40 év munkaviszony után nyugdíj


spaniel # 2010.11.23. 19:06

Veci !

Most jöttem vissza! A munkaviszonyom: 39 év

Veci # 2010.11.23. 18:49

kata1954
Nincs mit szégyenkezned sem korábban, sem most. Az, hogy mit számítanak be, hátha elmondja ma este a kormányszóvivő, nézzed a műsort. De ami biztos lesz, az a hatályossá váló tv. módosításban lesz leírva.
Ahogy nézem a helyzeted, valószínűleg az előrehozott nyugdíj elérése lesz számodra korábban.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 18:45

Kedvezményes nyugdíjként indult ez az igéret és az augusztusi bejelentéskor is:
http://atv.hu/…dene_a_noket

A Kálmán Olga a "nagy főnököket" is megszorongatja a kérdéskkel.


Üdvözlettel Veci

kata1954 # 2010.11.23. 18:36

Veci
"sajnos" szakmunkástanuló suliba kezdtem. Dolgoztam, majd 2 gyereket szültem, igénybe vettem 5 és fél év gyes,gyed. Megint dolgoztam, majd megszületett a 3. gyermek. Vele igénybe vettem a 3 év gyes,gyed.Mivel közben megszünt a fejem felett a vállalat. két és fél év "hivatásos anya", közben tanulás, hogy legyen esélyem ujra munkába állni. Sikerült is, de kétszer is munkanélkülivé válltam. Jelenleg dolgozom és mindhárom gyermekem dolgozik. Munka mellett segítem a beteg szüleimet. A 30 nap szabadságomból próbálok segíteni gyermekeimnek ha esetleg az unokák betegek, hogy ők megtudják tartani a munkahelyüket. Eszméletlenül fáradtnak érzem magam. Ahány ember, annyi sors. Még azt a lehetőséget is elvették, hogy a vállalat nyugdíjba küldhesse az 54-eseket.Sokan kíméletlenül odavágják, hogy én a gyermekeimből éltem.Már én magam sem tudom, hogy szégyelnem kelljen-e, amiért három gyermeket szültem. Valamilyen módon ebben a kíméletlen világban megpróbáltam talpon maradni és gyüjtögetni a szolgálati időt.42 év.

lenolaj1 # 2010.11.23. 18:34

S ha már a fogalmak tisztázását említetted, most látom, hogy a nyufig már nevet is adott az új lehetőségnek: kedvezményes nyugdíj névvel. Vagy lehet, hogy ti már hallottátok néven nevezni?
Csak néhányan nehogy keverjék a korkedvezményessel.

lenolaj1 # 2010.11.23. 18:27

Szeretem azt a nőt. Több riportalanyt megszorongatott már.

Veci # 2010.11.23. 18:24

Szerintem is van itt a fórumon olyan társunk, aki akár segítséget is tudna adni néhány fogalom tisztázásában.
Remélem a Kálmán Olga kérdései lényegretörők lesznek, tud ám keményen kérdezni.


Üdvözlettel Veci

lenolaj1 # 2010.11.23. 18:16

Veci, fogadjunk, hogy azt már mi is tudjuk, amit a szóvívő!!! :)
Amit viszont nem tudunk, arról ő sem tudhat.
És ez az egy tekintet alá eső jogviszony (hogy ez milyen idióta megfogalmazás!)Ennek kidolgozása folyamatban van - és szerintem ebben még lehet meglepetés, akár kellemes is.

Veci # 2010.11.23. 18:06

LÁNYOK!

Nézzétek az ATV Egyenes beszéd című műsorát az utolsó vendég Nagy Anna kormányszóvivő. Kálmán Olga műsorvezető nem szívbajos, ő majd megkérdezi a részleteket.
A téma 20:00 óra után lesz várhatóan, a műsor egyébként 19:25-kor kezdődik.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 18:02

Rebeka52
Még mindig nem tudom, hogy 1952-es születésű vagy-e? ha igen, már válaszoltam, nyugodj meg, mehetsz előrehozott nyugdíjba!


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 18:00

kata1954

Ha nem voltál szakmunkástanuló, vagy munkanélküli ellátáson, akkor már megvan a 40 éved.
A tv. módosítás a jogosultsági idő alapján veszi figyelembe az éveket, hogy mi tartozik oda, majd kormányrendeletben határozzák meg.
Biztos 100 számra lesznek módosító indítványok a tv. javaslathoz.


Üdvözlettel Veci

kata1954 # 2010.11.23. 17:42

A vállalatnál számoltak vele, hogy nyugdíjba megyek, mivel 42 év szolgálati időm van, benne vagyok a létszámleépítési listában. Nyugdíjba 7 év mulva mehetek. 54-ben születtem. Ha kirúgnak, hol fogom ledolgozni a 7 évet. Kiszámolták a nyugdíjamat is. 67.000,-Ft. Nagyon kevés, de megértem, mert sokat voltam otthon a gyermekeimmel. Mindig az akkori rendszernek megfelelően éltem, a szabályokat betartva. Azt gondoltam mindent jól csináltam. Ha kirúgnak, a semmiből nem tudom kihúzni még 7 évig.

