munka nyugdíj mellett


ML55 # 2019.06.08. 18:35

Kedves Fórumozók!
2013-ban a nők 40 éves nyugdíjjogosultságával éltem.
2014-ben visszamentem, nyugdíjas-közalkalmazottként-dolgozni kórházba havi 132 órában.. /Nyugdíjam összegét kompenzációként kaptam/
Idén április 5.-én elértem az öregségi nyugdíjkorhatárt,
azóta tovább dolgozok,de jelenleg kilátástalan ideig nem kapok kompenzációt.
Kérdésem az lenne,mennyi felmondási időre számíthatok így,valamint
hogyan térhetek vissza a rendes nyugdíj rendszerbe?Egyenlőre csak gondopljkodok,mi a jobb megoldás......

Mentes a vírusoktól. www.avg.com
Fórumozók!


ML55

Rexor # 2016.09.23. 11:55

Te is saját jogú nyugdíjasnak minősülsz, tehát lehet választani a KATAT (25.000 Ft/hó befizetéssel)

Csillag55 # 2016.09.22. 17:24

Tisztelt Fórumozók!
61 éves vagyok.A nők kedvezményes 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjasaként egyéni vállalkozást szeretnék indítani.Az interneten ellentmondó magyarázatokat találtam arra vonatkozóan, hogy választhatom-e a KATA-t. Saját jogú nyugdíjasnak számítok és akkor választhatom a KATA-t?Vagy korkedvezményes nyugdíjasnak számítok és nem választhatom , csak akkor, ha betöltöttem (az én esetemben 64 éves kort? Kérem szíveskedjenek válaszolni. Köszönöm: Csillag

Dödölle1 # 2016.08.02. 06:36

Az "adó" adó és pénzügyi szaklap XXX. évfolyam 2016/8. számában (77-82. oldal) megjelent egy, a nyugdíj mellett munkát végző személyek egészségbiztosítási ellátásaival (táppénz, baleseti táppénz, csed, gyed, eü-i szolgáltatási járulékfizetés stb.) kapcsolatos, 5,5 oldalas, példákat is tartalmazó összefoglaló Soltész Lászlóné (OEP Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztály szakmai koordinátora, kormánytisztviselője) neve alatt.

Főbb témakörök:

1.Ki minősül nyugdíjasnak?
2.Foglalkoztatói kötelezettségek.
3.A biztosított nyugdíjas járulékfizetése.
4.A táppénzre jogosultság.
5.A kiegészítő tevékenységet végző nyugdíjasok.
6.Baleseti táppénz.
7.Mikor nem minősül üzemi jellegűnek a baleset?
8.Baleseti táppénz többes biztosítási jogviszony esetén.
9.A baleseti táppénzre való jogosultság ideje és kezdő napja.
10.A keresőképtelenség igazolása.
11.Jogosultság csedre, gyedre.

Ugyancsak itt (72-77 oldal) olvasható egy, a megváltozott munkaképességűek ellátásainak módosításával kapcsolatos cikk.

(Az újság nagyobb könyvtárakban megtalálható, elolvasható, kölcsönözhető.)

Stoneman # 2016.07.05. 18:03

Sziasztok!

Remélem jól választottam meg a rovatot. Ha nem, akkor elnézést, de a problémám szempontjából ez látszott a legmegfelelőbbnek.

A kérdésem a következő lenne.
Rendőrségtől korkedvezménnyel mentem nyugdíjba, egészségügyi problémák miatt. A probléma jellege a szolgálatot nem tette lehetővé, de valójában nem gátol az egyéb munkavégzésben.

Most lenne egy munkalehetőség, ami megfelelne az elvárásaimnak. A bérezés és a munkaszerződés körül lennének kérdéseim. Próbáltam keresni információkat, de elvesztem az információkban. Valamilyen becsúszó hiba miatt nem szeretném elveszíteni a nyugdíjamat illetve fekete munkát sem szeretnék vállalni.

Amit olvastam, az az, hogy a havi keresetem, nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér másfélszeresét. Ezt havi bontásban kell érteni, vagy éves szinten? Tehát a havi keresetem lehet ennél több, de éves szinten nem kereshetek nettó 1 998 000 forintnál többet? Vagy ha elérem ezt az összeget, akkor szüneteltetni kell a munkavégzést? Illetve ez valóban nettó, vagy bruttó keresetre vonatkozik?

A másik kérdésem a munkaszerződés lenne. Azt olvastam, hogy megbízással vállalhatok munkát. Ez a gyakorlatban mit jelent? Határozott vagy határozatlan idejűnek kell lenni a megbízási munkaszerződésnek?

