40 év munkaviszony után nyugdíj


saherka # 2010.11.24. 07:59

irjátok le hol tudnánk aláírást gyüjteni .
köszi

KLB123 (törölt felhasználó) # 2010.11.24. 07:36

Nem akarok értetlenkedni, de elhangzott egyáltalán valahol, hogy a táppénz nem számít bele? Csak ápolási díjról volt szó, az meg egészen más:
"Az ápolási díj olyan szociális rászorultságtól függő pénzbeli ellátás, amelyet a tartósan gondozásra szoruló személyek otthoni ápolását ellátó nagykorú hozzátartozók vehetnek igénybe. Az ápolási díj igénybevételének további részletes feltételeit az ápolást végző személy lakóhelye szerint illetékes települési önkormányzatok határozzák meg. A jogosultság feltételeit a települési önkormányzat kétévente legalább egyszer felülvizsgálja."

nagyi5 # 2010.11.24. 06:33

Üdv mindenkinek!

Én már nem nézek meg semmi ilyen nyilatkozatott,mert felfordul a gyomrom a sok hazudozástól,mellébeszéléstől.Csak még jobban felidegesítjük magunkat.Várjuk meg a végét és aki egyett ért irja alá a peticiót amit AKIZOR tegnap 21.18-kor itt be tett a fórumba.
Próbáljunk cselekedni,ne csak rágjuk magunkat.
Mi egy nagy csapat vagyunk látszik a 2/3-os megnyert többségből is.

Pirénce # 2010.11.24. 06:15

Szépjóreggelt Mindenkinek!
Csak egy halk megjegyzés, most néztem meg a tegnap esti Egyenes beszéd-et, engem nem Nagy Anna idegesített fel, számomra pont annyira érthetően immáron századszor mondta el, de a műsorvezető miatt, aki egyre csak azt szajkózta, hogy diszkrimináció a felsőfokú tanulmányokat végzettek ellen. Könyörgöm, aki nappali felsőfokon elöltötte azt a pár évet, annak nincs meg a 40 év munkaviszonya, ha meg estin, netán levelezőn, akkor meg nincs miről beszélni, hisz munka mellett, "kereső tevékenység" mellett végezte.
A legnagyobb baj az, hogy a médiákban kellene elsősorban tanfolyamokat tartani szövegértelmezésből...
Bocs, de most nagyon feldúlt lettem :-(

akizor # 2010.11.23. 22:48

A kedvezményre jogosító időbe beszámít a tényleges munkaviszony mellett a gyermekneveléssel töltött időszak (terhességi gyermekágyi segély, GYES, GYED, gyermeknevelési támogatás folyósítási időszaka) is, összesen legfeljebb 8 év időtartammal számítva. A benyújtott törvényjavaslatról várhatóan december 20-án dönt az Országgyűlés.

Az intézkedés célja a nők munkaerőpiacon, valamint családban való helytállásának elismerése, így a tanulmányokkal töltött időszak, a munkanélküli ellátás ideje, valamint az ápolási díj folyósításának időszaka a 40 éves munkaviszonynak nem képezi részét.

FIDESZ honlap,2010.11.22.

akizor # 2010.11.23. 22:44

Veci!
Légyszíves írd ide mi a véleményed a táppénz munkaviszonynak fog számítani,csak a passzív táppénz nem?

köszi válaszod!

lájza # 2010.11.23. 21:14

Amit vártam és zavart, hogy Kálmán Olga nem tette meg - nem szembesítette a választási ígéretként szajkózott szolgálati idővel.
No de erre úgyis az lett volna a válasz, hogy most csak ennyire van keret, most csak ezt a réteget (24000!!!) céloztuk meg, stb.

Gabicsek # 2010.11.23. 21:09

milyen érdekes, ugyanaz a ruha van Nagy Annán a reggeli Mokkában, mint az esti ATV-ben:) Biztos nem volt ideje átöltözni:)

lájza # 2010.11.23. 21:09

Egyébként valóban sok mindennel nem volt tisztában, de ettől függetlenül "megmagyarázta".

A magán-nyugdíjpénztári pénzek felosztásáról egyébként már volt szó a médiában, nem mondott új dolgot - csak éppen nem volt mindennel tisztában.

