40 év munkaviszony után nyugdíj


Jimbo75 # 2010.11.16. 11:16

Üdvözletem!

Édesanyám 41 év 300vhány nappal rendelkezik, 2 gyereket szült. Vannak itt olyan hírek, hogy csak 3 gyerek után lehet igánybe venni a 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjat. Valaki tisztába tudná tenni a dolgot? Igaz ez vagy csak valami alap nélüli hülyeség megint?

Firma # 2010.11.16. 10:35

Ez a lényege!

Szétszedhetik a kormány tervét a képviselők

A koncepcióról az [origo] információi szerint szerdai ülésén tárgyal a kormány, a tervezetet pedig várhatóan a hét második felében nyújtja be a parlamentnek az előterjesztő nemzetgazdasági minisztérium. A törvény előkészítésében részt vevő forrás mellett az [origo]-nak több névtelenséget kérő fideszes és KDNP-s képviselő is azt mondta: módosító indítványok tucatjaival fogják még a végszavazás előtt korrigálni a javaslatot.

Zsuzsamama # 2010.11.16. 10:33

Ezt most találtam: http://www.origo.hu/…viszony.html?…

Firma # 2010.11.16. 10:32

Kedves Sorstársaim!

Ezt olvassátok el, ez a legújabb!

http://www.origo.hu/…viszony.html?…

fabatka # 2010.11.16. 10:31

Most olvastam a http://www.klubradio.hu/cikk.php?… hogy az "Az unió most nem titkoltan azt javasolja, hogy fokozatosan 72 évre emeljék a nyugdíjkorhatárt" Csak hogy jobb kedvük legyen ezt azért közlöm. Üdv mindenkinek.

gattaga # 2010.11.16. 10:20

Elnézést hogy "beleugatok" a témába.
Szögezzük le:

GYED-ből, GYES-ből milyen járulékokat kell levonni?:

A GYED, GYES összege után a díjban, segélyben részesülő személynek meg kell fizetni a nyugdíjjárulékot (tagdíjat).

Nem a gyermekek száma a döntő,hanem az ellátás hossza.
A megszületett 3 gyermek automatikusan nem 9 vagy 8 vagy ....x évet jelent,hanem azt a tényt,hogy ténylegesen mennyit volt velük az ellátások valamelyik formályában,ami után nyugdíjjárulékot vontak.

m.n.zs.

Nekem 3 gyermekem van. De egyikkel sem voltam végig, tehát nem voltam Gyesen csak kb. 6 évig. Részben azért mert a 2. gyermekem két éves volt amikor a 3. megszületett. De a 3. gyermekem 2 éves korában, már visszamentem dolgozni.

Igen jól látod a helyzetet,lehet valakinek 3 gyermeke is,de anyuka annyira jól érezte a munka világában ( piszkos anyagiakat hagyjuk most ki ebből,vagy a "besikerült" és vállalt utódot )magát,hogy csak 3 évet volt velük összesen ellátásban.
Aki 40 éves munkaviszonyt tud felmutatni(nem keverendő a szolgálati idővel ) a mai világban azok előtt le a "jambóval",főleg ha több gyermeket felneveltek a családban!Megérdemlik a vágyott pihenés időszakát!(Sokan vannak akik a minimális 15 évet nem tudják összekaparni korbetöltött nyugdíjukhoz.)

By
gattaga


By
gattaga

nagyi5 # 2010.11.16. 08:42

Nemkem magas,hogy hol becsülik meg itt a több gyermekes anyákat evvel a "kedvező" törvénnyel, amivel most kábítanak?

Ti,hogy látjátok?Szerintetek is akinek több iskolája van az nem megbecsült anya?
Aki teszem azt 1953-ban született iskolák nélkül meg van a 40 éve nem szült el mehet 2010.-ben.
Aki ugyan ilyen korú de diplomás ezért,csak 35 éve van,de van 3 gyereke vagy több az nem mehet el majd csak öt év múlva.
A közép iskolásoknál is sokan szívnak.
Ne értsetek félre nem vagyok diplomás,hogy haza beszélnék.
Csak nem értem ez most akkor mire jó. A diplomás gyógyitotta meg a gyerekeinket többek között.
Túlórázott melette neki is lehet nagy családja és iénybe vehette az anyasági kedvezményeket.

Veci # 2010.11.16. 08:13

52mama
ITT a nyugdíjkalkulátor anno én az adozona.hu kalkulátorát használta, az is az Angyal József kidolgozása: http://www.venusz-szoftver.hu/
DE ez 2010-re vonatkozó, a 2011-es adatok márc. végén várhatók, legalábbis eddig így volt.


Üdvözlettel Veci

m.n.zs. # 2010.11.16. 07:43

Szerintetek hogy számolják a gyerekek után járó éveket! A ténylegesen ledolgozott évekhez hozzáadják a 8 évet,( 3 gyerek után járó Gyest). Vagy beleszámolják a ténylegesen Gyesen töltött időt is. Nekem 3 gyermekem van. De egyikkel sem voltam végig, tehát nem voltam Gyesen csak kb. 6 évig. Részben azért mert a 2. gyermekem két éves volt amikor a 3. megszületett. De a 3. gyermekem 2 éves korában, már visszamentem dolgozni.

