Ausztriai munka Hivatalossan???


Lyonee # 2011.03.05. 11:57
Dr.Attika # 2011.03.05. 11:05

Nos a nyelvlecke után ( ami nagyon helyes volt) lépjünk a jog területére. Ez egy fiktív munkaszerződésen alapuló munkajogviszony. ( A szerződés akkor is szerződés, ha az szóban köttetett. Legfeljebb formai hiányosság miatt érvénytelen.)

uaz452 # 2011.03.05. 08:52

Már egy honapja Ausztriában dolgozom Bécs mellet egy gyárban "pontos nevét és cimét szándékossan nem irom meg de van aki több éve van itt ".Tehát a megálapodás szerint 6 euro /órát fizetnek.Na most korrában mint minden mostani kollégám munka nélküli voltam és vagyok is.Tudomásom szerint Ausztriában nem lehet direktben dolgozni MÁJUSIG .Ezért az ottani "müvezetö- aki korrában a háboru elöll menekült ide Jugoszláviából talán ott is csinált ezt azt ?" alapitott egy magyar kft ami persze csak papiron létezik.Mi magyarok oda vagyunk bejelentve és mint kiküldetés jogcimén dolgozunk kint.de most jön a csavar BEJENT DE NEM KELL NEKI EGYETLEN MAGYARORSZÁGI MUNKA HELYI PAPIR SEM"hiszen minden papirunk a munka nélküli hivatalban van " NINCS ORVOSI MUNKA SZERZÖDÉS SE SZABI SE TAPPÉNZ.Magyar számlára is utal forintott kb. 100 ezret.a maradékot pedig zsebbe adja euroban óra szám alapján.Akkor hogyan is van ez tehát bejelent de nincs szerzödés ?Nem kell neki munka helyi papir?Ezt igy is lehet ?Bár álitolag fizeti a magyar TB is .Kérem aki tudd ezen ügyben nekem segiteni kérem emailban jelezze számomra .:uaz452@postafiok.hu ra