Rokkantnyugdíj


leonora # 2009.09.13. 13:34

Kérdésem lenne, hogy l952.- ben született Férjem kinek 42 év szolgálati ideje van már /hivatalosan megállapitot/mikor mehet elörehozott öregségi nyugdijba?

drmd # 2009.09.13. 13:18

Folyósításra kerül-e a tárgyhavi esedékes rokkantsági nyugdíj, ha a nyugdíjra jogosult időközben elhunyt?

Veci # 2009.09.10. 17:49

lajos.veres
Mosmár szigorítottak az ORSZI vizsgálaton, megtippelni sem lehet a kimenetét. Arra is számíthatsz tényleg, hogy rehabilitációs járadékot kapsz, feltéve, hogy az egészségkárosodásod a mostani vizsgálat után 50-79% lesz (a régi 67%).

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rehabilitációs járadékról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Ha ettől kevesebb, 40-49% (ez a régi 50%), akkor rendszeres szociális járadék lehetséges.


Üdvözlettel Veci

lajos.veres # 2009.09.10. 05:58

1956 születtem és 2007. 09.ho-tól 67%-os rokkant vagyok. Két évre kaptam meg. Hepatitisz C fertözött vagyok és májcirozisom van. Kaptam egy éves interferon kezelést, de a virus megmaradt. Ebben a hónapba esedékes az orvosi felülvizsgálat. A kérdésem hogy megkapom továbbra is a 67%-ot vagy rehabilitációra küldenek?

jácintka # 2009.09.07. 06:26

Sseretném megtudni .
Nem nagyon bizok a Munkaügyi biróság által kinevezett orvosszakértői vizsgálatban.

Mit tehetek , hogy azokat a betegség kodókat amelyeket az ORSZI szándékosan elsinkofált belekerüljön a diagnózisba.
Vagyis elismerjék!

jácintka # 2009.09.06. 15:57

Az állrokkantak elveszik a rokkantnyugdijat az igazi beteg emberektől !
Tudni kell , hogy megvan adva egy bizonyos keretszám a főlé nem mehetnek.
Ha ujat mondok - írok akkor vannak pénzért megvett rokkantságok!
Többfalu van ahol a lakosság ebből él.
Ezzel szembe az igazi betegek nemkapják meg a rokkantnyugdijat, vagy pedig a szociálisjáradákon tengődnek. Ami 27000.- kemény forint.
De akit bövebben érdekel a téma az iwiwen megtalál bennünket.
ORSZI ennyi

Veci # 2009.09.05. 16:01

Az "álrokkantak" a munkát is elveszik a nem rokkantaktól. A rokkantsági nyugdíjat nem, mert az egészségi állapottól függ.


Üdvözlettel Veci

jácintka # 2009.09.05. 13:41

Igaza van annak aki azt irja sok az álrokkant!
Ezt ugy is kilehetne fejezni a pénzért vett rokkantság!
Vagyis él mint hal a vizben megkapja azt a összeget.
Plusz még keresgél hozzá.
Vagyis egy árva kanyi adót és egyébb járulékot sem fizet.
Egyben elveszi attól a rokkantsági nyugdijat aki igazán rászorul.
De nemcsak ő a felelős ezért hanem azok akik " rokkantá" nyilvánítoták.

Veci # 2009.09.05. 10:53

ragyasdezso
Veled is egyetértek. Több mint 42 évet dolgoztam, ugyanolyan egészségi állapotban (sokan másokkal egyetemben), mint sokan az "álrokkantak" közül, a járulékokat tőlem és dolgozó társaimtól levonták, befizettük, miközben az "álrokkantak" ugyanannyit vagy mégtöbbet dolgoztak a rokkantnyugdíj mellett, mint "megrokkanásuk" előtt, a rokkantnyugdíj pedig adómentes bevétele volt.
A tenyérbemászó az, amikor ők jól kinevetik a dolgozókat. Vannak, akik már "rokkantnyugdíjja" jönnek a világra.
DE az igazán betegek, egészségkárosodottak, akik a munkában szerezték ezt az állapotot, azok már a keményen szigorú elbírálás alá esnek.


Üdvözlettel Veci

ragyasdezso # 2009.09.04. 18:13

Több mint 1 millió ember álrokkant ebben az országban.
Felveszi a nyugdíjat és vígan dolgozik feketén!

jácintka # 2009.09.04. 17:36

Ő írja le azt amit a vizsgálatot végző orvos dktál.
Vagyis ő egy hallgatag.

