorDomus # 2010.11.27. 20:13

Ja es meg annyi hogy a 24 órás szolgálatról hogy abban az idoben a munkahelyem mellett 2 gmk-ban dolgoztam, hogy magamon kivul meg 3 embert eltartsak. Hidd el az sem költ önnyebb

Gabicsek # 2010.11.27. 20:10

nem törvény, hanem törvényjavaslat. Kis különbség van a kettő között.
Mivel a topicot én nyitottam, így azt hiszem, el is olvashatom a hozzászólásokat.
Azzal pedig nem szállok vitába, ki a primitív, mert nem süllyedek le ilyen szintekre. Ennyi.

MajorDomus # 2010.11.27. 19:52

Akkor ne olvassa el.
Primitív lehetsz , de ne oszd meg másokkal, vagy ne itt .

Az tény hogy a szakmunkásevek mindig beleszamitottak a nyugdíjas szolgálati időbe, ez most is igy van, tehát az összeget befolyásolják, csak a törvény mumkaviszonyhoz köti.
Hogy mi volt az ígéret ? Hol van mar a tavalyi ho ?

Gabicsek # 2010.11.27. 19:21

MajorDomus!

Itt nem igazán a munkanélküli segély és iskolapad miatt folyik a "csöpögős női traccsparti", ha kicsit visszaolvastál volna, hanem leginkább a szakmunkásképző idő beszámítása miatt, ahol három évig kőkeményen dolgoztak a szakmunkástanulók. (engem nem érint, hozzáteszem)
Ne légy olyan marha nagyra magaddal, mivel férfiből vagy, gyanítom, közel sem vetted ki a 24 órás szolgálatot 1-2-3 gyereked mellett úgy, hogy közben melóztál, munka mellett esetleg tanultál.

A lényeg, hogy elhúzhatsz innen a francba, mert senki nem kíváncsi a te véleményedre.

Lyonee # 2010.11.27. 19:02

ferife
Nem. Számolj!
18+32+8=58
Vagy nem 50 éves, vagy beleszámította a munkában töltött időbe is a 8 évet, vagyis 16 évet számított a gyereknevelésre.

milike # 2010.11.27. 18:45

Tisztában vannak-e ugyan a törvény-módosítók, mi volt a 60-as években, amikor még ők nem is éltek? Kevesen tudtunk tanulni, leginkább szakmunkásképzőben, egész nap dolgozni, heti 4 alkalommal, 2 nap iskola. Pénteken nem fél 2-ig, hanem még szombaton is egész nap. De talán még most is dolgoznánk, húznánk az igát, a sok megalázás helyett, csak lenne hol!!!!! A fiatal sem kap munkát, minket 57 évesen meg egyenesen kinéznek, mit akar-ez? Pedig még néhányan gyereket is eltartunk.
Szolgálati időről fröcsögtek.
A koros tanítónéni hogyan fogja meg az első osztályos gyerek kezét? Satírozás lesz belőle!!!! Az ovónéni hogyan játszik körjázékot???
Engedjenek el 40 év szolgálati idő után nyugdíjba.


Kérdé

könyvmoly # 2010.11.27. 18:33

Kinyílik a bicska a zsebembe amikor azt hallom olvasom ezt választottátok erre adtatok felhatalmazást.NEM ERRE ADTUK! Nem arra adtuk hogy a fél országot vagy még többet nyomorba döntsenek immár több mint húsz éve, hogy a dolgozó emberek egyre többet és többet adjanak (munkát járulékot vért verejtéket) Választáskor fűt fát ígérnek ne mond,hogy Te ezt nem látod.Ne piszkáld a Nőket akik most jogosan kétségbe vannak esve.Ha nem tudsz vigasztalni erőt önteni akkor ne gyere ide.

becsaptak # 2010.11.27. 18:23

Ha ez egy női traccsparti akkor miért olvasod???nem kötelező.Majd ha te is letudsz 40 év szolgálati időt,vagy még többet mint itt sokan,majd más lesz a véleményed.Nem kell osztani az észt!!!!A választók nem arra adtak felhatalmazást,hogy hazudjanak nekik!!!!Ez az ő választási kampányukban szerepelt!!!!!ŐK IGÉRTÉK!!!!

