40 év munkaviszony után nyugdíj


mama4x # 2010.11.25. 17:32
spaniel # 2010.11.25. 16:50

Jucus 52!

Bocsánat, csak kapkodtam, mert hallgatni akartam a Bolgár György műsorát a Klubrádión!
Egyszóval: Munkaviszony, a 40 évbe beleszámít!

A Bolgár György műsorában most volt egy nyugdíjas hölgy, aki minket ratkó korúakat így aposztrofált:
"ratkó gyerekek, akik most nyugdíjba akarnak ilyen fiatalon menni" nekik kell a pénz, ezért akarják elvenni a magánnyugdíjakat, és ezért kell a fiataloknak 9,5 % helyett 10 %-ot fizetni. A volt miniszterelnökök nem véletlenűl emelték fel a nyugdíjkorhatárt." - és ezt Bolgár György helyeselte!

No komment!
Bár annyit azért még, az 1953-as születésű 63 éves korában, az 1954-es születésű 63,5 éves korában, és így tovább félévenként emelkedve, egészen 65-vagy 67 éves korig! Nos melyiket válasszuk? 3-4-5 évet nyerhetünk! Az is valami!

Jucus52 # 2010.11.25. 16:39

Spaniel!

A "természetesen" arra vonatkozik, hogy természetesen beszámítják, vagy természetesen levonják? Ugyanis azt írod, hogy megkérdezted, hogy beszámítják, vagy levonják. A következő mondatod úgy kezdődik, hogy "természetesen". Bocs, nem kritika, inkább csak pontosítás miatt kérdeztem. Én persze úgy értem, hogy természetesen beszámít, de azért pontosítsd, légy szíves.

Köszi szépen
J.H.

nandy # 2010.11.25. 15:00

Választási ígéret: a fidesz megvédi a magánnyugdíjpénztárakat!

http://hvg.hu/…egved_fidesz

nandy # 2010.11.25. 14:56

Én majd akkor hiszem el, ha megjelenik a vonatkozó rendelet!

spaniel # 2010.11.25. 14:55

Felhívtam a Fidesz központot! Rákérdeztem konkrétan: mi van a betegállománnyal, beleszámítják a munkaviszonyba, vagy levonásra kerül??? Természetesen, hiszen az munkaviszony alatti, folyamatos dolog, ami ráadásul a napok számát tekintve két részből áll. Munkáltatóiból és TB -kifizetésből!

Ezt a témát higyjétek el, ejthetjük, ettől már nem kell tartani!

Veci # 2010.11.25. 14:17

stelax
Köszönöm a linket, megtaláltam, meghallgatom.


Üdvözlettel Veci

nandy # 2010.11.25. 14:15

Fideszes családpolitika:

http://hvg.hu/…okonok_allas?…

nandy # 2010.11.25. 14:13

Indoklás részből:

Annak érdekében, hogy a munkában töltött idő meghatározó jellege ne csökkenjen, a kedvezmény igénybevételének további feltétele a minimum 32 év kereső tevékenységgel szerzett jogosultsági idő. A szabályozás más szolgálati időt, mint pl. a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe.

nandy # 2010.11.25. 14:11

Kedves spaniel, köszönjük az infókat.
De ha lennél olyan kedves, és átolvasnád ezt:

http://www.parlament.hu/…45/01745.pdf

Ebből kiderül, hogy nem tudni, mit jelent a "kereső tevékenység", szóval könnyen elképzelhető, hogy a munkanélküli mellett a táppénzes időszak is kiesik!

spaniel # 2010.11.25. 14:06

Üdv. Mindenkinek!

Olvasgatlak benneteket, és csak csodálkozom! Ki az, aki "bedobta" , hogy a munkaviszony alatti megbetegedés, betegállomány, nem számít bele a munkaviszonyba??? Honnan lett jött ez az info????

Elmondanám, hogy a betegállomány, BELESZÁMÍT a munkaviszonyba!

remélem jó hír mindenkinek!

