Rokkantnyugdíj


Petike2003 # 2011.12.27. 08:15

Kedves Szakértők!
Apukám porckorongsérvvel 1 éve táppénzen van, a háziorvosa elindította a leszázalékolását, de azt nem tudja!!!, hogy ezután is betegállományban tarthatja-e őt (azt mondta neki ma reggel, hogy mi nézzünk utána!!!!).
Tudnak nekünk erre válaszolni?
Előre is nagyon köszönjük!
Üdv
Julcsi

atus71 # 2011.08.25. 17:44

2010 szeptemberébem 60 százalékos rokkantságot kaptam, most lesz a soros felülvizsgálatom, volt valaki hasonló helyzetben, 39 éves vagyok ,a mostani beutalóm szerint munkaképtelen.Van olyan akinek a soros lépést egy évre adták meg, kérem irjon.

Georgina2 # 2011.08.24. 17:35

Karesz 42!

Nem vagyok Jogász de én is megfordultam a
Bíróságon.Igazságügyi szakértőt kértem a Rokkantság megállapításához.Fellebbeztem a II.fokú bizottság döntése miatt .Az Igazságügyi szakértő is jóvá hagyta a II.fok döntését ,így a Bíróság is.

A 108 000 Ft járadék az akkor megállapított rokkantság mértékének megfelelő összegű járandóság.Nem kérhetik vissza.Meg kell fellebbezni.Jóvá hagyhatja a Bíróság az I.fok és II.fokú bizottság döntését ,de nem kérhetik vissza a pénzt.Igazságügyi szakértőt kell kérni.

skorpió13 # 2011.08.24. 14:39
Karesz42 # 2011.08.24. 11:35

Tisztelt Monalisa1!
Arra szeretnék választ kapni,hogy feleségemnek I.fokon elvették a járadékát(50%) volt eddig.Megfellebeztük,II.fokon jóváhagyták az I.fok döntését.Most kaptunk egy levelet,hogy fizessen vissza 108.000Ft jogtalanul felvett járadékot.Miért?Ha fellebeztünk,nem jár tovább a járadék az I.fok határozata után?
Munkaügyi Bírósághoz akartunk fordulni,de időközben körházba került(epilepszia),1 hétkezelés után hazaengedték.1 nap múlva ismét bekerült,mert összeszedett valami fertőzést,és nem tudott lábra állni több mint 1 hétig.Időközben kicsúszott a fellebezési időből.Mit tehetünk?
Köszönjük a választ.
Üdv:Karesz

monos # 2011.06.14. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni az alábbi esetben.
Egy ismerősöm 42 évesen rokkantnyugdíjas lett, nyugdíja nem fedezi kiadásait és nincsen rokona, barátja, aki segítené őt anyagilag. Szeretne életjáradéki szerződést kötni lakóingatlana fejében. Több pénzügyi intézményt kerestünk meg, akik vállalnak életjáradékot, de sajnos mindenhol elutasítottak, mondván, hogy nem érte el a nyugdíjkorhatárt. Sőt! Van olyan magán cég, aki deklaráltan csak 70. életév betöltésétől vállal járadék szolgáltatást.
Mit tud tenni egy 40 év feletti rokkantnyugdíjas, aki személyes gondoskodást nem igényel és szeretne saját lakásában élete hátralévő éveiben adósságok és tartozás nélkül élni? Aki nem szeretné, hogy lakását elárverezzék? Aki nem ingyen kérne segítséget, aki felajánlaná lakóingatlanát?
Ennyire kockázatos rokkantnyugdíjassal életjáradéki szerződést kötni? Nem térül meg a "befektetés".
Kérem, ha tud valaki segíteni információkkal, segítsen.
Köszönöm

mami3 # 2011.06.10. 17:28

Szép jó estét!

27 éves korom óta vagyok rokkant nyugdíjas! Előszőr III.-as csoportba, majd 1992-ben állapotrosszabbodás miatt át tettek II.-es csoportos véglegesített rokkantnyugdíjassá! Kérdésem: mire számíthatok az új nyugdíj tőrvény alapján? Most 55 éves vagyok! Várom válaszukat!

Köszönettel: Rácz Sándorné

n.veronika12 # 2011.06.09. 10:13

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, milyen tapasztalatok vannak a munkaügyi bíróság előtti felülvizsgálat során?
Édesanyámnak 2011. márciusában kellett menni felülvizsgálatra. I. fokú bizottság a korábbi 67,5 %-ot visszaminősítette, Győrben, II. fokon szintén 40 %-ot kapott. A határozat még nem érkezett meg, de a NYUFIG-tól kapott határozat szerint rokkant nyugdíját június elejétől megvonták.
Kérdezem érdemes-e fellebbezni az illetékes munkaügyi bírósághoz, vagy ők is helyben hagyják a nyugdíj-igazgatóság határozatát? mi a tapasztalat a munkaügyi bíróságok vonatkozásában? A jelenlegi munkaerőpiaci álláslehetőségek egyikét sem tudja betölteni, mert vagy nincs megfelelő iskolai végzettsége, vagy betegségei folytán nem tudja elvégezni a munkát.