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.16. 07:37

Kedves Veci!

Nem küldenél egy jó nyugdíjkalkulátort, mert kettővel már számoltam, de teljesen eltérő összeg jött ki.

Küldök egy tegnapi napirend előtti felszólalást:

Selmeczi Gabriella a nők negyven évi nyugdíjáról

A nyugdíjvédelmi kormánybiztos napirend előtti felszólalásának elején kijelentette: a kabinet biztosítani akarja, hogy akik két helyen is helyt álltak, azok már 32 év után is elmehetnek nyugdíjba. Fontos elemként említette, hogy azok akik így mennek nyugdíjba, nem csökkentett, hanem teljes nyugellátásra számíthatnak.

A gyermekgondozás időszaka is beleszámít a 40 évbe, így több gyerek esetén 32 munkaév is elegendő lesz a nyugdíjhoz - hangsúlyozta.

üdvözlettel:52mama

Veci # 2010.11.16. 07:29

stelax
Aki a tört év számításba vételéről "elvesztésről" írt, az azt jelenti, hogy a nyugdíjszáítás %-ában "veszett el". Vagyis pl. ha 1 nappal kevesebb a szolgálati idő, mint a kerek év, akkor az alacsonyabb százalék szerint számolnak.
Pl. van 40 év 364 napod, akkor a tv. 12.§ szerint a nyugdíjalapból kiszámított átlagkereset 80 %-át számolják nyugdíjnak, ha viszont megvan a 41 éved, akkor már 82 %.
A szolgálati időbe, a jövedelemben minden benne van, de ezt jeleni az "elveszés". Ezért szoktam én írni azt, hogy legyen meg (ha van mód rá) a betöltött egész év, inkább 2 nappal több, mint eggyel kevesebb.

Tippeket nem kell adni.


Üdvözlettel Veci

bugyuta # 2010.11.16. 05:46

Veci bocsi a gyerekeknél nem táppénz, hanem gyes. bocs-bocs N.Marika

bugyuta # 2010.11.16. 05:45

Veci drága, Te szuper vagy!
Pontosan ezt a választ vártam. Valóban 40 év 7 hónapot dolgoztam, mindössze 37 napot voltam táppénzen.
A 2 fiammal 1 ill. 1,5 évet voltam táppénzen.
Volt egy 2 éves gyors-és gépiró iskolám még 1968-70-ig, de a visszaigazoláson 1970.julius 15-től vettek számitásba, innen kezdődik a munkaviszonyom.
Büszke is vagyok magamra, és megérdemlem a pihenést úgy gondolom, és drukkolok mindenkinek, hogy sikerüljön. Engem sem érdekel az egész év, mielőbb legyen meg ez az egész, de persze megvárom a prémcsit, nem sok de az is pénz. Köszönöm mégegyszer neked. üdv.N.Marika

Ladányi # 2010.11.15. 22:52

Gabicsek !

Tényleg csak ezt a két iskolát láttam, hallottam , -ahogy Te is-semmi mást nem.
De épp elég ez is, remélem nem bővítik az elvonásokat.
Ha ezek maradnak, akkor 2011 december elejére nekem is van remény.

Vándorek!

A Nyugdijfolyósítónál próbáljál közvetlen személyes
kapcsolatba kerülni egy ügyintézővel, ha szépen megkéred, próbaszámítást készít Neked, akkor kiderül, hogy melyik lehetőséged jobb Neked.

"Bolydul a tengeritábla.
Berezelt kiskatonák
-gránáttal övükben-állva
várják az ősz rohamát.

Ratkó József 1967 Szép versek
Ezt nem bírtam megállni hogy ne írjam ide.Bocsi...

Korall54 # 2010.11.15. 22:28

Nem olvasott ma valaki valahol újabb hírt, kiszivárogtatást?


Üdv: Korall (53-as nö)

Gabicsek # 2010.11.15. 21:21

Ingatlan00!
Gondolom látod a fórum címét, ha problémád van, légyszíves abba írj, ahova ez való. Nem muszáj több topicba beírni, ha valamilyen ügyvéddel problémád van. Semmi köze a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazáshoz!
Ha megtetted a feljelentést, várd meg azt, hogy vagy elutasítják a feljelentésed, vagy elrendelik a nyomozást. De ebbe a topicba ez egyáltalán nem tartozik! Itt más az embereknek a problémája.

