étkezési utalvány


Rexor # 2016.11.04. 14:40

Kérdés mit mond a munkáltatód szabályzata.

Bidli # 2016.11.04. 14:32

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném megkérdezni, mert táppénzen voltam 7 napig, hogy ezután is meg kapom az Erzsébet- utalvány kártyámra a pénzt? Az nem lényeg, hogy kevesebbet e csak hogy jár e!

Köszönöm előre is mindenkinek!

Burn Out # 2016.09.30. 04:11

ha náluk ez a szabály, akkor igen

Bejaaa # 2016.09.30. 04:02

Kedves Illetékes! Én október 19-én töltöm az utolsó munkanapomat a munkahelyemen (egy multinál), és közölte velem a HR-es, hogy cateféria (SZÉP kártyára összeg, illetve Erzsébet plusz) csak egész hónapokra jár, így októberre semmit nem kapok. Ez helytálló?
Köszönöm előre.

pappy # 2016.09.29. 20:57

Tisztelt Szakértő!
Önkormányzat kezelésében lévő konyhán a közalkalmazotti viszonyban álló konyhai dolgozóknak kötelezően teljes összegű ebéd hozzájárulást kell fizetni. Ugyanakkor a polgármesteri hivatalban dolgozó szintén közalkalmazotti viszonyban lévők kedvezményesen kapják az ebédet.
Kérdésem az, hogy van-e jogszabály közalkalmazottak kedvezményes ebéd hozzájárulásáról, vagy csak adható? Esetleg ez a kettős mérce a közalkalmazotti viszonyban dolgozóknál az elfogadott?

Andrea23 (törölt felhasználó) # 2016.09.12. 16:53

Üdvözletem!

Munkahelyemen kapnak a dolgozók étkezési utalványt, beosztástól függetlenül 8000.-Ft-ot kapnak, azonban nem mindenki kap.(Tudom hogy adható és nem "jár"). Kérdésem a lenne, hogy ha ad a munkáltató akkor mindenkinek kell, hogy adjon vagy ő dönti el kinek ad és kinek nem ad egyáltalán? Én kértem, hogy kapjak azonban a mai napig nem kaptam, az aki 6 hónappal utánam érkezett erre a munkahelyre megkapja és ugyan abban a munkakörben is dolgozom vele.

Tisztelettel.

AandreaA # 2016.07.27. 09:47

Köszönöm a gyors választ.

Burn Out # 2016.07.27. 09:43

az augusztust-szeptembert teljes mértékben visszakövetelheti

AandreaA # 2016.07.27. 09:29

Tisztelt szakértő!

Az Erzsébet pénzt kártyára utalással július elején előre kifizették (július-aug. szept.)hónapra. Közben a munkaviszonyom közös megegyezéssel július 22-vel megszűnt, és a munkáltatóm vissza akarja fizettetni velem.

Kérdésem: Jogos-e a már kiutalt utalvány készpénzben való visszafizetésére való felszólítás, vagy azt már nem követelheti vissza a munkáltató? Vagy esetleg részarányosan, vagyis július 1-22-ig engem illet meg, és csak az utána lévő időszakot kell visszafizetnem?

A választ előre is köszönöm.

wers # 2016.04.28. 14:45

:)) na jó, végül is a munkaszőredést a munkavállaló is aláírja (csak nem szokták rendesen elolvasni) És a kollektív sem "egyoldalú" (dehogynem)

Nagy gyár, a cakszervezet kiharcolta teljesítmény utáni mozgóbért. Nagy mellveregetés, gratulációk. Egy hónap, és megemelkedett a norma. Na, ha azt teljesíted....

wers # 2016.04.28. 14:32

Mint lentebb írtam a munkaszerződésben, vagy kollektív szerződésben. Nem voltam egyértelmű?

Pl. a más településről a munkába járás hozzájárulási költségét nem korlátozhatja, az előírja a törvény.

Miért ne mondhatná azt a munkáltató, hogy ha nem egész hónapot dolgozott, nem jár a mondjuk 8.000 Ft-nyi utalvány, vagy csak arányosan. Teszem azt, valaki egy évet táppénzen van, szeret annak plusz juttatást adni a munkáltató, ami nem is kötelező? Akkor rossza a jogászuk, aki szerződéseket megfogalmazta (benne szokott lenni)

Rexor # 2016.04.28. 13:58

"Mivel ez nem kötelező, csak adható, a munkáltató egyoldalúan korlátozhatja.": ezt szerintem gondold át mégegyszer :).

wers # 2016.04.28. 08:05

ill. el kellene olvasni a munkaszerződést, esetleg kollektív szerződést, hogy mikor nem jár. Mivel ez nem kötelező, csak adható, a munkáltató egyoldalúan korlátozhatja.

Nagyon sok munkáltató vonja meg, vagy csökkenti bármiféle hiányzás esetén.

Jereván # 2016.04.28. 07:56

Talán rá kellene kérdezni az ezzel foglalkozó HR-esre, vagy az illetékes vezetőre.

