Rokkantnyugdíj


janek1 # 2010.06.29. 12:00

Kedves Mindenki!

Édesapám több, mint 6 hónapja táppénzen van, mivel kivizsgálások sorozatán esett keresztül, hogy a kb. 15 kg-os fogyásának oka kiderüljön. Ki is derült hasnyálmirigy ciszták, amelyek a cipészethet használt ragasztótól alakultak ki (mert cipész), ezen kívül van két nem műthető gerincsérve, alagút szindróma a kezében, műtötték a szemét, el volt törve még fiatal korában a lába, ami nem jól forrt össze, pszichiátrián is járt már, koszorúér-szűkület, és nem is tudom hirtelen van-e még valami. Az első fokú határozaton 34%-os munkaképességcsökkenést állapítottak meg, ami szerintem nevetséges.
Szerintetek érdemes fellebbezni?

matyin # 2010.06.26. 09:08

Kedves Jácintka!

Sajnos nem szakértő, én is áldozat vagyok, muszájból kerestem utána a szinte kibogozhatatlan számítási módnak. 67%-rol vettek le 42%-ra.
http://www.orszi.hu/index.php?…
A fenti linken megtalálhatok az Orszi. Irányelvek.
Az velük a nagy baj, hogy a betegek ezt nem tudják kibogozni még sokszori elolvasás után sem.
Vannak betegségek, amire az orvos belátására van bízva, hogy pl. 50%- vagy csak 20%-ot ad. Tehát aki veszi a papírt az 50%, aki beteg az csak 20%.
Amire megírtam a kiszámítást, abban az esetben, már 2 %-ot mindjárt csökkent az összekárosodás azzal, hogy kardiológiai részkár 20% – 10 %, mert így 28% lett a 30%-bol. Itt Csongrád megyében van egy orvos csoport, aki vállalkozásba csinálja a szakértést, így sokkal inkább nehezebben kapjuk meg a százalékot. A szaktudásuk egyenlő a nullával,
Szakterületükön nem állták meg a helyüket ezért ment el bizottsági orvosnak. Van köztük természet gyógyász a legtöbb %-ot ő és aláíró társa veszik el. A négy tagú bizottság valójában egy főből áll, + az írnok aki osztja az észt a betegnek. Beteg behívásától számítva a kész bizottsági határozat 30 perc múlva ki is van nyomtatva, társorvos csak alá ír, a másik két szakértő”?” csak meg van emlitve.

jácintka # 2010.06.26. 08:00

Kedves Matyin !
Számomra feltünően jól kiszámolta a rokkanssági % -t alább .
Ez szerintem nem lehet véletlen .
Vagy tévedek ?

matyin # 2010.06.26. 05:23

Számitás a következő.

Hypert. ill. kardiológiai részkár 20% ,maradék 80%, annak 10%-a=8%,20+8= 28%, maradt 72%,Diabetes részkár 15 %, 72% nak a 15%-a = 15%, 20+8+11,25=39,25%, maradt 60,75%,nak a psych. 8 % = 4,86%, 20+8+11,25+4,86=44,11%, marad 55,89%, nak a mozgásszervi 4 %= 2,23, Tehát 20+8+11,25+4,86+2,23=46,48 % Lekerekítve az 46%

balek_2 # 2010.04.21. 14:46

Szép napot Mindenkinek!

Szeretném megtudni, hogy az ORSZI kombinációs táblázat eredménye miként jön ki. Valószínű, hogy nem a részkárok egyszerű összeadásából. Kérdéseket találtam csak, választ erre vonatkozóan nem. Rokkantnyugdíj iránti kérelmemet elutasították, nem érte el a 50 %-ot. (Részletezés: Hypert. ill. kardiológiai részkár 20% - 10 %, Diabetes részkár 15 %, psych. 8 %, mozgásszervi 4 % = 46 %)

Nagyon elkenődtem.

dowlado # 2010.02.08. 16:43

Szép napot mindenkinek!

Èdesanyámat 2006.oktober 13-án operálták mellrákkal ,ahol a bal mellét ampútálni kellett.A mütét után kemó,majd sugár kezeléseket kapott.

2006 decemberében volt az elsö orvosszakértöi vizsgálaton ahol 100% rokkantságot állapitottak meg visszamenöleg 2006 oktober 1-töl.

2007 december 13-án a 2.orvosszakértöi vizsgálaton 67% rokkantnak állapitótták meg.

2008.április 1-töl alacsony jövedelme miatt kénytelen volt részmunkaidös állás vállalni egy rehapilitációs munkahelyen.

