Egyenlő bánásmód megsértése


ius latratus # 2018.01.16. 17:17

Fúúúj, nekem is jöttek képek..:)
Olyan obszcén képek voltak, hogy kb. egy percig még nézegettem is. Piszok egy alak vagyok.
Na, de a lényeg, hogy az egyik legkiválóbb blokkolóm van, amiért még fizetek is.
Királyság.

wers # 2018.01.16. 13:31

itt is blokkolnia kellett volna, de nem tette. Nem fogok dícséretet kapni érte

Vadsuhanc # 2018.01.16. 13:22

Nekem blokkolta a vírust nem tudtam elolvasni..

wers # 2018.01.16. 13:15

Bélánál nem voltak az obszcén képek
dehogynem. De az elég régen volt, min. két év, vagy több. Akkortájról nem rémlik a nicked.

drbjozsef # 2018.01.16. 13:09

wers,

ez ugyanaz az oldal, Bélánál nem voltak az obszcén képek, mert jó blokkolója van. kepfeltoltes.hu-ra nem szabad kattintani sehonnan.

sanya078 # 2018.01.16. 13:05

Vadsuhanc
Ha megküldik a jegyzőkönyvet akkor belinkelem, ígérem, első tárgyaláson magam voltam, mivel csak egyezség lett volna....
A munkavállalói szerződésem van, abban az van hogy gépészmérnök pozícióként alkalmaznak, amiben hiba nem lehet mert az ehhez szükséges egyetemet hiány nélkül elvégeztem. Munkaköri leírás sehol nincs viszont, még említésre sem.
Bírónő a felől értetlenkedett, hogy az alperes majd tudja bizonyítani az indokokat. Az alperes bírói kérésre sem csatolta be a munkakörimet, mert nem tudja.

wers # 2018.01.16. 13:03

off
jajjjjjjjjjjjjjj megnyitottam a linket. Csak nem veszik észre a szerveren.

Egyszer régebben Bélának sikerült belinkelnie valamit, ami egy sex oldalra vezetett.

on

Vadsuhanc # 2018.01.16. 12:52

Kedves sanya078!

És mi van a munkavállalói szerződéseddel? Az sincs?
Mellesleg a legegyszerűbb az lenne, ha a munkaügyi bíróságon ( vagy nem tudom már hogyan hívják) megtartott első tárgyalás jegyzőkönyvét linkelnéd be. Sokkal okosabban lennénk.

Nem a véredet szívom csak nekem így az egész nagyon ferde ugyanis egy bíró nem szokott értetlenkedni. Meghallgat és dönt.

sanya078 # 2018.01.16. 12:31

Tisztelt drbjozsef
Köszönöm válaszát. Az nem ássa alá az indokok valódiságát hogy nincs munkaköri leírásom? Az indokok valótlanok, folyamatos elégedetlenség nincs a vevőktől, emailokat, lementettem, amiben köszönik, és sztárolnak. A vállalat irányítási rendszer házi vizsgán való megbukásom után közel 1 évig hagytak benne dolgozni, ez is fura :) Az hogy nem javítottam rajta nem igaz, mert a pót oktatást ők mondtak hogy fognak szervezni, munkáltatónak kötelessége, a munkához elvárt feltétel megteremtése.

drbjozsef # 2018.01.16. 11:55

Nagyszerű.

Ez teljesen korrektnek tűnik, ha igaz, ami benne szerepel.

Ha nem igaz, és ezt tudod bizonyítani is, akkor van esélyed némi kompenzációra. De annyira nem lesz sima ügy, ha a 3 indokból egyet nem tudsz cáfolni, akkor a másik kettő cáfolata mit sem ér (nem számít, hogy másokat, akik szintén megbuktak, nem rúgott ki a cég, ha másik valós indok is van. amiért téged meg igen).

sanya078 # 2018.01.16. 09:17

Tisztelt drbjozsef
Itt elérhető a felmondás, aminek egy példányát átvettem, aláírtam.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

drbjozsef # 2018.01.16. 08:48

Ha ez felmondás, akkor nem magát a dokumentumot írtad alá, hanem csak az átvételét.

Hiába szkenneled be. Attól még a világ máik végén egy monitor előtt ülő illető nem fog neked tudni oddsot adni egy bírósági eljárás kimenetelére, ha nem ismeri a munkahelyedet, a körölményeket, az ellenfél állításait, satöbbi.

Legfeljebb pontosíthatjuk az előbbi 0,00001 és 99% közötti tippet.