MajorDomus # 2010.11.27. 17:50

¨a választók erre adtak felhatalmazást¨ ( I.Viktor )
olvasom a hozzászólásokat, azért enyhén nevetséges, hogy a
munkanélküli segélyen töltött idore,meg arra is amikor az iskolapadban ültetek is nyugdíjat akartok kapni.
A forum egyebkent tipikus női traccsparti, csöpög az önsajnalattol.
Gyakorlatilag az a lenyeg hogy aki 18 évesen elkezdett melózni, raadasul fizikai munkát s emellett szült ket gyereket az a nő 58 évesen elmehet nyugdíjba. Meg is érdemli.
Nekem az eredeti szakmám szonyegszövő, tehat tudom milyen állapotban vannak az 50 ev feletti szovonok.
Foleg a lábuk. Nem kívánom senkinek.
Nem vagyok irigy, de ha en 48 ev munkaviszony utan kapok nyugdíjat - ha megerem - mivel 1-essel kezdődik a személyi szamom - akkor 32 évet ti is dolgozhattok a nyugdijert.

MajorDomus # 2010.11.27. 17:49

¨a választók erre adtak felhatalmazást¨ ( I.Viktor )
olvasom a hozzászólásokat, azért enyhén nevetséges, hogy a
munkanélküli segélyen töltött idore,meg arra is amikor az iskolapadban ültetek is nyugdíjat akartok kapni.
A forum egyebkent tipikus női traccsparti, csöpög az önsajnalattol.
Gyakorlatilag az a lenyeg hogy aki 18 évesen elkezdett melózni, raadasul fizikai munkát s emellett szült ket gyereket az a nő 58 évesen elmehet nyugdíjba. Meg is érdemli.
Nekem az eredeti szakmám szonyegszövő, tehat tudom milyen állapotban vannak az 50 ev feletti szovonok.
Foleg a lábuk. Nem kívánom senkinek.
Nem vagyok irigy, de ha en 48 ev munkaviszony utan kapok nyugdíjat - ha megerem - mivel 1-essel kezdődik a személyi szamom - akkor 32 évet ti is dolgozhattok a nyugdijert.

MajorDomus # 2010.11.27. 17:49

¨a választók erre adtak felhatalmazást¨ ( I.Viktor )
olvasom a hozzászólásokat, azért enyhén nevetséges, hogy a
munkanélküli segélyen töltött idore,meg arra is amikor az iskolapadban ültetek is nyugdíjat akartok kapni.
A forum egyebkent tipikus női traccsparti, csöpög az önsajnalattol.
Gyakorlatilag az a lenyeg hogy aki 18 évesen elkezdett melózni, raadasul fizikai munkát s emellett szült ket gyereket az a nő 58 évesen elmehet nyugdíjba. Meg is érdemli.
Nekem az eredeti szakmám szonyegszövő, tehat tudom milyen állapotban vannak az 50 ev feletti szovonok.
Foleg a lábuk. Nem kívánom senkinek.
Nem vagyok irigy, de ha en 48 ev munkaviszony utan kapok nyugdíjat - ha megerem - mivel 1-essel kezdődik a személyi szamom - akkor 32 évet ti is dolgozhattok a nyugdijert.

becsaptak # 2010.11.27. 17:38

Kedves Fórumozók! Bocsánat,hogy csak Vecit emeltem ki, természetesen minden fórumozó társamnak köszönöm a segitségnyújtást és minden információt amit kapok tőletek, ez tényleg egy segítőkész jó csapat!!!!

