40 év munkaviszony után nyugdíj


negróka # 2010.11.24. 10:22

http://atv.hu/…23_nagy_anna

Nagy Anna az ATV műsorban arról is beszélt,hogy azoknak a szakmunkástanulóknak akiknek munkakönyvük volt,beszámítanak az évek a 40 évhez. Én 1969-72 ben voltam szakmunkás tanuló, munkakönyvem is volt,nyugdíjjárulék vonva.Akkor munkaviszonynak számít?
Másik kérdésem az,hogy a rehabilitációs időszakot beleszámítják? Itt is vonják a nyugdíjjárulékot,igaz betegen nincs munka.

nandy # 2010.11.24. 10:21

Nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, ennyi hazugság és félrebeszélés olvastán...
http://www.13keruleti-hirhatar.hu/…ga-nagy-anna

gattaga # 2010.11.24. 10:20

Sziporka55

Ez azt jelenti, hogy még rá kell dolgoznom három hónapot?

A válasz: NEM

"Csupán" a kereseti alapba nem számítanak bele a táppénzes napok.Amiből nem vontak nyugdíjjárulékot,mindegyik nap ilyen,még az igazolt nem fizett is.


By
gattaga

Sziporka55 # 2010.11.24. 10:14

Sziasztok!

Kedves Veci!
Azt szeretném megkérdezni: 2011. szept. 23-án meg lesz a 40 év munkaviszonyom! Kérdésem: rőgzített kieső (téppénzes) napok száma 97 nap. Ez azt jelenti, hogy még rá kell dolgoznom három hónapot?

Válaszod előre is köszönöm szépen! Sziporka

lenolaj1 # 2010.11.24. 10:12

Sziasztok!
Most tudtam csak megnézni az Egyenes beszéd-et, és el vagyok képedve az általam eddig oly nagyra tartott Kálmán Olgán. Nem ismerek rá!
Nekem az lett volna az első kérdésem a szóvívőhöz, hogy amikor a választás előtt bejelentették a nők 40 éves szolgálati idővel történő nyugdíjazási lehetőségét, akkor vajon tudták-e mi a különbség szolgálati idő és munkaviszony között?
Ha tudták, akkor szándékos átverés történt.
Ha nem tudták, akkor pedig ijesztően dilettánsok. Lehet választani!

ma58 # 2010.11.24. 10:11
Pirénce # 2010.11.24. 10:10

Kedves Stelax!
Ne haragudj csaponganak a gondolataim, annyi minden kavarog a fejemben...
A tanulmányi eredmény nem a mi korosztályunkra vonatkozott, a példám kapcsán említettem, mert a a barátnőm lányainál és a 2 évvel később született saját lányaimnál pályaválasztáskor azt tapasztaltam.
Bizony én is a családi háttér miatt váltam korán kenyérkeresővé, az általános iskola után már dolgoztam...igaz először ifimunkásként 6 órában mert nem értem el a 16. évemet...jut eszembe hazamegyek gyorsan megnézem, hogy az az idő is benne van-e a kiszámításba amit már megcsináltattam, de így is úgy is 1000 évem van, nagyon nyomja a vállam :-(

negróka # 2010.11.24. 10:10

http://atv.hu/…23_nagy_anna
Néztem Nagy Annát az ATV -ben . Most azt mondta, a szakmunkás tanuló éveket munka viszonynak veszik,ha volt munka könyv. Én szakmunkás tanuló 1969-72 ig voltam . Akkor ezek a szakmunkástanuló évek beleszámítanak a 40 évbe?Volt munkakönyvem akkor. Nem értem miért fogalmaznak mindig ködösen, miért nem lehet pontosan fogalmazni. Most rehabilitációs járadékon vagyok. Azt mondták ez is beleszámít,mert vonnak nyugdíjjárulékot. jól tudom,vagy ez is kétséges?

Őszikék57 # 2010.11.24. 10:05

Pirénce!

Azt hiszem kicsit eltértünk az eredeti témától.
Nem kell lenézni azokat akik szakmunkásképzőbe mentek, és nem feltétlenül azok mentek oda akik alig lépték túl a 3-as átlagot. Én 4,5 átlaggal végeztem el az általános iskolát. Sajnos a körülményeim olyanok voltak, hogy örültek a szüleim, ha ezt a három évet finanszírozni tudták. Minél előbb munkába kellett állni, persze azért szerették volna, ha egy szakmát adnak a kezembe.
A további életem szinte folyamatos tanulással telt, persze az már a napi 8 órás munka mellett, később pedig a gyerekek nevelése mellett. Igy értem el azt ami most vagyok.
Csak már elfáradtam.

nandy # 2010.11.24. 09:55

nagyi5:

Lehetett akár 1 év is az a passzív táppénz!
2003.06.30-ig 1 év
2003.12.31-ig 180 nap
2008-ig 90 nap, és csak utána csökkent 45 ill. 30 napra.