A 40 év munkaviszony után nyugdíjba vonulásba reménykedőknek: Én úgy vagyok vele, ha elmehetek, szerintem el is fogok menni, mivel már regélik ugye, hogy aki 2013-ban megy, az rosszabbul fog járni. Kérdés még tényleg az, mi van a munkaviszony alatti táppénzes napokkal? Arról nem írtak, hogy nem számolják bele a munkaviszonyba. Szerintem aki munkaviszonya közben bármi miatt táppénzbe kerül, attól még munkaviszonyban áll, tehát azt nem vonhatják le. Csak a szakiskolákról és felsőfokú tanulmányokról írtak. Vagy én vagyok lemaradva valamiről?:)

nomono # 2010.11.15. 19:18

vandorek

hát tudod, én úgy vagyok/lennék vele, hogy ha valami összejön akkor addig kell kihasználni amíg meg nem gondolják magukat...

nomono # 2010.11.15. 19:17

zsuzsa52

kösziii

vandorek # 2010.11.15. 19:15

Üdvözlet mindenkinek!
Új vagyok itt a fórumon, gondoltam regizek és megpróbálok tájékozódni.
Prémiuméves vagyok, 2012-ben érem el az előrehozott nyugdíjat.
A nagy kérdés számomra most az, hogyan járok jobban, ha esetleg valóban megszületik az új törvény, ami a 40 éves munkaviszonnyal rendelkezőkre vonatkozik majd.Ugyanis januárban meg lesz a 40 évem, a bizonytalanság számomra abban van, hogy nem tudom, nem lesz-e kevesebb a nyugdíjam, mint amit most a pép-re kapok???????
Tudnátok tanácsot adni nekem?
Ha igen, előre is nagyon köszönöm. vandorek

zsuzsa52 # 2010.11.15. 19:10

nomono
Már magam sem tudom mit hol találtam, már reumás a vállam az egerészéstől.
Beírtam a googleba, hogy őszi ülésszak napirendje és valahogyan odataláltam.
Lehet, hogy az 1447-es előterjesztésbe lenne begyúrva?
Én az 1997-es tv. módosítását kerestem, de mostanában a salátatörvény a divat, és az 1447-es annak néz ki a címe szerint.
El fogom mindjárt olvasni, és ha találtam valamit jövök.
Én jövőre rendes korbetöltött nyugdíjba mehetek, de csak december 31-től.
Ez a 40 éves téma csak azért izgat mert a 40 évem meglesz május végére. Persze ha lehetne elmennék én akkor is, a töredék évek úgysem érnek semmit.

nomono # 2010.11.15. 18:53

frivol

senki még hivatalosan nem mondta ki, hogy a munkanélküli nem számít,
és ne feledkezzünk meg arról, hogy abból bizony vonják a nyugdíjjárulékot
eddig csak annyi hangzott el, hogy az iskolákat nem számítják be

frivol # 2010.11.15. 18:33

Igen vannak bajok, jól jön annak aki munkanélkülivé válik és elmehet ezzel a kedvezménnyel nyugdíjba. De ez kedvezmény és nem öregségi nyugdíj. Most ezzel mindenki nyugdíjba akar menni, de lesz-e rá fedezet, már emelik is a nyugdíjjárulékot. És akit ez a kedvezmény nem jogosít nyugdíjbavonulásra ? Ha munkanélküli - mivel az nem számít bele a 40 évbe - akkor mégjobban eltolódik az ideje. VAnnak itt problémák, de a lehetőségnek csak örülni kellene és nem csak bosszankodni. Mindenkinek nem lehet jót tenni. Bocs ... nekem is nehezek a körülményeim, mégsem mehetek nyugdíjba még, én min háborogjak, a csökkentett nyugdíjból nem lehet megélni. Na mindegy

nomono # 2010.11.15. 18:03

monalisa1

szerintem szó sem volt arról, hogy nem rendes nyugdíj jár a 40 év munkaviszony/szolgálati idő (majd kiderül melyik) után

a korengedményes nyugdíj az egészen más dolog

Veci # 2010.11.15. 18:00

N.Marika

  • Egyenlőre a helyedben még nem indítanék el semmit. Megvárnám, hogy legyen hatályos tv. módosítás. Az idén még ne mondj fel, ha lesz számodra kedvező módosítás, akkor már nem 1 hónapon múlik a nyugdíj megállapítása, ezt ki lehet birni.
  • Neked a 40 év 7 hónapban nincs szakiskolai vagy felsőfokú tanulmány? Ez mind munkaviszony?
  • Mindenképpen a prémium kifizetésekor legyél munkaviszonyban, mert annak összege is számíthat a nyugdíjalapban, de a kifizetésnek is feltétele a munkaviszony.
  • a felmondási idő mértéke az adott munkahelyen eltöltött időtől függ. Tekintettel arra, hogy te mondanál nem kötelezhető a munkáltató arra, hogy a munka alól felmentsen.
  • ha 41 évet kitöltenéd, akkor a mai számítás szerint a nyugdíjalapból kiszámolt átlagkereset 82 %-a lenne (40 év felett évenként +2 % van 2012.12.31-ig) a nyugdíjad.

Üdvözlettel Veci

monalisa1 # 2010.11.15. 17:58

Teljes nyugdíjjal a nyugdíjkorhatár elérésekor lehet nyugdíjba menni, a 40 évi korengedményes nyugdíjnál csökkentett összegű nyugdíjat számolnak - nem árt figyelemben tartani. (Ez a 40 évesség egy lehetőség, élni vele nem kötelező, ha mégis annak anyagi vonzata lesz...)