Illetve lenne egy harmadik kérdésem is. A munka bejelentett munka. Bejelentésnél lényeges-e, vagy van-e valamilyen megkötés az én helyzetemre vonatkozóan. Vállalhatok-e teljes munkaidős bejelentett munkát, vagy csak részmunkaidőre jelenthetnek be?

A válaszokat előre is köszönöm!

Lyonee # 2016.02.28. 18:06

Közalkalmazotti jogviszonyt kell bejelenteni.
Vagy, pl. házasságkötés miatt nem lesz jogosult az özvegyi nyugdíjra.
Vagy túllépi a kereseti korlátot a nyugdíjkorhatára elérése előtt.

vpi123 # 2016.02.27. 20:12

Tehát közigazgatásban NEM, versenyszférában IGEN.
.. és 15 napon belül köteles bejelenteni a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek a munkaviszonyt.

köszönöm szépen a segítséget.

Lyonee # 2016.02.27. 19:03

vpi123
97. §
(5) * A nyugellátásban részesülő személy tizenöt napon belül köteles bejelenteni a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek minden olyan tényt, adatot, körülményt, amely a nyugellátásra jogosultságát vagy a nyugellátás folyósítását érinti.

MajorDomus # 2016.02.27. 18:37

Ha bírja!

Immaculata # 2016.02.27. 17:16

Csak a versenyszférában.

vpi123 # 2016.02.27. 15:46

Jó napot kívánok.
Elnézést kérek, ha a kérdés túl egyszerű, de számomra nem az, ezért nagyon megköszönném,ha valaki adna rá egy egyértelmű választ.

  • Öregségi nyugdíjra jogosult nyugdíjas személy vállalhat 8 órás munkaviszonyt? -

előre is köszönöm a választ.

Varga Péter Iván

Lujzamajor # 2015.07.21. 15:33

Tisztelt Szakértők!

Információm lenne a következő kérdéskörben:
Hozzátartozóm 40 év közalkalmazotti munkaviszony után nyugdíjba ment. Ezt követően 4 órás részmunkaidőben visszament "kisegíteni", mert nem találtak a helyére szakdolgozót. (egészségügy)Jövedelme így nem haladta meg a nyugdíj mellett kereshető összeget. Csakhogy kapott a nyufig-tól levelet melyben közölték, hogy vissza kell fizetnie azt a nyugdíjat amit a nyugdíj ellátás mellett közalkalmazotti státuszban töltött. Utánajárás után kiderült, jogosan.
Kérdésem az lenne: - a munkáltatónak kellet volna tájékoztatni a nyugdíj és a munkajövedelem választása között? - szintén a munkáltató vonatkozásában, kellett volna nyilatkoztatnia a munkavállalót, hogy kap-e valamilyen ellátást? - a nyufig, miért 1,5 év után tájékoztat? - miért vár ennyi ideig a visszafizetési felszólítással? A válaszokat nagyon köszönöm.

ügyvéd11 # 2015.04.28. 07:35

Sziasztok,

lenne egy kérdésem Hozzátok:

Édesanyám 2015 jan.29-től jogosul az öregségi nyugdíjra. KLIK ben dolgozik, szakszolgálatnál, közalkalmazottként.Ettől a dátumtól munkaviszonya továbbra is fennmarad,a következőkkel: 8 hónap felmentési idő ebből,4-hónap munkával,4 hónap "sétáló", munkából felmentve+ a 2015-re járó szabadság, amit a sétáló előtt adnak ki.2015-február-május= munkával töltött felmentési idő, ezalatt ki adják a szabadságát április 22-május28 között, május 29-szeptember 28 =sétáló idő. Így 2015.szeptember 29-től adom kezdődhet a nyugdíj.

Részmunkaidőben 2 éve egy alapíványi intézetnél megbízási szerződésben dolgozott, heti 4 órában. Április 27-június 15-e között megbízási szerződéssel szeretnék ebben az intézményben foglalkoztatni 10 órában.

Kérdés:a szabadsága alatt, valamint a "sétáló", munkavégzés alól felmentett időszakában egy másik intézetnél lehet-e Vele megbízási szerződést kötni, nem ütközik-e ez a mostani jogviszonyával?

somiska # 2013.09.04. 05:19

Hahó, kedves Válaszadók - van itt valaki, akitől választ kaphatnánk a kérdéseinkre?
Kérlek Titeket, nyugtassatok meg, mert nagy káosz van ebben a nyugdíj melletti munka ügyben.
Előre is köszönöm!

apukam # 2013.09.03. 15:46

megszeretném kérdezni, hogyha nyugdij mellett dolgozok 6 órás bejelentett munkaviszonyban,mellette még vállalhatok-e munkát és hány órában?


vicatakacs

Gabicsek # 2013.09.01. 20:56

Meg tudná valaki mondani, ha nyugdíj mellett dolgozom már több mint egy éve, beadható a nyugdíj emelésére a kérelem a törvény 22/A.§-a alapján? A kérelmet minden betöltött évnél kell beadni? Vagy ha nem adom be évenként, csak mondjuk később, ér valami hátrány?

