40 év munkaviszony után nyugdíj


becsaptak # 2010.11.27. 07:49

Szép jó reggelt mindenkinek.
Ezt találtam mosthttp://www.konyvelozona.hu/2010/11/meg-nem-torveny-a-nok-nyugdijba-vonulasa-40-ev-szolgalati-ido-utan/

marcika # 2010.11.26. 23:24

a jogiforum úgy látom átalakult politikai és reklám (ATV)fórummá.

Nem vagyok egyik pártnak sem tagja, és a nicknevemmel ellentétben nő vagyok. Ennyi előljáróba.

Akkor is ilyen nagy volt az ellenállás, amikor megemelték a nyugdíjkorhatárt? Nekem még minimum 20 évem van a nyugdíjig de amikor egy kicsit is közeledek, rögtön megemelik a korhatárt. Olyan nőtársaim problémáznak itt, akik 13 évvel idősebbek mind én.
Tehát mégegyszer: Akkor is ilyen hisztéria volt, amikor Gyurcsány vagy Bajnai (de nem is érdekel, hogy melyikük) megemelte a nyugdíjkorhatárt?

lenolaj1 # 2010.11.26. 22:21

Én nem tüntetni szeretnék, hanem arra várok, hogy a kormány képviseletében valaki kiálljon a nők elé és bocsánatot kérjen! Bocsánatot kérjen azért, amiért szavazatokra hajtva hitegettek és megetettek több ezer nőt. Ezúton üzenem a kormánynak: nem nagy dicsőség megfáradt, reményt vesztett embereket becsapni!!

lenolaj1 # 2010.11.26. 22:19

Na. Lányok, mi van itt, óvoda?
Egymásnak estek, hajat cibáltok?
Pedig e méltatlan helyzetnek nem előidézői, hanem szenvedő alanyai vagyunk!!!

spaniel # 2010.11.26. 18:35

Mindenkinek!

Ha már ennyi bántást kaptam, akkor elbúcsúzom! De azért megjegyzem, nem vagyok "pártkatona"! Soha nem is voltam, nem is leszek! De nem vagyok szemellenzős!
És félek, nagyon nagyon félek! Az olyanoktól, mint itt is van egy-két hozzászóló!
A jóindulatot, segítőkészséget nem szabad összetéveszteni a hazugsággal! Egyébként nem szoktam hazudni! 54-es születésű vagyok, és 18 éves korom óta dolgozom. Az egyetemet esti tagozaton végeztem! Kedves Veci! Mint írtad egy alkalommal, nem vagy érdekelt, mert Te már nyugdíjas vagy ! Gratulálok! De nem akartam bántani senkit! Egy dolog viszont igaz: elírtam, és nem mindegy, hogy 63 éves, vagy 60 éves! De mennyire nem mindegy!
Nos, sziasztok!

hars52 # 2010.11.26. 17:56

Mindenkinek!
Most olvastam a parlament.hu-n, hogy a 1745 sz. törvényjavaslat általános vitája nov.29-én 14 órától
lesz 4óra 20 perces időkeretben. A várható hozzászólók is fel vannak sorolva.

Ladányi # 2010.11.26. 17:49

Sziasztok !

Nemsokára lesz a Selmeczi Gabriella a Kálmán Olgával az ATV-n.

Ans53 # 2010.11.26. 17:30

mókus123

Én is hiányolom, hogy a műsorvezetők miért nem kérdeznek már rá a volt ipari tanulókra.

Hiszen „csak” ezt szeretnénk pontosan tudni és nem idegesítenénk magunkat és egymást feleslegesen!

Ha(ahogy ígérték) igen, akkor többen mehetünk nyugdíjba ha nem akkor csak nagyon kevesen!

Ans53 # 2010.11.26. 17:29

mókus123

Én is hiányolom, hogy a műsorvezetők miért nem kérdeznek már rá a volt ipari tanulókra.

Hiszen „csak” ezt szeretnénk pontosan tudni és nem idegesítenénk magunkat és egymást feleslegesen!

Ha(ahogy ígérték) igen, akkor többen mehetünk nyugdíjba ha nem akkor csak nagyon kevesen!

lájza # 2010.11.26. 17:18

„A hölgyek mostantól szabadon dönthetnek: nyugdíjba vonulnak negyven évnyi munka után, vagy tovább dolgoznak..."

Igen, mert szabad országban, szabad ember azt csinál AMIT SZABAD!

És persze, hogy a NÉP akarata volt az, hogy szolgálati idő helyett most munkaviszony alapján döntsenek, pontosan erre gondoltam, ott a szavazófülkében!

Nagyon örülök azok miatt, akiknek segít ez a törvény, mert igazán megérdemlik. Hisz nem lehetett könnyű gyerekkortól, szinte megszakítás nélkül keményen dolgozni 40 éven át, de attól még gyűlölhetem a hazugságot.
De meggyőződésem, hogy nagyon keveseket fog érinteni.

