40 év munkaviszony után nyugdíj


Buck # 2010.11.25. 09:16

Egyszerűen ámulok és bámulok azon, amit egyesek itt leírnak. Feltette valaki a kérdést magának arról, hogy mi lett volna, ha a kormány egyáltalán nem adja meg ezt a lehetőséget? Akkor most nem "ölhetnék" itt egymást és a politikusokat. Ez egy lehetőség, aki ebbe belefér elmehet nyugdíjba, aki nem, az nem. Mit kell ezen ennyit rágódni. Ez a kormány legalább megpróbál valami tenni értünk emberekért. Személy szerint én több százezer forintot vesztettem a magán- és önkéntes nyugdíjpénztáron. El kell menni a Pénzügyi Felügyelethez, és ott készséggel segítenek, tanácsot adnak. Az alapján ki lehet számítani ki mire számíthat. Én is ezt tettem, és nem bántam meg, hogy visszaléptem az államiba.

Veci # 2010.11.25. 08:57

mária56

Mégis tedd be légyszíves a linket, ahol megnézhető a Heti mérleg adása, amit találtam, annak az 1. része van meg, de az Iván úr beszéde nincs. Köszi


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.25. 08:55

hars52
A PÉP-es kérdéshez nem nagyon értek, de Lyonee biztos segít. Nem akarlak félretájékoztatni.


Üdvözlettel Veci

Ans53 # 2010.11.25. 08:50

Sziasztok!

Most kezdtem el félni és félteni a gyerekeinket.

Mi nem mehetünk nyugdíjba nekik meg ellopják és elherdálják a pénzüket: Hol lesznek azok akik most ezt a döntést hozták 20 év múlva? Valószínűen valahol jó melegben áztatják majd a lábukat és jót nevetnek rajtunk.
Soha életemben nem politizáltam és soha nem is szimpatizáltam egyik párttal sem de az biztos, hogy
ezekre amíg élek nem szavazok!

Nagyon jó, hogy van ez a topik szinte mindenki az én gondolataimat is leírja azért nem is szólaltam meg sokáig.

Buck # 2010.11.25. 08:32

stelax
Nekem is kiszámították "előre" a szolgálati időmet.
Előzetesen megkértem a szolgálati idő megállapítását. Ezt 2008-ig visszaigazolták. Tegnapelőtt pedig bementem a Nyugdíjbiztosítóhoz, és ott megadták 2010. dec. 31-ig.

hars52 # 2010.11.25. 08:29

Kedves Veci!
A véleményed szeretném kérdezni. Prémiuméves vagyok jelenleg, de már most megvan a 40 éves (munka mellett tanultam összesen 10 évet) munkaviszonyom. Szerinted megszakíthatom-e a pép-et és elmehetek-e 2011. január 1-én nyugdíjba? Megteheti-e a munkáltatóm, hogy nem enged el közös megegyezéssel, mert még nem járt le a pép-ben megkötött határozott idejű jogviszonyom?
Egyébként már napok óta olvasom ezt a fórumot és nagyon jó,hogy szinte mindenki a közös bajban ilyen segítőkész. Én soha nem politizáltam, de ami most van szerintem minden egy kicsit is jóérzésű embert felháborít.
Ha tudsz a kérdésemre felelni előre is köszönöm, és tiszta szívemből azt kívánom mindenkinek hogy sikerüljön (valami csoda folytán) jól kijönni ebból a dologból.

Veci # 2010.11.25. 08:13

mária56

Tedd be légyszíves a linket, ahol megnézhető a Heti mérleg adása

Megtaláltam: http://www.echotv.hu/videotar.html?…
Megnézem.


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.25. 08:01

Most Kaptam az egyik Barátnőmtől egy levelet, amiben az Iván Lászlónak küldött levelére kapott választ.

Mit gondoltok mi áll benne?
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkársága 2010. november 23.-án a Minisztérium honlapján (www.kim.gov.hu) az alábbi közleményt jelentette meg:
és ennek a teljes szövegét beemelték a levélbe.