2008 május 28-án 3.orvosszakértöi vizsgálat ahol 40% minösitették vissza,majd 2008 július 31-vel a járadék folyósitása megszünt.

A rokkantnyugdij megszüntetéséröl szóló határozattal együtt kiküldték a formanyomtatványt a szociálisjáradék megigényléséhez.A szociálisjáradék megigénylésnek a feltétele volt,hogy meg kellett szüntetni a munkaviszonyt.A járadékra való igénylést elutasitották,mert a megbetegedés idejében nem volt munkaviszony.

Ùjabb fellebbezés

2008.oktober 8. orvosszakértöi vizsgálat 2.fokon 40%-t jóvá hagyta.

2008 augusztus 1-töl 2008.november 1-ig jövedelemmel nem rendelkezett.

2008 novemberétöl kénytelen volt dolgozni menni,mert nem rendelkezett jövedelemmel.

2009 február Munkaügyi Biróság ahol igazságügyi orvosszakértöi vélemény kérés ami 55%-s egészségkárosodást állapítótt meg ami folyamatósan véleményezhetö.

Ùjjabb igény beadása

2009 oktober 15-n Országos Rehabiltáció és Szociális Szakértöi Intézet 1.Fokú Bizottsága amely megállapitotta,hogy 3.csoportú 55% rokkant amely folyamatosan fentáll.Nem rehabilitálható,rokkantság végleges.

Ennek ellenére a nyugdij folyósitása nem történt meg,söt elútasították,mivel édesanyám kénytelen dolgozni ahoz,hogy meg tudjon élni.

A mai napig választ nem kaptunk arra ,hogy miért vonták meg ,amikor egyértelmü,hogy édesanyám állapota nem javult és nem változott.Ha hibáztak akkor miért a betegre háritják és az ügyét új igénylöként kezelik,holott neki folyamatosan kellett volna folyositani a nyugdijat.Remélem önnök talán választ kapnak a kérdésre ami szerintem nagyon sok embert érint ebben a demokratikus országban.

Tud valaki tanácsot adni,hogy ilyenkor mit tegyünk?

Köszönöm

mlne # 2010.01.08. 14:34

Ha II.fokon is csak 40% munkaképesség csökkenést állapítanak meg , akkor 33év munkaviszonnyal + 3 év rokkant nyugdíjjal mire leszek jogosult? Azt tudom, hogy rendszeres szociális járadékot kaphatok, no de ez a gyógyszereimre + a segédeszközeimre sem elegendő. Nagyon méltánytalannak tartom ezt a helyzetet, biztosan harcolni fogok magamért!

Edmond56 # 2010.01.07. 12:34

eMarika!
Megkönnyebbülten konstatáltam,hogy egyszerű összeadási művelet terén nem csak nálam vannak "hiányosságok"!!!
Az ORSZI szakvélemény alapján nálam a %-ok az alábbiak szerint alakulta:

30%+15%+10%+5%+10%=54%

Hát ez van Kedves Sorstársam! :)

eMaria # 2010.01.05. 15:35

Bonyolódnak a szabályok???

2009.03.10-től egyebek mellett gerincstab. műtét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok. Időközben – mert más betegségeim is vannak – rokk.ny. iránti igényt adtam be,amely igényt elutasítottak az ORSZSZi biz. vél. alapján.

Fellebbezést követően is 45% OEK, amellyel RSZJ-re jogosult lehetek…, de nekem van mukaviszonyom,igaz a mai napig keresőképtelen vagyok. Még nem járt le az 1 év.

Most a h.o és a felülv.főo. szerint nekem nem jár már táppénz,mert nem lettem rokkant..Ki akarnak írni tp.ről, mert szerintük a járadékot, az rszj-t kapom majd… Hát igen, ha kérném…

Az 1 év tp.lehetőséggel szeretnék inkább élni, azonban állításuk szerint, ha járadékra jogosult vagyok nem kaphatok tp-t valamilyen „rendelet“ szerint, amit nem nevesítenek.
Én ilyet nem tudok,nem találok. Ismerőseimsem, de hivtalosan is érdeklődtem ,mások – szakemberek – sem értik…

Nem élnék a járadék lehetőségével, mert ez csak lehetőség,mert dolgoznék, ha tudnék, de akkor meg a jövedelmem meghaladná a jogosultsági határt.
Ugyanakkor nem vagyok munkaképes még több más betegség miatt sem, ezért szeretném a tp. időt – 1 év – kihasználni, amire betegségeim, állapotom miatt úgy érzem jogom lenne.
Nem kényszeríthetnek arra az orvosok -esélyt sem adva a továbbiakra – hogy a munkaviszonyomat megzüntessem,mert nem tudok helytállni…(sőt közlekedni, ülni,állni,.....)

