40 év munkaviszony után nyugdíj


csera # 2010.11.22. 17:10

Veci a 70-es években részmunkaidős munkaviszony még teljes munkaidőnek számít a nyugdíj megállapításánál. Jóval később hozták be (pontosan most nem tudom mokor)az arányosítást.
Vagy nem jól tudom?

Gabicsek # 2010.11.22. 17:09

Jaja, csak azt nem értem, mit csinálnak még egy hónapig, ha már most be van nyújtva és tárgyalják?

mesehabbal # 2010.11.22. 17:06

Gabicsek úgy van, ahogy írod. Akinek megvan a 40 éve és még dolgozik, annak még van felmondási ideje. Ez akár lehet 4, 6 hónap is. Ezzel is nyernek, akár fél évet. A taktikázáshoz nagyon értenek.

spaniel # 2010.11.22. 17:06

Kedves Veci!
1954-ben születtem, és az elmúlt évben kértem a Nyugdíjigazgatóságtól szolg.idő számítást. A kiszámítás szerint, /benne van a munkanélküli segélyen eltöltött 308 nap is/ 2011. szeptemberében mehetnék nyugdíjba! Akkor lenne meg a 14600 napom!

Veci # 2010.11.22. 17:04

Ez nem semmi, addig majd figyeljük, milyen módosításokat adnak be.


Üdvözlettel Veci

Gabicsek # 2010.11.22. 16:58

Ha dec. 20-án döntenek, hogy fog ez egyébként hatályba lépni január 1-jén? Vagy úgysem esik bele majd senki, tehát ráérnek?

gyene # 2010.11.22. 16:57

Bocsánat. Csak most látom, lenolaj1 erre már megpróbált válaszolni. A kérdés továbbra is fennáll. Mi lesz a kormányrendeletben?

Gabicsek # 2010.11.22. 16:56

Sziasztok lányok!

Ezt láttátok már a fidesz honlapján?

http://fidesz.hu/index.php?…

A kedvezményre jogosító időbe beszámít a tényleges munkaviszony mellett a gyermekneveléssel töltött időszak (terhességi gyermekágyi segély, GYES, GYED, gyermeknevelési támogatás folyósítási időszaka) is, összesen legfeljebb 8 év időtartammal számítva. A benyújtott törvényjavaslatról várhatóan december 20-án dönt az Országgyűlés.

Kiidegelnek minket???

gyene # 2010.11.22. 16:53

Ki tudja?

(2b) A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

Mit jelent a vastag szöveg? A tevékenységgel járó fogviszony az világos, de mi az azzal egy tekintet alá eső jogviszony?

Veci # 2010.11.22. 16:40

mamboci
A 4 órás munkaviszonyt csak arányosan számítják be.
A gyessel kapcsolatban a tv. módosítás után lehetne valamit mondani.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.22. 16:35

Megtaláltam:
http://www.fidesz.hu/index.php?…

Az intézkedés célja a nők munkaerőpiacon, valamint családban való helytállásának elismerése, így a tanulmányokkal töltött időszak, a munkanélküli ellátás ideje, valamint az ápolási díj folyósításának időszaka a 40 éves munkaviszonynak nem képezi részét.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.22. 16:33

Anna52
Tedd be a linket légyszíves, nem találom.


Üdvözlettel Veci

mamboci # 2010.11.22. 16:32

Ha valaki tudja, kérem segítsen!

1970.szeptember 09.-től dolgozom, az első három évben 4 órás munkaviszonyban, a későbbiekben 8 órás. Egy gyermekem született 1974-ben, ekkor már 11 hónapja 8 órás munkaviszonyban dolgoztam, de miután a GYES csak annak járt, akinek egy év nyolcórás munkaviszonya volt, ezért én a GYES-re nem voltam jogosult.
Szeretném tudni, hogy a 4 órás munkaviszonyt a szolgálati idő számításnál hogyan számolják?
Azt is szeretném tudni, hogy miután a GYES-re nem voltam jogosult, mert "csak" 3 év négyórás és 11 hónap nyolcórás munkaviszonnyal rendelkeztem, akkor most ismét büntetnek azzal, hogy csak az mehet el negyven év munkavizsony után, aki három gyereket szült?
Előre is köszönöm a választ!

Anna52 # 2010.11.22. 16:12

Most olvastam a fidesz honlapján, hogy az ápolási segélyen töltött idő nem számít bele a 40 évbe, hátha valakit érint , azért szóltam.