(Az átvételt aláírással kell(ene) igazolni. Keressék elő a listát. Ki írt alá Ön helyett? Stb.A többi ebből következik.)

joshi19791216 # 2016.04.26. 19:52

Üdvözletem! Egy olyan kérdésem lenne hogy a munkahelyemen nem kaptam meg az étkezési utalványomat.holott járt volna.kettő nap szabadságom volt és egy igazolt napom.valaki valószínű lenyúlta.mi a teendő ilyenkor?

Laci0112 # 2016.01.03. 22:48

Üdvözletem!

Szintén a Trenkwalder cég miatt lenne egy felmerülő kérdésem.
Menyasszonyom ott dolgozik, heti szerződésük van és, ha betegszabin van megvonnak tőle bizonyos mennyiségű Erzsébet utalványt, amivel nem tudjuk mi lesz.
A borítékot alapból felbontva kapják meg, és csak egy fecnit dugnak az orruk alá összeg nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire szabályos, és hogy ez ellen lehet-e valamit tenni?

Feri780 # 2015.06.05. 18:47

Sziasztok!
Segítségeteket kérném.Még új vagyok itt.
Kérdésem az erzsébetutalvánnyal kapcsolatos.Én egy multi cégnél dolgozom nevezzük nevén Trenkwalder humánerőforrás.Vagy is rabszolgakereskedelem.
8000 ft kajajegyet kapunk mint bérenkívüli juttatás.Namost ezek azt csinàlják ha betegszabadságra megyek napi 500 ft-ot levonnak.Vagyis ha 4napot vagyok betegen 2000-ret vonnak le,plusz még kijelentenek.Ha meggyógyultam vissza vesznek viszont a akkor csak 6000 kajajegyet kapok.
Volt olyan is hogy az egyik kolléga igazolatlanul hiányzott elvették mint a 8000 kajajegyet.
Ez jogilag most hogy van és mennyire tiszta amit ezek művelnek?

Előre is köszönöm!Feri780

nyulinger # 2009.04.15. 08:20

Igen, ez a része zavar, mert ha táppénzre megyek kevesebbet kapok, a pótlékok, szabadság minden kevesebbre jön ki. A másik gondom, hogy jövedelem alapú hitelem van és ha a bank rákérdez miért nem annyi a fizetésem amennyit bejelentettem, még papírom sincs róla.
A beleegyezésem megvolt, szóban. De arról volt szó, hogy a fizetésemből 6000 Ft-ot kajajegyben adnak majd.
Arról viszont nem esett egy szó sem, hogy ezt bruttósítva levonják az alapbéremből.

Sücy # 2009.04.15. 07:20

A munkabéredet lefelé csak a beleegyezéseddel változtathatja meg, felfelé elég a tájékoztatás.
(Azt azért hozzáteszem, hogy te nem nagyon jártál rosszabbul, mert te ugyanannyit kapsz, ő meg kevesebbet kell befizessen az államkasszába utánad. Viszont elveheti, és mivel kisebb a havi átlagfizetésed, kevesebb lesz minden, amit ebből számolnak.)

kaali # 2009.04.12. 20:02

Az étkezési utalvány adható, nem kötelező. Tehát a fizetésen felüli plussz.

nyulinger # 2009.04.12. 06:30

Üdvözlet!

Egy (szerintem) érdekes problémával fordulok Önökhöz.
A munkáltató közölte hogy márciustól a fizetésből 6000ft-ot étkezési utalványban fog kifizetni részünkre.
Ez meg is történt, viszont a 6000ft-ot bruttósítva levonta az alapbérünkből.
Ebben az esetben véleményem szerint fizetéscsökkentést hajtott végre, ami mindenféle írásos tájékoztatás nélkül történt meg. Így kisebb összeggel számolja el a táppénzt, a pótlékokat. Az étkezési jegy egy plusz juttatás nem? Nem a béremből kéne levonogatni.
Ez törvénytelen? Ha igen hol kell segítséget kérni a megfelelő lépések megtételéhez?

ryoo # 2008.06.25. 17:24

igen

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.24. 21:27

nincs benne a szerződésünkbe

Az, hogy étkezési utalvány jár, benne van?

ryoo # 2008.06.24. 12:45

igen lenni kell 15nap ledolgozott munkanapnak de a főnökség egy új szabályra hivatkozva (ezt nem adta írásba sem nincs benne a szerződésünkbe) azt mondta,hogy nem kap étkezési utalványt az aki el megy táppénzre még ha csak egy napra is ez a mi esetünkbe 6000ft tehát ennyitől esünk el ha betegek vagyunk.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.24. 10:14

De igen. Ha kollektív szerződés vagy akár csak belső szabályzat úgy rendelkezik, hogy csak annak adnak étkezési jegyet, aki a tárgyhónapban nem volt táppénzen, akkor úgy rendelkezik.
És ez nem megvonás; ahogyan nem megvonása a bizonyítványnak, ha nem adják ki annak, aki nem teljesítette az előírt feltételeket.