Kérem valaki leírná mit tegyek – azon túl, hogy ismét elmegyek holnap után a h.o. beutalójával -mert újból elküld a keresőképesség elbírálása miatt – az orszszi-hoz.

55–56. éves vagyok és az orszszi szerint –2009. dec. – „részegészkáro­sodásmozgásszer­vi károsodásai miatt 20(húsz)%, pulmonológiai eltérés miatt 20(húsz)%, pszichés eltérései miatt 10(tíz)%, egyéb – számottevő egészségkároodást nem okozó – megbetegségei miatt 5(öt)%. ÖEK-a hivalatos kombinációs táblázat alapján – az I.fokú bizottság véleményével egyetértésben 45(negyvenöt)%“

Ezt sem értem, mert ez a vélemény 2009. dec. -ben készült és,ha összeadom a „20 + 20+ 10 + 5 %-ot=55% a "részegészség­károsodás“, amit feltételezek, hogy a az ÖEK ebből áll össze…, de a példa nem ezt mutatja.

Valaki segítene, szerinte hogyan vannak ezek a szabályok?


2009.03.10-t?l egyebek mellett gerincstab. m?tét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok.
Id?közben - mert más betegségeim is vannak - rokk

eMaria # 2010.01.05. 15:35

Bonyolódnak a szabályok???

2009.03.10-től egyebek mellett gerincstab. műtét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok. Időközben – mert más betegségeim is vannak – rokk.ny. iránti igényt adtam be,amely igényt elutasítottak az ORSZSZi biz. vél. alapján.

Fellebbezést követően is 45% OEK, amellyel RSZJ-re jogosult lehetek…, de nekem van mukaviszonyom,igaz a mai napig keresőképtelen vagyok. Még nem járt le az 1 év.

Most a h.o és a felülv.főo. szerint nekem nem jár már táppénz,mert nem lettem rokkant..Ki akarnak írni tp.ről, mert szerintük a járadékot, az rszj-t kapom majd… Hát igen, ha kérném…

Az 1 év tp.lehetőséggel szeretnék inkább élni, azonban állításuk szerint, ha járadékra jogosult vagyok nem kaphatok tp-t valamilyen „rendelet“ szerint, amit nem nevesítenek.
Én ilyet nem tudok,nem találok. Ismerőseimsem, de hivtalosan is érdeklődtem ,mások – szakemberek – sem értik…

Nem élnék a járadék lehetőségével, mert ez csak lehetőség,mert dolgoznék, ha tudnék, de akkor meg a jövedelmem meghaladná a jogosultsági határt.
Ugyanakkor nem vagyok munkaképes még több más betegség miatt sem, ezért szeretném a tp. időt – 1 év – kihasználni, amire betegségeim, állapotom miatt úgy érzem jogom lenne.
Nem kényszeríthetnek arra az orvosok -esélyt sem adva a továbbiakra – hogy a munkaviszonyomat megzüntessem,mert nem tudok helytállni…(sőt közlekedni, ülni,állni,.....)

Kérem valaki leírná mit tegyek – azon túl, hogy ismét elmegyek holnap után a h.o. beutalójával -mert újból elküld a keresőképesség elbírálása miatt – az orszszi-hoz.

55–56. éves vagyok és az orszszi szerint –2009. dec. – „részegészkáro­sodásmozgásszer­vi károsodásai miatt 20(húsz)%, pulmonológiai eltérés miatt 20(húsz)%, pszichés eltérései miatt 10(tíz)%, egyéb – számottevő egészségkároodást nem okozó – megbetegségei miatt 5(öt)%. ÖEK-a hivalatos kombinációs táblázat alapján – az I.fokú bizottság véleményével egyetértésben 45(negyvenöt)%“

Ezt sem értem, mert ez a vélemény 2009. dec. -ben készült és,ha összeadom a „20 + 20+ 10 + 5 %-ot=55% a "részegészség­károsodás“, amit feltételezek, hogy a az ÖEK ebből áll össze…, de a példa nem ezt mutatja.

Valaki segítene, szerinte hogyan vannak ezek a szabályok?


