Ellehetetlenítés a munkahelyen..


alfateam # 2017.03.26. 06:28
forgalmiviszonyoknakmegfe # 2017.03.26. 01:40

Ha már megemlítésre kerültek ezek a részletek:

  1. A megfelelő munkatér és mozgástér (2m2) a munkaasztallal együtt értendő vagy azon túl/azok között?
  2. Született-e már valaha bármilyen bírósági ítélet ezen paraméterek kapcsán?
  3. Az ajánlott távolság gondolom nem alap bármilyen eljárásra vagy igen? Tapasztalatom szerint a tágasabb irodákban egymás mellett max. 1,5 méterre ülnek a 'dolgozók', mondjuk 3-4 párban (tehát szemben is ül valaki) és a 3-4 sor után jön egy közlekedő folyosó, majd a túloldalon ugyanez a beosztás.

???

alfateam # 2017.03.25. 07:31

A hivatkozott jogszabályok tartalmazzák az irodai munkahelyek kialakítására és használatára
vonatkozó előírásokat: a munkáltatók általános biztonsági és higiénés kötelezettségeit;
az iroda helyiségek természetes és mesterséges szellőztetésére; a hideg és a
meleg évszakban előírt hőmérsékletére; a megvilágítására (a világítástechikára, színdinamikára,
stb.); a légtér méretére; a gépek, berendezések és munkaeszközök biztonságos
használatára; a foglalkoztatott létszáma és a tevékenység jellege szerint biztosítandó
szociális helyiségekre (mosdók, mellékhelyiségek, pihenők, étkezők); a fogyatékkal élő
munkavállalók foglalkoztatására; a munkahelyi környezetre ( pl. a zajra, stb.) vonatkozó előírásokat is.
A képernyős munkahelyek kialakítása során a balesetveszély elkerülése és főként az egészségkárosító
kockázatok – mint a látó szervrendszer, a mozgás szervrendszer, az idegi és érzelmi megterhelés és igénybevétel

  • csökkentése és megfelelő kezelése a fő feladata a munkáltatónak. A védelmi - megelőző intézkedések

és szolgáltatások is a látásromlás, a különböző mozgásszervi rendellenességek, a munkahelyi stressz
kialakulásának megelőzésére szolgálnak.
A fenti munkavédelmi szabályok közül az alábbi, paraméterekkel is jellemezhető, számszerűsíthető előírá-
sok emelhetők ki az irodai munkahelyen folyó tevékenységek tekintetében:
a rendszeres napi takarításról, a hulladék (szemét) eltávolításáról gondoskodni kell;
a megfelelő munkatér és mozgástér: 2 m2

  • 6 m2

/fő; 2,2 m - 2,7 m belmagasság;
10 -15 légm3
/fő; a munkavállalók közötti ajánlott távolság legalább 3 méter;

forgalmiviszonyoknakmegfe # 2017.03.24. 23:45

Semmi értelme ezen összeveszni.
Bár ez amolyan tipikusan magyar lenne:-)

Nem vagyok síkidom, de a tetőbe még soha nem vertem be a fejemet.
Köszönöm mindenkinek a segítséget:

alfateam # 2017.03.24. 13:50

Hihetetlen dolgokat mondasz,
Hát persze, ne is hidd el, hogy az ember a térben helyezkedik el, csak vicceltem, elég neki a hosszúság-szélesség.
Hiszen a föld is csak így van megosztva, hosszúsági és szélességi körökre...:)))

Rexor # 2017.03.24. 13:35

Hihetetlen dolgokat mondasz, de attól tartok Te még mindig nem érted a feltett kérdést.

alfateam # 2017.03.24. 13:14

Nem is vártam el. Az ember nem síkidom ahogyan te, a térben helyezkedik el.
De szerencsére ezt a jogalkotó nagyon jól tudja ha te nem is érted nem olyan nagy gond...

Rexor # 2017.03.24. 13:08

Ugye nem gond, ha baromságokkal nem állok le veled vitatkozni ? :). legyen tiéd a bableves, hátha kialakul a harmadik dimenziód is idővel...

alfateam # 2017.03.24. 12:42

A légköbméter három dimenzió amiről te hebrencseskedsz az csak kettő..

Rexor # 2017.03.24. 12:25

Tisztában vagyok vele, de a kérdezőnek a távolságokkal volt problémája, és nem azal, hogy a tetőt súrolja a feje...

alfateam # 2017.03.24. 12:14

Ezt ügyesen kimásoltad de a melléklet még légköbmétert is tartalmaz...

