40 év munkaviszony után nyugdíj


spaniel # 2010.11.23. 15:44

Óh kedves Veci !

Az a kávé hiányzik nagyon! Tényleg megyek, és főzők egy finomat!

Veci # 2010.11.23. 15:41

spaniel
Jól összefoglaltad az ismereteket, most menjél és igyál egy kávét :-)


Üdvözlettel Veci

Rebeka52 # 2010.11.23. 15:40

Össze lehet tépni a Szolgálati idő elismerési kérelmet? Mert ez a kedvezményes nyugdíj ezt jelenti annak, aki már megkapta és sajnos még szakképzésben is részt vett, és munkanélkülin is volt. A cégeknél a leépítés nagyon könnyen megtörténik. De dolgozzon minden nő tovább, ha van hol. Nagy Anna szóvivő azt mondta: ez nem becsapás: reméljük, Ő sem jár majd ilyen rosszul, hiszen Ő is tanult NŐ !!

spaniel # 2010.11.23. 15:38

1954-ben születtem, 63 1/2 éves koromban mehetnék öregségi nyugdíjba!
Azzal, hogy nem kort, hanem időt /40 évet/ kell betöltenem, nyugdíjba mehetek 58 évesen! -Remélem- Megnéztem, elolvastam mindent, amit Veci írt, meghallgattam a linkeket, letöltöttem a törvénytervezetet, és ma egész nap azt olvastam a munkahelyemen!
Parasztosan fogalmazva:

  • Nyugdíjba mehet az a nő, akinek van 40 éves munkaviszonya. Ebbe bele számít, 8 év ha a gyermekeivel otthon volt./gyes,gyed/stb.

Nem számít munkaviszonynak a tanulóviszony, a munkanélküli viszony! -Iszony!

A nő segítsen a családján, lássa el az unokákat, tartsa össze a családot!!! Nincs óvóda, bölcsöde!

Nos valami ilyesmiket olvastam! Zsibog a fejem! Jól szürtem ki a lényeget Veci???

Veci # 2010.11.23. 15:37

Holly
Azt nem módosítják.


Üdvözlettel Veci

virágkötő # 2010.11.23. 15:11

NAVRACSICS, Iván László most lapítanak, és tömik a zsebüket, mert jól meg tudták hülyíteni a népet. Hazug disznók!
És mi hittünk nekik! Sajnos
"Egyszer volt Budán kutyavásár!!!!!!!

Holly # 2010.11.23. 15:11

sziasztok! egyéb változások is vannak nyugdíj ügyben? mi van pl. az 52-ben született nőkkel, akik eddig is mint kivételek szerepeltek a törvényben és eddig úgy volt, hogy 59 éves korban 40 szolg. viszonnyal teljes nyugdíjba mehetnek (ez jövőre lenne aktuális)?

köszönöm!

becsaptak # 2010.11.23. 15:10

Elnézést még valamit!

Miért nem akarják elfogadni a szakmunkás éveket sem mikor kétműszakban dolgoztak ugyan azt csinálták mint a mai napig is csinálják sokan az miért nem munka akkor az mivolt üdülés????? és vonták a járulékokat.Ha ezt megcsinálják akkor elmondhatják ők is, hogy hazudtunk!!!!!

becsaptak # 2010.11.23. 15:02

Sziasztok!

Csak azt nem értem,hogy miért nem szólt,Navracsics és Iván László,hogy bocsánat mi szolgálati időről beszéltünk!!!! ők hol voltak mikor ezt elfogadták?????Komoly politikusok akkor bármikor megváltoztathatják a véleményüket mert ez nekik nemjó????Gondolkozzanak előre mielőtt igérnek ha pedig ezt igérték akkor addig csúrjék csavarják mostmár hogy szolgálati idő legyen belőle EZ ÍGY IGAZSÁGOS ÉS KÉSZ!!!!!Azt hittem Bajnait felülmúlja a Fidesz ezzel az igéretével ha ezt véghezviszi.De Tévedtem nemfogja!!!!