Veci # 2009.09.04. 17:20

jácintka
Megértem az elkeseredetten hangzó beírásod.
Tényleg az ORSZI vizsgálaton csak az orvos és egy "asszisztens, vagy nem tudom milyen minőségben van " jelen.


Üdvözlettel Veci

jácintka # 2009.09.04. 12:36

Az a baj , hogy az ORSZI állam az államban.
Nincs aki felügyelje!
A nagyprobléma pedig , hogy senki nemtudja bebizonyítani , hogyan is bántak vele a vizsgálaton.
Senkit nemengednek be, csak a vizsgáltat.
A másik az ORSZI honlapján ott diszeleg , hogy hányfőnek is kell ott lennie egy ilyen vizsgálatnál.
Háromnak.
1 orvosszakértőnek mint elnök.
1 orvosszakértő aki vizsgál.
1 rehabilitácios emberkének.
Ezzel szemben szakmailag alulképzet vagy hozzánemértő a vizsgáló orvos.
A másik aki írja amit a vizsgáló orvos diktál.
Vagyis ha közelebről megnézzük a dolgot , akkor talán beszélhetünk okirathamisításról.
Mert a határozatokon ott diszeleg három aláirás!

jácintka # 2009.09.04. 12:28

Elsőfokon 35 % -ot kaptam.
16 db orvosi szakvéleményt elsem olvasot sőt nemszerepelt a szakvéleményükben.
18 db -nál a diagnózis volt pontatlan.
II. fokon 40 % ot kaptam
Hasonló pontatlanságok vannak.
A 190/100 vérnyomás mérés kész csoda volt.
Ott voltak a kardiológus szakvéleményei a magasvérnyomásról.
De nyomasincs a diagnozisok között.
A Munkaügyi Biróság kamú .
Szinte teljesen azt írják le amit az első vagy a másodfok irt le.
Várjak mig megüt a guta?

Veci # 2009.09.03. 12:25

Hortenzia
TÁJÉKOZTATÓ a rokkantsági nyugdíj melletti munkavégzés szabályairól
http://www.onyf.hu/index.php?…

Az érintett nyugdíjasoknak kizárólag arra kell figyelemmel lenniük, hogy hat havi bruttó keresetük átlaga ne haladja meg a számukra folyósított ellátás kétszeresét. Amennyiben nyugellátásuk havi összegének kétszerese nem éri el az adott évben érvényes minimál bér (2009-ben 71.500 Ft) összegét - pl. a folyósított ellátás összege 34.000 Ft, aminek a kétszerese 68.000 Ft -, a bruttó keresetük a minimálbérrel azonos összeg, tehát 71.500 Ft lehet.

Ezek szerint, az én értelmezésemben semmi akadálya a 4 órás munka folytatásának, mivel a rokkantnyugdíjad kétszeresét nem haladja meg.
Veci


Üdvözlettel Veci

Hortenzia # 2009.09.03. 07:50

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni.
54 %-os rokkant nyugdíjas vagyok, nyugdíjam összege: 65.700Ft. Folyamatos 4 órás munkaviszonnyal rendelkezem, melynek összege bruttó 50.300 Ft.
Kérdésem a következő:
Az új törvényi szabályozás szerint folytathatom-e, és meddig 4 órás munkaviszonyomat.
Előre is köszönöm válaszukat!

Veci # 2009.09.02. 10:22

Ruby
A másik beírásodban tegnap válaszoltam.
Ilyen fiatalon ez az egyik legjobb megoldás. Mielőbb kösd meg a rehabilitációs megállapodást az Állami Foglalkoztatási Szolgálattal (Munkaügyi Központ).
Abban egyetértek, hogy aki elitta az agyát, a máját annak könnyebben megy a leszázalékolás.
Ez a mostani szigorítás a sok "pénzért megvett rokkantnyugdíjas" állapot miatt lehet.
Miből lehetne fizetni a nyugdíjakat, nyugdíjszerű ellátásokat, családi támogatásokat, ha nincs aki dolgozik. Aki több mint 41 évet dolgozott (te ennyi éves vagy), annak a sok, összetett panaszával sincs több esélye.
NOS a rehabilitációs járadék esetén, ha tudnak munkát ajánlani, ami te felkészültségednek, egészségi állapotodnak megfelel, és nem fogadnád el, akkor megszűntethetik a járadék folyósítását. Képzésre is elküldhetnek, azt is el kellene fogadni. DE az is előfordulhat, hogy nem tudnak munkát ajánlani.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rehabilitációs járadékról
http://www.onyf.hu/index.php?…
A fellebbezés a Munkaügyi Bíróságon éppen megindítható, de azt is nézd meg, hogy hány % kellene az 50 %-hoz a mostani rendszer szerint és látsz-e esélyt arra, hogy akár a II. fok után 5-7 % egészségromlást érjél el. Szerintem azt is meglehet gondolni, hogy a határozatban közölt idő múlva (kb. 6 hónap után?)állapotrosszabbodást nyujthasz be.
Hátha még kapsz választ mástól is, de ezekben a dolgokban családi vonatkozában valamennyire érintettek vagyunk, ezért mélyedtem el a témában, de csak ennyit tudok válaszolni.
Veci


