Per elvesztése- költség


sysy73 # 2004.11.18. 13:59

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha netán elveszteném a munkaügyi pert, akkor nekem kell állnom a perköltséget ?

Én az ügyvédemtől azt a felvilágosítást kaptam, hogy nekem, mint munkavállalónak nem kell ezesetben perköltséget fizetnem akkor sem, ha elveszteném.

Mi az igazság ?

Köszönöm előre is a segítset.

Sysy

sysy73 # 2004.11.19. 08:38

-

csufi99 # 2004.11.19. 10:13

A bíróság fog dönteni, s ha pervesztes leszel, várhatóan kötelezni fognak az alperes költségeinek megtérítésére ( tehát, ha ő is ügyvédet fogadott az ügyvédi költség megtérítésére, amiről a tárgyalás során nyilatkoztak az ügyvédek, tehát nagyságrendjére tudsz következtetni).

sysy73 # 2004.11.19. 11:05

Köszönöm a segítséged.

sysy73 # 2004.11.19. 17:30

Azt még had kérdezzem meg, hogy mi alapján dönt a bíróság, hogy ítéli meg, hogy kell-e fizetni ?
A kereset szerint ? Akkor mit néz, hogy mennyi a család jövedelme, vagy csak az én keresetem nézni ?

Persze nem így szeretnék az ügynek nekiugrani, hogy elvesztem az ügyet, bízom benne , hogy jól jövök ki a perből, csak hát gondolni kell ha esetleg mégsem .

Szakbarbár # 2004.11.19. 18:30

A perköltségnek semmi köze nincs ahhoz, hogy ki mennyire szegény, szerencsétlen. Ha veszítesz, akkor fizetsz. Ha sztárügyvédje van a munkáltatónak, akkor a sztárügyvéd munkadíját kell kifizetni.

csufi99 # 2004.11.20. 00:01

Így igaz! S lehet az alperes ügyvédi díja háromszorosa, mint a Te ügyvédedé. Azért ennek is vannak korlátai, találhatja bíróság a követelést túlzottnak is, ez esetben kevesebb költség megtérítésére is kötelezhet.

Ha jól tudom általánosan elfogadott szabály átlagban a perelt összeg 5 %-a, vagy tárgyalásonként meghatározott adott összeg, utiköltség, ilyesmi.

Bizony számolnod kell minden lehetőséggel. Ha anyagilag az utolsókat teszed kockára, s a jövedelmed most csekély, fordulhatsz a " Nép ügyvédje" jogászához, ő ugyan nem képviselhet ám tanácsot ad, segít. Neked kell eldönteni mit bírsz ki anyagilag.

Szilágyi Károly # 2004.11.20. 01:15

A "NÉP ÜGYVÉDJE" intézményéről bővebben:
http://www.jogiforum.hu/…tegoriak/200

sysy73 # 2004.11.20. 10:24

Köszönöm mindenkinek a választ.

katalinka 876 # 2009.01.26. 18:55

segítséget szeretnék kérni van 2 unokatestvérem akikkel vitás kérdésben állunk 2 telek van egymás mellett mivel az egyik sokkal kisebb a másik telekből 1 részt én kaptam meg mivel a telek megoszthatatlan írásba foglalta keresztanyám az eredeti tulajdonos hogy az a rész az enyém tanuk előtt foglalta írásba 20 éven át én használtam a telek ezen részét most követelik a telket vissza rendőrségi intézkedéssel fenyegetőznek.