Pirénce # 2010.11.24. 09:45

Tekla57
Bocsi, de kiigazítanálak egy kicsit, az évjáratom '54-es.
Annak idején, sőt még, a 80-as évek elején is a szakiskola az 2 éves képzést jelentett, szemben a szakmunkásképző, vagyis ipari iskolák 3 éves képzésével.
A 8. osztályos végbizonyítvány szerint vettek fel ezekbe az iskolákba, aki stabil 2-es volt, annak a helye szakiskola, aki elérte 3-as átlagot az szakmunkásba mehetett.

Példát mondanék, a barátnőm ikerlányai 1984-ben siralmas, erős 2-es bizonyítványt, produkáltak 8. év végén, ennek ellenére, mivel a kedves anyuka az egészségügyben volt érdekelt, vagyis ott dolgozott, megmozgatta a kapcsolatait, hogy lányait egészségügyi szakközépbe vegyék fel, mert az olyan szépen hangzik, sikerült, fél év után 2 éves egészségügyi szakiskolában kötöttek ki, mert nem bírták.

'60-as években még nem voltak 2 éves szakiskolák csak a MÜM... akárhányas számú Ipari Szakmunkápző Intézetek 3 éves képzéssel és ezek az iskolák szerződésben álltak nagyvállalatokkal, ahol az ipari tanulók (inasok) gyakorlati oktatáson több időt töltöttek szakképzett mesterek mellett, mint az iskolában elméleti oktatással és nem ösztöndíjat kaptak, hanem a vállalat állományába kerültek abban a pillanatban mikor megkezdték az iskolát, a vállalat fizetett X összeget, mint munkabért.

Remélem a memóriám nem csalt meg és még emlékszem viszonylag pontosan :-)

nagyi5 # 2010.11.24. 09:02

Rozimami!
A passzív táppénz olyan sok nem lehetett. Ha van még munkahelyed csak annyit kell még dolgoznod mint a passzív tp. ideje volt.

Veci # 2010.11.24. 09:01

Holly

ITT megnézheted:
http://atv.hu/…23_nagy_anna

Ezt is ajánlom az MSZOSZ egyik vezetője:
http://atv.hu/…olgyi_andrea

Ez szintén érdekes, olvasásra ajánlom, mai cikk:
http://fmh.hu/…yven_ev_utan#…


Üdvözlettel Veci

Rozimami # 2010.11.24. 08:54

Sziasztok! Nekem is gyomorgörcsöm van a sok bizonytalanság miatt.
Ma beszéltem a nyugdíjbiztosítási igazgatóság egyik szakértőjével, a passzív táppénz miatt. Azt mondta jelenleg ők sem tudják hogy mi számít majd a jogosultsági időbe. Csak akkor tudnak tájékoztatást adni erről, ha tv. lesz róla, hogy mi az amit nem vehetnek figyelembe. Nekem valószínűleg a passzív táppénz miatt nem lesz meg a 40 év munkaviszonyom.

Holly # 2010.11.24. 08:52

sziasztok!

nem láttam a műsort, de most megakadt a szemem, az ápolási díjon, eddig szolgálati időnek számított. ezentúl nem fog? :O

szép napot!

mcica # 2010.11.24. 08:50

Sziasztok!
Nagy érdeklődéssel vártam én is a tegnap esti műsort, ismerve Kálmán Olgát. Kicsit csalódtam, úgy láttam, ő sincs tisztában a fogalmakkal, és hiányoltam, hogy a választási igéretekkel nem szembesítette a T. kormányszóvivőt, aki egyébként úgy hazudik, mintha könyvből olvasná. Számomra teljesen hiteltelen lett ez a nő.
Azt még elképzelni sem tudom, hogy egy hónapig mit csűrnek-csavarnak még a dolgokon!

nagyi5 # 2010.11.24. 08:48

Így igaz Veci ezt csak az tudja aki benne volt.
Csak az a baj,hogy akik most törvényeket alkotnak azok ezt nem tudják.
Nem akarom le kicsinyíteni a mai szakmunkás képző iskolákat ,de te tudod ma ez nem így van.
Ezért ritka manapság ,hogy aki elvégzi az tudja is a szakmáját,pedig úgy tudom most 4 év.

Őszikék57 # 2010.11.24. 08:44

Igazat adok Tekla57-nek.