Lyonee # 2010.11.27. 17:33

Inkább így értelmezd!

szolgálati idő >= [jogosultsági idő (min 40 év)=munkában eltöltött idő+ gyermeknevelés (max 8 év)]

A te értelmezésed csak azokra igaz, akiknek a szolgálati idejük csak munkaviszonyból áll, és nem neveltek gyermeket. Olvass vissza néhány napot.

kissmama # 2010.11.27. 17:17
Tekla57 # 2010.11.27. 17:12

Kedves Mary55!

Valóban nem számítják bele a jososultsági időbe a munkanélküli segélyt annak ellenére hogy vonták a járulékot belőle , de a nyugdíj összegének kiszámításánál már a szolgálati időt veszik figyelembe ezért lehet hogy 40 év jososultsági időd van de 43 év után kapod a nyugdíjat. Nem mindegy.

Visszakanyarodnék a törvénymódosítás 14§-hoz" a kormánynak rendeletben kell pontosan meghatározni melyek a kereső tevékenységgel járó jogviszonyok............ erről még semmit sem tudunk .
Véleményem szerint ez 29-én se fog még kiderülni.
Ti nem így gondoljátok?
Üdv
és szép estét.

Veci # 2010.11.27. 17:07

Lányok!
Köszönöm az elismeréseteket a segítségemet illetően, de sokan vagyunk így ezen a fórumon, nem szerencsés egyet kiemelni.
Ennyi elég lesz megint egy ideig a dícséretből :-)


Üdvözlettel Veci

mária56 # 2010.11.27. 17:00

Ha akarom úgy is értelmezhetem: jogosultsági idő = szolgálati idő = munkában eltöltött idő.
Veci!
Köszönjük, az igyekezetedet.

mária56 # 2010.11.27. 16:20

ferife
Ebben a topicban nem arról beszélünk, hogy a nyugdíjrendszer milyen, hogyan működik. Itt ha olvastad a beírásokat, sok megtévesztett nő sorsáról van szó. Arról, hogy a 40 év szolgálati idővel teljesen megérdemelten szeretnénk elmenni nyugdíjba, ezzel segítve a fiatal álláskeresők esélyét a munka világába való bekerülésre. Én úgy gondolom azért vannak az ország vezetői, hogy ezt a probémát megoldják, elég sok fizetést kapnak érte, még szép, hogy nem az egyszerű állampolgárok a felelősek érte. Már előzőekben is kérdeztem, nem tudom miért ragszkodnak annyira hozzánk?

Jucsus52
Valóban nincsenek értelmező rendelkezések, az is vajon miért? Talán nem lehet értelmezni a tv.-t!

Marry55 # 2010.11.27. 16:17

Tisztelt Mindenki!

Ha a munkanélküli járadék ideje nem tartozik bele 40évbe,pedig levonták a nyugdíjjárulékot,akkor jogosan kérhetnénk vissza! Ugyanis amiért nincs ellenszolgáltatás azért nem kell fizetni.Úgy lenne a becsületes számítás,hogy annyi időt vennének figyelembe amannyi idő alatt járulék fizetése történt.

Jucus52 # 2010.11.27. 15:46

Lehet, hogy igazatok van, bár szerintem akkor is ellentmond a 2/c-nek az indoklás:

2c) A (2a) bekezdés alapján az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a harminckét évet.”

Itt nem a gyes stb-ről van szó, mivel a 32 évben még semmiképp nincs benne a GYES stb.

Viszont az indoklásban tényleg azt írja, amit Veci mond.

Egy biztos, hogy nem konzekvens a fogalmak használatában sem a tervezet, sem a nyilatkozók hada. A jogosultsági idő alatt nem tudjuk mit ért, mert munkaviszony és jogosultsági idő biztosan nem egyet jelent nála. Ugyanis akkor nem írta volna a jogosultsági időt egy harmadik fogalomként a munkaviszony és a szolgálati idő mellett. Tehát az én logikám szerint a "jogosultsági idő" a "munkaviszony"-tól is eltérő fogalom (mármint szerintük).
Ehhez képest végképp nem értem a 2c)-ben a "szolgálati idő"-t.

