Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék 2


ugribugri # 2011.11.12. 07:48

itt kéne folytatni az előzményeket a régi fórumban vissza lehet nézni...

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.12. 07:53

:) Akkor megpróbálom törölni a másik újat, egyszerre nyitottuk:)

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.12. 07:58

Egyelőre nem megy, ha lesz időm, megnézem, hogy kell szólni az admin-nak, hogy törölje ezt itt.

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 07:58

Tehát,hogy szerintem arra tart az irány,hogy valóban ne legyenek 3.kategóriások.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.12. 07:58

Ja bocs nem ezt, hanem a másikat, a római II-est.
Itt legyen a folytatás akkor.:)

derpate # 2011.11.12. 08:00

Jó ölet az új topic, köszi Fülcimpa.

Azt kérdezném, hogy látta-e alaki a teljes soltész-giro
sajtótájékoztatót ?

ugribugri # 2011.11.12. 08:00

végul is teljesen mindegy melyik marad meg,csak használható legyen a fórum túl sok hozzászólás és túl sokan akarjuk megnyitni akkor van a piti :)

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.12. 08:01

Ugribugri ötlete volt, csak aztán egyszerre mozdultunk rá.

derpate # 2011.11.12. 08:04

akkor köszi ugribugri is :)

ugribugri # 2011.11.12. 08:08

derpate:nem tettem én semmit alapból az eredeti topic nyitóját kell dicsérni az ő érdeme hogy ilyen pörgős lett ez a topik ,sajnos ez csupán azt jelzi hogy menyi bajunk van ügy össze vissza amiben mások segítségére ill. információjára szorulunk de több szem többet lát ..

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.12. 08:11

Írtam egy itt az impresszumban található - remélhetőleg admin - e.címre, úgyhogy akkor hamarosan törlődik a római ketteses, és nem lesz zavaró. Bocs mégegyszer, magamhoz képest korán elaludtam véletlenül tegnap, így reggel kipihenten, friss aggyal túl gyorsan reagáltam a témanyitás-felvetésre...:):)

jácintka # 2011.11.12. 08:21

A harmadik katóriába kik tartoznak ?

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 08:27

A régi 3. kategória tulajdonképpen már nincs is.Most az 50-79 %-osak felelnek meg ennek,ha jól értelmezem.

jácintka # 2011.11.12. 08:31

Hova tartoznak renszeres szociális járadékosok ?

ugribugri # 2011.11.12. 08:47

jácintka:Most az 40-49 %-osak felelnek meg

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 08:54

És ha az 50-79 %-osok kidobálása a cél,akkor mi lesz a 40-49 -esekkel?Mert azt is lehet azért tudni,hogy itt is vannak súlyosabb betegek,akik "csak"nemfértek bele a létszámba.

ugribugri # 2011.11.12. 08:59

kiszolgáltatott:: giro szerint ://Azok is mehetnek felülvizsgálatra, akik szociális járadékot kapnak (84 ezer fő), esetükben is lehet szó rokkantsági és rehabilitációs járadékról egyaránt.//

derpate # 2011.11.12. 09:27

Azt kérdezném, hogy látta-e valaki a teljes soltész-giro sajtótájékoztatót ?

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 10:27

Bár engem nem ez érint,(hanem a rehabosság)de azt is nehezem tudom elképzelni ,hogy akit eddig igyekeztek visszatolni a szoc járadékosnak,azt pont most fogják rokkantnak minősíteni.Persze jelentkezhet,vizsgálatra,mert hát mindenki jelentkezhet vizsgálatra.Az más kérdés,hogy mer-e,ezek után.

hitetlen? # 2011.11.12. 10:32

http://www.meosz.hu/…i_listaz.php?… alapján másoltam be.

Dr. Derera Mihály 2011 november 12. (#1302)

Köszönettel vettem, közzéteszem

Üzenetet kaptam, közzéteszem
Kedves Derera úr!

A mai nappal telefonon érdeklődtem a Soltész államtitkárság ügyeletesénél, mivel nem volt teljesen egyértelmű számomra a III. fokozatú rokkantnyugdíjasok érintő intézkedések.
Ha érdemesnek találja a felvételt, hozzájárulok a közzétételéhez, hátha másokat is érdekelnek a válaszok. A hangot maximunra kell állítani, mert a telefon vonal meglehetősen halk volt.

http://www.nepmedia.hu/…kkantnyugdij

Üdvözlettel:
Dudás

Dr. Derera Mihály

hitetlen? # 2011.11.12. 10:53

Ez is a MEOSZ oldalán található:

_____________________________________________
Rehabilitációs Kártya a rehabilitációs költségvetési bértámogatás helyett!
Tatosné Takács Andrea az NRSZH főosztályvezetője elmondta, hogy 2011. október 28-án a Széll Kálmán munkacsoport elé terjesztették a rokkantsági ellátások megváltoztatásával kapcsolatos jogszabálytervezetet, aminek lényege, hogy 200 ezer rokkantsági nyugdíjban részesülők közül 120 ezer főt vissza kell vezetni a munkaerőpiacra. Ezért egy új szakigazgatási szervet kívánnak létrehozni a Kormányhivatalokon belül. A foglalkoztatási szakértők részvételét a munkaügyi szervezet 2012. július 1-ig biztosítja.

A rehabilitációs költségvetési bértámogatással kapcsolatban elmondta, hogy lassan ki kell futtatni ezt a támogatási eszközt. Ezt a támogatási formát fel fogja váltani egy Rehabilitációs Kártya, melynek működése hasonlít a Start Kártyáéhoz, és teljes mértékű járulék kedvezményt lehet vele igénybe venni.

_____________________________
http://www.meosz.hu/…irek_one.php?…
_______________________________________

következtetésem a 80.000 40%-oshoz akarnak a III. csoportból 40.000-ret kirostálni.
De ez csak az én képzelgésem nem biztos hogy igaz.

ugribugri # 2011.11.12. 10:55

hitetlen? hát ez hihetetlen egy ocsmány banda ahogy van :)nagy sz@r az egész bagázs ott fent ha az év elején hoznak egy menetrendet akkor miért kell várakozni Viktor kiadott parancsára.. ide jutottunk amikor nincs felelőse semminek csak össze van mosva az egész és akkor jöhetnek az agyeldobós találmányok,tegnap éppen bejelentette a 3.14csa ha valaki nem értené ,a kiflilopós,nyugdíj megorzós hogy a rogán által benyújtott vagyonodat csak a szocik akartak, még azt is megértem de akkor miért anti nyújtotta be ? átlepett az mszp -be ??

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 10:57

Nagyon rosszul hallom.De azt vettem ki,hogy a fogyatékossági miniszteri biztos:Dr Bernáth Ildikó.,Akit nagyon nehéz elérni,és meglehetősen önállóan döntenek
.Csak én jegyzem meg,hogy ő volt,akivel a rokk-kártyáktól,a 900 ezerig minden keveredés benne volt abban a beszélgetésben,amit korábban linkelt be valaki.
A többit meghallgatom megint.

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 11:02

És akkor a rehabilitálandó nem járadékot kap,hanem kártyát?

kiszolgáltatott # 2011.11.12. 11:06

"minek lényege, hogy 200 ezer rokkantsági nyugdíjban részesülők közül 120 ezer főt vissza kell vezetni a munkaerőpiacra" ez a lényeg akkor:kell
Ha nem megy akkor vessen magára?Na megyek,mert mindjárt felforr az agyvizem megint.