Munkajogi kérdések.


NAreka # 2018.02.21. 20:26

”De nonolet indoklása teljesen hibás." Megvilágítanád ezt? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.21. 18:52

(De mégis. Hú, de késő van. :) )

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.21. 18:52

(Bocsánat: nem teljesen.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.21. 18:51

Ha a munkavállaló most munkahelyet vált, le kell-e dolgoznia a 30 napos felmondási időt?
Nem. (De nonolet indoklása teljesen hibás.)

NAreka # 2018.02.21. 17:14

Köszönöm a segítségeteket! Réka

nonolet # 2018.02.21. 16:55

NAreka

Az kitétel már nem érvényes...
Magad írtad: az új Munka Törvénykönyve megszüntette.

Jelenleg szabálytalanul vagy alkalmazva.
(nincs írott munkaszerződés)

Így két lehetőséged van.

1.
Kéred a munkaszerződésed írásban.
Akkor lesz egy szabályos munkaviszonyod a szerződés szerint.

2.
Fogod magad és nem mész be többet dolgozni.
Viszont kéred az elszámolást a ledolgozott napokra.

max1993 # 2018.02.21. 16:33

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy dolgozhatok egyszerre diákszövetkezeten keresztül diákként, illetve bejelentett teljes, vagy akár részmunkaidős állásban?

Ha igen van valamilyen feltétele, hogy ezt megtehessem?

A segítséget előre is köszönöm.

NAreka # 2018.02.21. 14:33

A határozott idejű szerződés alább említett pontja zavar, ami szerint a munkaviszony már határozatlanba váltott. Ez aláírt szerződés nélkül semmire nem ad jogalapot a munkáltatónak? Pl. hogy a munkavállaló e pont alapján írásban adja be a felmondását és dolgozza le a 30 napot?

nonolet # 2018.02.21. 14:14

Miközben NINCS IS ÉRVÉNYES munkaszerződése?

Miért kéne...?

NAreka # 2018.02.21. 12:35

Ha a munkavállaló most munkahelyet vált, le kell-e dolgoznia a 30 napos felmondási időt?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.21. 11:57

Melyik az igazi kérdés? (Másképpen: mi a konkrét problémád?)

NAreka # 2018.02.21. 11:48

Tisztelt Fórumozók,

tanácsukat szeretném kérni a következőkben:
Munkavállaló határozott idejű szerződést köt 6 hónapra, 3 hónap próbaidővel. A szerződésben szerepel, hogy ha a munkavállaló a határozott idejű szerződés lejártát követően akár csak egy napot felettese tudomásával dolgozik, akkor a munkaviszony automatikusan határozatlanba vált (ezt ha jól tudom, már kivették az Mt-ből.) A határozott idejű szerződés lejárt, a munkavállaló felettese tudomásával továbbdolgozik 2 napja, de határozatlan idejű szerződést nem kapott.

Kérdésem, hogy kell-e kapjon új szerződést ebben az esetben, és amennyiben igen,a munkáltatónak hány napja van ezt átadni? Ha ebben a "szerződéstelen" időszakban a munkavállaló másik állásajánlatot kap megteheti-e, hogy nem írja alá a határozatlan idejű szerződést még akkor sem, ha az esetleg vissza van dátumozva (nyilván ebben az esetben szerződés nélkül foglalkoztatták 2 napig.)

Segítségüket köszönöm!

Réka

Immaculata # 2018.02.19. 11:46

Ha a társasház bízta meg, akkor azt kellene tudni, hogy mire szól a megbízása.
Munkavégzésre eszközök biztosításával, vagy teljes körű feladatellátásra.
A közös képviselő kezében a megoldás.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.18. 21:51

Munkajog...

Februar5 # 2018.02.18. 21:45

Tiszteletem Mindenkinek!

Társasházban lakom és a társasház alkalmaz takarítónőt. Ez a takarítónő /igaz, hogy feketén dolgozik/ de még a munkája sem megfelelő. De ez nem is annyira zavar, mint az, hogy annyira erős klórtartalmú vízzel mos fel, hogy nálam már kezd erősen az allergia mutatkozni. Szóltam a lakógyűlésen, szóltam a takarítónőnek, de semmi sem változott, továbbra is kapjuk/kapom a tömény klórt.
Kérdésem: mit tehetek, hová fordulhatok a panaszommal, ha itt "házon belül" senki nem vesz komolyan.
Köszönöm a választ!

Cactusclone # 2018.02.18. 15:14

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.18. 14:21

Bocs, de az 1996. évi XLIII. 2015. július 1-je óta hatálytalan. Szóval arra már ne várjanak.

Cactusclone # 2018.02.18. 12:00

Hivatásos állományba való visszavételi kérelmet nyújtottam be a Rendőrséghez 2017 novemberében, amit tértivevénnyel át is vett az illetékes Rendőrkapitányság. Viszont nem válaszoltak, mert elmondásuk szerint megvárták a most 2018 január 1-jén - A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló
1996. évi XLIII. törvény módosítása - t.

Az lenne a kérdésem, hogy a megváltozott törvény szöveget kell alkalmazniuk vagy a kérelem benyújtása idejében lévő törvényszöveget? El lehet egyébként húzni így egy kérelmet, annak ellenére hogy nem kaptam tájékoztatást a kérelem elbírálásnak felfüggesztéséről?