virágkötő # 2010.11.23. 14:49

NAVRACSICS, IVÁN LÁSZLÓ, ORBÁN VIKTOR, nem tudja talán hogy mi a különbség a munkaviszony és a szolgálati idő között???
vagy csak jól esett nekik hogy hűlyítik az embereket???
Csavargó mind!!!

virágkötő # 2010.11.23. 14:45

felvagyok háborodva!!hiába csűrik csavarják, 40 év szolgálati időt ígértek és kész!!! és a szakmunkás évek miért nem számítanak, hiszen reggel 6 órára mentünk dolgozni, és 2től este 10ig!! és járulékot fizettünk. Jól kihasználtak bennőnket!! 15 évesen!!
FIDESZNEK hamarabb be kéne vallani, mint Gyurcsánynak, hogy "hazudtunk éjjel nappal"
ez volna a becsületes dolog!!
és az adócsökkenés?? kinek is jó ez??
és az iszapkárosultak megsegítése, vagy a devizahiteleseké??? Mi történik most ??????????????

kissmama # 2010.11.23. 14:32

SAJNÁLOM DE MÁR NAGY IZGALMAMBAN MEGAKARTAM VELETEK OSZTANI ÉS NEM NÉZTEM A DÁTUMOT:MÉGEGYSZER BOCSIKA!!!!

nandy # 2010.11.23. 14:31

A tervezett szabályozás egyáltalán nem ad kedvezményt a gyermekteleneknek, valamint az örökbe fogadó és nevelőszülőknek – az indoklás szerint az utóbbiaknak azért nem, mert „ha a gyermeknevelés önmagában is kedvezményre jogosítana, azt a férfiaknak is meg kellene adni, így pedig nem tudnák kompenzálni a nők nyugdíjhátrányát, másrészt pedig olyan széles kört jogosítana fel az igénybevételére, amely a nyugdíjrendszert teljesen fenntarthatatlanná tenné”.

http://nol.hu/…apos_nyugdij

kissmama # 2010.11.23. 14:28

BOCSÁNAT NEMNÉZTEM A DÁTUM NOVEMBER11

nandy # 2010.11.23. 14:20

Érdekes, hogy a tv. javaslat nincs megfelelően előkészítve, de azt már tudják, hogy mennyibe fog kerülni... hisz a járulékemelés már el lett döntve!

kissmama # 2010.11.23. 14:20

Kedves Fórumozó

Nagy Anna kormányszóvivő ma jelentette be, hogy a nők nyugdíjba vonulhatnak már 40 év szolgálati idő után is, függetlenül attól, hogy a nyugdíjkorhatárt leérték-e vagy sem. A kormány döntése szerint a munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött idő is, valamint a felsőfokú tanulmányok is egy bizonyos időkorlát előtt (utóbbi mindenkire érvényes).

A lehetőség komoly terhet jelent, csak jövőre 35-40 milliárd forintos plusz költséggel kell számolni, a fedezetet viszont járulékemeléssel oldja meg a kormány. A biztosítottak jövőre már nem 9,5 százalékos nyugdíjjárulékot fognak fizetni, hanem 10%-osat, és ez az összeg teljes egészében az államhoz fog befolyni.

Az ellenzék támogatja a kormány pozitív döntését, de azt javasolja, teremtsék meg ezt a lehetőséget a férfiak számára is.

További
k Ezt találtam jól értem???????????????

Veci # 2010.11.23. 12:58

Virág53
http://www.fidesz.hu/index.php?…
A benyújtott törvényjavaslatról várhatóan december 20-án dönt az Országgyűlés.
Valószínűleg nem volt kellően előkészítve a tv. javaslat.


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.23. 12:47

Kedves Veci!

Köszönöm a helyesbítésed!

