Munkajogi kérdések.


nonolet # 2018.05.16. 08:15

Ehhhh ... ami nem tilos azt szabad.

Tehát:

  • tesztet íratni szabad
  • ehhez kötni a béremelést szabad

Tiltakozni ellene szabad.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 07:36

Arról továbbra sem vagyok meggyőződve, hogy törvényileg így szabályos e, nyilván ez egy munkajogi szakkérdés. Itt a leírtak alapján, pár sorból Te sem fogod tudni KBS, ahhoz több infó kellene.
Esetleg egy munkavédelmi oktatáshoz kötik, vagy valami hasonlóhoz, hogy a munkavállaló megfelelően képzett legyen munkaköre betöltésére, ott lehetséges egy tesztlap kitöltése, de még ott sem indokolt a bérek átrendezése.
Továbbra is ebből a kevés infóból azt gondolom, hogy blöff!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 07:18

Nem az volt a kérdés, hogy hülyeség-e. Hanem, hogy tiltja-e jogszabály.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 07:03

Erre ma közölték, hogy csak akkor kapunk fizú emelést, ha újra megírjuk és bizonyos pontszám fölött végzünk.

Mióta döntik el egy tesztlap alapján a fizetés emelést???? Hol van itt az elismert munka, teljesítmény stb????? Életemben nem hallottam ekkora baromságot, pedig vannak cégeim. Ha már valaki ettől teszi függővé a béremelést, ott már nagy a baj!

KBS, most ez komoly????

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 06:12

Pedig kéne. Mert így ez csak egy böff.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 05:54

Józsi, komolytalan hozzászólásodra nehéz értelmesen reagálni, ezért kihagyom.

drbjozsef # 2018.05.15. 16:45

Miért blöff?

A munkáltató akkor és azért ad béremelést amikor és amiért akar. Miért lenne ez törvénytelen?

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 16:23

Blöff

Aznx13 # 2018.05.15. 15:43

Sziasztok!

Egy olyan problémán lenne, hogy a főnök múltkor íratott velünk egy tesztet. Mindenki megírta, de neki nem tetszett, ahogy szerepeltünk. Erre ma közölték, hogy csak akkor kapunk fizú emelést, ha újra megírjuk és bizonyos pontszám fölött végzünk. Ezt szabad neki? Mennyire törvényes ez?

Kicsit nevetségesnek tartom.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 10:01

Egyre színvonalasabb. T.KBS mit szólsz ehhez a színvonalhoz, hiszen Te komoly tanárember és ügyvéd is vagy? Én döbbenettel csak pislogok.

nonolet # 2018.05.15. 09:46

Úgy kezdődött, hogy visszaütöttem... nahát, nahát!

drbjozsef # 2018.05.14. 19:28

((facepalm))

nonolet # 2018.05.14. 19:00

Nem is arra van a fórum, hogy másnak oszd az észt,
hogy
szerinted pl. nekem miként kéne viselkedni.

konkrétan: leszarom a véleményed.

Szerintem profin csinálom.
Te meg csak egy kényeskedő seggfej-mimóza vagy.

Ennyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 07:36

Igen; nem; a fene tudja, de akár azonnali hatályú felmondással is megszüntethetik a munkaviszonyt.

viki12 # 2018.05.14. 07:12

Üdv, 2 műszakban dolgozó gyárban dolgozók, én eddig 1 műszakban jártam. A munkaszerződésem Tájékoztatás részében Az irányadó munkarend:1 műszak (a kipontozott helyre beírva)

Kérdésem, hogy kötelezhetnek-e szóban a 2 műszakba járásra vagy ilyenkor új munkaszerződést kell aláírnom?
Mi történik ha megtagadom a 2 műszakot?

Köszönöm.

nonolet # 2018.05.14. 06:30

A keretidő: keretben lévő munkanapok száma X 8 óra

Ami a keretidő fölött jön össze az túlóra lesz ekkor is.
Azt ki kell fizetni túlóraként
(vagy netán kiadják szabadnapban)

puma43 # 2018.05.14. 06:24

Nonolet. Mindezt megértem,de havonta 180 óra az 3 hónap alatt több mint 504 óra..Szerintem..Mint írtam.3 napig 12 óra nappal,majd 3 nap pihenő.3 napig 12 óra éjjel,majd 3 nap pihenő..Ugye ez így nem 504 óra!!! + a szerződésben nem munkaidő keret van,hanem leírva,hogy a napi munkaidő 8 óra...Ezt nem értem!!!!!!

nonolet # 2018.05.14. 06:05

puma43

Okoskodó okoska...
Ne légy már ilyen primitív gondolkodású.
Hanem inkább olvasd el végre! és értsd meg azt a kibaszott "munkaidő keret" témát.

Akkor megérted, hogy miért kevesebb a pénz azonos vagy több melóért.

Mert

  • az egyik esetben normál+túlóóra
  • a másik esetben csak normál munkaidő keret

az elszámolás alapja.

Igen a butus munkavállalót csőbe húzták a munkaidő kerettel, mert nem fogta fel az agya, hogy mi az és aláírta.

De hidd el értelmesebb harmadikos már tényleg képes megérteni a munkaidő keret lényegét-működését.

De leírom neked :-)

Van a napi 8 óra, heti 40, havi 168 óra ALAP munkaidő.

Munkaidő kert esetén azt mondják például, hogy: 3 hónap a munkaidő keret

Akkor 3 hónap alatt MINDÖSSZESEN 3x168=504 óra az ALAP idő.

Ezt az 504 órát ÖSSZEVISSZA lehet beosztani!
Napi 0-12 óra munkaidő között.

