40 év munkaviszony után nyugdíj


Ans53 # 2010.11.26. 15:36

Kedves „balfék54”!

Hogy mit kérjünk, csak azt amit ígértek!
" 40 év szolgálati időt ígértek és nem munkaviszonyt.

nagyi5 # 2010.11.26. 15:24

Kedves Spániel !!

Igazad van az összefogást illetően .
De mikor volt itt ilyen Magyar hazánkban.
És szerinted lesz ilyen?
Szerintem sajnos nem.
Ahol hazudnak,lopnak csalnak ott ilyet ne várj.
Ki árulták az országot.
Nincs iparunk,nincs mezőgazdaságunk.
És itt nem a kisemberekre gondoltam.
Ezt a válságot nem mi csináltuk akik tiszteségben megőszűltünk és felneveltünk 2-3 gyereket.

spaniel # 2010.11.26. 15:10

Kedves Lyonee !

Fogalomzavarban vagyok: a szakiskola,szakmunkásképzés,ipari tanuló, stb. Egy dolgot tudok: A munkakönyvben szereplő iskola-munkahely, ahol 3 nap munka, 2 nap tanítás volt, az beleszámít a 40 év munkaviszonyba!

Kedves Nagyi5!

Nagyon sajnálok mindenkit, és ha visszaolvasol látnod kell, MAGAMAT is! De a 40 év lehetőség határait itt húzták meg, és szörnyen sajnálom, de értem, bármilyen nehezemre esik is mindezt tudomásul venni!!! Itt sajnos, / egyik eu.országban sem/ nem arról kell beszélni, hogy milyen munkalehetőség van,mit csináljunk mi öregek, hiszen még a fiatalnak sincs munkája. Ezért kellene a kormánynak, az ellenzéknek, minden magyarnak összefogni, hogy kilábaljon ez a szegény ország ebből a válságból.

eliza8 # 2010.11.26. 15:05

Kedves Spániel !

1969-1972-ig végeztem el a szakmunkás képzőt,a következő beírás szerepel a munkakönyv 4 oldal 1969 8 ált.városi tanacs pecsétje.
5 o.1972 nőiszabó szintén a Városi Tanács pecsétjével,kisiparosnál voltam tanuló.
Kérdésem az, hogy ez is munkaviszonynak számít. Ugyan is a kisiparos a 10 o.nem írt be semmit,ott csak a későbbi munkahelyek szerepelnek.Vagy nyílván van tartva a onyf-nél, hogy mikor és mit fizettek utánunk
anno ?
előre is köszönöm válaszodat.

Lyonee # 2010.11.26. 14:59

A szakmunkásképzés is tanulói jogviszonyban történt és nem munkaviszonyban. A tanulmányi eredményt is figyelembe vevő ösztöndíjat kaptak a szakmunkástanulók.
Egyébként teljesen mindegy, hogy te mit hogyan értelmezel, mert a jogszabályt nem az alapján fogják meghozni. Felesleges egymást hergelni.

Tekla57 # 2010.11.26. 14:56

Kedves Spaniel !

Lehet, hogy lemaradtam valamiről azt írod, hogy ami után járulékot fizettünk vagy fizettek utánunk így a szakmunkásképzés beleszámít a 40 évbe. Akkor most hogy is állunk , nekem a bizonyítványomban csak a gyár pecsétje van benne ahol a gyakorlati időmet töltöttem semmi más.
Ez most számit vagy nem számit ez itt a kérdés.
Köszi a választ és nyugodtabb napokat kívánok mindannyiunknak és sok sok türelmet vigyázzunk magunkra és az egészségünkre mert még tudom hogy szüksége van ránk a gyerekeinknek.

nagyi5 # 2010.11.26. 14:56

balfek54
Jó akkor mindenki nyugodjon meg.
Nyugodjunk bele,hogy utcára kerültünk. Vénségünkre,munkanélüliek vagyunk, Ha letellik a munkanélülink és nem mehetünk még előrehozott nyugdíjba se mert még nem értük el a korhatárt és csak 39 és fél év munkaviszonyunk van, mert munkanélkül maradtunk.
Egy másik forumon egy ilyen elkeseredett hölgy készül az öngyilkoságra (nem vicc)
A munkanélküli után még egészség biztosítás sincs. Tehát dobd fel a talpad és nincs több gond,hogy mehetünk e nyugdíjba vagy sem.
Hát ebbe nyugodjunk bele.

Veci # 2010.11.26. 14:56

Lányok!
Ezt olvastátok?
Orbán Viktor válaszlevele a nők nyugdíjba vonulásáról
http://fidesz.hu/index.php?…

A hölgyek mostantól szabadon dönthetnek: nyugdíjba vonulnak negyven évnyi munka után, vagy tovább dolgoznak - írja a Válasz a hölgyek negyvenéves munkaviszonyt követő nyugdíjba vonulására címet viselő, facebook-on olvasható levelében Orbán Viktor.