Felnőttképzés # 2013.08.31. 14:35

Öregségi nyugdíjban vagyok, szakoktatóként dolgoztam egy iskolában.Itt felnőtt képzés is folyik. Az a kérdésem, hogy mint egyéni vállalkozó dolgozhatok-e az adott helyen?

somiska # 2013.08.13. 19:07

Ugyan szó volt már a nyugdíj melletti megbízási szerződésről, de hadd kérdezzem meg, mert az én esetemre nem tudom, mi vonatkozik.
40 éves munkaviszonnyal szeptember 1-től fogok nyugdíjba menni (59 évesen), mint igazságügyi alkalmazott.
A volt munkahelyemen szeretnék alkalmanként otthon végezhető munkát vállalni, megbízási szerződéssel. Lehetséges ez nyugdíj mellett? (Nem tudom, az igazságügyi alkalmazottakra milyen rendelkezés vonatkozik.)
Előre is köszönöm a választ.

Veci # 2013.07.01. 20:46

Vari!
Közszférában választanod kell a nyugdíj (ellátás) és a munkabér között. Más munkalehetőséget nem érint egyenlőre ez a rendelkezés.


Üdvözlettel Veci

Vari # 2013.07.01. 14:13

Közalkalmazottként mentem el 2012-ben,korhatár előtti ellátásban részesülők.
2014. augusztusban mehetek öregségi nyugdíjba.
A kérdésem a következő: az új rendelet értelmében 4 órás munkát sem vállalhatók közalkalmazottként?
Ha nem közalkalmazottként találok munkát azt elvállalhatom?
Előre is köszönöm a válaszokat.

renéke2 # 2013.06.28. 19:45

Kedves Lyonne.Dehogy akarok felébredni,nagyon bírom a semmittevést.Csak ha véletlenül beugrana valami jó munka de csak rövid,vállalhatnám -e.És utána Tahiti.Jó egészséget kívánok üdv rené.

HorváthFeri # 2013.06.28. 19:27

Sziasztok. A kérdésem az volna: 2005-ben volt egy térdműtétem/balesetem és mivel nem volt akkor jogviszonyom,ezért a nyugdíjbiztosító szerint nem járt az 50%-ra pénz,hanem az önkormányzat un. egészségromlás miatt aktívkorúak szociális ellátásában részesített.Most 56 éves vagyok.20 év 200 nap munkaviszonyom van.A jelenlegi egészségi állapotommal rokkanttá nyilvánítanának.A kérdésem az lenne,hoyg az 1000 nap jogviszony aminek lenni kellene a rokkantságot megelőzően,az nincs,mivel 8 éve nem tudtam dolgozni az állapotom miatt. Ennek ellenére a rokkant nyugdíj járna e a részemre? Választ előre is köszönöm. HF.

Lyonee # 2013.06.28. 15:09

Kedves renéke!
Miért akarsz felébredni?!
Nagyon szívesen segítenék, ha biztos lennék mindenben. Azt tanácsolom, hogy hívd fel a Nyugdíjfolyósítót, vagy, e-mailben kérj tőlük információt. Inkább az utóbbit, ha nem sürgős.

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (NYUFIG) - Folyósítási szakterület (Budapest)
Cím: 1139 Budapest XIII. Váci út 73.
Levelezési cím: 1820 Budapest
E-mail cím: nyufig@onyf.hu
Telefon: 06-1-270-8999
Zöld szám: 06-80-204-884
Fax: 06-1-237-3662

Ügyfélfogadás
Hétfő: 7:30-15:15
Kedd: 7:30-15:15
Szerda: 7:30-18:00
Csütörtök: 7:30-15:15
Péntek: 7:30-13:00

renéke2 # 2013.06.28. 07:18

Kedves Lyonne.Nagy segítségemre voltál 2012-ben,hogy eltudtam menni nyugdíjba,ezt már annyiszor köszöntem,hogy tele volt vele a fórum.A nyugdij olyan mint egy álom.Most azt szeretném megkérdezni,hogy mi a következménye ha nem uniós országban munkát vállalok????? Lehet?? és ha igen van-e itthon következménye vagy bejelentési kötelezettségem?????Köszönettel várom tanácsodat.üdv renéke

WWallace # 2013.06.27. 14:59

Ha még nem töltötted be az öregségi nyugdíjkorhatárt, akkor igen a minimálbér 18-szorosáig éves szinten. Ha betöltötted, és a felsőoktatásban tanítasz, akkor szintén adhatsz órákat, kereseti korlátozás nélkül.