Úti baleset?


monoszkop # 2020.10.21. 07:18

Juhász Béla 2020.10.19. 23:38

Tisztelt Forum!

2017-ben ebédidőben elütött egy autó, ami miatt bokatörést szenvedtem és 8 hétig giszben feküdtem. A munkáltató nem ismerte el mint munkahelyi baleset, viszont a balesetet okozó elismerte a felelőségét és a biztosítója mindent költséget, kártérítést rendezett.

A baleset óta nyugdíjba mentem és most több mint 3 évre rá megkeresett a kormányhivatal TAJ alapú megtérítési eljárással, ahol tőlem kérik a baleset leírását a rendőrségi jegyzőkönyvet és ilyeneket.

Nem értem az egészet, egyrészt a hivatalok tudnak mindent a balesetről, másrészt úgy tudtam, hogy a kötelező felelőségbiztosítás ezt fedezi. A balesettel kapcsolatos iratok már rég nincsenek meg, és nem tudom most mit tegyek.

Amennyiben valaki volt már hasonló helyzetben kérem ossza meg velem tapasztalatait.

Köszönöm előre is a segítséget.

Teljesen mindegy, hogy Ön mit tud, vagy gondol. A TB szervet jogszabály kötelezi arra, hogy a baleseti megtérítési eljárást folytassa le. (
Az eljárás nem ön ellen irányul) Ennek keretében keresték meg önt.
Ha írásban megkeresték, akkor írásban válaszoljon.
Ha megvan küldje el. Ha nincs írja le (közölje).
Ennyi. Ebben mi a bonyolult? Ezt tegye.

Szomorú örökös # 2020.10.20. 04:29

Juhász Béla

A balesettel kapcsolatos iratok már rég nincsenek meg, és nem tudom most mit tegyek.

Én a rendőrségnél és a biztosítónál kérném ki újból a papírokat - nyilván nem ingyen fogják kiadni, de tuti megvan nekik még minden.

wers # 2020.10.20. 04:27

Szerintem csak annyi, hogy a munkáltatónak minden balesetről fel kell vennie egy jegyzőkönyvet (kérdőív) akár munkahelyi akár nem. Ezt anno ezek szerint elmulasztották.

Válaszold meg nekik amit tudsz.

Juhász Béla # 2020.10.19. 21:38

Tisztelt Forum!

2017-ben ebédidőben elütött egy autó, ami miatt bokatörést szenvedtem és 8 hétig giszben feküdtem. A munkáltató nem ismerte el mint munkahelyi baleset, viszont a balesetet okozó elismerte a felelőségét és a biztosítója mindent költséget, kártérítést rendezett.

A baleset óta nyugdíjba mentem és most több mint 3 évre rá megkeresett a kormányhivatal TAJ alapú megtérítési eljárással, ahol tőlem kérik a baleset leírását a rendőrségi jegyzőkönyvet és ilyeneket.

Nem értem az egészet, egyrészt a hivatalok tudnak mindent a balesetről, másrészt úgy tudtam, hogy a kötelező felelőségbiztosítás ezt fedezi. A balesettel kapcsolatos iratok már rég nincsenek meg, és nem tudom most mit tegyek.

Amennyiben valaki volt már hasonló helyzetben kérem ossza meg velem tapasztalatait.

Köszönöm előre is a segítséget.

monoszkop # 2020.09.18. 11:36

Adalék, érdekesség:

Annak, aki a jogszabályban előírt bejelentési kötelezettségének nem tesz eleget a baleset üzemiségére vonatkozó igényét a TB szerv elutasíthatja akkor, ha a mulasztás következményeként kétséget kizáróan nem bizonyítható miszerint a baleset ott és akkor történt.

Összegezve: Felvehető, de ez nem jelenti azt, hogy a TB szerv azt el is fogja ismerni TB szempontból üzemi balesetként.

alfateam # 2020.09.10. 10:15

MUNKABALESET DOKUMENTÁLÁSA
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény előírja a munkáltatók számára a
munkabalesetek bejelentési kötelezettségét, kivizsgálását és nyilvántartását. Ezekre
vonatkozó részletes előírásokat a törvényen kívül a foglalkoztatásért felelős miniszter
többször módosított 5/1993. (XII. 26.) MüM rendelete szabályozza.