Anno én is a MÜM ....sz. Szakmunkásképző intézetbe jártam. Azt a 3 évet akarják most elvenni tőlünk.

mária56 # 2010.11.24. 08:43

tekla57
Igazad van, valóban a 60-as és 70-es években MÜM el keződött a szakmunkás képző iskolák megjeleőlése és az azután lévő szám rendelte hozzá a szakmunkát amít tanítottak és valóban a Munka Ügyi Minisztériumot jelentette.

Veci # 2010.11.24. 08:42

fabatka

Épp ezért is nem írt választ sok nyugdíjas a választás hetében megkapott levélre.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.24. 08:40

Tekla57
Jól emléksze! Korábbi évjárat vagyok, mint te/ti, kisiparosnál voltam ipari tanuló, reggel 8:00-tól ete 7-ig egy óra ebédidővel dolgoztunk, szombaton is, nyáron max. 2 hetet engedett szabira. A szüleim fizették a havi 52 Ft járulékot. én adtam oda a mesternek, az kitöltötte a csekket és én adtam postára.
Mi, akik kisiparos mesternél tanultunk, a házi munkába is be voltunk vonva. Ez nem szemrehányás, mert közvetetten a családja része voltunk, megtanultunk másmilyen életformát, másmilyen háztartásvezetést, de a szakmát úgy megtanította, hogy a szakmunkásvizsga után mertem kisiparos engedélyt vállalni.


Üdvözlettel Veci

fabatka # 2010.11.24. 08:23

Az hogy nincs pénz? ......erre nincs .Pedig volna honnan elvenni .Pontosabban kitől.Ez egyszerűen jogtiprás .Ha valami után lárulékot vonnak azért teszik, hogy egyszer ezért jár valami.Aki nem ezt követi egyszerűen törvényt sért .Én mikor megtudtam mi készűl e-mailt írtam Orbán Viktornak,Navracsis Tibornak.Meg sem nyitották .....bezzeg mikor a választások előtt voltunk.....Nagyapám mondta.Kisfiam a politika "gazemberség".Igaza volt.Üdv. Mindenkimek.

Tekla57 # 2010.11.24. 08:22

Sziasztok!

Nem tudom Ti hogy vagytok vele de nekem a tegnap esti adásból az jött le mintha se Kálmán Olga se Nagy Anna nem tudná hogy mit nevezünk szakiskolának.
"
Szakiskola
Olyan középfokú oktatási intézmény, ahol az iskolai rendszerű szakképzésben olyanok is részt vehetnek, akik nem rendelkeznek érettségivel. A 9-10. évfolyamon közismereti képzés is folyik, de emellett nagy hangsúlyt kap a pályaorientáció, később pedig a szakmai előkészítés és a szakmai alapozás. A 10. évfolyam elvégzése, illetve a tanköteles kor betöltése után lehet elkezdeni a szakképző évfolyamokon a szakmai vizsgára való felkészülést."

Ez a jelenlegi állapot.
Ha a 60-70-es éveket nézem akkor szakközépiskola volt a neve de a lényeg ugyanaz szakma és érettségi együtt.
A szakmunkásképző inzézetek MÜM név alatt futottak és ha jól emlékszem akkor ez a Munkaügyi Minisztérium , tehát a lényeg a MUNKA volt .Talán ha emlékeztek úgy voltak megkülönböztetve hogy MÜM ... számu szakmunkásképző iskola.
Ha nem jól tudom igazítsatok ki.
Szép napot mindenkinek, lehet hogy délután már szánkózni lehet olyan hófellegek gyülekeznek.

mesehabbal # 2010.11.24. 08:20

Sziasztok!

Itt tudtok csatlakozni, egy PETÍCIÓ-hoz.

http://radikalisbal.blogspot.com/…peticio.html

Üdvözlettel: Ági

Veci # 2010.11.24. 08:14

LÁNYOK!
Majd a tv. javaslat elfogadása, hatálybalépése, Közlönyben megjelenése és a benyújtott anyagban történt utalás szerint kormányrendeletre minden megadja a választ.

Mélységesen megértem a csalódottságot, de találgatásokba nem megyek bele. TI is legyetek még türelemmel.

DE minden kommunikáció ellenére, legjobb lenne, ha az tv. módosítás előterjesztője kiállna és elmondaná mit gondoltak belevenni a megvalósításba. Ha nem ő készítette el az előterjesztést, szólaljon meg, magyarázza meg aki tevékenyen részt vett a tv. módosítási javaslat kidolgozásában. Amíg ez nem következik be, addig csak a találgatások, tépelődések fokozódnak. Vagy még ők sem tudják a végső megoldást?

Ha mindig a miniszter magyar hangja szólal meg, akkor nem lesz egyértelmű, hogy mit akarnak. A magyar hangok keverik a fogalmakat, hiszen nem szakemberek, a szakmai nyelvezet homályos ismerete adja a félreértéseket.


Üdvözlettel Veci