Köztisztviselői jubileumi jutalom


drbjozsef # 2020.01.17. 08:25

itunde75,

Nincs olyan hogy fő, és nincs olyan hogy mellékállás.

Ha jól értelek az egyik helyen 25 éve, a másik helyen 7 éve dolgozol. Tehát az előbbitől járhat legfeljebb.

itunde75 # 2020.01.17. 07:44

Üdvözlöm!
Márciusban lesz még a 25 éves közalkalmazotti munkaviszonyom. 7 éve fő és mellékállásban is közalkalmazottként dolgozom. Mindkét helyről kell/ene kapjon jutalmat?
Köszönöm

kevel # 2019.12.18. 14:27

Tisztelt Címzett!

1984. szeptember 1-jét állapították meg a szolgálati elismerésre (jubileumi jutalomra) jogosító idő kezdő időpontjának.
A kormányzati szolgálati jogviszonyom 2019. novemberben kezdődött, előtte végig közalkalmazott voltam. A 35 évem 2019. szeptember 1-jén lett meg, így közalkalmazottként nem kaptam jubileumi jutalmat.
Kérdésem az lenne, hogy novembertől viszont kormányzati szolgálati jogviszonyom van, ahol pedig van 35 éves jubileumi jutalom és jogosult vagyok-e rá?

Előre is köszönöm a választ!

Lyonee # 2019.11.27. 13:27

"(4) * Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni."
Mindegy, hogy hogyan szűnik meg, jár a 35 év k.jogviszony után a jubi.
A (3)-s pont a 20. 30 év esetén alkalmazható, de rád a (4)-s vonatkozik a 35 év megléte miatt.

Úgy tudom, hogy a kötelező és adható pótlékok nem számítanak bele a jj mértékébe, csak a kjt. 75. § alapján adott. Ennek járj utána, mert fontos.
A 2020-ban megállapított nyugdíj mindenképpen magasabb lesz kb 7-8%-kal, mintha 2019-ben állapíttatod meg. Ha az idén megszünteted (már csak közös megegyezéssel tudod) dec. 31-én, akkor megkaphatod a magasabb (???) jj., és jan. 1-én nyugdíjba is mehetsz.
Ha nem számít bele, akkor meg úgyis mindegy.
Nem kötelező a jogviszony megszűnte utáni napon nyugdíjazást kérni, 45 napig még TB ellátott leszel.

bigfút # 2019.11.27. 12:31

chava, köszönöm a segítséget, remélem lesz számomra kedvezőbb jogértelmezés is :-)

Lyonee 67. éves férfi vagyok, 47 év munkaviszonnyal

Lyonee # 2019.11.27. 12:20

Férfi, vagy nő vagy? Mit értesz a nyugdíjjogosultságon?
Már betöltötted a rád érvényes nyugdíjkorhatárt?

chava # 2019.11.27. 10:12

Kjt. 78. § (3)  Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni.

A jub.jutalomra való jogosultság mindenképpen a jogviszony megszűnés évében fog megtörténni. A hivatkozott jsz.helyek alapján szerintem a jogviszony megszűnés napján érvényes illetmény összege lesz a jub.jutalom kiszámításának az alapja.

chava # 2019.11.27. 09:43

Bocsánat, véletlenül lőttem el így, nemcsak a hivatkozást akartam elküldeni...

chava # 2019.11.27. 09:42

Kjt. 78. § (4)  Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

bigfút # 2019.11.27. 09:09

Tisztelt Fórumtársak,

jogosultság megállapítása kontra esedékesség... izgalmas jogi csemege...

igen sajátos és ritka helyzetben vagyok, ennek értelmezéséhez, megoldásához szeretnék segítséget kérni.

  1. Nyugdíjjogosult közalkalmazott vagyok, határozatlan idejű kinevezéssel, de 2019.12.31-ig szóló magasabb vezetői megbízással.
  2. Közel 39 évnyi közalkalmazotti múlttal elvileg jogosult vagyok a 40 éves jubileumi jutalomra az utolsó munkanapomon, amely mindenképpen 2020. január elsejét követően lesz.
  3. 2020.január elsejét követően vélhetően a garantált illetmény plusz meghatározott pótlékok szintjére esik az illetményem,. ami kevesebb, mint fele a jelenleginek,
  4. Amennyiben még a vezetői megbízásom lejáratát megelőzően, azaz 2019. december 31 előtt kezdeményezem a nyugdíjba vonulásomat, úgy a jogosultságom a jubileumi jutalomra még a magasabb fizetésem idején éled fel - azaz a jogosultság megállapítása és az esedékesség két eltérő időponthoz köthető.