2009.03.10-t?l egyebek mellett gerincstab. m?tét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok.
Id?közben - mert más betegségeim is vannak - rokk

Veci # 2010.01.05. 15:33

mlne
Fellebbezés II. fokon lehet, hogy sikerül elérned a rokkantasági fokozatot. Ha ott sem sikerül elég %-ot elérni, akkor a Munakügyi Bíróságon lehet fellebbezni. Próbálj minél több orvosi lelettel, szakvéleménnyel bizonyítani az egészségi állapotodat. Kérjed a háziorvosod, szakorvosod, akár pszichológus segítségét, én csak biztatni tudlak. Nem lehet itt megmondani milyen eredményt várhatsz, de az esélyt megadtad magadnak, a fellebbezéssel. Valószínűleg orvosilag jobb állapotnak itélte a helyzeted az I. fokú vizsgálat. A fiatal szomszédom 100 %-os munkaképességcsökkenéssel volt rokkantnyugdíjas, 16 éve rák betegségben, hol jobban, hol rosszabb állapotban van. Őt 52 %-os rehabilitációs járadékra javasolták.
Talán válaszolnak itt a fórumon olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint te. Szurkolok neked.
Kívánok jó egészséget, üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.01.05. 15:29

mlne
Fellebbezés II. fokon lehet, hogy sikerül elérned a rokkantasági fokozatot. Ha ott sem sikerül elég %-ot elérni, akkor a Munakügyi Bíróságon lehet fellebbezni. Próbálj minél több orvosi lelettel, szakvéleménnyel bizonyítani az egészségi állapotodat. Kérjed a háziorvosod, szakorvosod, akár pszichológus segítségét, én csak biztatni tudlak. Nem lehet itt megmondani milyen eredményt várhatsz, de az esélyt megadtad magadnak, a fellebbezéssel. Valószínűleg orvosilag jobb állapotnak itélte a helyzeted az I. fokú vizsgálat. A fiatal szomszédom 100 %-os munkaképességcsökkenéssel volt rokkantnyugdíjas, 16 éve rák betegségben, hol jobban, hol rosszabb állapotban van. Őt 52 %-os rehabilitációs járadékra javasolták.
Talán válaszolnak itt a fórumon olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint te. Szurkolok neked.
Kívánok jó egészséget, üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

mlne # 2010.01.05. 14:49

2006 decemberében végleges sztomával 67%-os rokkantnyugdíjas lettem.2009 decemberében a felülvizsgálaton ezt vissza vették 40%ra-Állapotomban javulás nem történt,illetve 2007-ben volt még egy epe műtét.Fellebbeztem,mire számíthatok? Érthetetlen számomra, hogy mitől javult az egészségem ilyen mértékben?1955-ben születtem, van 33 év munkaviszonyom
A rokkantsági és baleseti rokkantsági nyugdíj szabályainak változása 2007. évi LXXXIV. törvény alapján:a 2007 előtti 67% most 50-79%nak felel meg.Akkor nálam mit számoltak?

mlne # 2010.01.05. 14:42

2006 decemberében rosszindulatú végbél daganattal (végleges sztomával)67%-os rokkantnyugdíjas lettem.2009 decemberében a felülvizsgálaton ezt 40%-ra vissza vették,holott az állapotomban nem történt javulás.A rokkantsági és baleseti rokkantsági nyugdíj szabályainak változása 2007. évi LXXXIV. törvény alapján:a 2007 előtti 67% most 50-79%, nem értem akkor ez nálam hogyan lett 40%.Fellebbeztem, mire számíthatok II.fokon?

Veci # 2009.10.26. 21:15

Tisztelt Falken!
E-mailon írt leveledre itt válaszolok, mivel nem tudtam elküldeni.
Sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe jutottál, de 2008-tól megszigorították az ORSZI vizsgálatokat, mivel a munka világába kell az embereket visszavezetni. Túl sok a nyugdíjas, rokkantnyugdíjas és egyre kevesebb a dolgozók száma, akinek a levonásaiból mindezt fizetni tudják. Max. annyit tudnék javasolni, hogy a fellebbezést fontold meg. Az az igazság, hogy a sok "pénzért" megvett rokkantnyugdíjasok miatt azok kerülnek hátrányba, akiknek az egászségromlásuk indokolttá tenné.
Figyelmedbe ajánlom az ORSZI vezetőjének nyilatkozatát, ami sajnos téged nem vígasztal, de ez a helyzet, amit látsz majd a videón:
http://atv.hu/…ve_lesz.html
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Veci # 2009.10.26. 20:55

Véleményem szerint isgen.


