munka nyugdíj mellett


Cika # 2013.06.27. 13:06

Nyugdíj mellett megbízási szerződéssel óraadóként taníthatok-e? Hány órát?

t.laci # 2012.12.27. 10:13

178.sz.közlöny:

5. A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény módosítása

10. § A Tny. a következõ 83/C. §-sal egészül ki:
„83/C. § (1) Az öregségi nyugdíj folyósítását – a jogviszony létesítésének hónapját követõ hónap elsõ napjától
a jogviszony megszûnése hónapjának utolsó napjáig – szüneteltetni kell, ha a nyugdíjas közalkalmazotti
jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, állami vezetõi szolgálati jogviszonyban, közszolgálati
jogviszonyban, bírói szolgálati viszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati
viszonyban, fegyveres szervvel hivatásos szolgálati viszonyban vagy a Magyar Honvédséggel szerzõdéses vagy
hivatásos szolgálati viszonyban áll.
(2) A nyugdíjfolyósító szerv az öregségi nyugdíj folyósításának szüneteltetésérõl és a jogalap nélkül felvett öregségi
nyugdíj visszafizettetésérõl – a nyugellátásban részesülõ személynek a 97. § (5) bekezdése szerint tett bejelentése,
illetve az állami adóhatóság által közölt adatok alapján – hivatalból dönt.
(3) Az öregségi nyugdíj szüneteltetésének idõtartama alatt az érintett nyugdíjasnak minõsül.
(4) Az öregségi nyugdíj a nyugdíjas kérelmére akkor folyósítható újból, ha a jogosult igazolja az (1) bekezdés szerinti
jogviszony megszûnését.
(5) Az öregségi nyugdíj újbóli folyósítása során a 83/A. § (3) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni.”
M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2012. évi 178. szám 3649711. § A Tny. a következõ 102/I. §-sal egészül ki:
„102/I. § (1) A 2013. január 1-jén a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszonyban álló, öregségi nyugdíjban részesülõ
személy a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszony fennállásának tényét 2013. április 30-áig köteles bejelenteni
a nyugdíjfolyósító szervnek.
(2) A 2013. január 1-jén a 83/C. § (1) bekezdése szerinti jogviszonyban álló személy öregségi nyugdíját – ha a 83/C. §
(1) bekezdése szerinti jogviszonya továbbra is fennáll – 2013. július 1-jétõl kell szüneteltetni.

Lyonee # 2012.12.23. 19:23

A korlátozás csak a közszférára vonatkozik.
Az mindegy, hogy honnét mentél nyugdíjba, de a közszférában a nyugdíjad mellett nem dolgozhatsz július 1-től.
A kft-ben dolgozhatsz a minimálbér 1,5 szerese az éves keret.

dugoczy # 2012.12.23. 08:21

Üdv!
Szeretnék érdeklődni, előrehozott ellátott vagyok,(visszaminősítve), közalkalmazottként mentem nyugdíjba mint röntgen-asszisztens. Jelenleg egy kft-nél dolgozom, mint kérdezőbiztos, be vagyok jelentve, mik a lehetőségeim? Dolgoztatom tovább?
Köszönöm

Lyonee # 2012.12.22. 20:26

Igazad van, de a munkáltató választ magának munkaerőt.

efi99 # 2012.12.22. 19:25

A nagyon-nagyon kevés jó ötlet egyike pedig.
Aki nyugdíj mellett dolgozik, igen nagy valószínűséggel elvesz 1 munkahelyet olyantól, akinek meg semmilyen bevételi forrása sincs.

Lyonee # 2012.12.22. 12:18

Az ombudsman szerint alkotmánysértő a kötelező nyugdíjazás
http://index.hu/…nyugdijazas/

Annazsu # 2012.12.18. 10:47

A korhatár előtti ellátás címszó alatt mindent elolvashattok. Tegnap éjjel elfogadták a törvénytervezetet (ami szintén megtalálható ott).
Szóval a közalkalmazottaknak dönteni kell, fizetés vagy nyugdíj (szerű ellátás). Sajnos :(. Kaptunk 6 hónap haladékot, julius 1-tól van így és nekünk kell felmondani, munkavállalóknak :(.

Slgizi # 2012.10.05. 09:16

Több kérdést szeretnék feltenni.