Mondjuk olyan 15% és 90% közötti esélyed van nyerni.

sanya078 # 2018.01.16. 08:41

Tisztelt drbjozsef
Ha hazaértem, feltöltöm a felmondást, persze kitörölve személyes dolgokat. Kettő példányban volt a felmondás, egyet aláíratott, és vitte is bérszámfejtőhöz, egyet meg adott az igazgató persze aláírva általa. Külön szobába hívott be, és azt mondta ezen nincs mit gondolkozni, írjam alá, ha nem írom alá, akkor hoz két tanút, akik aláírják hogy átvettem és ennyi! Gondolkodási időt érveléseimet meg sem hallgatta, semmi!
üdv

drbjozsef # 2018.01.16. 06:08

Vadsuhanc,

ha ez tényleg felmondás, akkor nem kellett aláírnia semmit (ha mégis megtette, KBS levezetése alapján mit se számít), a felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Ez esetben természetesen számít az indoklás is.

sanya,

látatlanban még így is csak feleslegesen tippelgetni lehet. Igen, van esélyed. Hogy 99% vagy egy a millióhoz, azt ennyiből kevéssé lehet tudni. Számít az a sok körülmény, amit szóban mindketten előadtok a bíróságon, a másik féltől meg amúgy sem hallottunk semmit. A kompetenciádat nézve jobb is, ha nem akarsz itt hályogkovácskodni, és inkább az ügyet ismerő ügyvédeddel konzultálsz.

Vadsuhanc # 2018.01.15. 19:10

Kedves sanya078!

Ha a munkaügyi perben Te felperes lennél pontosan tudnád Te is és az ügyvéded is, hogy a keresetet miért adtátok be és nem kellene itt találgatni két napon át.

Nem a véredet szívom.

A munkaköri leírás hiánya nem akadálya a felmondásnak, úgy meg biztos nem, hogy Te a felmondást aláírtad elismerve ezzel, hogy a munkáltatód megállapításával egyetértesz.

Nem bántani akartalak. Pár munkaügyi perben jelen voltam már.

sanya078 # 2018.01.15. 19:00

Nem ér Szívni a vérem.
Elnéztem, mert ez maradt meg, és Bocsánatot kértem.
De akkor így van esélyem, úgy hogy munkaköri leírás sincs?
köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.15. 18:30

Turing-teszt? :D

Vadsuhanc # 2018.01.15. 18:24

Szerintem nincs itt per... ez egy tesztprogram futtatása.

Burn Out # 2018.01.15. 18:07

végülis 2-3 napba csak beletelt a közös megegyezés - felmondás tisztázása.... lehet a bírónő is azért csodálkozott annyira, mert neked halvány lila fingod se volt, hogy mi van a papíron :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.15. 17:59

Hát ez azért nem mindegy.

sanya078 # 2018.01.15. 16:03

Jah és munkaköri leírásom nem léte, így a munkáltató által felhozott indokokat alááshatja?

sanya078 # 2018.01.15. 16:01

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor
Elnézést minden hozzászólótól, de elnéztem, és nem is értem hogy az egyezségi tárgyaláson miért közös megyegyezéses megválást szajkóztak. Elővettem a felmondást.
Fejlécen Felmondás Munkavállaló Részére.
Így kezdődik :

A ........ Kft. a 65§ (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

Indoklás :

Munkaviszonának rendes felmondással történő megszüntetésére, az Mt. 66§ (2) bekezdés alapján került sor :

Akkor szerintem ez munkáltató mond fel nekem, dolog, nem közös megegyezés.

Ebben az esetben Kovács_Béla_Sándor most sem fogadna rám, semennyit sem rakna rá?

Bocsánat tényleg, úgy rémlett közös megegyezés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.15. 15:35

A közös megegyezést nem kell indokolni. Ezért aztán teljesen közömbös, hogy az indoklása - ha van - valós-e vagy nem.
Másképpen: a közös megegyezés akkor is jogszerű, ha egyáltalán nincs indoklása - miért tenné jogellenessé a valótlan indoklás?

V.ö.: ha egy szerződés érvényes tanúk nélkül is, akkor vajon érvénytelenné teszi-e, ha (a más szerződésekre előírt) két tanú helyett csak egy írja alá? Vagy ha a tanúzása szabálytalan, mert, mondjuk, nincs odaírva olvashatóan a tanú neve?

sanya078 # 2018.01.15. 14:18

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor
Mi az ami miatt részemre, veszendőnek gondolja a pert?
Mi az ami miatt a munkáltató egy svéd csavarral meg tudja nyerni az ügyet? Egyébként bírónő azt mondta hiába 300 ezer az ügyvédi díj, amit a munkáltató mond, majd ő megmondja mennyi vehető figyelembe ha.....
üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.15. 14:09

Én nem rád fogadnék.