Hát ez is egy válasz. :-(
Az amit meg tegnap bejelentettek, hát felháborító. Meg kell mondjam már félek előre, ha a gyerekeim megkérdezik, mit csináljanak, nem merek semmit javasolni. Eddig mindig tudtam nekik segíteni, (ha kellett gyerek vigyázás, jó tanáccsal, pénz) de most? Mind a háromnak magánnyugdíjba utalták a járulékát.
Soha nem voltam ennyire bizonytalan!

Pirénce # 2010.11.25. 07:55

Szép napot Mindenkinek!

Azt hiszem az elkeseredettségem már kilépett medréből, iszonyú erővel zúdúl rám az áradat :-(

Összefoglalnám amit érzek:
Kész átverés show szereplői vagyunk, a rendező és stábja nagyon jól szórakozik rajtunk...várom, de hiába, hogy végre szóljanak, vége...csak vicc volt és minden úgy lesz ahogy nekünk a legjobb.

Jimbo75 # 2010.11.25. 07:51

Én azt nem értem, hogy mire alapozzák azt, hogy 24 ezer nő fog elmenni nyugdíjba. Ha tényleg nem számít bele a táppénz, a munkanélküli és a szakiskolák sem, akkor kötve hiszem, hogy 2-3 ezer nőnél több vehetné igénybe ezt a lehetőséget.
Anyunak 41 év 114 napja volt kiszámolva idén augusztusban. Namost, 55 éves kora után 2-szer volt munkanélküli, akkor mindkétszer elment passzív táppénzre, meg úgy általában 40 év alatt azért összejött betegség, kéz/láb törés stb. a végén még az a plusz kb. 500 napja, ami a 40 év felett van nem lesz elég és nem tud elmenni nyugdíjba....
Csak azért nem írom le, hogy mit fogok rajzolni a következő szavazáson a szavazólapra a tisztelt politikusoknak, mert tisztelem az itt összegyűlt hölgyeket.

mesehabbal # 2010.11.25. 07:45

Sziasztok Lányok!

Szép napot mindenkinek, jó munkát és kevés idegeskedést!

Kedves kissmama!

Elnézést, hogy csak most válaszolok a tegnap este 20:13-kor írt kérdésedre.
Nekem 2010. december 31-ig 40 év 145 nap szolgálati időt állapítottak meg. Három gyerekem van és 6,5 évet voltam gyesen.
Bár itt többen is írjátok, hogy a volt iskolában, munkahelyen meg lehet találni mindent.
Az enyém is biztos megvan valahol, csak éppen megszűnt az iskolám is és a gyár is, ahol dolgoztam. Bár a sulinak van jogutódja, de ott nem hiszem, hogy lenne bármilyen régi írat. Talán a levéltárban megtalálom. Arra biztosan emlékszem, hogy valamikor a 2000-es években ki akartam írni a naplóból a régi osztálytársak címeit (osztálytalálkozóhoz), sajnos 6-szor költöztem és elvesztettem és már akkor azt mondták, hogy a levéltárban van. Ilyenkor mi van?
Remélem nem lesz szükségem ezekre az iratokra. Bizonyítványom, szakmunkásvizsgám, érettségi stb. iskoláim okiratai megvannak és az ONYF is beleszámolta.

Üdv: Ági

lájza # 2010.11.25. 07:19

Jó reggelt mindenkinek4

Mára megértettem, hogy nem véletlenül "feledkezett" meg Nagy Anna a tegnapelőtti "Egyenes beszéd"-ben a 24%-os munkáltatói járulékról. Ő már akkor tudta azt, amit tegnap Matolcsy bejelentett, vagyis, hogy ahhoz nem sok közünk van, az az államé....

nagyi5 # 2010.11.25. 07:18

Kedves Mária 56!!