Ricuska # 2011.06.07. 10:41

Izizi!!

Állitólag nem fog számitani hogy kit mikor és hogyan rokkantositottak le.
Erre várok én is hogy milyen tövény fog születni!!
Amennyiben a birói itélettel lerokkantositott embereket behivják, szerzett jogokat taposnak el, ami Viktorunkat igazán nem érdekli.
Ekkor lehet az Alkotmánybirósághoz fordulni!!
Szóval inkább abban élj, hogy behivnak és csalódj kellemesen, de félek hogy ezt az örömet nem kapjuk meg!
2/3 mindent megtehet. Az állam mindenható!!!

garfield501 # 2011.06.07. 09:00

Tisztelt Fórumozók!

A múlt héten kaptam meg a Szakértői Bizottság véleményét mely szerint:Igénylő III.csop.rokkantsága 2004.01.01.-től véleményezhető.II. csop. rokkantsága 2007.01.01.-től véleményezhető.
2004 óta vagyok pajzsmirigy beteg (hyperthyreosis 50%)
2008 óta vagyok vese beteg (nephrosis syndroma 40 %)
2010 óta vagyok gerincbeteg (35%)
Két kérdésem lenne:

  • 2007-től vagyok II. csop. rokkant akkor ha a gerincem javul akkor visszasorolnak III. csoportba?
  • dolgozhatok?és ha igen mennyit?(4 óra,alkalmi munka)vagy akkor elvesztem a nyugdíjamat?

Válaszotokat előre is köszönöm.

lzizi # 2011.05.04. 17:58

Köszönöm gyors válaszát,én is igy gondolom,de sehol nincs egyértelmű tájékoztatás!!!!!!

monalisa1 # 2011.05.04. 09:21

Izizi

Én úgy tudom, hogy egy előzőekben már jogerőre emelkedett bírósági ítéletet nem lehet a későbbiekben vitássá tenni.

Persze előfordulhat, hogy felülvizsgálatra mégis berendelik majd, és újra számolják az egészségkárosodása százalékát. (Ha netán "elvennék" a jelen rokkantsági nyugdíj jogosultságot, egész biztosan mód lesz ismét bírósághoz fordulni, ahol a kérdésben ismét a TB-től független orvosszakértő dönt majd.)

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.05.04. 09:09

kenveló

Akár kézzel akár sz.gépen készül a perindítási kérelem, a lényeg az, hogy a beadvány postára adásának ideje nem haladhatja meg a rendelkezésre álló fellebbezési határidőt - egyébiránt jogvesztő. (3 pdl.-ban kell beadni a keresetlevelet.)

monalisa1 # 2011.05.04. 09:05

Marcsi88

2010.01.01-től megváltozott a rokkantság százalékos mértéke, azóta 50-79% százalék van, illetve azon túli érték. Tehát az előzőekben megállapított 67%-ot mindenképp újra fogják számolni.

A jelenlegi trend az, hogy minél több III. csoportú rokkantat visszavezessenek a munka világába...

monaLuis
laikus hozzászóló

lzizi # 2011.05.03. 15:19

Tisztelt Szakértők.

Érdeklődöm,hogy valaki tud-e nekem segiteni,-2007 óta vagyok végleges rokkantnyugdijas,amit a munkaügyi biróságon ,egy független igazságügyi orvosszakértő állapitott meg.Kérzezni szeretném,hogy birósági végzés ellenében is visszahivhatnak felülvizsgálatra*
HA TUD VALAKI VALAMIT EZZEL KAPCSOLATBAN KÉREM VÁLASZOLJON.

jácintka # 2011.05.02. 10:15

nézz be itt a Rokkantsági nyugdij kontra rehabilitációs járdék fórumba.

kenveló # 2011.05.02. 09:25

Tisztelt fóromozók.A segitségeteket szeretném kérni,1998-óta 67%-OS ROKKANT VOLTAM, MOST VOLTAM A 2-SODFOKU ORSZI BIZOTTSÁG ELŐTT ÉS 46%-OT KAPTAM,A BETEGSÉGEIM NEM VÁTOZTAK , SŐT MÉG JÖTT HOZZÁ KÉT SÚLYOS BETEGSÉG IS. SZERETNÉK A MUNKAÜGYI BÍTÓSÁGHOZ FORDULNI, DE NEM TUDOM ,HOGY ÜRLAPOT ,VAGY SAJÁT KÉZZEL IROTT NYOMTATVÁNYT KELL ELKÜLDENI. AKI JÁRTAS EBBEN SEGITSEN MÁR!ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

Marcsi88 # 2011.05.02. 07:50

Tisztelt Szakértő!

Az egyik rokonom nevében szeretnék segítséget kérni, aki régóta rokkant nyugdíjas, és most felülvizsgálat alkalmával azt a határozatot kapta, hogy már nem rokkant. 1996-tól 3 évig volt rendszeres szociális járadékos, azóta pedig 2011. áprilisig 67%-os rokkant. 2 év múlva lesz újabb felülvizsgálat. Érdeklődnék, hogy ha 2 év múlva ismét rokkantnak találják, mekkora lesz az összege a rokkant nyugdíjnak? Az új rokkant nyugdíj megállapításakor beleszámolják-e a régi összegét?