Kérdésem, hogy a két időpont közül melyik a döntő az illetmény - így a jubileumi jutalom - összegének megállapítására vonatkozóan?

Köszönöm a segítséget.

Lyonee # 2019.07.07. 17:07

Vagyis nem közalkalmazotti jogviszonyban álltok, hanem munkaviszonyban. Így nem jár jubileumi jutalom.

Rissza # 2019.07.06. 17:02

Egy kis evangélikus gyülekezet a fenntartó. Ezen kívül két község önkormányzata ad hozzájárulást, ahonnan hozzánk járnak a gyerekeke. Meg ugye a gyereklétszám után járó állami hozzájárulás.

Lyonee # 2019.07.05. 22:07

Legfeljebb az járt így, aki bevette ezt a mesét. A jubileumi jutalom az esedékesség napján jár. Kötelezően. Ki a fenntartó? Típusra gondolok.

Rissza # 2019.07.05. 17:55

Tisztelt Fórumozók!
2018. januárjában lett volna esedékes 25 éves jubileumi jutalmam kifizetése, melyet ez idáig nem kaptam meg. Egy kis vidéki általános iskoláról van szó, nagyon alacsony, és sajnos egyre csökkenő gyermeklétszámmal - éppen ebből erednek az intézmény anyagi gondjai, és munkáltatóm, folyamatosan erre hivatkozva nem fizeti ki a jubileumi pénzt. Kérdésem az lenne, hogy járt-e már valaki hasonlóan, ill. mit lehet tenni, kihez lehet fordulni ebben az ügyben? Nagyon kellemetlen, mert tisztában vagyok azzal, hogy amennyiben ezt a pénzt kifizetnék (nemcsak nekem, mivel ketten várunk rá), az akkora összeg lenne, amekkora veszélyeztetné a jövőben esedékes munkabér-kifizetéseket is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

budaizs # 2019.06.25. 13:28

Tisztelt Fórumozók!

1980 szeptembere óta pedagógusként dolgozom.Tavaly új iskolába kerültem, sajnos nem áthelyezéssel. A problémám az, hogy az új iskola személyzetise nem hajlandó közalkalmazotti jogviszonynak elfogadni az 1992 előtti munkaviszonyaimat. Egy év falusi általános iskola, majd 1981-től 1999-ig folyamatosan egy megyei fenntartású gyermekvédelmi intézményben voltam pedagógus. Azóta csak valamivel több mint egy évig nem voltam közalkalmazott (egyházi fenntartású lett a munkahelyem). Jelenleg is iskolában tanítok, mint közalkalmazott. Jövőre nyugdíjba mennék, de a szeméyzetis szerint nem lesz meg a 35 év közalkalmazotti jogviszonyom, így nem kaphatom meg a 40 éves jubileumi jutalmat. Munkakönyvem van, de az neki nem felel meg.A férjemmel a vitatott időben egy helyen és egy munkakörben dolgoztunk.A nyugdíjbiztosítási egyeztetési eljárás során kapott dokumentumban a kérdéses időszakra foglalkoztatónak a TÁKISZ van megnevezve mindkettőnknél, ugyanakkor az alkalmazás minősége oszlopban neki munkaviszony, nekem pedig munkaviszonyban álló dolgozó szerepel. Jelenleg is egy helyen dolgozunk, a férjem közalkalmazotti jogviszonyát 1992 előttre elfogadták, az enyémet nem.
Mit tehetnék, lehet-e valahonnan igazolást kérni az 1992 előtt keletkezett munkaviszonyom minőségéről?

oligaliga # 2019.05.28. 11:56

150. § (1) A kormánytisztviselő 25, 30, 35, illetve 40 évi kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő után jubileumi jutalomra jogosult. A jubileumi jutalom az említett kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő betöltésének a napján esedékes.

Január 1.-én.

wers # 2019.05.28. 11:22

úgy éjfél táján

pnzs # 2019.05.28. 10:58

sziasztok,
1990. január 01-jén szereltem fel a rendőrséghez. A kérdésem az lenne hogy mikor leszek jogosult a 30 éves jubileumi jutalomra. 2019. december 31-én vagy 2020. január 01-vel.
A válaszokat előre is köszönöm!

nicknevem # 2019.03.27. 09:58

Tisztelt Fórumozók!