Vissza néztem amit itt ajánlottál. Hát jól felment a pumpám nekem is . Hirtelen felindulásomban gyorsan elküldtem ezt a videó archívumot Iván Úrnak.
Gondolod el szégyeli most magát? Vagy magába száll?
Sajnos nem hinném, utolsó hazug bagázs az egész.
Lassan kezdem szégyelni,hogy Magyarországon születtem és élek.
Erről jutt eszembe,hogy akik 56-ban leléptek és vissza jöttek de rendelkeznek az akciós nyugdíjhoz
való feltételekkel, azokkal mi a helyzet.
Évekig nem tettek le hazánk asztalára semmit.

mária56 # 2010.11.25. 06:31

Kedves Fórumozók!
Nagyon mérges vagyok mert az ECHOTV 2010.10.09.-én Heti mérleg című műsorban Iván László kiemelte, minden csonkítás nélkül, nem munkában eltöltött időről van szó, hanem 40 év szolgálati idővel, kortól függetlenü elmhetnek a nők nyugdíjba.
Tudják Ők mi a különbség a munkaviszony és a szogálti idő között, csak valami miatt nem merik meglépni. Nagyon hiteltelenek lettek az Éne szememebe ezek a politikusok.PEdig ekkor már biztosan kész volt a tv.tervezet. Aki tudja nézze meg az ECHOTV honlapján, komolyan mondom érdemes.

nagyi5 # 2010.11.25. 05:52

Kedves Gabicsek!!
Innen is látszik,hogy mennyire inkorekt,sunyi banda, mert még a válasz adásuk sem korekt.
Általában akárki akármit kérdezett a válasz ugyan az volt.Az e-mailező titkárnőnek kiadták milyen szöveget illeszen be a válaszadásnál és ezt szajkozák állandóan.
Ha azt kérdezted volna,hogy mért nem kapni olyan bilit aminek belül van a füle,akkor is ezt a választ kaptad volna.

becsaptak # 2010.11.25. 04:25

Gabicsek!Köszi,hogy megosztottad velünk.Sajnos soha nem a kérdésre válaszolnak,most rohanok dolgozni.Szép napot kívánok.Böbe

Gabicsek # 2010.11.24. 22:07

Sziasztok lányok!

Nem tudom, emlékeztek-e még, amikor írtam, két mailt küldtem Iván prof. úrnak. Egyiket a nyugdíjas tagozatnak, a másikat közvetlen Iván prof.-nak. A mail-eket november 11-én küldtem. Mostanáig tartott a válaszadás, biztos igen elgondolkodtak rajta, mivel nem a felvetésemre válaszoltak:)
Amit a nyugdíjas tagozatnak írtam, ma érkezett rá válasz, ígértem, közzéteszem. Hát, íme:

Ezt írtam én:

"T. Cím!

Olvasgatva a fórumokat, elég nagy felháborodást kelt a hölgyek körében,
mely szerint a 40 év munkaviszonnyal rendelkező nők mehetnek el
nyugdíjba. Nekem most lesz 40 év munkaviszonyom (nem szolgálati időm, mert
az kicsit több), van 3 gyermekem, ezért örülök neki, hogy nyugdíjba
mehetek, azonban jelezném Önöknek, többen igen elégedetlenek, és nagy a
felháborodás a nők körében, mivel a választási ígéretben 40 év szolgálati
idővel és nem 40 év munkaviszonnyal rendelkező nőkről volt szó. Önök is
biztos megtalálják a nők ezzel kapcsolatos hozzászólásait bármely, e
témával kapcsolatos fórumban.

Az egyik fórum hozzászólója találta ezt a 2010. január 15-én készült
cikket, Navracsics Tibor úr határozott ígéretével, mely cikkben videó is
látható:

http://vponline.hu/…nok-videoval

Feltehető, hogy a cikkben szereplő "40 év szolgálati idő" nem elírás, mivel
Navracsics Tibor úr a videó utolsó 3 perc 40 másodpercénél határozottan 40
év szolgálati idővel rendelkező nőknek ígért nyugdíjat.

Üdvözlettel:
Horváth Gabriella"

És tehát két hét telt el, és eme válasz érkezett:

"Kedves Horváth Gabriella!

Köszönöm levelét és a linket.
Azonban, a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjlehetőség alapja a nők
munkaviszonyban, egyéni vagy társas vállalkozóként, illetve más
tevékenységgel eltöltött hosszú életpálya és a nők kettős családi és
munkahelyi szerepvállalásnak az elismerése.