1. Jelenleg óraadó tanárként, megbízással dolgozom, a kötelező óra 40%-nak megfelelő óraszámban. Van-e helyettesítési órakorlát is? Prémiumévesként egy másik iskolában vagyok közalkalmazott.
2.Korhatár előtti ellátást igényelek november 18-tól, ennek megfelelően a jelenlegi megbízási szerződésem nov. 15-én megszűnik. Köthető-e az ellátás megállapítása után közalkalmazotti részmunkaidős szerződés? Ha igen, ennek mennyi a korlátja.
Köszi!

gyufa59 # 2012.10.01. 22:39

nyugdíj mellett a kiskertben megtermelt zöldséget és gyümölcsöt szeretném értékesíteni . Mik a feltételek, hol kell kérni engedélyt

ernőke # 2012.10.01. 12:00

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy 40 éves munkaviszonyt követően nyugdíjba mentem, nyugdíj mellett a régi munkáltatóm, mint nyugdíjast tovább foglalkoztatott, határozatlan időre vettek fel.

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a munkáltatóm fel akar nekem mondani, akkor is jár-e Nekem felmentési idő, mint nyugdíjas munkavállaló?
SZámít-e az, hogy én nyugdíjbavonulásom előtt felmentési időmet kitöltöttem-e, vagy sem???

Köszönöm válaszukat!!!

Hmv. # 2012.09.28. 06:08

sitimaci,

egyéni vállalkozó voltam eddig is, a korhatár előtti ellátás mellett is folytatni fogom, természetesen teljesen legálisan.
Másképp nem is lehetek egyéni vállalkozó! Ez teljesen evidens.
Jelenleg szüneteltetni kell a vállalkozásomat, még nem érkezett meg a határozat, de folyamatban van és sínen van az ügy, amint azt telefonos érdeklődésemre megtudtam.
Amint itt a papír, ügyfélkapun keresztül ismét beindítom a tevékenységem. A többi a könyvelők dolga, mint eddig is.

Ettől függetlenül köszönöm a tájékoztatást, talán mások is olvassák és tanulnak belőle.

sitimaci # 2012.09.27. 08:14
----
  • juju!--Attól függ,hogy ELLÁTOTT-vagy TÉNYLEGES ÖREGSÉGI NYUGDÍJAS VAGY!------Hmv.--Csak arra vigyázz,hogy legyen szerződésed és be legyél jelentve!!!És hogy Te azonnal jelentsd be az ONYF.-nek hogy dolgozol az ELLÁTÁS mellett!!!---Ha valami hibádzik,akkor megvonják az ellátásodat /még talán vissza is kel fizetni az előtte lévő hónapokat/ és soha többé nem leszel Ellátott!!! Csak a TÉNYLEGES ÖREGSÉGI NYUGDÍJ KORHATÁROD BETÖLTÉSE UTÁN KAPSZ MAJD MEGINT NYUGDÍJAT!!!---Erre figyelj mert ez nem "játék" ezek nagyon szigorú-kemény feltételek,mindennek nézz utána!!!--Ez a szigorúság csak az Korhatár Előtti Ellátottakra vonatkozik!Természetesen a "rendes" nyugdíjasnak is be kel lenni jelentve,de ha feketén dolgozik,akkor "csak" megbüntetik,de a nyugdíját nem veszik el!És ez a nagy különbség!!!A többit jó tudod!!!-----Üdv.
Hmv. # 2012.09.26. 15:06

juju,
én még csak várom a határozatot a korhatár előtti ellátásom ügyében, de ahogy olvasgatok fórumokat úgy tudom, hogy természetesen lehet dolgozni munka mellett is, mégpedig a minimálbér 18-szorosáig.
De a munkáltatódnál bizonyára van munkaügyis, akinek ezt tudni kell.
Én egyéni vállalkozó vagyok, s majd én is tovább dolgozom, ha megérkezik a határozat.

juju # 2012.09.26. 08:05

Nem értem miért nem kapok választ a kérdésemre?
Talán rossz helyre írom vagy egyértelmű a válasz?Nagyon szépen kérem, hogy válaszoljanak nekem.
Egy éve vagyok nyugdíjas.
Régi munkahelyemről hívnak vissza részmunkaidőben dolgozni.
Szerencsére jó egészségben vagyok.
Milyen feltételekkel lehet dolgozni, hogy megmaradjon a nyugdíjam?
köszönöm a választ
üdvözlettel Juju