Köszönettel,

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.18. 11:35

Konkrétan nem lehetne?

Cactusclone # 2018.02.18. 09:48

Üdvözlök mindenkit!

Valaki megtudná nekem mondani, hogy ha benyújtok egy kérelmet a hatósághoz, akkor a benyújtás időpontjában hatályban lévő törvény az irányadó vagy ha az elbírálásig változik akkor az új? vagy pedig csak akkor számít az új ha az rám nézve kedvezőbb?

Köszönöm a hozzászólást!

nonolet # 2018.02.18. 00:06

MZSX76

Nos döntsd el, hogy vajon

1.
Te jelentkeztél arra tanfolyamra önképzésként és te is fizeted.
A munkáltató csak segített és megmondta, hogy melyik tanfolyás legyen az...

2.
A munkaadó írta elő a részvételt kötelező "vállalati képzésként" és fizeti is.

A válasz után lehet tisztán látni a tanfolyami órák tekintetében.

ObudaFan # 2018.02.17. 20:39

Ha egyszer a munkáltató utasítása alapján végzi a képzést a munkavállaló, akkor hogyne lenne a munkaidő része?

MZSX76 # 2018.02.17. 14:41

Tisztelt Jogi fórum!

Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy a munkahelyemen van egy kis teljesítményű kazán, aminek a üzemeltetése képzettséghez kötött. Ezért a cég beszervezett egy felnőtt OKJ-s tanfolyamra, amelynek némelyik időpontja a szabadidőmre, pihenőnapomra esik. Az aki szervezte azt mondta, hogy a tanfolyamon töltött idő nem minősül munkaidőnek azzal az indokkal, hogy OKJ-s szakmát ad. Így ha délutánra vagyok beosztva és a tanfolyam délelőtt van, a képzés után még be kell mennem délutánra dolgozni! Tehát, aki délelőttös, annak be sem kell menni. Én úgy gondolom, hogy mivel ezt a cég szervezte, hogy jogosult legyek a kazánjuk kezelésére/karbantartására, így én a tanfolyam ideje alatt is a cég rendelkezésére álltam.

Konkrét példa:

Kedden 16-24 óráig lettem volna beosztva, de a csoport vezetőm elrendelt túlórát, annak ellenére, hogy jeleztem neki, hogy nekem reggel tanfolyamra kell menni.
Tehát aznap 16:00-01:30-ig dolgoztam, majd páróra alvás után mentem tanfolyamra 9h-15h-ig
Ezt követően köteleztek arra, hogy menjek be a beosztásom szerint 16h-24h-ig, majd a csoportvezetőm ismét elrendelt túlórát, így megint 16:00-01:35-ig dolgoztam. Nem volt tekintettel az ismert helyzetre sem! Így aznap dekoncentráltan, fáradtan kellett dolgoznom, tartva attól, nehogy a gyártási folyamatban valamit hibázzak, vagy rosszabb esetben balesetet okozzak! Kérdeztem, hogy, ha ne adj' isten, valami ilyesmi történik, akkor a jegyzőkönyvbe hivatkozhatok erre? A válasz határozott NEM volt!

  1. Az én olvasatomban aznap(ha az előző műszak végén lévő 1:30 percet nem számolom ehhez a naphoz) 15:35 perben álltam a munkáltató rendelkezésére(amiért a magánéletemben kellett módosításokat szerveznem!). Majd közölték velem, hogy ennyi időt a jelenléti ívbe nem írhatok be, mert meghaladja a napi 12 órát!
  2. Hol van meg a két munkaidő között a 11 óra pihenőidő? A tanfolyam szervezője jópofán azt mondta, mikor a tanfolyamra indultam, hogy: "Gyakorlatilag most is pihensz!"
  3. Aki délelőttre volt osztva, annak fel sem kellett venni a műszakot.
  4. A tanfolyam egyik napja az én pihenőnapomra esik! Akkor most kötelezhetnek a részvételre vagy sem?
  5. A munkatársam is rákérdezett erre a főnöknél, azt a választ kapta, hogy "Megvagyok magával és a hozzáállásával elégedve, nem szeretném elveszíteni!" Majd a főnök megkérdezte, hogy honnan veszi, hogy ez munkaidőnek számít?

Kicsit úgy érzem, hogy visszaélnek a helyzettel, próbálnak megfélemlíteni és kizsákmányolni!
Azt gondolom, ha ezt hagyjuk, akkor bármit megtehetnek.

Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: MZSX76

columbus50 # 2018.02.15. 20:15

Köszonom a választ Kovács Béla Sándorak.

Reméltem, hogy nonoletet már elnyomta így estére a kannásbor adagja, de sajnos nem így történt.

nonolet # 2018.02.15. 18:52

columbus50

Mi a jó büdös francért is kéne tudnod?!!!

- -

Az miben befolyásolná a csoport vezetését, irányítását?

MUNKAKÖRÖK vannak (azokat ismered!).
Azok szerint kell eljárnod, nem a fizetések szerint.

Nomeg az embereid ismerete és az emberismereted alapján.

- -

Mondjuk az gáz, ha nem tudod a fizukat, mert

  • nem bíznak meg benned ennyire az embereid

és

  • a főnökeid se vonnak be a döntésbe

Ez alighanem rólad mond el elég sokat...

Meg az is, hogy: a fizetéstől függően akarsz intézkedni!!!

Ezek alapján aligha lehetsz túl jó vezető.