Tanári végzettség szakközépiskolában


Lyonee # 2018.11.28. 16:02

peti1104
Nincs rá lehetőséged.
A köznevelési tv. 3. sz melléklete tartalmazza a munkaköröket és a betöltésükhöz szükséges előírásokat.

KPGG # 2018.11.28. 15:39

Kefir66
Főiskolai végzettséggel már taníthatsz, elméleti tárgyakat is, szakmai elméletet. Középfokú végzettséggel pedig csak gyakorlatot tarthatsz. Közismereti tárgyhoz szakos tanár kell.
Törvény szerint 5 évig. Vagy úgy van hogy 5 éven belül meg kell kezdeni a tanári végzettség megszerzését, nem tudom pontosan. De van olyan kollégám, akinek már eltelt az 5 év, és ugyanúgy foglalkoztatják, mérnöki végzettséggel. Szükség van a tanárokra, ennyi.

drbjozsef # 2018.11.28. 15:22

Ezek szerint a Bsc-d megvan?

Szerintem az iskolát kellene megkérdezned, ahol tanítanál, mert amennyire tudom középiskolában is kellene a tanár szak elvégzése legalább Bsc-n, de bizonyos szaktantárgyaknál, pláne a mai tanárhiány mellett vannak könnyítések, és nem lehetetlen hogy anélkül is tudnak alkalmazni. Nem csodálkoznék, ha egy kertészmérnöki bsc-vel is taníthatnál kazánkovácsokat...

peti1104 # 2018.11.28. 12:49

Nekem olyan kérdésem lenne hogy jelenleg a BGE- n üzleti szakoktatónak tanulok, de az iskola mellett steretnék szakközépiskolában tanítani. Ez lehetséges valahogy? Mestervizsgám nincs

drbjozsef # 2017.08.30. 13:20

Kefir,

valszeg bármelyik középiskola megmondja neked, csinálj úgy, mintha jelentkezni akarnál. :)

Egyébként, pedagógia végzettség nélkül normál esetben biztosan nem taníthatsz, tehát bármilyen (nem kell műszaki tanár, mert a műszaki rész már megvan) pedagógus képzés jó lesz ahhoz, hogy taníts (tanár megjelölésű végzettséggel, tanító nyilván nem jó).

Azért írom, hogy normál esetben, mert a tanárhiány (főleg a műszaki/természettudományi vonalon) már akkora, hogy pedzegették ennek lazítását. De ez elég korlátozott lehetőség, lehet, még nem is öntötték törvénybe. Lásd : https://444.hu/…anyt-az-emmi

Rexor # 2017.08.30. 11:27
  1. Miért nem kérdezed meg az iskolát ahol tanítani akarsz, hogy elég e a végzettséged?
  2. Mielőtt elkezdted a képzést nem nézted meg mire jogosít?
Kefir66 # 2017.08.29. 22:45

Tisztelt Szakértők!

Műszaki menedzser szakon BSc főiskolai végzettséget szereztem. A kérdésem az lenne hogy szakközépiskolában, szakiskolában taníthatok-e, illetve ha nem, pontosan milyen képesítésre, tanfolyamra, stb lenne szükségem?
Mielőbbi válaszukat várva!
Köszönettel!

tancenter # 2017.08.25. 16:50

Tudomásom szerint nem kell már egyetemi végzettség, ahhoz, hogy szakgimnáziumban szakmai érettségi tárgyakat taníthassunk. Kérdésem ez feljogosít arra is, hogy szakgimnáziumban érettségiztethessünk is? Vagy továbbra is érvényben van, hogy csak egyetemi végzettséggel lehet érettségiztetni. Milyen jogszabályra lehet hivatkozni? Köszönöm!

Dr.Attika # 2017.06.15. 12:22

Tisztelt Divilla!
Ezzel a végzettséggel bárhol, bármilyen középiskolában elhelyezkedhet tanárként. Azt javaslom, hogy inkább mérnök-informatikusként, fejlesztő mérnökként helyezkedjen el. Nagyon nagy a hiány az ilyen végzettségűekből akár itthon, akár külföldön. Tudom, mert a fiam mérnök-informatikus 11 éve. Nagyon szép karriert futott és fut be.

nonolet # 2017.06.15. 11:06

Nomeg két diplomával a zsebben, azért
ezt illene tudni kikeresni... önállóan is.

Rexor # 2017.06.15. 09:11

Lehet hogy naív a kérdés, de mielőtt elkezdted a képzést nem nézted meg mire jogosít ez a végzettség?

Divilla # 2017.06.15. 07:30

Tisztelt Szakértők!

Mérnök informatikus végzettségem után elvégeztem az infomatikus mérnöktanár mesterszakot. A kérdésem az lenne hogy gimnáziumban taníthatok-e, illetve pontosan hol helyezkedhetek el informatika tanárként, érettségiztethetek-e.

Várom mielőbbi válaszukat!
Köszönettel!

H.Éva # 2016.10.18. 07:51

Tisztelt szakértők!

Érdeklődnék, jelenleg milyen végzettség szükséges okj-s képzéseken történő gépírás tanításhoz?
Én 2008-ban végeztem ügyvitel és magyar szakos tanárként, majd iskolatitkárként dolgoztam 5 évig(ha a gyakolati alkalmazás számít).
Köszönöm válaszukat!

vifer # 2016.07.29. 12:47

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg Közgazdásztanár (MA) képzésen veszek részt. (Két éves, a felénél tartok) Valamint van egy közgazdász (gazdálkodási szakon), főiskolai szintű diplomám, 2005-ben végeztem.

Kérdésem, hogy szakközépiskolában/szakiskolában taníthatok így közgazdasági jellegű tantárgyakat?

Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm!

Lyonee # 2016.06.26. 16:50

Közismereti informatikát nem taníthatsz, mert oda informatika tanár kell, de szakmai informatikát igen. Osztom gerbera véleményét. Jól gondold meg, mert az informatika tanárok is inkább a versenyszférába mennek át.

Dr.Attika # 2016.06.26. 09:37

Tisztelt ddubaedit!
Igen taníthat ilyen diplomákkal szakközépiskolában.

gerbera317 # 2016.06.25. 19:29

Ha nekem ilyen diplomám lenne, inkább a versenyszférában igyekeznék magamat gennyesre keresni vele. Te nem?

dubaedit # 2016.06.25. 10:15

Tisztelt Szakértő(k)!
Kérdésem, hogy okleveles mérnöktanár-mérnökinformatikus képesítéssel lehet-e szakközépiskolában informatika tantárgyat oktatni?
Köszönöm!

Jozso555 # 2015.09.06. 06:51

Tisztelt Szakértők!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy a múlt tanévben kezdtem el gyakorlati szakoktatóként dolgozni az iskolában szakközépiskolai érettségivel és 25 év szakmai tapasztalattal. Azt kérték jelentkezzek főiskolára szakoktatóként amit meg is tettem. Augusztus végén közölték velem osztályfőnök leszek. Nem akartam vállalni mégis én lettem. A főiskola és a szakmai mestervizsga végzése illetve a tanítás nagyon sok időt vesz el, és kérvényeztem, az osztályfőnöki teendők visszavételét, amit elutasítottak.

Kérem szépen, adjanak tanácsot, hogyan tudom ezt a kérvényemet érvényeíteni, egyáltalán pedagógiai végzettség nélkül lehetek-e osztályfőnök.

tanarka # 2014.02.23. 15:30

Tisztelt Szakértők!

Egy Szakiskolában dolgozom főiskolai nevelőtanári és fogyasztóvédelmi ellenőr és elemző képesítéssel. 8 év kereskedelmi gyakorlatom is van, kérdésem a következő, ezzel a fogyasztóvédelmi képzéssel áruismeret, áruforgalom tantárgyat taníthatok e?

Acsa0520 # 2013.09.23. 15:21

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem az lenne hogy szociálpedagógus végzettséggel lehetek napközis tanár?
Köszönöm a segítséget!
Üdv

halon # 2013.09.18. 10:53

Tisztelt Jogi fórum!

A helyzetem a következő. Egy szakközépiskolában tanítok. Egyetemi közgazdász diplomával rendelkezem. Az iskola vezetősége pedagógus képzettségem hiánya miatt 1 éves határozott időtávúra szeretné módosítani a kinevezésem. Ugyanabban a tankerületben egy másik igazgató is határozott kinevezéseket íratott alá, viszont 5 évre.

1. kérdésem: ki dönt arról, hogy épp kinek hány év szerepeljen a határozott idejű kinevezésében? Ha az 1 éves szerződést nem írom alá, akkor leküldhetnek? Ha elküldenének, mire kellene hivatkozniuk, hogy ezt jogosan tegyék? Ha nem írom alá, akkor az eddigi határozatlan jogviszonyom érvényes rám?

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 99. § (10) b)szerint

"öt év után csak akkor foglalkoztatható tovább pedagógus-munkakörben, ha tanulmányait a felsőfokú pedagógus-szakképzettséget nyújtó oktatásban megkezdte"

Ez a kijelentés, hogy felsőfokú pedagógus szakképzettség, ez pontosan mit takar? Elég egy felsőoktatási szakképzés (OKJ), vagy szakirányú tovább képzés vagy főiskolai/egyetemi tanári diploma ehhez a feltétlehez?

Köszönöm megtisztelő válaszukat.

Lights # 2013.09.10. 16:06

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem az lenne, hogy Emelt szintű OKJ-s kézéssel szakirányba szakmai tantárgyat lehet-e tanítani szakközépiskolában?

Válaszukat előre is köszönöm !

rezineni # 2013.04.16. 09:56

Tisztelt Fórum!

a következő tanév előkészítésével kapcsolatban az alábbi kérdések merültek fel intézményünkben:

  • szakközépiskola érettségi utáni emelt szintű OKJ-s képzéseinél
  1. Turizmusföldrajz tantárgyat milyen végzettséggel taníthat kolléga - elég a középiskolai földrajztanár, vagy turisztikai jellegű végzettséggel is kell-e rendelkeznie? (Tudtunkkal Turizmusföldrajz tanárokat nem képeznek...)
  2. Egyik kollégánk idegenforgalom-szálloda szakos közgazdász, majd vendéglátó-szálloda szakos közgazdász végzettséget szerzett az akkori Vendéglátóipari főiskolán. Később a PTE TTK-n Turizmusszervező egyetemi végzettséget szerzett. Okleveles közgazdásztanár (turizmus-vendéglátás) megnevezésű mesterképzését az idén fejezi be. Mindezekkel a végzettségekkel a turisztikai és vendéglátás szakképzés területén van-e tárgy, amit nem taníthat, illetve értelemszerűen gazdasági tárgyakat, marketinget, is. Taníthatja-e az idegenvezetőknek az Országismeretet, Művelődéstörténetet, stb.?
  3. Alapítvány által fenntartott szakközépiskola egyik tagintézményében az 5 éve tagintézmény-vezetői pozíciót betöltő kollégának a középiskolai tanári végzettsége mellé milyen képesítés kell, hogy állásában maradhasson?
Lyonee # 2013.01.29. 18:51

A 99.§-t nézd át végig, vannak kivételek, hátha találsz valamit.