Köszönettel,
Marcsi88

dmarcsi # 2011.04.13. 16:09

(2) Az, aki az iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül szolgálati időt szerzett és huszonkét éves kora előtt megrokkan, szolgálati idejének tartamára tekintet nélkül jogosult rokkantsági nyugdíjra

Én tényleg nem értem, hogy mi alapján hozták ezt a törvényt, névlegesen a 22 éves életkort? Talán ez a főiskola befejezése éve, és attól tartanak, hogy egyesek egyenesen meg akarnak betegedni, csakhogy ne kelljen dolgozniuk? Ez azért felháborító!!
Én elmúltam 22, de még nem voltam 23 mikor megbetegedtem. Velem most mi a helyzet?
Ha ezt nem tudom igénybevenni, akkor még 7 évet le kell dolgoznom, ami nem baj, csakhogy folyton kirúgnak, mert problémás vagyok! ez ördögi kör! Én hiába akarok dolgozni, ha nem hagynak!
denesmarietta

1997. évi LXXX. törvény

Tny. 24. § (1) A rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő

22 éves életkor betöltése előtt 2 év,
22–24 éves életkorban 4 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,
25–29 éves életkorban 6 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,
30–34 éves életkorban 8 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,
35–44 éves életkorban 10 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 8 év,
45–54 éves életkorban 15 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 12 év,
55 éves életkor betöltésétol 20 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 16 év.

(2) Az, aki az iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül szolgálati időt szerzett és huszonkét éves kora előtt megrokkan, szolgálati idejének tartamára tekintet nélkül jogosult rokkantsági nyugdíjra.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…/16/3229.1.0#…

kobeka # 2011.04.04. 20:22

pillango29

Bocs, de nem vagyok profi. Ennyit tudok. Egy letiltás 33% több 50%. Van elévülés is. Tájékoztatást is kellett volna kapnod, mielőtt letiltás van. Szerintem, valamelyik végrehajtással foglalkozó fórumban kérdezz inkább. Ott több a profi.

pillango29 # 2011.04.04. 18:43

Tisztelt Fórumozók!A segítségeteket szeretném kérni,tanácstalan vagyok mindenki mást mond.Arról lenne szó,hogy édesapám rokkantnyugdíjas 2 éve,egészségkárosodása mértéke 80%-os.Valamilyen régi tartozás miatt(ő sem tudja miről van szó olyan régi),inkasszót tettek a bankszámlájára.A végrehajtó szerint a nyugdíjának 50%-át levehetik.Meg is tették,a végrehajtó tanácsolta,hogy írjunk egy fellebbezést a bíróságra,hogy csökkentsék a levehető összeg %-át.Én azt nem értem,hogy hogyan vehetik le a rokkant nyugdíjából az összeget,mert tudomásom szerint az az egy,amiből nem lehet tartozást levonni.Mivel az apukám nem fog meggyógyulni,dolgozni sem tud ezáltal,én örülök,hogy magamat eltudom tartani,(munkanélkülin vagyok jelenleg),sajnos én nem tudok neki segíteni,nem fog tudni megélni,a számláit sem tudja kifizetni,enni miből fog?Elég baj neki,hogy ilyen beteg lett,mert még fiatal!!Kérem aki tud erről valamilyen információt segítsen!

Jancsika56 # 2011.03.17. 05:07

http://webcache.googleusercontent.com/search

Orszi irányelvek.
Itt megtalálható, mi hány %.

Veci # 2011.03.08. 16:31

Ezt ma egyszerű halandó nem tudja megmondani.


Üdvözlettel Veci

sgabne # 2011.03.08. 16:22

sgabne Rendszeres Szo.járadékot kapok 2009.04.01-től.
Az egészségkárosodásom mértéke 42%. Újabb felülvizsgálat nem szükséges. 28 év munkaviszonyom van. Dolgozni nem tudok pszichés problémáim miatt. Vajon az új törvény miatt engem is be fognak hívni újabb felülvizsgálatra vagy mi lesz velem? Válaszát előre is köszönöm.

Karesz42 # 2011.03.03. 18:31

SZiasztok!
Monalisa1,ma kaptunk egy levelet közel fél év után,a munkaügyi Bíróságról.Közlik benne,hogy A "Közép-magyarországi Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság" mint ilyen megszűnt,és helyette a Budapest Főváros Kormányhivatala lett a jogutód. Arra lennék kíváncsi,mennyiben befolyásolhatja az ügy végkifejletét ez a változás,hiszen mi nem Budapestiek vagyunk.Valami azt súgja,hogy (mivel már 13 havi ellátás járna a fiamnak,ha kedvező döntés születne),ami azért nem kis pénz.,hogy megpróbálják eltussolni az ügyet.,amit természetesen nem fogunk hagyni.Most azon gondolkodom,mint gondnok,hogy pl.a médiához fordulunk ezzel az üggyel.
Köszönöm a választ.Karesz