munka nyugdíj mellett


juju # 2012.09.26. 08:05

Nem értem miért nem kapok választ a kérdésemre?
Talán rossz helyre írom vagy egyértelmű a válasz?Nagyon szépen kérem, hogy válaszoljanak nekem.
Egy éve vagyok nyugdíjas.
Régi munkahelyemről hívnak vissza részmunkaidőben dolgozni.
Szerencsére jó egészségben vagyok.
Milyen feltételekkel lehet dolgozni, hogy megmaradjon a nyugdíjam?
köszönöm a választ
üdvözlettel Juju

Hmv. # 2012.09.26. 15:06

juju,
én még csak várom a határozatot a korhatár előtti ellátásom ügyében, de ahogy olvasgatok fórumokat úgy tudom, hogy természetesen lehet dolgozni munka mellett is, mégpedig a minimálbér 18-szorosáig.
De a munkáltatódnál bizonyára van munkaügyis, akinek ezt tudni kell.
Én egyéni vállalkozó vagyok, s majd én is tovább dolgozom, ha megérkezik a határozat.

sitimaci # 2012.09.27. 08:14
----
  • juju!--Attól függ,hogy ELLÁTOTT-vagy TÉNYLEGES ÖREGSÉGI NYUGDÍJAS VAGY!------Hmv.--Csak arra vigyázz,hogy legyen szerződésed és be legyél jelentve!!!És hogy Te azonnal jelentsd be az ONYF.-nek hogy dolgozol az ELLÁTÁS mellett!!!---Ha valami hibádzik,akkor megvonják az ellátásodat /még talán vissza is kel fizetni az előtte lévő hónapokat/ és soha többé nem leszel Ellátott!!! Csak a TÉNYLEGES ÖREGSÉGI NYUGDÍJ KORHATÁROD BETÖLTÉSE UTÁN KAPSZ MAJD MEGINT NYUGDÍJAT!!!---Erre figyelj mert ez nem "játék" ezek nagyon szigorú-kemény feltételek,mindennek nézz utána!!!--Ez a szigorúság csak az Korhatár Előtti Ellátottakra vonatkozik!Természetesen a "rendes" nyugdíjasnak is be kel lenni jelentve,de ha feketén dolgozik,akkor "csak" megbüntetik,de a nyugdíját nem veszik el!És ez a nagy különbség!!!A többit jó tudod!!!-----Üdv.
Hmv. # 2012.09.28. 06:08

sitimaci,

egyéni vállalkozó voltam eddig is, a korhatár előtti ellátás mellett is folytatni fogom, természetesen teljesen legálisan.
Másképp nem is lehetek egyéni vállalkozó! Ez teljesen evidens.
Jelenleg szüneteltetni kell a vállalkozásomat, még nem érkezett meg a határozat, de folyamatban van és sínen van az ügy, amint azt telefonos érdeklődésemre megtudtam.
Amint itt a papír, ügyfélkapun keresztül ismét beindítom a tevékenységem. A többi a könyvelők dolga, mint eddig is.

Ettől függetlenül köszönöm a tájékoztatást, talán mások is olvassák és tanulnak belőle.

ernőke # 2012.10.01. 12:00

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy 40 éves munkaviszonyt követően nyugdíjba mentem, nyugdíj mellett a régi munkáltatóm, mint nyugdíjast tovább foglalkoztatott, határozatlan időre vettek fel.

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a munkáltatóm fel akar nekem mondani, akkor is jár-e Nekem felmentési idő, mint nyugdíjas munkavállaló?
SZámít-e az, hogy én nyugdíjbavonulásom előtt felmentési időmet kitöltöttem-e, vagy sem???

Köszönöm válaszukat!!!

gyufa59 # 2012.10.01. 22:39

nyugdíj mellett a kiskertben megtermelt zöldséget és gyümölcsöt szeretném értékesíteni . Mik a feltételek, hol kell kérni engedélyt

Slgizi # 2012.10.05. 09:16

Több kérdést szeretnék feltenni.

1. Jelenleg óraadó tanárként, megbízással dolgozom, a kötelező óra 40%-nak megfelelő óraszámban. Van-e helyettesítési órakorlát is? Prémiumévesként egy másik iskolában vagyok közalkalmazott.
2.Korhatár előtti ellátást igényelek november 18-tól, ennek megfelelően a jelenlegi megbízási szerződésem nov. 15-én megszűnik. Köthető-e az ellátás megállapítása után közalkalmazotti részmunkaidős szerződés? Ha igen, ennek mennyi a korlátja.
Köszi!