Akkor meg mire kell a fél százalékos járulék-emelés? Mire kell a magánnyugdíjpénztári vagyon?

Ja, bocs. Azt is szuggeráltuk a szavazófülkében, hogy mi csakis ezt akarjuk - a pénztárak államosítását!

Itt a másik választási kamu:
http://kepviselofunky.blog.hu/…jpenztarakat

Szóval nincs miért tapsolnom, csupán azért mert néhányan jól járnak, ha meg is érdemlik.
És azért sem tapsikolok, hogy futja több százezres nettó fizetésemelésre egyes honfitársaimnak, akiknek eddig sem kellett számolni a napokat fizetésig...

Bocsánat, azt hiszem, hogy innentől kussolok!

mokus123 # 2010.11.26. 17:16

A csökk.korengedményes meg még 6 év múlva.

mokus123 # 2010.11.26. 17:15

Sziasztok!
Én is hiányolom, hogy a műsorvezetők miért nem kérdeznek már rá a volt ipari tanulókra.
A munkakönyvemben nekem sem szerepel munkaviszonyként.
Lehet, hogy senkié sem. Szerintem ezt már kínjában mondta. Erős a gyanúm, hogy ezt nem fogják beszámítani, pedig nekem csak év hiányzik és nincs munkahelyem.

mesehabbal # 2010.11.26. 17:11

Elolvastam az "Orbán Viktor válaszlevele a nők nyugdíjba vonulásáról"

Ez a cikk ma íródott, bár munkaviszonyt ír, de nem részletezi. Remélem, még meggondolják és beszámítják a szakmunkás éveket.

Azért az érdekes, hogy ezt írja a gyereknevelésről:

A negyven éves időszakba természetesen beleszámítanak a gyermekneveléssel otthon eltöltött évek is, hiszen meggyőződésünk, hogy minden gyermek születése és felnevelése az egész közösség számára érték

Most akkor, hogy is van ez? A Miniszter Elnök, nem tudja, hogy csak 8 évet számítanak bele?? Lehet, hogy ez nem mindenkire vonatkozik...?!

Ans53 # 2010.11.26. 17:00

Kedves Veci!
Köszönöm az infókat,igen a jogszabályt természetesen olvastam és nekem is azt írta a nyugdíj ig.,hogy csak az 59.évtől mehetnék el hiába van meg az 40 évem.

Kedves nagyi5!
Nagyon kérlek feleslegesen ne enged idegesíteni magad!
Mindig lesznek elvhű katonák minden oldalon!
Mi csak, egyszerű nem politizáló nők vagyunk akik szeretnének tisztán látni!

nomono # 2010.11.26. 16:42

Veci!

és szerinted hány ilyen lehet összesen? mert szerintem nem sok, addig csűrték - csavarták amíg alig lesz valaki aki el tud menni ebbe a nyugdíjba
sajnos :-(

Veci # 2010.11.26. 16:23

Ans53
A tervezett tv. módosítás szerint, az a nő, aki a 40 év jogosultsági viszonnyal rendelkezik (pl. munkaviszony, gyermekgondozással kapcsolatos idők) elmehet kedvezményes nyugdíjba.
Ezt akár az 54 éves is elérheti a tervezett kedvezményes nyugdíjazás szerint, ha 14 éves korától dolgozik, gyermeket nevelt, nem tanult szakmunkáképzőben, szakiskolában, felsőoktatásban, és nem volt munkanélküli ellátásban. Ez olvasható ki a parlament elé terjesztett tv. módosításban.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.26. 16:16

Ans53
Az 1952-1953-ban született nők elmehetnek előrehozott nyugdíjba 59 évesen.
ITT a nyugdíjtörvény: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

18/A. §(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az a 60. életévét betöltött, 1950-ben született férfi és az az 59. életévét betöltött, 1952-ben vagy 1953-ban született nő, aki

  1. legalább 40 év szolgálati időt szerzett, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2) Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az a 60. életévét betöltött, 1950-ben született férfi és az az 59. életévét betöltött, 1952-ben vagy 1953-ban született nő, aki

  1. legalább 37 év szolgálati időt szerzett, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(3) A (2) bekezdés szerinti esetben a csökkentés mértéke a társadalombiztosítási nyugdíj megállapításának időpontjától az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig terjedő időszak minden 30 napjára, de legfeljebb 1095 napra - 40 év szolgálati időnél

  1. 1-365 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,1 százalék,
  2. 366-730 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,2 százalék,
  3. 731-1095 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,3 százalék.

(4) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése a csökkentést nem érinti.