Üdvözlettel Veci

västra # 2009.10.18. 08:26

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogyha az édesapámat leszázékolták stroke után 40%ra ami elég nevetséges mert nem mozog az eggyik oldala na de mindegy nem a magyar rendszer hibájára akarok kitérni. Èn külföldön élek és édesapám szeretne hozzám költözni mivel ebböl a pénzböl nem tud megélni és jobb szeretne mellettem élni. Kérdésem az lnne hogy akkor is jogosult a rokkantnyugdijra ha egy másik országba költözik?
Válaszokat elöre is köszönöm . Västra


Kitartás!!!

Veci # 2009.10.14. 09:13

Kedves Zsuzsa!
Az I. rokkantsági csoportba az tartozik, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, és mások gondozására szorul.”” Az 5-10 %-ot nem értem.

Szerintem a kitöltött igénylőlappal minden, a szolgálati időt igazoló dokumentumot, igazolást is küldjetek be. Arról nem tudok, hogy a Tb kiskönyvet is be kell küldeni, de a munkáltató sürgősen lépjen a dologban. Ti pedig határidőn belül sürgősen juttassátok el a Nyugdíjbiztosítónak az igénybejelentőt és a dokumentumokat.

Egyébként amikor ORSZI elé ment a férjed és a határozatot kiküldték, azon nézd meg a szolgálati idő elismerés rajta van. Már csak az azóta lévő munkaviszonyt kell még feltűntetni, valamint a munkaviszony megszűntetését igazoló papírt. Ha az még nincs meg akkor is küld be a papírokat és utána elküldöd.

Szerintem hivatalból 15 napon belül küldenek egy hiánypótlást kérő levelet (az ORSZI vizsgálat előtt is küldtek nektek?). Ha valami hiányzik, azt megírják, ha nem, akkor nulla hiánypótlás lesz.

DE kérdezd meg a Nyugdíjbiztosítót, hogy mit küldjél be az igénybenyújtással. Hívd fel azt az ügyintézőt, akinek a neve a határozaton van. Azt szoktam én is felhívni és segítőkész mindig.
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

zsuzsa 56 # 2009.10.13. 21:00

Kedves Veci!
Jól értettem hogy az I-es csoportba tartozók mind 77%-ot kapnak (már akinek megvan munkaviszonya)plusz még 5 vagy 10%-ot a ledolgozott időtől függöen?
Még egy kérdésem lenne
Az OEP bekérte a Férjem Tb kiskönyvét a munkáltatójától mivel az nem kifizetö hely
A vissza küldéskor eltünt a könyv (a munkáltatónál még átvették de most nem találják)
Most kérik tölünk a leszázalékoláshoz
A munkakönyv vajon elég lesz?
A munkáltató megigérte hogy intézi az ügyet Remélem nem lesz ebből gond
Veci!Köszönöm a biztatást!
Üdvözöllek én is: Zsuzsa

Veci # 2009.10.12. 12:50

Kedves Zsuzsa!

Ti döntötök a fellebbezésről, az egy lehetőség, de szerintem maradna továbbra is az I. rokkansági csoportba. A számításnál ugyanazzal a módszerrel számolnak a 99 %-os rokkantnál is, mint a 82 %-nál. Meg kellene gondolni, hogy az a tortúra megéri-e. Javaslom, hogy a fellebbezésről beszéljetek a háziorvossal, hogy ő mit javasol. Sokaknak még mindig a régi vizsgálatokról van ismeretük. Korábban munkaképességcsökkenést vizsgáltak, 2008-tól össz-szervezeti egészségkárosodást.

Ajánlom az alábbiakat elolvasni, hátha jobban átlátjátok az egészet:

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rokkantsági nyugdíjról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Mit jelent az, hogy valaki I., II. vagy III. csoportba tartozó rokkant?

A III. rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 50-79 százalékos mértékű.

A II. rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, de mások gondozására nem szorul.

Az I. rokkantsági csoportba az tartozik, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, és mások gondozására szorul.

Kívánok sok erőt az ápoláshoz. Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

zsuzsa 56 # 2009.10.12. 12:28

Kedves Fórumozók!
Férjem (1954-es)lassan egy éve teljesen magatehetetlen végstádiumban lévö tüdö és gerincvelö rákos beteg
Ma kaptam meg hogy 82%-os egészségkárosodással rokkant nyugdijazzák
Én nem értek egyet a 82%-os mértékkel
10napon belül vissza kell küldeni hogy igényt tartunk a rokkant nyugdijaztatásra
Szeretném megkérdezni hogy ezután is meg lehet fellebezni és hol? Egyáltalán érdemes?
Vajon ki kapja meg a 99%-ot ha egy haldokló Ember nem??