Annazsu # 2012.12.18. 10:47

A korhatár előtti ellátás címszó alatt mindent elolvashattok. Tegnap éjjel elfogadták a törvénytervezetet (ami szintén megtalálható ott).
Szóval a közalkalmazottaknak dönteni kell, fizetés vagy nyugdíj (szerű ellátás). Sajnos :(. Kaptunk 6 hónap haladékot, julius 1-tól van így és nekünk kell felmondani, munkavállalóknak :(.

Lyonee # 2012.12.22. 12:18

Az ombudsman szerint alkotmánysértő a kötelező nyugdíjazás
http://index.hu/…nyugdijazas/

efi99 # 2012.12.22. 19:25

A nagyon-nagyon kevés jó ötlet egyike pedig.
Aki nyugdíj mellett dolgozik, igen nagy valószínűséggel elvesz 1 munkahelyet olyantól, akinek meg semmilyen bevételi forrása sincs.

Lyonee # 2012.12.22. 20:26

Igazad van, de a munkáltató választ magának munkaerőt.

dugoczy # 2012.12.23. 08:21

Üdv!
Szeretnék érdeklődni, előrehozott ellátott vagyok,(visszaminősítve), közalkalmazottként mentem nyugdíjba mint röntgen-asszisztens. Jelenleg egy kft-nél dolgozom, mint kérdezőbiztos, be vagyok jelentve, mik a lehetőségeim? Dolgoztatom tovább?
Köszönöm

Lyonee # 2012.12.23. 19:23

A korlátozás csak a közszférára vonatkozik.
Az mindegy, hogy honnét mentél nyugdíjba, de a közszférában a nyugdíjad mellett nem dolgozhatsz július 1-től.
A kft-ben dolgozhatsz a minimálbér 1,5 szerese az éves keret.

t.laci # 2012.12.27. 10:13

178.sz.közlöny:

5. A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény módosítása

10. § A Tny. a következõ 83/C. §-sal egészül ki:
„83/C. § (1) Az öregségi nyugdíj folyósítását – a jogviszony létesítésének hónapját követõ hónap elsõ napjától
a jogviszony megszûnése hónapjának utolsó napjáig – szüneteltetni kell, ha a nyugdíjas közalkalmazotti
jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, állami vezetõi szolgálati jogviszonyban, közszolgálati
jogviszonyban, bírói szolgálati viszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati
viszonyban, fegyveres szervvel hivatásos szolgálati viszonyban vagy a Magyar Honvédséggel szerzõdéses vagy
hivatásos szolgálati viszonyban áll.
(2) A nyugdíjfolyósító szerv az öregségi nyugdíj folyósításának szüneteltetésérõl és a jogalap nélkül felvett öregségi
nyugdíj visszafizettetésérõl – a nyugellátásban részesülõ személynek a 97. § (5) bekezdése szerint tett bejelentése,
illetve az állami adóhatóság által közölt adatok alapján – hivatalból dönt.
(3) Az öregségi nyugdíj szüneteltetésének idõtartama alatt az érintett nyugdíjasnak minõsül.
(4) Az öregségi nyugdíj a nyugdíjas kérelmére akkor folyósítható újból, ha a jogosult igazolja az (1) bekezdés szerinti
jogviszony megszûnését.
(5) Az öregségi nyugdíj újbóli folyósítása során a 83/A. § (3) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni.”
M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2012. évi 178. szám 3649711. § A Tny. a következõ 102/I. §-sal egészül ki:
„102/I. § (1) A 2013. január 1-jén a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszonyban álló, öregségi nyugdíjban részesülõ
személy a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszony fennállásának tényét 2013. április 30-áig köteles bejelenteni
a nyugdíjfolyósító szervnek.
(2) A 2013. január 1-jén a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszonyban álló személy öregségi nyugdíját – ha a 83/C. §
(1) bekezdése szerinti jogviszonya továbbra is fennáll – 2013. július 1-jétõl kell szüneteltetni.

Cika # 2013.06.27. 13:06

Nyugdíj mellett megbízási szerződéssel óraadóként taníthatok-e? Hány órát?