Veci # 2010.11.22. 16:04

Figyi
Most szavasztak arról, hogy sürgős tárgyalásba veszik a tv. javaslatot


Üdvözlettel Veci

gattaga # 2010.11.22. 15:48

Szerintem úgy lessz a rendelet megfogalmazva,hogy a lehető legkevesebb érintettje legyen.
Hogyan is működik ez ?
Egyszerűen: Nem tudom emlékezik-e még valaki arra a tényre,amikor a Regőci-Sallai párost (műkorcsolya)egy olimpián "megverették" az oroszokkal ???
Három matematikus (orosz) egy éjszaka alatt kiszámolta,hogy akiket befolyásolni tudnak,azok milyen pontszámot kötelesek adni a gyakorlatra.
Tehát a megalkotandó rendeletet most biztosan nem egy matekzseni,hanem legalább négy-öt számolja.
Amit igért betartotta címmel amundér becsűlete megvan védve, a többséget hagyni fogják "elvérezni".Ide a rozsdás bökőt :-)))


By
gattaga

Snowhunter # 2010.11.22. 15:41

Igazából egy kérdőjeles résztől eltekintve minden tisztázódott.
A kérdőjel:
Innen idézek és emelem ki lényeget: http://www.koziranytu.hu/…ormaciok/334

Ami tehát most biztosnak tűnik, az a „40 év”.

És hogy mi számít bele a jogosultsági időbe? Egyáltalán mi az a jogosultsági idő? Ezt még ma sem tudjuk. A törvénytervezet felhatalmazó rendelkezést tartalmaz, amelyben a Kormány felhatalmazást kap arra, hogy az imént idézettek szerinti, kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyokat rendeletben határozza meg. Erre azért van szükség, mert a jogosultsági időket több évtizedre visszamenőleg kell vizsgálni. Azóta egyes jogviszonyok elnevezése és a rájuk vonatkozó szabályozás jelentősen megváltozott. A megalkotandó kormányrendeleti felsorolás alapján a jogosultak számára is egyértelmű lesz, hogy mely jogviszonyok alapján szerezhettek jogosultságot. – írja indokolásában a miniszter.

Veci # 2010.11.22. 15:33

kriszmasz

csera is mellékelte, a szöveges PDF-re kattints, nyisd meg, vagy mentsd le ITT:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.22. 15:29

kerdiantalne
Gondolom pl. bedolgozás, alkalmi munkavállalói könyvves foglalkoztatás (ezek a tippeim)


Üdvözlettel Veci

lenolaj1 # 2010.11.22. 15:25

Kerdiantalne, azt gondolom, rátapintottál a lényegre!
Az „egy tekintet alá eső jogviszonyt ”egy későbbi kormányrendeletben fogják kifejteni. Ebbe még sok minden - akár váratlan dolgok is - beleférnek.
S hogy az a bizonyos kormányrendelet mikor fog napvilágot látni? Hmmm, váll felhúzva, karok széttárva.

lenolaj1 # 2010.11.22. 15:19

Gattaga, a portfoli.hu-s cikk véleményem szerint abszolút korrekt (az elütésektől eltekintve). Tartalmilag eddig ezt érzem igazán tisztán látónak, nincsenek benne fogalmi zavarok. Azt nem állítom, hogy mindennel egyet is értek, de ami a tv.tervezetet illeti, nos az teljesen rendben van.

Veci # 2010.11.22. 15:18

ITT lehet követni online a parlament munkáját!!!
http://www.parlament.hu/…_ujnapok_ckl

Katt. az "élő adás"-ra, majd megnyitás és élvezhető a parlamenti előadás, műsorzárásig.

Szerintem a várható szünet 16:45 után érdemes rákattintani.


Üdvözlettel Veci

lenolaj1 # 2010.11.22. 15:10

Köszönöm Veci, igen erre a táblára gondoltam.
És arra, hogy ezt a táblát talán tovább lehetne majd fejleszteni, ha már minden letisztult.

lájza # 2010.11.22. 14:54

Véleményem szerint a mostani tervezet szerinti jogosultsági idő csak annak megállapításában játszik szerepet, hogy ki mehet el kedvezményesen nyugdíjba.
Azoknak, akik ez alapján jogosultak, a továbbiakban a most is érvényes szolgálati időt és az annak megfelelő jövedelmeket veszik alapul a nyugdíjszámításnál, tehát az ápolásit, munkanélkülit, meghatározott tanulmányi időket, stb.

m.n.zs. # 2010.11.22. 14:48

Szerintetek előfordulhat hogy beszámolják azt az időt amit itthon voltam ápolásin Anyukámmal? Igaz nem sok idő de lehet hogy sorsdöntő !