Üdvözlettel Veci

Ruby # 2009.09.02. 08:22

Szervusztok!
Én 67 %-os rokkant voltam, I. fokon visszarehabilitálhatónak minősítettek, II. fokon egy hete voltam, szerintem ott is ez lesz az eredmény. A foglalkoztatási szakértő azt mondta, a rehabilitációs járadék a jelenlegi 35.845,- Ft-os nyugdíjam 120 %-a lesz, vagyis többet fogok kapni ha ezt elfogadom és sikerül akár 2 órában is elhelyezkednem valahol sokízületi gyulladással, amivel 11 éve százalékoltak le. Állítólag jobban járunk ezzel, mert aki nem fogadja el ezt a járadékot és ragaszkodik a r.nyugdíjhoz, azt félévente visszacitálják vizsgálatra. Azonban a járadék elfogadásával és munkával csak 2 évente, mert újabb EU-s szabályok szerint mindenkit aki nincs még nyugdíjközeli korban, azt visszarehabilitálhatónak határoznak. Én csak 41. vagyok, mondták is a felülvizsgálaton még hosszú évek vannak a nyugdíjazásig.
Ezek után azon hezitálok, vajon a II. fokot elfogadjam-e vagy vigyem tovább bíróságra a fellebbezésem, tényleg mivel járunk jobban manapság betegen.
Számomra fura módon, aki magának szerezte a betegségét - lásd az alkoholistát - azt persze nem rehabilitálják vissza, 5 perc alatt elhajtják a felülvizsgálatról.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, köszönettel: Ruby

Veci # 2009.08.27. 09:58

Anka679
Azt javasolom, hogy írd meg ezeket a kérdéseket a Nyugdíjbiztosítónak és ők pontos tájékoztatást adnak. Amit nem tudok a nyugdíjügyben és személyesen érint, az előbb telefonon érdeklődtem, de írásban is kértem választ. Eddig mindig, mindenben készsége tájékoztatást kaptam. A te eseted annyira összetett, hogy ez lenne a legjobb út.
Veci


Üdvözlettel Veci

Veci # 2009.08.27. 09:54

user
Ezekhez a betegségekhez nem értek, de az ORSZI a rehabilitációra javasoltak esetében, ha nem rokkantsági nyugdíjat, hanem rehabilitációs járadék folyósítását javasolja, akkor az szolgálati időnek minősül. Rehabilitációs megállapodást kell kötni a Munkaügyi Központban, ezt a határozat kézhezvételét követő 10 napon belül (ennek elmaradása esetén megvonják a folyósítást).
Itt olvashatod a tájékoztatót a rehabilitációs járadékról:
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rehabilitációs járadékról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Ha továbbra is rokkantnyugdíjat kapsz, akkor a rehabilitációs javaslat miatt részt kell vegyél pl. orvosi rehabilitációban.
A végleges rokkantnyugdíj megállapítását ne sajnáld, mert amíg nem végleges a rokkantnyugdíj, annak időtartamát a majdani előrehozott nyugdíjad megállapításakor kedvezményként figyelembe veszik. Napokban beszéltem olyan ismerőssel, akinek végleges a rokkantság, neki az előrehozott nyugdíj megállípításához nem vették figyelembe azt az időszakot. Másik ismerősömnek a nem végleges rokkantság idejét pedig figyelembe vették.


Üdvözlettel Veci

user # 2009.08.26. 21:39

Tisztelt Jogi Fórum!