WWallace # 2013.06.27. 14:59

Ha még nem töltötted be az öregségi nyugdíjkorhatárt, akkor igen a minimálbér 18-szorosáig éves szinten. Ha betöltötted, és a felsőoktatásban tanítasz, akkor szintén adhatsz órákat, kereseti korlátozás nélkül.

renéke2 # 2013.06.28. 07:18

Kedves Lyonne.Nagy segítségemre voltál 2012-ben,hogy eltudtam menni nyugdíjba,ezt már annyiszor köszöntem,hogy tele volt vele a fórum.A nyugdij olyan mint egy álom.Most azt szeretném megkérdezni,hogy mi a következménye ha nem uniós országban munkát vállalok????? Lehet?? és ha igen van-e itthon következménye vagy bejelentési kötelezettségem?????Köszönettel várom tanácsodat.üdv renéke

Lyonee # 2013.06.28. 15:09

Kedves renéke!
Miért akarsz felébredni?!
Nagyon szívesen segítenék, ha biztos lennék mindenben. Azt tanácsolom, hogy hívd fel a Nyugdíjfolyósítót, vagy, e-mailben kérj tőlük információt. Inkább az utóbbit, ha nem sürgős.

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (NYUFIG) - Folyósítási szakterület (Budapest)
Cím: 1139 Budapest XIII. Váci út 73.
Levelezési cím: 1820 Budapest
E-mail cím: nyufig@onyf.hu
Telefon: 06-1-270-8999
Zöld szám: 06-80-204-884
Fax: 06-1-237-3662

Ügyfélfogadás
Hétfő: 7:30-15:15
Kedd: 7:30-15:15
Szerda: 7:30-18:00
Csütörtök: 7:30-15:15
Péntek: 7:30-13:00

HorváthFeri # 2013.06.28. 19:27

Sziasztok. A kérdésem az volna: 2005-ben volt egy térdműtétem/balesetem és mivel nem volt akkor jogviszonyom,ezért a nyugdíjbiztosító szerint nem járt az 50%-ra pénz,hanem az önkormányzat un. egészségromlás miatt aktívkorúak szociális ellátásában részesített.Most 56 éves vagyok.20 év 200 nap munkaviszonyom van.A jelenlegi egészségi állapotommal rokkanttá nyilvánítanának.A kérdésem az lenne,hoyg az 1000 nap jogviszony aminek lenni kellene a rokkantságot megelőzően,az nincs,mivel 8 éve nem tudtam dolgozni az állapotom miatt. Ennek ellenére a rokkant nyugdíj járna e a részemre? Választ előre is köszönöm. HF.

renéke2 # 2013.06.28. 19:45

Kedves Lyonne.Dehogy akarok felébredni,nagyon bírom a semmittevést.Csak ha véletlenül beugrana valami jó munka de csak rövid,vállalhatnám -e.És utána Tahiti.Jó egészséget kívánok üdv rené.

Vari # 2013.07.01. 14:13

Közalkalmazottként mentem el 2012-ben,korhatár előtti ellátásban részesülők.
2014. augusztusban mehetek öregségi nyugdíjba.
A kérdésem a következő: az új rendelet értelmében 4 órás munkát sem vállalhatók közalkalmazottként?
Ha nem közalkalmazottként találok munkát azt elvállalhatom?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Veci # 2013.07.01. 20:46

Vari!
Közszférában választanod kell a nyugdíj (ellátás) és a munkabér között. Más munkalehetőséget nem érint egyenlőre ez a rendelkezés.


Üdvözlettel Veci

somiska # 2013.08.13. 19:07

Ugyan szó volt már a nyugdíj melletti megbízási szerződésről, de hadd kérdezzem meg, mert az én esetemre nem tudom, mi vonatkozik.
40 éves munkaviszonnyal szeptember 1-től fogok nyugdíjba menni (59 évesen), mint igazságügyi alkalmazott.
A volt munkahelyemen szeretnék alkalmanként otthon végezhető munkát vállalni, megbízási szerződéssel. Lehetséges ez nyugdíj mellett? (Nem tudom, az igazságügyi alkalmazottakra milyen rendelkezés vonatkozik.)
Előre is köszönöm a választ.

Felnőttképzés # 2013.08.31. 14:35

Öregségi nyugdíjban vagyok, szakoktatóként dolgoztam egy iskolában.Itt felnőtt képzés is folyik. Az a kérdésem, hogy mint egyéni vállalkozó dolgozhatok-e az adott helyen?

Gabicsek # 2013.09.01. 20:56

Meg tudná valaki mondani, ha nyugdíj mellett dolgozom már több mint egy éve, beadható a nyugdíj emelésére a kérelem a törvény 22/A.§-a alapján? A kérelmet minden betöltött évnél kell beadni? Vagy ha nem adom be évenként, csak mondjuk később, ér valami hátrány?