Másodállás szabályai


LaBelle # 2015.03.29. 17:21

Üdvözlöm, tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbi kérdésben szeretném a tanácsát, véleményét kérni.
Napi 6 órás munkaviszonyom mellett lehet-e másodállásom? Azaz számlaadási kötelezettséggel végezhetem-e a kívánt munkát másodállásban?
Minthogy délután 16:00-20:00 között kell dolgoznom, így a délelőtt és kora délutáni óráim szabadok, szeretném kihasználni.Viszont szeretnék minél kevesebb járulékot fizetni ezért választanám a másodállást.

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.24. 07:51

Jó. Akkor meg kell a munkáltató hozzájárulása.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.21. 16:48

Gyed mellett nem lehet dolgozni.

NattyCongo # 2014.11.21. 15:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2013.12.21-én született a kisfiam, most GYED-en vagyok vele. Határozatlan idejű kinevezésem van az első munkahelyemen (közalkalmazott, főállás). Arra gondoltam, hogy miután a kisfiam betölti az 1 évet, nem az eredeti helyemre megyek vissza még, hanem bölcsis munkát vállalok,hogy dolgozhassak is, de ne kelljen emiatt "leadnom" a fiam sehová, talán magammal vihetném. Megtehetem anélkül, hogy lemondanék a GYED-ről? Milyen kötelezettségeim vannak (munkáltató felé, APEH). Van vállalkozóim, de közalkalmazott vagyok és most nem használom.

Sziszi. # 2014.11.20. 12:46

Üdv.

Most vállaltam régi heti 40 órás munkám mellé egy második teljes munkaidős állást.
Így havonta 320 órát dolgozom.
A munkáltatókat nem érdekli mind kettő külsős cég.
Mind kettő 8 órás bejelentéssel alkalmaz.
Lehet ebből problémám???
Van ennek valami külön járulék és adó vonzata???
Mind két helyen dolgozni kell nem irodai munka de a hitelemet sajnos másképp nem tudom fizetni.
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.23. 08:53

Nincs másodállás. Legfeljebb két állás. Éppen ezért a munkaviszony létesítésének nem feltétele az úgynevezett "kilépő papírok" bemutatása, átadása.

resource # 2014.09.23. 07:27

A konkrét problémám: Az új cég kéri a kilépő papírjaimat, amit a jelenlegi cégem nem ad ki, hiszen még jogi állományban vagyok náluk. Valószínűleg szüneteltetni fogom a tartós felmentést, vagyis a hátra lévő 3 hónapban történő kifizetést (hogy szükség esetén még 3 hónapom legyen új munkát keresni, amennyiben nem válik be a mostani új munka), de így sem adnak ki kilépő papírokat. De azokat meg kéri az új munkahely. Az új munkahely azt is állítja, hogy másodállásnak számít majd az állás náluk, ami pl. azért negatív, mert táppénz esetén csak minimálnér után kahatok táppénzt. Ha jól tudom, akkor az 1997-es tbj szerint ez nem lehetséges. Azt is kéri az új cég, hogy vigyem a szerződéskötésre a TB kiskönyvet, de azt a jelenlegi cégem nekem nem adja ki. Azt mondják, hogy az új cégnek kell kikérni tőlük, de csak ideiglenesen, mert azt vissza kell juttatni hozzájuk.

Szóval nem értem az egészet, nem tudom, hogy kinek van igaza.


Nyugdíj

resource # 2014.09.23. 05:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelenleg 2014.12.30-ig tartós felmentési megállapodással vagyok munkaviszonyban (jogi állományban) egy cégnél. A havi fizetésemet a végkielégítésem terhére kapom, de nem kell bemennem dolgozni. Október 1-től lenne egy új munkahelyem is, amelyet a jelenlegi munkáltatóm nem kifogásol. Viszont mind a 2 cég (jelenlegi munkáltató és új munkáltató) is mást állít az adózással, táppénzzel, szabadsággal, munkáltató igazolásokkal stb. kapcsolatban. Azt szeretném megtudni, hogy mi a jogi helyzet ilyenkor, mert úgy látom, ez nem egy mindennapi helyzet. A válaszra sürgősen szükségem lenne, mert az új munkaszerződést a napokban alá kellene írnom.