A 14 havi elvont járulékból nemigen futja állami nyugdíjpótlásra és államadósság-törlesztésre is Számítások szerint kb. 420 md - elvileg akkor kb. ennyi kellene legyen a hiány az államnál, de Matolcsy 900 md-ról is beszélt.
A teljes magán-nyugdíjpénztári vagyonnak (2,7-3 milliárd) lenne ez a fajta felosztás a sorsa - egy része nyugdíjpótlás, a többi adósságra - hiszen elég csak megsemmisíteni az állampapírokat és az adósság egy része el is tűnt. Úgy, hogy abból már pénz sem jut az állami kasszába.

..és hát a 40 év - munka és család = valóban ez lesz a legújabb szlogen, amit lehet szajkózni.
Én nem hiszem, hogy még hozna valami lényegesen újat - pozitív értelemben - a Kormányrendelet...

mesehabbal # 2010.11.23. 20:55

Közben megtaláltam, ha mást is érdekelne:

http://radikalisbal.blogspot.com/…peticio.html

mesehabbal # 2010.11.23. 20:53

Kedves Akizor!

Ez a petíció hol olvasható?

Üdv: Ági

mesehabbal # 2010.11.23. 20:46

Ez olvasható a fidesz honlapján most!

http://www.fidesz.hu/index.php

legolvasottabb:
* Nyugdíjba mehetnek a 40 év munkaviszonnyal rendelkező nők /2010. november 22., 15:09/
* "Negyven év munkaviszony után minden nő nyugdíjba mehet" /2010. november 23., 14:08/
* A nők 40 év szolgálati idő után nyugdíjba mehetnek /2010. augusztus 2., 17:08/
* Nagy Anna: A nők kedvezményes nyugdíjba vonulása változatlan /2010. november 22., 13:00/

Csak azt szeretnénk tudni, mihez képest változatlan a nők kedvezményes nyugdíjba vonulása?
Bár ez nincs a legolvasottabb hírek között, de a honlapjukon fent van: http://www.fidesz.hu/index.php?…
*Végigdolgozott életek /2010. november 12., 11:24/
Látszik, hogy mennyire tájékozatlanok, még a fogalmakkal sincsenek tisztában?!
Azért az is érdekes, hogy az országgyűlési választások előtt még szolgálati időt írtak.
Utána hetekig csend, majd bedobták a munkaviszonyt.

Üdvözlettel: Ági

Veci # 2010.11.23. 20:38

Elnézést kérek a hibákért, amit az írásomban elkövettem.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 20:32

akizor
Ha nem fűzök hozzá véleményt, akkor az szerintem magáért beszél.
Nagy Anna szerintem úgy látom információzavarban volt. Aki 24.000 nyugdíjba vonuló 2011-ben , annak jelentős része 1952-es születésű, akik a ma hatályos tv. szerint is elmehetnek nyugdíjba.
Kitért a magánnyugdíj pénztárból befolyt pénz felhasználásáról.
Ha te ezt határozottságnak érzékeltél, ez nem úgy nézett ki nekem. A kommunikációs készsége elfedte a mondanivalót,
Nincs tisztában a szakiskolai, szakmunkásképzés járulékfizetésérő. "meg kell vizsgálni" naaa itt alapos mellébeszélés volt.
Aki tanult, annak nem megygyőző az érvelés (munka és gyereknevelés, ez a szlogen)
Az utolsó 10-12 perc, hááát!!!

ITT lehet visszanézni az adást:
http://atv.hu/…23_nagy_anna


Üdvözlettel Veci

akizor # 2010.11.23. 20:18

PETÍCIÓ

Nyugdíjunkat akarjuk: a gyerekneveléssel töltött időszak és a szakmai képzést beszámítását!