Jimbo75 # 2010.11.25. 14:05

KLB123

Konkrétan nem esett szó, de mi konkrét ebben a tervezetben, ugye?:)

"jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő"

Az a kérdés, hogy a táppénz ide tartozik-e vagy sem?
Elvileg igen, de az vajmi kevés. Munkanélküli után is fizetni kellett nyugdíjjárulékot, de mégsem számítható be...

KLB123 (törölt felhasználó) # 2010.11.25. 13:35

Látom, sok szó esik a táppénzről. Én azt szeretném megkérdezni, hogy valahol esett már szó arról (a kormányzat, vagy illetékesek részéről), hogy a táppénz nem képezi részét az "új" nyugdíjlehetőség alapjának? Mert ez nekem továbbra is felfoghatatlan. A táppénz alatt az ember munkaviszonyban van, tehát munkaviszonyba és szolgálati időbe is számítania kell, akárhogyan hívják. Nem jól látom? Ez rémisztő...

nandy # 2010.11.25. 13:22

Az interneten egyébként a TB adatbázisának adatai vannak. Ha tényleg helytelen adatok szerepelnek, lehet adategyeztetés kérni :)

nandy # 2010.11.25. 13:20

A keresőképtelenség első 15 munkanapjára (ami átlagosan 3 hét évente) nem táppénz jár, hanem betegszabadság, amit a munkáltató fizet, és munkaviszonynak minősül a betegszabis időszak.
(Vagy mégse?)

Jimbo75 # 2010.11.25. 13:10

nandy

Köszi, igen ott közben megtaláltam, mondjuk teljesen rossz, mert csak egy egy hónapnyi idő van, miközben anyu volt otthon bokatöréssel is 2-3 hónapig. Mondjuk ha csak ennyit tartanak nyilván az esetünkben csak jó, minél kevesebbet kelljen levonni a munkaviszonyból:))
Ha jól sejtem azért a TB-nél vagy akárhol is mindenkiről van egy dosszié és abban lehet, hogy mások vannak, mint interneten, kérdés, hogy ez alapján hogy számolják ki...

nandy # 2010.11.25. 12:52

A biztosítási jogviszonyoknál lehet megnézni, de (úgy emlékszem) csak 1998-tól kezdődően vannak adatok.

Jimbo75 # 2010.11.25. 12:49

Tudja valaki hol tudom megnézni/megnézetni édesanyám meddig volt táppénzen? Ügyfélkapun próbáltuk, de ott csak az van, hogy milyen kezeléseket kapott és mikor, ott nincs tól-ig dátum. Köszi előre is!

mesehabbal # 2010.11.25. 12:22

Kedves stelax!

Azért írták 2010.12.31-ig, mert külön levélben kértem a szolgálati idő megadása után hogy írják meg mennyi lesz a várható nyugdíjam, ha elmennék.
Ebben a tájékoztató levélben írták, ha nincs megszakításom 2008.12.31 után, (eddig a dátumig számították ki a szolgálati időm, több mint 20 éve vagyok ugyanott)akkor lesz ez a 40 év 145 napom.
Hangsúlyozom, ez csak tájékoztató volt.
Üdv: Ági

hars52 # 2010.11.25. 11:17

Buck!
Az biztos, hogy ez téged nem érint, de empátia is van a világon. Léteznek még emberek, akik átérzik mások baját, és ha segíteni nem is tudnak, de legalább együttéreznek. Mindezen túl, jöhet még ugyanennek a kormánynak olyan intézkedése, amely téged is, vagy a családodat (ha van) keményen fog érinteni.Vajon akkor is ilyen lezser és lekezelő leszel? Talán inkább tanulnod kellene "emberséget"

mária56 # 2010.11.25. 10:58

Veci
Nekem segítséget kell kérnem a felnőtt gyermekeimtől a link betételéhez, de igyekezni fogok. Most nem volt időm a tiédet végig nézni, de szerintem sikerült neked, mert a Kövér László után van egy pár perces reklám és utána van az Iván úrral a másik beszélgetés.