Maldini 03 # 2020.09.10. 06:42

Sziasztok!Az én történetem 2 napja történt reggel a munkahelyem parkolójában ráléptem a fűben egy nagyobb darab kőre és alátört a bokám,de mivel aznap nem szóltam a felettesemnek így elhárítja hogy így utólag 2 nap múlva már nem jegyzőkönyvezi le a “balesetemet”...
Traumatológián röntgen kimutatta a bokaszalag húzódásomat így a javasolt 2-3 hét jegelés borogatás pihentetés a javasolt gyógymód....
Olvasom sok helyen,hogy utólagosan is felvehető a jegyzőkönyv így szeretném tudni kihez-merre forduljak,mert nem mindegy hogy simán táppénz 60% vagy utibaleset megnevezéssel 90% és mint írtam 3hét a gyógyulási idő tehát minimum 15 munkanap és a különbség anyagilag nem mindegy...
Várom megtisztelő válaszát amit előre is köszönök!!!

Jusztasz # 2020.07.27. 10:08

zumika 2020.07.27. 11:20

Tisztelt Fórum!
Tavaly december elején munkavégzés közben üzemi-uti balesetet szenvedtem, csigolya zúzódással. Jogerős határozattal.
Azóta kezelésekre járok, együttműködöm az állapotom javulásáért.
Legutóbb 2 hetet töltöttem kórházban, melyről 8 as kodú igazolást kaptam, mellyel felkerestem orvosom.( a határozatomat nem kérték.)
Háziorvosom szerint , jelen állapotom állandósult,ez már nem az üzemi baleset következménye, így visszahelyez 8 as kódú táppénzre a korábbi uti üzemi balesetiröl.( további beutalókkal ellátott )
Kérdésem az lenne, hogy ez jogos e, illetve ha nem, mit tehetek?
Segítségüket előre is köszönöm.

T. Kérdező!

Ez orvosszakmai kérdés.

Az állapot kialakultságát csak az egy év utáni meghosszabításnál kell vizsgálni.

Egyebekben a főszabály:

Ebtv. 55. § (1) Baleseti táppénzre az jogosult, aki a biztosítás fennállása alatt vagy a biztosítás megszűnését követő legkésőbb harmadik napon üzemi baleset következtében keresőképtelenné válik.

(1b) A biztosított baleseti táppénzre jogosult akkor is, ha ugyanabból a balesetből eredően ismételten keresőképtelenné válik.

  1. A baleseti táppénz – az előzetes biztosítási időre és táppénzfolyósításra tekintet nélkül – egy éven keresztül jár azzal, hogy a baleseti táppénz folyósítása legfeljebb egy évvel meghosszabbítható.

Panaszával írásban a kormányhivatal ellenőrző főorvosához tud fordulni.

Kérheti továbbá a kórházat, hogy módosítsák a betegségi kódot.

Példa, főszabály: Csigolya zúzódást szenvedett. Ez idő alatt vakbélgyulladással kórházba kerül, kiveszik a vakbelét. Erre az időre jogos a 8-as kód használata, mivel a vakbélműtétnek semmi köze az üzemi balesethez, illetve annak következményeihez.

Tisztázandó tehát, hogy miért volt kórházban.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.27. 09:50

Tessék?

zumika # 2020.07.27. 09:20

Tisztelt Fórum!
Tavaly december elején munkavégzés közben üzemi-uti balesetet szenvedtem, csigolya zúzódással. Jogerős határozattal.
Azóta kezelésekre járok, együttműködöm az állapotom javulásáért.
Legutóbb 2 hetet töltöttem kórházban, melyről 8 as kodú igazolást kaptam, mellyel felkerestem orvosom.( a határozatomat nem kérték.)
Háziorvosom szerint , jelen állapotom állandósult,ez már nem az üzemi baleset következménye, így visszahelyez 8 as kódú táppénzre a korábbi uti üzemi balesetiröl.( további beutalókkal ellátott )
Kérdésem az lenne, hogy ez jogos e, illetve ha nem, mit tehetek?
Segítségüket előre is köszönöm.