(5) Az előrehozott öregségi nyugdíjra és a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra való jogosultság, valamint a csökkentés mértékének megállapítása szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és a baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát.

A később született nőkre a 18/B. § vonatkozik, az 1954-1958 között született nők a 18/B. §(3) a) pontot értelmezzék, ha minimum 37 év szolgálati ideje van:

(3) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult

  1. az az (1) bekezdés a)-b) pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő nő is, aki

aa) 1954-ben született és a 60 éves és 183 napos életkort betöltötte,
ab) 1955-ben született és 61. életévét betöltötte,
ac) 1956-ban született és a 61 éves és 183 napos életkort betöltötte,
ad) 1957-ben született és 62. életévét betöltötte,
ae) 1958-ban született és a 62 éves és 183 napos életkort betöltötte;

Az a)-b) pont szerinti esetekben a (2) bekezdés szerinti csökkentés mértéke nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj összegének 8,4 százalékát.

(4) Az előrehozott öregségi nyugdíjra való jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és a baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát.


Üdvözlettel Veci

nagyi5 # 2010.11.26. 16:09

Kedves spániel és balfék!

Azt hiszem kiszállok innen a forumból.
NEM ÉRTITITEK SOKUNKNAK MI A BAJUNK: AZ,HOGY HAZUDTAK, HAZUDTAK FÉLRE VEZETTEK A SZAVAZATOKÉRT.

A SZOLGÁLATI IDŐT IGÉRTÉK NEM MUNKAVISZONYT.
és most a képünkbe vigyorognak eszkluzálják magukat.

Én nem vagyok sem fidesz sem más párti,de ki nem állhatom a hazugságot.

Ha 7 hónap után hazudtak mi lesz még több mint 3 év alatt.

És most lehet megvetni.
Lehet belenyugodni,hogy csak ezt tudták, eddig ért a takaró.
Ez a takaró amit nekünk szántak.DE az ővék jó nagy.
További szép estét mindenkinek.

Ans53 # 2010.11.26. 15:57

Kedves Spániel!

Jelenleg mindenki elmehet 59 éves korában ha meg van a 40 éve! Miért a 62,5 évről írsz csak?
Remélem tényleg érdekelt vagy?

Nagyon bízom benne, hogy neked van igazad és mindenki más nem érti, hogy az ipari tanulók elmehetnek nyugdíjba hiszen dolgoztak és fizettek utánuk nyugdíjjárulékot!

Veci # 2010.11.26. 15:52

spaniel

Még vannak ötleteid, amit javasolni tudsz? Bocs mostmár nem kell a találgatás. Menjél kávét inni, mint 2 napja javasoltam.
Már annyira belelovaltad magad, hogy te sem látod pontosan a helyzetet.
NE ADJ újabbnál újabb ötletet.
Napokkal ezelőtt már Lyonee is kért benneteket.


Üdvözlettel Veci

balfek54 # 2010.11.26. 15:49

Spániel!

Le a kalappal előtted! Jól látod a helyzetet, de ne fáradj, sajnos nem tudod mindenkivel megértetni, nehéz ezt felfogni! De gratulálok neked!

spaniel # 2010.11.26. 15:45

Mindenkinek!

Én már annyira el vagyok keseredve, úgy mindentől, attól is, hogy sokan mennyire nem értik meg, hogy 5-6 évet nyer mindeki /csak a felsőfokú tanulmányok 4-5 év kivételével/ a jelenleg érvényben lévő, Gyurcsány úr és Bajnai úr nyugdíjkorhatárával szemben!

Van egy kósza gondolatom! Ne legyen igazam! Annyi bajuk van velünk, érdekeltekkel, hogy a végén, titkos szavazással, kormány, ellenzék, stb. leszavazzák a végső döntést!!! És akkor??? Marad minden a régiben! Nyugdíjkorhatár 65 év!!

m.n.zs. # 2010.11.26. 15:43

Jaaaajjjj!
Most nézem ! Nekem nincs a munkakönyvembe benne a Szakmunkásképző!
Bár biztos itt van az előző sorokba a válasz, de akkor most mi van ???
Pedig iskola előtt én már dolgoztam egy kicsit, tehát volt munkakönyvem, benne is van a munkahely.

spaniel # 2010.11.26. 15:40

Ans53 !

Szavak, szavak!
Bolgár György műsorát hallgatom közben, ahol szó van arról, hogy milyen kevés a pénz, és a kormány mégis kidob erre 40 éves ígéretre egy csomó pénzt! Én már azon sem csodálkoznék, ha Bolgár úr összefogást hírdetne a nyugdíjasoknak, a fiataloknak, hogy tüntessenek azért, hogy ez ne valósulhasson meg! Szóval hova megyünk tüntetni?

spaniel # 2010.11.26. 15:36

Igy igaz! Sajnos ez van!