Szerzett jogunk volt a 3 éves gyereknevelés, mely ugyanennyit évet számított a nyugdíjkalkulációban.
Az Európai Unió diktátuma alapján már az MSZP-kormány a közelmúltban megrövidítette ezt a vívmányunkat.
Orbán kampányában világosan megígérte: «a Gyed, Gyes, Gyet, a családi pótlék visszaállítását» és azt is: «* minden nő 40 év szolgálati idő után 100%-os NYUGDÍJBA MEHET». A nők számára ez azt jelentette, hogy a nyugdíjhoz való jogaikat egészében helyreállítják, így ez az ígéret, másokkal együtt, nagyon sokat számított a Fidesz választási győzelmében.
Szintén e napokban került napvilágra, hogy a Fidesz-kormány – szintén az Európai Unió és az IMF pénzügyi megszorításait követelő elvárásainak megfelelően – nemcsak a 3-nál több gyermekes nők nyugdíjkalkulációjában hagyja számításon kívül a gyermekneveléssel töltött (8 évnél hosszabb) időt, hanem 2011-től a szakmai képzés idejét kivette az évek számlálásából.
Mindez elfogadhatatlan!
Aluírottak, dolgozók, nők és férfiak, követeljük jogaink fenntartását, 40 éves szolgálati idő utáni nyugdíjunkat, melybe bele kell számítsák mind a szakmai képzés idejét, mind a gyermekneveléssel töltött időt és a járadékfizetéssel töltött munkanélküliségünket teljes egészében. Követeljük, hogy érdekvédő szervezeteink tegyék meg a megfelelő lépéseket!
(Aláirásotokat várjuk a somijudit@gmail.com címen)
Első aláírók:
A.Klára, vegyészmérnök; Sirály Ida, munkásmozgalmi aktivista; Kovács Mária, nyugdíjas; Asztalos László, szakszervezeti aktivista; Asztalos Tünde, szakszervezeti aktivista; Szabóné Farók Éva, szakszervezeti tag; Varga Sándor, nyugdíjas; Póla Diána, kismama; Szakács Miklós, EuroKnife Bt. SzB-titkár; Aradi Pál, BSZM; Kiss Éva nyugdíjas;

kissmama # 2010.11.23. 20:16

Nagy Annától vártam,rávilágít az egy tekintet alá eső jogviszonyra.Sokat gondolkoztam mit érthetnek ez alatt.Lehet,hogy hülyeség,de én arra gondolok,hogy:
Minden megkülönböztetés nélkül,azonos jogokkal és kötelezetségeket állapítanak meg.Lehet,hogy valami munkahelymegörző támagatást fognak felajánlani.De ezt csak én gondolom így.Ha nem így van Bocsi!!

zsuzsa52 # 2010.11.23. 20:15

Bizony volt némi mellébeszélés, nekem az jött le, hogy akinek "tisztán" megvan a 40 éve (iskolák, GYES és minden nélkül) az lehet biztos a nyugdíjba menetelben, a többi még maszatolás.
Amit a magánnyugdíj pénztári lenyúlásról mondott, azért minimum fegyelmit fog kapni.
Nyíltan bevallotta, hogy a lyukak foldozgatására kell a pénz, ezért szorulni fog.Meg a fél százalék ügye is erősen necces.

akizor # 2010.11.23. 20:13

Most Kálmán Olga sem volt,se elég kemény, se elég felkészült ! Nagy Anna határozottsága fél siker,de mielőtt bármit mond, gondolkodhatna meg utánna járhatott volna pontosan a dolgoknak. Akkor nem 58 meg 60 éves nőket emlegetett volna. Mert ők már elmentek nyugdíjba 57 évesen. Utoljára az 1951-es születésüek....

akizor # 2010.11.23. 20:09

Sziasztok!Elég baj, hogy nincs hozzáfűznivalód veci!

Veci # 2010.11.23. 20:09

Előbb véleményeztem, abban minden benne van, olvassatok a sorok között.


Üdvözlettel Veci

lájza # 2010.11.23. 19:57

Nagy Anna egy igazi politikus!
Frappánsan kivágta magát. Tévedés ne essék, ezt nem bóknak szántam....

m.n.zs. # 2010.11.23. 19:53

jaaaaaaaajjjjjj!
Nagy Anna !
Bocsi de borzasztóan fárasztó volt. Bocsánat de kiakadtam !
Hogy egy valamire való választ nem adott, csak mellé beszélt!
Magam vagyok ezzel a véleménnyel, vagy közületek valaki szintén így gondolja????
Fontos, hogy legalább érezzem azt, hogy nem vagyok egyedül.

Veci # 2010.11.23. 19:47

Nincs semmi hozzáfűzni valóm vendég megnyilatkozásához.


Üdvözlettel Veci

spaniel # 2010.11.23. 19:13

Köszi, nézem!

Veci # 2010.11.23. 19:09

spaniel
Akkor 1 évet még kibírsz. Nézzed az ATV-t, a kormányszóvivő lesz a vendég. Már én is indulok, ő lesz az utolsó vendég.


Üdvözlettel Veci