Üdvözlettel:
Prof. Dr. Iván László"

Csak adalék: Szerintem nem is látta, mivel a mail feladója nem ő volt, hanem egy hölgy.
Választ persze a kérdésre nem kaptam arra, hogy a választási ígéretben 40 év szolgálati időről volt szó, ami összezsugorodott 40 év munkaviszonnyá.
Gabi

Veci # 2010.11.24. 20:23

Megdöbbentő!


Üdvözlettel Veci

nandy # 2010.11.24. 19:58

Veci, ez borzasztó lesz!

Másik topikba már beraktam a linket, de igazából még most sem tudom elhinni, hogy ezt meg merik tenni. Mi az, hogy a kötelezően befizetett járulék után nem jár állami nyugdíj?
És mi lesz azokkal, akik sokévi államkasszába fizetett járulék után léptek át magánnyugdíjpénztárba? Vagy akár velem is, hisz én is évekig az államiba fizettem, mert nem volt még pénztár...
Ez már nagyon durván visszamenőleges hatály lenne, hogy a valamiért semmi cserébe elvet már ne is említsük!

nandy # 2010.11.24. 19:55

A biztosítási jogviszony (mint pl. munkaviszony, megbízás stb...) megszűnését követő első, második vagy harmadik napon bekövetkező keresőképtelenség esetén jár táppénz. Az igénylést pedig a volt munkáltatónak kell leadni, ő továbbítja a REP felé, vagy ha TB-kifizetőhely, akkor ő folyósítja.

Ladányi # 2010.11.24. 19:32

Sziasztok !

Kezembe vettem a munkakönyvemet. 4. oldal- legmagasabb iskolai végzettség: 8 ált. iskola
  • bizonyítvány
szakközépiskolai érettség
  • iskolai bizonyítvány
5. olda
  • Szakképzettség, szakiskolai, szaktanfolyami végzettség,

1971 június vasesztergályos
szakmunkás bizonyítvány
10. oldaltól kezdődik 1971 június 30-tól a munkahelyek felsorolása

A régi mesterek főnöke biztosított arról, hogy a gyakorlati helyemen őrzik a régi iratokat, bármikor a nyomára tudok jutni annak a 3 évemnek. Ismerve az ott levő körülményeket, efelől nyugodt is vagyok.

Néztem a Békessit a Kálmán Olgával. A lányom aki kemény munkával, de tényleg jól keresett az elmúlt években, a többi hasonlóval, akár FIDESZ-es, akár nem, az életben nem fog rájuk szavazni.
Szerintetek érdemes egy fillért is takarékoskodni ?
Én most rémültem meg igazán.

Azt terveztem, ha nyugdíjba megyek, egyfajta száműzetésbe fogok vonulni. Csak a legszűkebb családom, a kis házi könyvtáram fog érdekelni. Megtanulok varrni,szemetet fogok szedni a játszótéren, ahová az ártatlan kis unokáimat visszük. Rendbe hozom a vérképem, évente újra 3 alkalommal adok vért---
  • és nem fogok félni!!!!!
Mert ebből van elegem !!!
Veci # 2010.11.24. 19:31

Jön a 100%-os átlépés! Nem kap állami nyugdíjat, aki marad!
http://penzcentrum.hu/…at_aki_marad


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.24. 19:28

zinrose
A passzív táppénz, ha megszűnik a munkaviszonya valakinek, és 3 napon belül az orvos indokolt esetben felveszi táppénzre (jelenleg ez max. 30 nap)


Üdvözlettel Veci

kissmama # 2010.11.24. 19:13

Mesehabbal!

Neked mennyi szolgálati időt állapítottak meg?

Nekem 2008-ban volt 38 év 246 nap akkor most december 31-el lesz 40év 246 nap.Hogy ez mire lesz elég nem tudom!!!!És 2 gyermekem van.

zinrose # 2010.11.24. 19:08

Bocs, természetesen a kérdés feltevés csak egyszeri, de már ettől a sok bizonytalanságtól tiszta ideg vagyok és véletlenül kétszer nyomtam le a billentyűt.