Üdvözlettel Veci

spaniel # 2010.11.26. 14:53

Na végre, hogy valaki megértett! Sajnos igazunk van, remélem megértik a fórumozók! Nem érdemes már ezzel a témával foglalkozni!

balfek54 # 2010.11.26. 14:49

Ha 5 és fél év kedvezményt csalásnak, hazugságnak nevezel, akkor...... baj van!
Az 1954-es születésű, 4O év munkaviszonnyal, mondjuk 18 éves kora óta dolgozik, nyugdíjba mehet 58 évesen.
Egyébként: 63,5 évesen! Ez hazugság???

lájza # 2010.11.26. 14:46

balfek5

Valamilyen szinten igazad van, de az, hogy hazugsággal szerezték meg a szavazatainkat, talán még is csak számon kérhető kellene legyen...
Meg vagyok győződve, hogy nem lett volna meg a 2/3-ad, ha ennyi nőt nem hülyítettek volna be.

balfek54 # 2010.11.26. 14:46

Egyébként tudjátok, hogy mi a szomorú? A kósza hírek miatt, / hogy a betegállomány nem munkaviszony/ a munkahelyemen mindenki betegen dolgozik. Össze-vissza fertőzik egymást az emberek, nem tudom mi lesz ennek a vége!

lájza # 2010.11.26. 14:41

Talán nem kizárt, hogy Seres Máriát meg lehetne "nyerni" az ügynek, feltéve, hogy tervezi még a jövőbeli közéleti szereplést.
Talán még jól is jönne neki, ha nem felejtenék el Őt a következő választásokig.
És szerintem az igazságérzete a helyén van, úgy vettem észre - ismerni én sem ismerem.

balfek54 # 2010.11.26. 14:41

Nagyi5

Ha elolvasod, amit írt spaniel önmagáról, akkor látni fogod, hogy ő is 54-es születésű, és most fog megszűnni a munkaviszonya! Hülyének fognak nézni mindenkit, aki tüntetni megy! Ennyi embernek tudtak segíteni és kész! Szar ügy tudom, hisz én is vesztese vagyok, mert 1 évig voltam munkanélkülin. De felfogtam, megértettem, hogy a segély alatt munka nélkül voltam, vagyis NEM DOLGOZTAM ! Nem dolgoztam én sem, és a felsőfokú tanulmányokat végzők , ŐK SEM DOLGOZTAK. A szolgálati időbe beleszámít mind a kettő, de a MUNKAviszonyba NEM ! Ezt kellene megérteni!!!! Ne nevettessük ki magunkat!

nagyi5 # 2010.11.26. 14:26

Kedves Spániel!!

Ne azt mondogasd amit nem akarnak be számítani,azzal mindenki tisztában van mi a segély, mi a felső oktatás.
Nekem az a problémám,hogy 40 év szolgálati időt igértek és nem munkaviszonyt.
Egyébként a petició kitér erre is ha elolvastad.
A munknélküli igazoláson rajta van,hogy nyugdij szempontjából szolgálati időnek számít.
Itt most azon van a hangsúly,hogy sok az idős munkanélküli akinek meg van a 40 év szolgálati ideje de mível elbocsájtották nem számít bele a 40 évbe,hogy elmehesen ő is. Duplán büntetik egszer kiteszik az utcára ,másodszor esélye sem lesz,hogy bepótolhasa az ezért kiesett időt.
Az igazi vesztesek az 53-54-es munkanélküliek.

spaniel # 2010.11.26. 14:10

Az előbb írtam, hogy: ami után fizettünk járulékot, így a szakmunkás képzések, betegállomány, az beleszámít a 40 évbe!
Nem számít bele a munkanélküli SEGÉLY , sajnos! De az mégiscsak segély, nem szolgálati viszony, nem munkaviszony, SEGÉLY! És hát a felsőfokú tanulmányok sem számítanak bele, dehát az tanulói jogviszony, nem munkavállalói jogviszony!
Szóval miért is menjünk tüntetni? Nyanya tüntetés! Egyébként én megyek, csak tudni szeretném, hogy mit kérjek!

Ans53 # 2010.11.26. 14:08

Kedves Nagyi5!

Talán Seres Mária képviselhetne minket?

Nem ismerem a hölgyet csak nyilatkozatait hallottam, de lehet, hogy Ö nem vállalna fel semmit a jelenlegi kormánnyal szemben! Sajnos más ötletem aki 100% civil nincs!