Az évszámot, elírtam.
Valóban a szolgálati nyugdíjasokra gondoltam (katona, rendőr, stb.).
Elnézést, de ezekkel a kifejezésekkel nem vagyok tisztában.
Üdvözlettel: Ági

Jimbo75 # 2010.11.23. 12:38

"úgy gondolom, hogy a „mi gyerekeink” –nek sem lesz annyi „jogviszonyuk“ mint nekünk"

Ebben sajnos nem értek egyet, mire a Ratkó-bébik gyerekei (köztük Én is) nyugdíjba mehetnek, addigra sztem min. 70 év lesz a nyugdíjkorhatár, legalábbis a férfiaké biztos. Ez azt fogja jelenteni, hogy nekem például 52 év munkaviszonyom lesz, (persze feltételezve, hogy nem rúgnak ki:D), ez annak fényében lesz durva, hogy ugye 10-15 éve még volt, aki majdnem ennyi idősen mehetett nyugdíjba, amikor a nőknél még 55 év volt a korhatár....
Nem beszélve a belügyesekről, akik már 45 évesen elhúznak nyugdíjba. Csúnya világ lesz itt és persze ne felejtsük el azt sem, hogy lehet mi már nyugdíjat sem kapunk, mert nem lesz, aki "megtermelje".

jolcsika # 2010.11.23. 12:27

Kedves Mindenki!

Egy jó ideje figyelemmel kísérem a fórum munkáját. A jelenlegi témakörhöz szólnék. Sajnos meg kell állapítanom, hogy a mi gyerekeink döntenek most a sorsunkról. Pedig igazán ők tapasztalhatták, hogy mi szülők dolgoztunk, tanultunk, családot összetartottuk és őket neveltünk (biztos, hogy jól). Ha visszanézünk az előttük lévő korosztályt meg kell állapítani, hogy nem rendelkeztek ennyi „szolgálati idővel”mint mi és úgy gondolom, hogy a „mi gyerekeink” –nek sem lesz annyi "jogviszonyuk" mint nekünk. Azok akik a mi korosztályunkból még munkahellyel rendelkeznek tudják, hogy sajnos már nem igazán kívánatos személyek vagyunk a fiatalok körében.
A most „döntéshozókat” valójában a mi problémánk soha nem fogja megérinteni, mivel Ők amennyiben a mandátumuk ha lejár el is mehetnek nyugdíjba.

jolcsika

Virág53 # 2010.11.23. 10:58

Nézem a parlamenti naplót,hihetetlen alig van bent képviselő és ezeken múlik a nők sorsa, röhej.

nagyi5 # 2010.11.23. 10:53

Az eddigiek után félek,hogy ez csak egyre rosszabb lesz, ha ennyit akarnak reformálni jövőre.
Eddig szerintetek melyik törvény módosításuk volt
jó. Nekik jó volt mert mind nekik kedvezett.( Meg a pálinka főzőknek.)

lenolaj1 # 2010.11.23. 10:42

Üdv a fedélzeten!
Mai origo.hu-s cikk:
Száz reformot ígér februárra Matolcsy.
... A miniszter szavaiból kiderült, hogy a reformok érintik majd a nyugdíjrendszert, illetve a járulékfizetési rendszer és az egészségbiztosítási rendszer átalakítását.

No comment.

Virág53 # 2010.11.23. 10:34

Sziasztok eddig csak olvasgattam itt a fórumon mert én is érintett vagyok a nyugdíjjal.Most azt szeretném tudni mikor döntenek végre.Munkahelyemen aki ezzel foglalkozik azt mondta 11.24 lesz a döntés és akkor mi lesz december 20-án?Akkor miről döntenek?

Veci # 2010.11.23. 10:22

Ági mesehabbal
57 évesen az 1951-ben születettek mehettek el, nem az 1952-ben születettek.
Fogalmi eltérés a korkedvezmény, az az egészségre káros munkakörben dolgozókat érinti (meg a szolgálati nyugdíjasokat), ezt tv. szabályozza. Gondolom, te a korhatár alatti nyugdíjasokra gondoltál, akik pl. egyenruhások, képviselők (tavaly egy salátatörvénybe tették be)


Üdvözlettel Veci