efi99 # 2020.01.27. 20:25

Az egész jogi kategória már bevezetése óta több sebből vérzik. Mikor is volt, ki látta, legrövidebb út, kitérő az oviba belefér-e, helyszíni szemle 50 km-re a már rég felolvadt jégen, miegymás: teljesen ellenőrizhetetlen és életszerűtlen, a visszaélések melegágya.
A logikus úgy lenne, ha gyárkapun kívül mindenki úgy törné össze magát, ahogy akarja, ennek semmi köze a munkához, vagy a munkahelyhez. Aki nem balesetben szenvedő fél (tehát más az okozó), az minden esetben maga is tehet róla, ha földre kerül. És de, ebbe az időjárás is beletartozik, ha ónos eső van, nem 4 percet kell tervezni a 2 km-es bicikli útra, aztán meg 40-nel repeszteni. Ugyanis érdekes, ónos esőben sem szokott aznap reggel 2 millió ember lábat törni. Tehát egyáltalán nem törvényszerű, hogy ez olyan, mint egy sorscsapás és ezért elkerülhetetlen lenne.

Zengőbérci # 2020.01.27. 15:03

BesT2019 2020.01.27. 15:13

Tisztelt Forum!
Az eset leírása:
Elmondás alapján, tanuk nincsenek, hétfői munkanap.
Más településrő átjáró munkavállaló a lakás és buszmegálló között kerékpárral közlekedik. Jelen esetben a január másodikán is leesett ónos esőt figyelmenkívül hagyva kerékpárjával akart közlekedni. Ugyan el nem esett de a kerékpár a jeges úton kifarolt alatta és az egyensúlyának megtartása végett a jobb lábát letéve az kicsavarodott.
Ez után beérkezett a munkahelyére és mivel nem javult, este ügyeletre ment. Betekállományba vették és szakrendelésre beutalták, vizsgálat, ambuláns kis térdműtét lett belőle.

El kell-e hinni azt, hogy így történt. (hétvégi csúszkálása jégen, elesés, hétfőn meg bejelentem, hogy most történt.) A cég szempontjából az , hogy az időjárási körölményeket nem vette figyelembe min változtat, ép elnéjű ember nem kerékpározik jeges úton.

üdvözlettel: László

T. Kérdező!

  • Ön mi alapján állítja, illetve mivel bizonyítja, hogy a baleset hétvégén történt?
  • Kivizsgálta a baleset körülményeit?
  • Egy kicsavarodott lábbal az ember nem tud közlekedni.
  • Reggel az esetet munkatársainak, főnökének jelentette? Ha igen kinek, illetve hogyan adta elő a baleset körülményeit? Ha nem, miért nem? Mivel indokolta? Mindezeket az előírt nyomtatványon (Úti, üzemi baleseti jkv.)rögzítették, jegyzőkönyvezték?
  • Az időjárási viszony nem releváns. (Ködben is vezetnek...)
  • Az ember ép elmével is sokmindent megcsinál. Pl. időben be akar jutni a munkahelyére...

Javasolt elolvasni ezt: (2016-os bejegyzés)

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

BesT2019 # 2020.01.27. 14:13

Tisztelt Forum!
Az eset leírása:
Elmondás alapján, tanuk nincsenek, hétfői munkanap.
Más településrő átjáró munkavállaló a lakás és buszmegálló között kerékpárral közlekedik. Jelen esetben a január másodikán is leesett ónos esőt figyelmenkívül hagyva kerékpárjával akart közlekedni. Ugyan el nem esett de a kerékpár a jeges úton kifarolt alatta és az egyensúlyának megtartása végett a jobb lábát letéve az kicsavarodott.
Ez után beérkezett a munkahelyére és mivel nem javult, este ügyeletre ment. Betekállományba vették és szakrendelésre beutalták, vizsgálat, ambuláns kis térdműtét lett belőle.

El kell-e hinni azt, hogy így történt. (hétvégi csúszkálása jégen, elesés, hétfőn meg bejelentem, hogy most történt.) A cég szempontjából az , hogy az időjárási körölményeket nem vette figyelembe min változtat, ép elnéjű ember nem kerékpározik jeges úton.

üdvözlettel: László

wers # 2019.09.04. 08:18

Munkaképtelenséget nem eredményező munkabaleseti bejelentőlap néven.

pont ellenkezően

munkaképtelenséget eredményezett (bár a főnököm szerint akár hordágyon is jönni kell dolgozni) és nem munkabaleset, otthon történt

safranek... # 2019.09.04. 07:54

Igen, van olyan nyomtatvány is a belinkelt oldalon az "M" betűnél, Munkaképtelenséget nem eredményező munkabaleseti bejelentőlap néven.