Köszönettel

Tóth Zoltán


Nyugdíj

Erzsike11 # 2013.01.24. 19:18

Tisztelt Kovács Béla Sándor
Kérdésem a következő. 8 óra hivatalosan bejelentett munkahelyen vállalhatok + 4 óra másodállást. Más lenne munkavégzés. Vagy ez teljesen kivitelezhetetlen? Várom gyors válaszát. Üdv Erzsébet

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.09. 19:47

Tévesen informáltak.

pzsu77 # 2012.05.09. 19:39

Tisztelt Szakértő!

Szeretném megtudni, hogy ha jelenleg 8 órában, de kötetlen munkaidőben dolgozom egy élelmiszer kereskedelmi cégnél eladó, árufeltöltő munkakörben, akkor egy másik, de azonos tevékenységi körben működő cégnél ugyanilyen, tehát fizikai munkát további 4 órában vállalhatok-e, van-e ennek törvényi akadálya. Mindkét cég vezetősége beleegyezik, hogy a másiknál is vállaljak munkát az üzleti titok megtartásával, azonban úgy informáltak, hogy törvényileg van akadálya annak, hogy egy napi 8 és egy napi 4 órás fizikai állást egyszerre vállaljak.

Válaszát előre köszönöm!

Üdvözlettel:
Hajnal

palosiildi # 2012.04.21. 18:55

Tisztelt Szakértő!

Gyógypedagógus vagyok főállásban egy általános iskolában. Kérdésem az lenne, hogy családi cégünkben dolgozhatok-e másodállásban, -iskola előkészítő tanfolyamot szeretnénk indítani - milyen szerződést kell kötnünk és van-e bejelentési kötelezettségem az iskola felé?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel Pálosi Hajnalka

Egyjogász # 2012.04.16. 11:20

Nálatok nincs kidobóember, pardon, biztonsági őr?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.16. 10:36

A bíróság rendelhet el pártfogó felügyeletet, és megszabhat magatartási szabályokat is. Így pl. azt, hogy nem látogathat vendéglátó helyeket.

Bojtorján5 # 2012.04.16. 10:28

Kérem, szíves válaszát, hogy egy szórakozóhelyről, hogyan lehet kitiltani valakit jogszerűen.

A kitiltandó agresszív, botrányosan viselekedik, félelmet kelt a dolgozókban és a vendégekben is, személyi biztonságukhoz való jogukat sérti.

Minden esetben rendőri intézkedés történt, ennek ellenére visszatér, fenyegeti a dolgozókat és a vendégeket.
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.16. 07:18

Nincs semmi baj a munkaviszonnyal sem. A színleltséggel van probléma.

raychemtibi # 2012.04.16. 04:04

Tisztelt K.B.S
Milyen jogviszonyba célszerű elvállalni a másod állást?
Tisztelettel:Raychemtibi

raychemtibi # 2012.04.14. 18:44

Tisztelt Kovács Béla Sándor
A munkáltato azért kereset meg mert nekik egy pályázathoz kell olyan végzetségű ember mint nekem van.Igy bejelentenének hivatalosan mert ha elnyerik a munkát akkor dolgozni is kellene.
Ezt milyen jogviszonyba célszerű elvállalni?
Tisztelettel:Raychemtibi

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.14. 13:47

Főszabályként nem tilthatja meg a munkáltató az új munkaviszony létesítését.
Viszont fiktív szerződést kötni úgy általában nem szerencsés dolog, ha - ahogy kell - különböző hatóságokhoz még be is jelentik, akkor akár közokirat-hamisításnak is minősülhet.

raychemtibi # 2012.04.14. 12:25

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy főállásban napi 8-orában dolgozok.Egy munkáltato megkereset hogy végzetségem miatt igazolniuk kellene hogy van olyan végzetségű embere mint én.Igy 2-orában bejelentenének mirre kell vigyázni,,figyelni"?Meglévő munkáltatomat értesiteni kell.Állithat e akadályt a másodállás miatt? Tisztelettel:Raychemtibi