Üdv:Zsuzsa

jácintka # 2009.09.27. 15:01

Kedves Edmond56.

ORSZI- vel kapcsolatos megjegyzésed és észrevételed,
nem egyedi!
Sokan tapasztaltuk , hogyan is bánnak a beteg emberekkel.
Szimulánsnak titulálják a beteg embereket, a szakorvosok szakvéleményeit semmibe vesznik.
A leirt betegségek csak akkor betegségek , ha ők ott látják.
Inkontinenciába szenvedőnek azt írták a véleményecskéjükbe " inkontinenzia nem látható "Vagyis a beteg éppen ne sz&rta össze magát , vagy nem p@silte le a lábait.
A vérnyomás mérés náluk két három pumpálás és máris röpül a 140 /90.
Vagyis jó.
Lehet valakinek olyan magasvérnyomása mint a Börzsöny legmagasabb pontja.
Akkor sem fognak megállapítani magas vérnyomást.
Még ha mérnek neadj véletlenül 190 /100 , akkor csak ott virit ,de mint diagnózis elfelejtődik./ nekem ezt mérték de diagnózisban nem szerepel/

Gondolom ezután különösebb képzelőerő , hogy miként és kik is végzik ezt a vizsgálatnak egyáltalán nem mondható valamit.
Nagyon kell ügyelni arra , hogy valóban minden orvosi szakvéleményt rögzitettek.
Voltrá példa , hogy 16 db orvosi lelet nem szerepelt valakinek a ORSZI szakvéleményében.
Ugyan ennél a személynél szintén 16 -18 nál pedig eltérő diagnózist irtak be.

Nincs egy szervezet aki az ORSZI-t felülbirálná.
Sajnos a Munkaügyi biróság is ORSZI szakértőket vesz igénybe.
Egymásnak nemfognak ellentmondani.

Edmond56 # 2009.09.24. 12:37

Veci!

Nagyon szépen köszönöm!
Kedves Tőled! :)

Veci # 2009.09.24. 11:56

Edmond56
Nagyon sajnálom, hogy ennyi betegség ért téged és nem érzed magad biztonságban az ellátást illetően. Nagyon beszigorítottak és ez szerintem a sok "pénzért" megvett rokkantnyugdíjak miatt. Őszintén kívánok neked a jövőben nyugodtabb életet, s az ORSZI eredményének számodra elfogadható kimenetelét.


Üdvözlettel Veci

Edmond56 # 2009.09.24. 11:49

Veci!

Sajnos nekem nincs okom hivatalos fórumhoz fordulni az alábbiak miatt:

Novemberben lesz várhatóan a soros felülvizsgálatom,aminek kimenetele értelemszerűen kétséges.
Mint biztos a Nickemből megfejtetted 1956-os évjárat vagyok,tehát 64,5 éves koromban érem el az öregségi nyugdijjogosultságot.
Tőlem nem fogják megkérdezni mi is akarok lenni a jövőben,illetve nem kérhetem,hogy hagyjanak meg rokkant nyugdijasnak,mert akit 2009.augusztus 31 után vizsgálnak felül,annak az a bizonyos 10 év már csak 5 év.

Az viszont továbbra is nyitott kérdés előttem,hogy ha a bizottság úgy itéli meg,hogy az állapotom már soha többé nem fog javulni "fiatal korom" ellenére sem,vehetnek e végleges rokkant nyugdijasnak?
Vagy netán mindenképpen rehabilitálhatónak nyilvánítanak és a közgazdász diplomám mellet átképeznek pl. kosárfonónak?
(Bocs. hogy jópofáskodónak tűnök,de én már semmin sem lepödnék meg.)
Van 12 betegségem. (végtaghossz különbség,csontdagadan,csont izomrendszer és kötőszövet betegség,csipőizület károsodás,mentális viselkedészavar,epilepszia,magas vérnyomás,agyi érbetegség,idült vérellátási zavar okozta szívbetegség,stb.
Szóval nem tétlenkedtem a betegségek gyüjtése terén,mégis az orvosi szakvélemény ezeket a betegségeket felszínesen említ,ugynakkor nyomatékosan ki tér arra,hogy hiányzik 1 fogam. (ez nem vicc!!!)