És van ilyen is:

Nyilatkozat az üzemi balesetnek nem minősülő baleset (sérülés) körülményeiről

Azt, hogy mikor, melyiket kell kiállítani sokszor valóban a kódszámon múlik...

wers # 2019.09.04. 07:08

Ok, csak meglepett, mikor kitöltettek egy 3-4 oldalas bizét, mikor a munkáltatónak semmi köze nem volt a balesetemhez.

Azaz valóban, a keresőképtelenséggel nem járó baleset esetén is ki kell vizsgálni a baleset körülményeit és ki kell tölteni az előírt nyomtatványt.

Nekem éppen a keresőképtelenséggel indokolták, vagyis a táppénzes papíron lévő kódszámmal. Mindegy, kitöltöttük. (nem azt, amit belinkeltél)

safranek... # 2019.09.04. 06:48

wers 2019.09.04. 08:28

„Ehhez a munkáltatónak ki kell állítania az előírt üzemi baleseti jegyzőkönyv formanyomtatványt”

Már az "üzemi" jelzőt is kihagyják. Állítólag már minden alkalommal le kell jegyzőkönyvezni, ha a táppénz oka baleset, akár üzemi akár nem.

A fentiekhez némi pontosítás.

Hallottad? Moszkvában, a Lenin téren Volvókat osztogatnak!

A hír igaz – közli a jereváni rádió –, azzal az apró korrekcióval, hogy nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem a Lenin téren, hanem a Moszkva téren, nem Volvókat, hanem Volgákat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

Azaz valóban, a keresőképtelenséggel nem járó baleset esetén is ki kell vizsgálni a baleset körülményeit és ki kell tölteni az előírt nyomtatványt.

Munkabaleset esetén a munkavédelmi törvény mellékletét képező munkabaleseti jegyzőkönyv, úti baleset esetén a MÁK honlapján található "Üzemi baleseti jegyzőkönyv" nyomtatványt.

Utóbbi esetén tehát az üzemi jelző nem marad el és a hatályos Ebtv. értelmében az egészségbiztosító a baleset üzemiségét bírálja el tb. szempontból...

Lásd az itt található nyomtatványok közül az utolsót:
https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/…%A1nyok.html

A hatályos jogszabályban is viszonylag sokszor szerepel az üzemi szó:

VI. Fejezet

BALESETI ELLÁTÁS

Üzemi baleset és foglalkozási megbetegedés

Ebtv. 51. § (1) Baleseti ellátás üzemi baleset vagy foglalkozási betegség esetén jár.

(2) Baleseti ellátásként a sérültet baleseti egészségügyi szolgáltatás, baleseti táppénz és baleseti járadék illeti meg.

Ebtv. 52. § (1)966 Üzemi baleset az a baleset, amely a biztosítottat a foglalkozása körében végzett munka közben vagy azzal összefüggésben éri. Üzeminek minősül az a baleset is, amelyet a biztosított munkába vagy onnan lakására (szállására) menet közben szenved el (a továbbiakban: úti baleset). Üzemi baleset az is, amely a biztosítottat közcélú munka végzése vagy egyes társadalombiztosítási ellátások igénybevétele során éri.

(2) A társadalombiztosítási ellátás igénybevétele során bekövetkezett balesetek közül üzeminek az számít, amely a biztosítottat keresőképtelenségének vagy rokkantságának, továbbá az egészségkárosodás mértékének, rehabilitálhatóságának az elbírálása céljából elrendelt, illetőleg a keresőképessé váláshoz szükséges egyéb vizsgálaton vagy kezelésen történt megjelenésével összefüggésben érte.

(3) Foglalkozási megbetegedés a munkavégzés, illetve a foglalkozás gyakorlása közben bekövetkezett olyan heveny és idült, valamint a foglalkozás gyakorlását követően megjelenő vagy kialakuló idült egészségkárosodás, amely

  1. a munkavégzéssel, a foglalkozással kapcsolatos, a munkavégzés, a munkafolyamat során előforduló fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális és ergonómiai kóroki tényezőkre vezethető vissza, vagy
  2. a munkavállalónak az optimálisnál nagyobb vagy kisebb igénybevételének a következménye.