Rebeka52 # 2010.11.23. 17:33

Kedves Veci!
Lehet, hogy rosszul értelmezem: a "szolgálati idő" fogalom helyett a "jogosultsági idő" lesz érvényes.
Vagy ez kizárólag ebben az új rendeletben lesz ?
Remélem a legjobbakat magunknak, bárcsak már előbb írásba lenne foglalva. Köszönöm a gyors reagálást.

kata1954 # 2010.11.23. 17:25

Valamit nem értek: Miért mondják, hogy a nagycsaládosoknak kedveznek. Három gyermekem van. 42 év szolgálati időm. 54-ben születtem. 63 és fél évesen mehetek nyugdíjba, ha megérem.

Veci # 2010.11.23. 17:03

FIGYELEM!

KÖZLEMÉNY
A 40 év jogosultsági idővel rendelkező nők kedvezményes nyugdíjazási lehetőségéről.

http://www.onyf.hu/index.php?…

A Kormány 2010. november 11-ei ülésén elfogadta a 40 év keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal rendelkező nők kedvezményes nyugdíjba vonulásáról szóló előterjesztést. Az erről, illetőleg az egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot - sürgős tárgyalást kérve - 2010. november 19-én nyújtották be az Országgyűlés Elnökéhez.

A beterjesztett törvényjavaslat T/1745. számon az Országgyűlés honlapján az alábbi linken tekinthető meg:

http://www.parlament.hu/…lekerd_egysz?….

A kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyokat - a törvényjavaslat felhatalmazása alapján - a Kormány rendeletben határozza meg. Jelenleg a Nemzeti Erőforrás Minisztérium ennek a kormány-előterjesztésnek szakmai előkészítését végzi.

A nyugdíjbiztosítási igazgatási szervek a kedvezményes nyugdíjazásról részletes információt kizárólag a hivatkozott jogszabályok kihirdetése után - várhatóan december hónap végén - tudnak adni.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság az ellátás igénybevételének feltételéről szóló hivatalos tájékoztatóját soron kívül a honlapján közzéteszi.

Budapest, 2010. november 23.
Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság
2010-11-23 08:43

Ezt azt jelenti, hogy a Nyugdíjbiztosító is csak akkor tud tájékoztatást adni, ha hatályos tv. lesz.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 16:50

Lányok!

Hűűű! De jó, hogy figyeltek és segítetek! Talán tegnap küldtem el a táblázatról a linket.
Már nem birom az iramot, amit diktáltok :-)
Látom vannak segítőim :-)

spaniel

Mennyi a munkaviszonyod? Már nekem is kávé kellene a kezembe, bocs már nem emlékszem, pedig bizti írhattad. Nincs erőm visszanézni.


Üdvözlettel Veci

spaniel # 2010.11.23. 16:42

Köszönöm nektek!

63 év és 183 nap! Akkor mehetek öregségi nyugdíjba,
60 év és 183 nap, akkor csökkentett összegűbe!
Szomorú! És most vagyok 56 éves!
A munkahelyem egyenlőre még "áll", de kérdés, hogy meddig!

Korall54 # 2010.11.23. 16:38

Én is ezt akartam, amit lenolaj1 betett.


Üdv: Korall (53-as nö)

lenolaj1 # 2010.11.23. 16:34

Spaniel, az oldal alján van (ha ezt kerested).

http://www.onyf.hu/?…

Korall54 # 2010.11.23. 16:29

Húha! ez nem az, eltévesztettem, bocs! Ha megtalálom, küldöm.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2010.11.23. 16:26

spaniel

Ezt keresed?

http://www.onyf.hu/index.php

Itt van a mostani tv. A 2. cím alatt szövegesen van összefoglalva a lényeg, az utolsó cím alatt pedig ott van a táblázat.

Üdv:Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

spaniel # 2010.11.23. 16:04

Veci

Keresem a táblázatot "lapozok" visszafelé, úgy emlékszem egyszer elküldted valakinek, hogy mikor mehet csökkentett nyugdíjba! nem találom!

spaniel # 2010.11.23. 15:57

Nekem az előrehozott csökkentett összegű nyugdíj, az mikortól járna? /kávéval a kezemben/

Veci # 2010.11.23. 15:51

Rebeka52
Össze ne tépd a szolgálati elismerési papírod. Ha te 1952-es vagy a szolgálati idő számítás alapján mehetsz nyugdíjba 59. évesen.

A módosítás további kedvezményt jelent az érintett nők számára, a jelenlegi előrehozott, csökkentett összegű előrehozott nyugdíjkonstrukciók továbbra is igénybe vehetők.


Üdvözlettel Veci

Holly # 2010.11.23. 15:49

köszi Veci! :) jó hallani, hogy legalább ezt nem forgatták fel. (mondjuk elég nehezen lenyelhető dolog lenne, ha most egy tollvonással még az 52-es nőket is megfosztanák ettől a lehetőségtől)

üdv!
H.