Rexor # 2017.03.24. 11:45

"Valamennyi munkavállalónak a munkahelyén történő mozgásához legalább 2 m2 szabad területet kell biztosítani. Ha ez műszaki okokból nem valósítható meg, és legalább 1 m2 mozgási területet sem lehet kialakítani, úgy a munkavállaló részére a munkahelye közvetlen közelében legalább 1,5 m2 méretű, mozgását lehetővé tevő helyet kell biztosítani."

alfateam # 2017.03.24. 11:09
Dr.Attika # 2017.03.24. 09:34

Mit nem vehet komolyan? Az amerikai példák hatására sok munkaügyi pert indítanak szexuális zaklatás címen itthon. Ezekben többször szerepel, hogy a szűk munkahelyi elhelyezés miatt a női és férfi munkavállalók szükségtelenül érintkeznek a testükkel. Hát az ilyen levél ennek elejét veszi.

forgalmiviszonyoknakmegfe # 2017.03.23. 19:35

Köszönöm a választ, komolynak tűnik egészen addig, amíg bizonyos megfogalmazások miatt el nem kezdtem kételkedni abban, hogy komolyan is vehetem-e?

Egyébként a személyes tér tekintetében van bármilyen jogi norma? Amelyre minden munkavállaló igényt tarthat?

Dr.Attika # 2017.03.23. 19:07

"Jog előtti" megoldás az lehet, ír a munkáltatójának egy levelet. Nem elektronikus levélben, hanem postán tértivevénnyel feladva, melyben közli, hogy a"Kolléga ilyen közeli munkavégzése bennem olyan szexuális vonzalmat kelt, hogy nem tudok a munkámra koncentrálni. Kérem, hogy a Kolléga és köztem legalább 6 méter távolságot biztosítani szíveskedjen."
Erre a munkáltató sem tud jogilag mást lépni, mint hogy széjjelebb helyezi Önöket.

forgalmiviszonyoknakmegfe # 2017.03.23. 17:47

Én is 8 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, mint az egyik lejjebb említett sorstárs.
Úgy látszik ez egy kritikus időtáv.
Most engem is próbálnak ellehetetleníteni és felmondásba hajszolni.
Számítógépes munkakörben most egy olyan szűk helyre próbálnak ültetni, ahol egy 2 méteres csoportvezető közvetlen közelségében kellene végeznem a munkámat úgy, hogy közben a székek mindig összeütköznek és alig lehet mozdulni.

Milyen normális módon lehet védekezni ebben az esetben, milyen (jogi vagy jog előtti) lehetőségek vannak?

Köszönöm!

nandy # 2012.03.07. 11:27

Ha a munkáltató a munkaszerződésben szereplő munkakörben nem tudja foglalkoztatni a férjedet, akkor vagy mondjon fel neki rendes felmondással (felmondási idő, végkielégítés...), vagy pedig ajánljon fel már, hasonló munkakört.

A férjed nem köteles olyan munkakört elfogadni, ami nem felel meg a gyakorlatának, végzettségének stb... Az általad leírtakból egyértelmű, hogy a jelenlegi és a felajánlott munkakör merőben eltérnek egymástól.

Ha nem tudnak megfelelő munkakört felajánlani, akkor a munkáltatónak nem marad más lehetősége, mint a rendes felmondás.
(bár már az is kérdéses, hogy egyáltalán mire tud majd hivatkozni a felmondásban...)

Ti ne mondjatok fel! Ha a munkáltató nem tud munkát biztosítani a férjed számára, akkor köteles az állásidőre bért fizetni, míg meg nem oldódik a helyzet.

Replay # 2012.03.07. 11:21

Tisztelt olvasók!

Aki tud segítsen!
A férjem 8 éve dolgozik a cégnél(sajnos én is itt dolgozom).Mostanáig minden rendben volt,ill 1 éve folyamatosan romlik a helyzet.A feladatkörének megfelelő(áruelőkészítő és gépkocsivezető) már egyre kevésbé vagy nem tudank adni feladatokat.Családtagokat vettek fel,szóval egyre inkább kiszorul a létszámból.Munkahelyi kölcsönünk van ami elég tetemes összegű.Viszont most olyan feladatokat adnak neki,amihez minimum szakképestítés kell,szakrajzok alapján mérések,szóval semmi esetre sem az ő területe,ő csak egy úgymond "melós",de precíz és eddig szívesen és jól dolgozott.Szóval azt akarják valószínűleg elérni,hogy ő mondjon fel,ezzel elesve a megérdemelt végkielégítéstől.Már az egészsége,idegrendszere mondja fel a szolgálatot,ráadásul szívproblámái is vannak.Mit tegyünk?????????SOS kellene valami segítség!!!Köszönöm.