40 év munkaviszony után nyugdíj


nomono # 2010.11.15. 11:30

nem tudom, hogy ezt olvastátok-e
http://hetivalasz.hu/…obbseg-33296

egyszerűen elképesztő mi vár ránk ha csak 2013 után tudunk esetleg nyugdíjba menni
és ez a cikk még nem szól arról, ha előre hozottba akar valaki menni, mert akkor az itt emlegetett hatalmas összegből még levonnak 8,4 % büntetésül, mert nem várja ki a rá éppen vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatárt

nagyi5 # 2010.11.15. 08:30

Remélem kedves sors társaim nem akarjátok lenyelni ezt a békát is.
Ma megszavazza a 2/3-os többség a nagy átverését.
Van akinek meg az élete függ-öt volna azon amit eredetileg ígértek.
Sok az 50 éven felüli munkanélküli!!!
De lesz még szavazás, csak meg éljük.
Ezért nem kéne belenyugodni a döntésükbe.
Ha ezt megmerték tenni még különbeket is fognak,majd meglátjátok.
(eddig mindig FIDESZRE szavaztam)
De úgy érzem ez volt életem utolsó szavazása.
Egyik kutya,másik eb.

csera # 2010.11.15. 08:18

Sziasztok!
Még új vagyok itt és a hozzáértőktől kérnék segítséget. A 40 év munkaviszony megállapításánál a főfoglalkozású egyénivállalkozói jogviszony vajon miként számít be. Nincs tartozás, járulékfizetés rendben van.
Köszi

gattaga # 2010.11.15. 07:55

bugyuta
(N.Marika)

És akit érdekel:

Arra kell nagyon figyelni,hogy a nyugdíjazásnál csak egész évet ( értsd 365 nappal osztják el az egész megszerzett napok számát)számolnak el! Tört év megy a lecsóba még egy nap híjján is!!!!Nekd a 40 év 235 napodat még 130 nappal kell(ene)meghosszabítanod (2010.12.31.után ) valahogy,beleszámolva szabadságot,felmondási időt etc.,hogy a 41 éved korrekt legyen.
Nyugdíjszámításnál sokat jelent egy teljes év!!
Nyugodtan elhiheti nekem mindenki,de a NYUFIG honlapján is utánna nézhet.

By
gattaga


By
gattaga

fabatka # 2010.11.15. 07:16

Úgy néz ki hogy ez is, mármint hogy a Nők 40 év után elmehetnek nyugdíjba,választási fogás.A feleségemnek kb. 1 éve hiányzik ha levonjuk a tanulóidőt.Pedg ott is vonták a járulákot,sőt szombton is dolgozni kellett ,ráadásul két müszakban.Most rájöttek hogy nincs pénz?De miért nem a sok álandóan emlegtett tolvaj politikusoktól és "üzletemberektől"természetesen csak akik kijátszották a törvényeket. Tehát a tovajoktól,veszik vissza a pént vagynot stb.-t.Most is az emberek fizenek.Hiába hangoztatja Orbán Viktor hogy most nem,így lessz.Ez így volt és így is van ,sőt így is lesz,persze nem kéne ebbe belenyugodni,de félek hogy ez a béka is "lecsúzik"a torkunkon.....Felül kéne ezt a döntést vizsgálni.Emberek hozták ,akkor vissza is vonhatják.Üdv mindenkiek.

fabatka # 2010.11.15. 07:02

Még nem használtam ezt a fórumot csak próbából írok-Üdv, mindenkinek.Fabatka.

bugyuta # 2010.11.15. 06:58

T. fórumozók!

Az eddigi hírek szerint, január 1-től nyugdijas lehetek a megszerzett 40 munkával eltöltött évek alapján
(megkért szolg.idő visszaigazolása szerint 40 év 7 hónapom 25 napom lesz dec.31-vel)
Kérdésem teljesen formai lenne. Ezévi prémium kifizetése a munkahelyemen február 1 lesz, azon a napon még állományban kell lennem, hogy megkaphassam.
Ehhez mérten ha február 1 től nyugdijas szeretnék lenni,milyen dátummal kell a munkaviszonyomat megszüntetni, mert ez feltétele a nyugdijazás elinditásának. Felmondási idő lesz-e, és mennyi? És le kell-e töltenem a felmondási időt. Ezekre szeretnék választ és tanácsot kérni. Üdv. N.Marika

Gabicsek # 2010.11.15. 06:56

Mivel fiúkat is láttam oda írni, - pl. feleségük ügyében -, ezért vétek lett volna kihagyni Titeket is:) Egyébként úgy lenne igazságos, ha nem tennének különbséget a nemek között.

MajorDomus # 2010.11.14. 22:03

Esetleg fiúk ?
Gondolod hogy mi nem akarunk nyugdíjba menni ?

Az önálló topic egyébként helyes gondolat, mármint a létrehozása.

Korall54 # 2010.11.14. 21:44

Kedves fórumozók!

Nagyon ajánlom, hogy alaposan tanulmányozzátok előbb a jelenlegi tv-t, hogy tudjatok viszonyítani, számolgatni:

http://www.onyf.hu/index.php

A második pontban szövegesen van leírva mindaz, ami az utolsó pontban egy jól áttekinthető összefoglaló táblázatban. Ehhez képest kell kalkulálni a várható, de még részleteiben pontosan nem tudható változásokat.

Üdv mindenkinek: Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

Gabicsek # 2010.11.14. 21:28

Lányok (és esetleg fiúk)!

Mivel ez a téma az előrehozott öregségi nyugdíj topicba vándorolt, gondoltam, létrehozok ezzel a témával kapcsolatban egy új topicot.
Ha bárkit is érint vagy foglalkoztat e téma, mely szerint 2011-től 40 év munkaviszony (vagy szolgálati idő?) után nyugdjba lehet menni (vagy nem menni, ez itt a kérdés:)) e téma nem egyenlő az előrehozott öregségi nyugdíjjal. (remélhetőleg)

Arra is gondoltam, hogy aki tényleg az előrehozott öregségi nyugdíjjal kapcsolatban szólna hozzá, szegénynek elveszik a tömegben a hozzászólása, mert az előrehozott öregségi nyugdíj topicban leginkább a kormány mostani döntéséről, illetve tervezeteiről beszélgetünk és gyanítom, ha meglesz a törvény, lesz még miről bőven dumcsizunk.
Gabi