1992.09.01-től 2017.02.28-ig mint köztisztviselő/kormánytisztviselő dolgoztam, 2017.03.01-től az igazságügyben vagyok. Az első munkaviszonyom leépítés során szűnt meg. Köztisztviselőként 2017.09.01-én lettem volna jogosult a 25 éves jubileumi jutalomra a vonatkozó jogszabályok alapján a munkáltató szerint. (de a leépítés miatt "csak" 24 évet dolgoztam ott) Az új jogviszonyom folyamatos a régit követően. Tehát egy napot sem voltam munkaviszony nélkül, új jogviszonyomba a tv. szerint beszámítódik a korábbi, 100%-ban. Az új jogviszonyban a munkáltatóm már 26 év-nek számolta az eltelt éveket (voltam 1987-88-ig 1 évig más munkaviszonyban + 1 év katonaság +3 év főiskola) Így a korábbi munkáltatóm azt mondja:- Még nem töltöttem le a 25 évet, az új munkáltató pedig azt mondja: -Már túl haladtam a 25 évet. Kérdésem az, van-e valamilyen lehetőségem érvényesíteni a 25 éves jubileumi jutalom igényemet (amíg el nem évül)?

Drvenik # 2018.10.13. 18:33

Tisztelt Jogászok!

A 35 éves jubileumi jutalom számításánál figyelembe kell e venni:

  • a 4 év katonai főiskolát,
  • az 1, 2 szorzót,
  • az önkéntes műveleti tartalékos időt?

Előre is köszönöm a választ!

drbjozsef # 2018.07.06. 16:12

Jubileumi jutalom a közalkamazotti évekért jár, a többi után értelemszerűen nem. Ha 1994 óta vagy közalkalmazott, és megszakítás nélkül az vagy, akkor 24 éved van, jövőre jár a 25 éves jutalom. Az, hogy egyébként összesen nem közalkalmazottként is 32 éve dolgozol, nem számít.

Tünde13 # 2018.07.05. 19:35

1986 óta folyamatosan dolgozom. 1994. július 01-től közalkalmazott lettem, majd 2011. szeptember 01-től pedagógus. 32 éve folyamatosan dolgozom. Szeretném megkérdezni, hogy nekem a 25 és 30 éves jubileum jutalom törvényileg járt volna e már? Ha igen kérhetem e utólag a jubileumi pénzek kifizetését? Ha eddig nem voltam rá jogosult akkor mikor leszek? Eddig még nem kaptam semmit, mindig azt mondták, hogy nekem nem jár.

Lyonee # 2018.02.26. 18:32

Én nem adtam össze, de, ha a közalkalmazotti jogviszonyok összege 30 év, akkor jár a 30 éves jj. A kjt. csak közalkalmazotti jogviszonyról ír, az lényegtelen, hogy hány helyen és megszakításokkal töltötte el azt a közalkalmazott, és hogyan szűnt meg.
Az áthelyezésnek akkor lenne szerepe, ha a munkaviszonyból áthelyezéssel került volna közalkalmazotti jogviszonyba, mert akkor a munkaviszony idejét úgy kell tekinteni, mintha az új közalkalmazotti jogviszonyban töltötte volna el, vagyis azt is közalkalmazotti jogviszonynak kellene tekinteni.
Nagyon sötét a személyzetisetek, a legalapvetőbb jogszabályt sem ismeri, amit munkája során alkalmazni kell.

Terusa # 2018.02.26. 13:52

Az egyik kolléganőnk kéri a 30 éves jubileumi jutalmát, de a személyzetis szerint nem jár neki, mert nem áthelyezéssel került egyik munkahelyről a másikra. Szerintem pedig az a lényeg, hogy szinte végig közalkalmazott volt és így jár neki. Az alábbi jogviszonnyokkal rendelkezik:
1983.08.15-1984.01.31 közalkalmazott 5 hó 16 nap felmondás a dolgozó részéről
1984.02.01-1989.04.16 közalkalmazott 5 év 2 hó 16 nap közös megegyezéssel
1992.08.01-2000.02.29 közalkalmazott 7 év 7 hó közös megegyezéssel
2000.03.01-2014.05.17 közalkalmazott 14 év 2 hó 17 nap lemondás
2014.05.20-2014.08.31 munkatörvénykönyv hatálya alá tartozó 3 hó 11 nap nem ismeretes
2014.09.01- jelenleg is közalkalmazott 3 év 1 hó*
Jáe-e neki vagy sem a 30 éves jubileumi jutalom?

Lyonee # 2018.01.17. 17:48

A 92 előtti munkaviszonyt csak akkor, ha a munkáltató 92-ben a ktv. (vagy kjt, htv) hatálya alá került.
Az áthelyezés a jj-nál nem befolyásoló tényező, mindegy hogyan szűnt meg a jogviszony.