(4) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, üzemi baleseten a foglalkozási betegséget, üzemi baleseti sérültön a foglalkozási betegségben megbetegedettet is érteni kell.

Ebtv. 52/A. § (1) Amennyiben a baleset üzemisége az elbíráláshoz szükséges adatok hiánya miatt – az Ákr. 50. § (5) bekezdésében meghatározott időtartam figyelmen kívül hagyásával – huszonöt napon belül nem bírálható el és a rendelkezésre álló adatok alapján az igénylő táppénzre jogosult, az igénylő részére táppénz kerül megállapításra.

wers # 2019.09.04. 06:28

Ehhez a munkáltatónak ki kell állítania az előírt üzemi baleseti jegyzőkönyv formanyomtatványt

Már az "üzemi" jelzőt is kihagyják. Állítólag már minden alkalommal le kell jegyzőkönyvezni, ha a táppénz oka baleset, akár üzemi akár nem.

safranek... # 2019.09.04. 06:08

Tusyka 2019.09.03. 21:59
Tisztelt Fórumozók!
2 hete úti baleset ért munkából haza fele menet egy autós nem adta meg az elsőbbséget és összeütköztünk. A baleset során combcsont törésem lett, melyet műteni, csavarozni kellett. Diák munkásként dolgoztam. A munkáltató állásfoglalása szerint ez az eset nem tekinthető munkabalesetnek. Erről elbírálás is született.
A jelenlegi állapotom miatt, sem a nyári munkám nem tudtam befejezni, sem a főiskolát elkezdeni, mert éppen tanulok újra járni.
Önök szerint jogos a munkáltató állásfoglalása, aki a Munkavédelmi törvényre hivatkozik, vagy figyelembe vehető az esetemben az Ebtv és a benne foglalt baleset definíció?Köszönöm a válaszukat!

T. Kérdező!

Valóban, ez a baleset nem minősül munkabalesetnek, ugyanakkor társadalombiztosítási szempontból úti, üzemi balesetnek minősülhet.

Ehhez a munkáltatónak ki kell állítania az előírt üzemi baleseti jegyzőkönyv formanyomtatványt és meg kell küldeni az egészségbiztosító (járási hivatal) részére.

A járási hivatal határozatban fog dönteni arról, hogy azt úti, üzemi balesetnek minősíti-e, vagy sem.

A határozatban a döntést az Ákr. előírásainak megfelelően indokolni fogják, illetve biztosítják az ingyenes fellebbezés (jogorvoslat) lehetőségét.

Az úti baleset kivizsgálásának főbb szabályairól bővebben itt olvashat:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

oligaliga # 2019.09.04. 05:31

Tusyka

Az úti baleset és a munkabaleset nem ugyanaz.

Az a baleset, ami munkába menet vagy a hazafelé vezető úton történik, nem munkabaleset, mert nem a munkáltató érdekében végzett munka közben történt.

Tusyka # 2019.09.03. 19:59

Tisztelt Fórumozók!

2 hete úti baleset ért munkából haza fele menet egy autós nem adta meg az elsöbbséget és összeütköztünk. A baleset során combcsont törésem lett, melyet műteni, csavarozni kellett. Diák munkásként dolgoztam. A munkáltató állásfoglalása szerint ez az eset nem tekinthető munkabalesetnek. Erről elbírálás is született.
A jelenlegi állapotom miatt, sem a nyári munkám nem tudtam befejezni, sem a főiskolát elkezdeni, mert éppen tanulok újra járni.
Önök szerint jogos a munkáltató állásfoglalása, aki a Munkavédelmi törvényre hivatkozik, vagy figyelembe vehető az esetemben az Ebtv és a benne foglalt baleset definíció?

Köszönöm a válaszukat!

sortie # 2019.08.30. 11:04

T. Kérdező!

Az igényelbírálók papírból dolgoznak, tehát mindennek az alapja az, hogy mi szerepel a munkaszerződésében, munkaszerződés módosításban.

Bárhol fog érdeklődni a válasz ettől függően alakul.

Egyebekben.

Ha csak a munkaidő és a bér változott (munkaszerződés közös megegyezéssel történő módosítása) az irányadó/számítási időszakot nem fogja megváltoztatni, viszont ha papíron a régi munkáltatónál a jogviszonya megszűnt és új jogviszonyt létesített új munkáltatónál (még ha a tulajdonos személye nem is változott pl. mindkét cég Kovács Józsié), akkor valóban csak a jelen jogviszonyban elért keresete lesz az ellátás alapja.