Azaz 3 havonta 504 óráig NINCS TÚLÓRA elszámolás.
AKKOR HA!!! naponta max 12 óra a munkaidő.
Cserébe lenni kell 8 óránál rövidebb napoknak is.
Akár 0 órásoknak is.

Mivel csak így jön ki a 3 hónapos kereten belül ÁTLAGBAN
a napi 8 óra, heti 40 óra, havi 168 óra munkaidő, ami még túlóra mentes.

Így lehet naponta (de nem a hónap minden napján!)
12 órát dolgoztatni túlóra mentesen, tehát olcsón.
Mert a kereten belül a 0 órás napok teszik helyre a munkaidőt ÁTLAGBAN.

Ebben a keret rendszerben CSAK akkor lesz túlóra, ha

  • valamelyik dolgozós napon 12 óránál is több lett a munkaidő
  • ha 3 havi keret 504 órájánál is több munkaóra jött össze

Igen az keret rendszer olcsóbb a munkaadónak és ezért rosszabb a munkavállalónak.

Cserébe a munkavállalónak vannak akár teljesen szabad napjai! hétköznap is akár.
Amit ő gyakran sokra értékel.

Ahogy mondani szokás: kettőn áll a vásár.
Ennyi.

nonolet # 2018.05.14. 05:43

toffifie

Azért a munkaidő, munkarend, beosztás fogalmak még a 2 elemis kanalas gerzsonnak is mennek.

Ha neked nem megy akkor lehet ugyan megsértődni.
De nem az használ, hanem a TANULÁS!!!

Szerintem a nagyon buták jogosan kapnak a pofájukra,
mert már sok-sok éve nagyon buták.
Olyan NAGYON alap dolgokat nem tudnak
amit a 4 osztályos vaköregassonyok is tudnak.

Mert normálisan élő és gondolkodó ember tudja.
Mivel kell az élethez.

Az ilyen nagyon buta emberek sajnálatos módon gyakran érettségivel, sőt diplomával a zsebben buták, mitöbb néha úgy írnak alá, hogy dr.

...és nem tesznek ellene semmit az internet korában.
Amikor pár perc-óra alatt lehet infóhoz jutni a google segítségével.

Ellenben kikérik maguknak a szemebesítést a valósággal :-)
Mint te is...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 05:24

hogy a szerződésben 8 órában foglalt munkaidőt
Elolvastad, amit elsőre írtam? Szerintem olvasd el mégegyszer.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 05:23

a 176 óra miért több fizuba (azonos órabér),mint a 180 óra.
Mert az a 180 óra nem lesz annyi a munkaidőkeret lejártakor. Ha mégis annyi lesz, akkor a fizetés sem lesz kevesebb, mert itt is jár a pótlék.

Azt is próbáld megérteni, hogy ha valaki azért dolgozik 12 órát egy munkanapon, mert úgy van beosztva, annak nem jár pótlék, aki pedig 8 órára van beosztva és mégis tizenkettőt dolgozik, annak igen. Mert a "túlórát" (az Mt. szerint: rendkívüli munkavégzés) napi szinten nem valamiféle abszolút számhoz, hanem a kihirdetett munkaidőbeosztáshoz képest kell megállapítani.

puma43 # 2018.05.14. 05:12

Anny még a hozzá fűzni valóm,hogy egyszerű kérdést tettem fel.Vagyis,hogy megteheti-e a munkáltató,hogy a szerződésben 8 órában foglalt munkaidőt átteszi 12 órába és ezzel a munkavállalónak anyagi kárt okoz,mivel kevesebb lesz a bére!!!

puma43 # 2018.05.14. 05:05

Köszönöm nonolet a válaszodat! Nem lenni ukrán migráncs,csak nem vagyok tisztában a magyar jogszabályokkal,mivel érthetetlenek! Mindenről írásban lefektetett szerződést kérnek. Leírtam..A szerződésben le van fektetve,hogy 8 órás munkaidő! Ez nem egyenlő 12 órával..Szerintem..Ált. iskola 1 osztály...Heti 4 nap munka az 4×12=48,ami megint nem egyenlő 40 órával...'5 nap munka 12 órában,az 180 óra,ami nem egyenlő a 21-22 napi 8 órás munkával,mivel az 168,vagy 176 óra..Azt nem értem,hogy a 176 óra miért több fizuba (azonos órabér),mint a 180 óra. Ja és köszönöm a lekezelő modort..

ObudaFan # 2018.05.14. 05:01

szandibell

HOgy mit írattak veled alá, azt megmondani innen senki nem fogja tudni. Ugyanakkor általánosságban azért aláírni egy munkavállalói azonnali hatályú felmondást, és ezzel minden kockázatot átvállalni a munkáltatótól, mert a munkáltató különben azonnali hatályú munkáltatói felmondással fenyeget, nem okos dolog.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 04:59

A jogászok beszélgessenek máshol

Drága Barátom!

Úgyse fogod elhinni, de a Jogi Fórum fórum rovatának a célja, funkciója eredetileg épp az volt, hogy a jogászok szakmai konzultációjának, vitájának a terepe legyen. A "Jogász válaszol" rovat úgy nőtt ki belőle, hogy ha már segítséget kért egy laikus, akkor segítettek neki. Mert a jogászok jófejek.

Egyébként is rosszul figyeltél. Senkit nem kapnak le azért, mert nem szakszerűen kérdez, vagy mert "nincs tisztában a jogi dolgokkal". Ellenben vannak dolgok, amelyre egyesek ugranak, némelyek egyenesen torokra mennek. Ilyen például az okoskodás; a butaság; a "jobbantudás"; a trükközés; a kötelesség alóli kibújás szándéka - és a nagyhangú hőbörgés is.