A mai napon voltam Az ORSZI-ban felülvizsgálaton.67%/III fokú rokkantnyugdíjas (voltam?)-ként érkeztem a helyszínre. Egy elég gyors vizsgálat után megállapították, hogy mehetek a rehabilitációs központba. ("sikeresen" összeszedtem egy Bechterew-et,Chron-t,colitis ulcerosa-t illetve magas vérnyomást, de a Bechterew miatt százalékoltak le 2005ben, és ez már a második felülvizsgálat volt. Több kezelő-;illetve szakorvos tette fel a költői kérdést:miért nem véglegesítettek?). Végzettségemet tekintve szakács voltam. De a napi 12-15-18 óra munka már nagyon régóta nem megy. Most nem nagyon tudom, mi alapján fognak rehabilitálni? Nem is nagyon értem, mi jöhet, mert nem tudok elképzelni ma Magyarországon olyan munkahelyet, ahol 1-2 óránként eldőlhetek.Ha aktív a Chron, akkor több hét hasmenés,stb,a Bechterew meg állandó háti-deréktáji fájdalommal jár,nem beszélve a gyakori alvásképtelenségről...
Kérdésem nagyon egyszerű: mire számíthatok?
Előre is köszönöm segítségüket!
user

Anka679 # 2009.08.25. 21:10

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, mert nem tudom a sorrendeket és a tennivalóimat. Rokkantnyugdíj mellett dolgozom napi 6 órát közalkalmazottként, egy éve. Mivel babaprogrammal próbálkozunk, ha terhes leszek és egészségem engedi dolgozhatok-e, táppénzre mehetek-e (ha vmi gond lenne). Melyik juttatásról kell lemondanom, illetve a szülést követően melyik jövedelemforrásom marad meg? Nem vagyok tisztában a szabadság v. táppénz témában, pl. vizsgálaton való részvételkor. Van a táppénzre meghatározott nap, mely igénybe vehető.
Köszönöm a hasznos válaszokat.
Üdv.: Anka

Vik79 # 2009.08.25. 11:24

Veci, köszi, azért akkor utánakérdezünk!!!
Nagyon köszi, mégegyszer!
V

Veci # 2009.08.24. 20:10

Vik

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
37. § (1) A Tbj.-ben biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31. napját követő időtartama szolgálati időnek számít, ha erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.

Szolgálati idő
http://www.onyf.hu/index.php?…

Az az időszak, amely alatt a biztosított nyugdíjjárulék fizetésére kötelezett volt, illetve megállapodás alapján nyugdíjjárulékot fizetett.
Törvény külön meghatározza azokat az időszakokat, amelyek nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettség nélkül is szolgálati időnek minősülnek.
A biztosítással járó jogviszony 1998. január 1. napját megelőző időtartamát az 1997. december 31-én hatályos jogszabályok alapján kell szolgálati időként figyelembe venni. A biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31-ét követő időtartama akkor minősül szolgálati időnek, amennyiben erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.

Szolgálati időként figyelembe vehető időszakok
http://www.onyf.hu/index.php?…
Szolgálati időként kell figyelembe venni például a nyugellátás szerzése céljából megállapodást kötött személy esetében azt az időszakot, amelyre az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj, valamint a gyermekgondozási segély folyósításának időtartamát, amennyiben az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a katonai (polgári) szolgálatban eltöltött időt, a munkanélküli-járadék, a vállalkozói járadék, a nyugdíj előtti munkanélküli-segély, az álláskeresést ösztönző juttatás, a keresetpótló juttatás folyósításának időtartamát, ha az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a rehabilitációs járadék folyósításának időtartamát, ha az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
37. § (1) A Tbj.-ben biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31. napját követő időtartama szolgálati időnek számít, ha erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.

A nyugdíj számítás a jövedelem és a szolgálati idő alapján történik. A rokkantsági nyugdíj folyósításakor nincs nyugdíjjárulékfizetés. A szolgálati ideje nem növekedett. Mostmár a rokkansági nyugdíj lesz a 100%. De azt ajánlom, hogy a pontos információhoz keressétek meg a Nyugdíjbiztosítót akár telefonon, de jobb írásban.
Veci


Üdvözlettel Veci

Vik79 # 2009.08.24. 15:41

Kedves Veci! Nagyon köszi a választ, és bocsi, hogy értetlenkedek (meg lehet hogy nem is írtam le minden fontos infót, ami annak tudható be, hogy nem értek az egészhez), de ha 67%-os nyugdíjat kap a leszázalékolása miatt, akkor akkor sem fog 100%-ra emelkedni neki, ha öregségi nyugdíjas lesz?
(Csak mert ez nem túl igazságos :( )