Veci # 2010.11.25. 10:15

Zsuzsamama

Egyetértek, szerintem Buck nem érintett a témában (mint én sem), és véletlen tévedhetett ide.

Buc!
Tudod akik itt írkálnak, azok szeretnének élni a nyugdíjba vonulási lehetőséggel.
Az is lehet, hogy ők, családtagjaik (férje, élettársa, szülei, gyermekeik, unokáik) az X-et a választási ígéretben megfogalmazott 40 év szolgálati idővel nyugdíjba mehetnek a nők ugrottak.
Engedd meg, hogy most évődjenek, hogy nem ez volt az ígéretben (azt megerősítve augusztusban, októberben), és mélységesen csalódottak, és akinek nem volt olyan szerencséje, mint neked (gondolom nem voltál pl. munkanélküli), azok most aggódnak. Mert már a munkahelyükön is bekalkulálták a munkáltatók a létszámcsökkentésbe, hogy aki 40 év szolgálati idővel nyugdíjba mehet, az sem marad ellátatlan, és a munkáltató "gondja" is megoldódik.
Azonkívül a család is várhatja már a nyagymamát, hogy segítsen.
Szerintem, amit te kereshettél, és véletlen ide tévedtél, az egy politikai oldal lehet.
Köszönet egyébként ennek a kormánynak, hogy adtak lehetőséget annak a viszonylag nem nagy létszámnak, aki 14 éves kora óta dolgozik, mert nem volt módja tanulni nappalin, csak később munka mellett. Ha esetleg tégla lennél, nem szerencsés építkezni. Ne sértegessed az amúgy is elfáradt nőket, anyákat, nagymamákat.


Üdvözlettel Veci

m.n.zs. # 2010.11.25. 10:07

Buck!
Ez politikai mentes kellene hogy legyen!
De azért kérdésem is lenne!
Hogy rosszul járhattál azt elfogadom. De miből gondolod hogy jól jártál, hogy visszaléptél az államiba. Szerintem ennek az intézkedésnek hatásait biztos hogy később érzi meg mindenki!
Egyrészt még semmi biztosat nem lehet tudni, másrészt ha Te is valóban "csak"egy egyszerű ember vagy, akkor szerintem meg lehetne nálad tanultabb,okosabb emberek véleményét is hallgatni, mert szerintem korosztályonként, mindenkit másképp érinthet mindenkit. Szerintem inkább oszd meg velünk a tapasztalataidat, hogy mások is tanuljanak belőle, és próbálj reálisan véleményt mondani.
Köszi üdv

Zsuzsamama # 2010.11.25. 09:26

Buck!
Te mit keresel itt?
Ez egy politikamentes övezet, ha kérdésed van tedd fel, ha kérdésre van válaszod tedd meg, de Te se oszd az észt!

Ancsa5 # 2010.11.25. 09:19

Szia Venci!

1955. feburári születésű nő vagyok.

Szeptemberben kértem a nyugdíjfolyosítótól a szolgálati idő megállapítását.
a következő választ kaptam:
" Az igazgatóság a rendelkezésre álló nyilvántartások és egyéb igazolások alapján megállapította, hogy kérelmező 1968.07.20. és 2009.12.31. között fennállott jogviszonyaival összesen 14735 nap, azaz 40 év 135 nap szolgálati időt szerzett."

2 gyermet szöltem összesen 5 évig voltam velük itthon.
Sajnos 2009. augusztus óta munkanélküli vagyok, most november 30-án mindennemű ellátás megszünik, férjem 2009. januárjában elhunyt.

Kérédem a következő.

  • fentiek alapján rám vonatkozik a 40 éves törvény
  • ha nem, akkor bármilyen formában mikor mehetek nyugdíjba