A jogszabály szövegének egyértelműnek kell(ene) lennie. Az indoklás a jogszabály magyarázatát adja, rendszerint paragrafusonként. A kettő nem eltér egymástól, hanem indokolja azt.
Ugyanakkor ebben nincsenek "értelmező rendelkezések" sem, amik minden jogszabály kellékei. Ismereteim szerint ott kellene leírni, hogy "a törvény alkalmazásában a jogosultsági idő azt jelenti, hogy.......," "...a szolgálati idő azt jelenti, hogy......" és a többi.

Elnézést, ha rosszul értelmeztem, senkit nem akarok tévútra vinni, inkább csak a tisztázás szándéka vezet.

Köszi az észrevételt.

Judit

lenolaj1 # 2010.11.27. 15:10

Bocsánat, tévedtem, ez ugyan az a szöveg.

lenolaj1 # 2010.11.27. 14:53

Attól tartok Vecinek igaza van.
Bár nekem is felcsillant a szemem egy pillanatra, mert ez a szöveg nem az a szöveg, amit eredetileg olvastunk.
De az Részletes indoklás címszó alatt ott van fehéren feketén, hogy „A szabályozás más szolgálati időt, mint pl. a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe.

Veci # 2010.11.27. 14:45

Judit
Az én értelmezésem szerint a gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő az max. 8 év lehet.
Olvasd el az indoklásokat is!


Üdvözlettel Veci

Jucus52 # 2010.11.27. 14:28

Kedves Mindenki!

Most olvastam újra a T/1745. sz. törvénytervezetet (amit régebben töltöttem le, és azt, ami a parlament honlapján a napirenden szerepel).
Azt hittem, már kívülről fújom az egészet, de most azt olvasom, hogy az 1 §. 2/b és 2/c. bekezdés utolsó, illetve utolsó előtti sorában "szolgálati idő" szerepel (a "jogosultsági idő" megfogalmazás "csak" a 2/a bekezdésben szerepel) :

Íme:

"A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban Tny.) 18. §-a a következő (2a)–(2c) bekezdéssel egészül ki:
„(2a) Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki

  1. legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)–b) és e)–g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2b) A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

(2c) A (2a) bekezdés alapján az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a harminckét évet.”

Segítene valaki az értelmezésben? Megnéztem a Veci által bemásolt linken a tervezetet, hogy eltér-e ettől, de nem: szó szerint ugyanez a szöveg, mint abban, amit korábban töltöttem le.

Veci (és mindazok, akik tapasztalataikkal, tudásukkal - időt és energiát nem kímélve - segítenek nekünk ezen és a többi fórumon)!
Én is csatlakozom azokhoz, akik köszönik a segítségeteket. Én ugyan ritkán írok ide, de mindent elolvasok, és nem csak ebben a fórumban. Nagy segítséget jelent. Akik ezt nem tudják értékelni, menjenek el egy tanácsadóhoz, és ott megtapasztalhatják, hogy ha csak egyetlen kérdés megválaszolásáért is mennek, mennyit kell érte fizetni. Sok esetben pedig a napi rutin hiánya miatt még a válaszuk sem pontos.
Itt pedig tobzódhatunk a pontos szakmai válaszaitokban, tanácsaitokban. Számtalan esetben elég volt csak elolvasni a hivatkozásaitokat, vagy a konkrét válaszaitokat, és nem kellett utána keresni.

Köszönöm szépen!

Judit

becsaptak # 2010.11.27. 14:21

Kedves Veci!
Nagyon szépen köszönjük neked (remélem mondhatom többes számban is)hogy mindent megmozgatsz az ügyünk érdekében, ezért nagyon hálásak vagyunk neked .Olyan jó,hogy valaki legalább megért minket és nagyon sokszor meg is próbál segíteni nekünk. Tanácsokkal türelemmel ennek a sok megfáradt bacsapott embernek.Te egy nagyon jó és lelkiismeretes ember vagy!(bár mindenki ilyen lenne)akkor most nem itt tartanánk!!!!