"SeresMaria.hu, E-mail: seres@seresmaria.hu - Információs telefon: 70/231-6933 - Levélcím: 1426 Budapest, Pf.: 122. ...
www.seresmaria.hu/ -"

nagyi5 # 2010.11.26. 14:06

Kedves Spániel!
Én csak azt szeretném amit igért a kormány és utoljára Iván Úr okt.9.-én a hír tv-ben.
Mindden nő "40 év szolgálati idő után csökkentés nélkül teljes öregségi nyugdíjba mehesen".
Ne vegyék ki azokat a szolgálati időket ami után nyugdíj járulékot fizettünk.
Tartsák be igéreteiket.
57-56 éves nők akik most munka nélküliek és csak szolgálati idejük van meg, még reményük se nagyon van,hogy pár hónapnyi kiesést be tudnának munkával potólni.

spaniel # 2010.11.26. 13:56

Kedves nagyi5 !

Tulajdonképp mi az, amit kérni szeretnél a peticióban??

spaniel # 2010.11.26. 13:54

Egyébként tudjátok, hogy mi a nagy baj? Az, hogy én 1954-es születésű vagyok, és 18 éves koromtól, érettségi után, azonnal dolgozni mentem. Most van 38 év munkaviszonyom 2 év múlva lesz meg a 40 évem! Eddig szép......!
Most rezeg a léc a munkahelyemen, nagyon valószínű, hogy átalakítások lesznek, sőt az is lehetséges, hogy megszűnik a munkaköröm! Na ez a bibi! És két év választ el attól, hogy ígénybevehetném a Fidesz nyugdíjat. Így viszont, munkanélküli, stb-stb. 58 év helyett, 63,5 évesen mehetek majd nyugdíjba! Szép ugye?

nagyi5 # 2010.11.26. 13:50

Kedves Ans 53!!
Segítséget kéne kérni valaki olyan személytől aki jártas abban,hogy milyen megoldás van arra,hogy előáljunk személyessen ország világ elé és követelhetnénk a kormány igéretének betartását.
Olyan kompentes személy kéne aki tanácsot tudna adni abban,hogy mit tegyünk, hogy törvényes keretek közt a parlament elé vonulhasunk.
Mi csak egy békés nyanya, nagyi felvonulást csinálnánk,de felhívnánk magunkra a figyelmet,hogy nem nyugszunk bele az ő hazugságaikba.
Amit most szinte egy hónap alatt véghez vittek azt jövőre mindenki a saját bőrén fogja érezni és nem lesz kellemes.
De szemrebbenés nélül azt mondják A NÉP AKARATA

spaniel # 2010.11.26. 13:40

Sziasztok!

Ismételten szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy:
a munkaviszony alatti bármilyen hosszan is tartott betegállomány, MUNKAVISZONYNAK számít, beleszámít a 40 évbe!
Ne ötleteljünk már! A végén annyira megtetszik kormányunknak a lehetőség, hogy kapnak rajta! Lépjünk tovább!
Az is lefutott téma kellene hogy legyen: a szakiskola évei, ha benne vannak a munkakönyvbe, fizetést kaptatok érte, bele számít a 40 évbe!
Nyugi!

Anna52 # 2010.11.26. 13:40

Most olvastam, a fidesz honlapján rajt van Orbán Viktor válaszlevele a nök 40 év munka utáni nyugdíjazásáról. Meg lehet nézni.

Ans53 # 2010.11.26. 12:59

Sziasztok!
nagyi5 szavaival teljesen egyet értek!
"Lányok inkább próbáljunk valami okosat kitalálni december 20-ig mit tehetnénk, hogy a negyven év szolgálat időt tartsák be amit ígértek.
Valami a petícióval elindult már, de ez kevés lesz."

Civil megoldás kellene, hogy egyik párt se csatlakozhasson hozzánk!
Erről beszéljünk, hogy legyen megoldás mivel nagyon kevés időnk van!

aurin # 2010.11.26. 12:22

gattaga-nak: nincs igaza. Azért nem számolják újra az örgségi nyugdíjkorhatár elérésekor a rokkant nyugdíjakat, mert a kiszámítása egy bizonyos év után (azt hiszem 20 év munkaviszony után) teljesen ugyanaz mint az öregségi nyugdíjé. Ezt egyrészt gyakorlatból tudom, (férjem rokkantnyugdíjas), másrészt meg lehet nézni a törvényben és pl. az ADÓZÓNA.HU-n is.
"A III. rokkantsági csoportba a nyugdíj összegének kiszámítása lényegében megegyezik az öregségi nyugdíj számításával.
A rokkantsági nyugdíj összege a II. rokkantsági csoportban a havi átlagkereset öt, az

I. rokkantsági csoportban pedig tíz százalékkal több, mint a III. rokkantsági csoportban."

A férjem 39 év szolgálati időre 78,5 % nyugdíjat kapott, és ez teljesen ugyanannyi, mintha rendes nyugdíjba ment volna. az ugye 40 év után 80 %.
Egyébként 6 év alatt a második daganatos betegségben szenved, úgyhogy nem kell minden rokkatnyugdíjast csalónak tartani. üdv.