Tekintettel arra, hogy a korábban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által ellátott, az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal (táppénz, gyermekápolási táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj), baleseti táppénzzel és utazási költségtérítéssel kapcsolatos feladatok 2017. november 1-jétől a Magyar Államkincstár Központjához kerültek át, ezért esetleges további kérdéseit az elnok@allamkincstar.gov.hu e-mail címre küldheti el, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére.

(A nemzetgazdasági miniszter 28/2017. (X. 31.) NGM utasításának (MÁK SZMSZ) 46. § (2) bek. 10. értelmében a Magyar Államkincstár az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatosan tájékoztatja a biztosítottakat, valamint segítséget nyújt az igény
érvényesítéséhez, lakossági megkeresés alapján szakmai tájékoztatást nyújt.)

Ezen túlmenően az igényelbíráló szervnél -a Megyei Kormányhivatal megyeszékhelyén működő Járási Hivatalnál, vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájánál, vagy ha 100 főnél többet foglalkoztató cégnél dolgozik a munkáltatói TB kifizetőhely tb. ügyintézőjénél- lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.

Javasoljuk, hogy a jövőben lehetőleg ne különböző fórumokon, közösségi, vagy egyéb internetes oldalakon, hanem az erre a célra létrehozott, hatáskörrel és illetékességgel rendelkező, jól képzett és jól fizetett társadalombiztosítási szakembereket foglalkoztató közigazgatási szervnél tájékozódjon.
Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

vagy ha a közszférában dolgozik itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Lásd még:
https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/

További, az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos tájékoztatók, összefoglalók, segédletek, panaszlevél és egyéb beadvány minták itt:
http://aktaforum.hu/…mdisplay.php?…

virágoskert58 # 2019.08.30. 10:43

Tisztelt fórumozók!

Üzemi baleset ért, azt elismerték, határozat van róla. ez év áprilistól 8 órában dolgoztam egy cégnél, ugyanez a cég júliustól 4 órás munkára tett át. Rá egy nappal volt a baleset. A főnök azt mondta, hogy az nem számit, amit előtte kerestem, csak az egy nap 4 órás lesz az alap a táppénz fizetésnél. Tehát a cég ugyanaz, csak júliustól 4 órás lett a munkaidő. Voltam két TB helyen érdeklődni, az egyiknél a hölgy azt mondta, hogy természetesen beleszámit a brutto bérbe áprilistól a táppénz, a másik ott csak telefonon érdeklődtem, szerintük meg nem, csak az egy napi júliusi munka a lényeg, és az 4 óra volt. Hol tudnék érdeklődni még, ahol ezt pontosan tudják, mert egyáltalán nem mindegy, hogy mennyit kapok.
Köszönöm

cincinnatus # 2019.06.13. 11:06

Benito86 2019.06.13. 11:56
Azt szeretném kérdezni, h utibalesetnek minősül-e, ha a kollegámmal közös autóval járunk dolgozni és miközben a kollegámat kitettem az otthona előtt megbotlottam és beütöttem a lábamat. Másnap már annyira bedagadt,hogy nem is bírtam ráállni.
Másnap reggel meg is kaptam a fekvőgipszet.

Az attól függ. Ettől pontosabb történeti tényállás szükséges az érdemi válaszhoz.

Miért szállt ki?

Miben botlott meg?

Mit ért „kitettem” alatt?

A kitevéshez miért kellett kiszállnia Önnek is?

Ha ezekre a kérdésekre életszerű választ tud adni akár úti balesetnek is minősülhet, azonban csupán ennyi információ nem elég az igény elbírálásához.

Tisztázandó továbbá, hogy a baleset körülményeivel kapcsolatban mi szerepel az orvosi zárójelentésben, ill. ambuláns lapon?

Javasolt elolvasni az itt található összefoglalót is:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Benito86 # 2019.06.13. 09:56

Azt szeretném kérdezni, h utibalesetnek minősül-e, ha a kollegámmal közös autóval járunk dolgozni és miközben a kollegámat kitettem az otthona előtt megbotlottam és beütöttem a lábamat. Másnap már annyira bedagadt,hogy nem is bírtam ráállni.
Másnap reggel meg is kaptam a fekvőgipszet.