Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Dolgozó részéről azonnali felmondás.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.25. 13:41
  1. Nem hátráltatja.
  2. Azért már lehet perelni. (Bár nem világos, mit értesz elszámolás alatt.)

www.kbs-ugyved.hu

mokica25 # e-mail 2016.11.25. 12:54

Kedves KBS Ügyvéd Úr!

Már feladtam.

1. Ha nem veszi át, és visszajön a levél, úgy h nem vette át, inditsak pert ellen, mert hogy hátráltat egy másik munkalehetőségben?
  2. Ha átvette a levelet, de azután sem hajlandó velem elszámolni?

Mik a lehetőségeim az 1., 2. verzióban?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.25. 12:17

Add föl postán.

www.kbs-ugyved.hu

mokica25 # e-mail 2016.11.25. 09:23

Üdvözlök Mindenkit!

Lenne még egy kérdésem. Az ügyvezető nem hajandó átvenni a felmondásomat és a munkaügyi papírjaimat aláírni.

A kft-nél ahol dolgoztam kisebbségi tulajdonos is vagyok. Azt állítja h nem mondhatok fel azonnali hatályal, mert felelősségem van. Aláírási jogom nincs csak névileg vagyok a cégben. Döntéshozatali jogom nincs semmiben.
Valóban nem mondhatok fel?
Csak ha ő talál a helyemre valakit?
Nem akar elszámolni velem tételesen sem, csak ha meg jött az a valaki!

Előre is köszönöm a válaszokat!

mokica25 # e-mail 2016.11.23. 08:43

A fiúval munkaügyi szempontból semmilyen kapcsolat nincs.

Van egy zavaros hangfelvétel, ami talán megállna ha odakerülne a dolog, még ha le is tagadnák.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket.

Lyonee #   2016.11.22. 21:12

A fiúval milyen viszonyban állsz?

drbjozsef # e-mail 2016.11.22. 15:30

Én is rendes felmondást javasolnék, mellényzsebben egy felvételre állított mobiltelefonnal. Ha rákérdez, miért mondasz fel, mesélsz, aztán ő is mesél, aztán meglátod tudod-e majd használni valamire.

Egyébként, ha munkaügyi per lenne a rendkívüli felmondásból, ott a tanuskodásnak azért súlya van, egyáltalán nem biztos, hogy minden szemtanú merne hamisan tanuskodni...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.22. 12:50

Én rendes felmondást javasolnék. (Megjegyzem, ha a feljelentéshez nem tudsz bizonyítani, akkor az azonnali hatályú felmondáshoz sem tudsz.)

www.kbs-ugyved.hu

mokica25 # e-mail 2016.11.22. 09:04

A fiával nem állok munkaviszonyban azt elfelejtettem írni, Közvetlen főnököm az ügyvezető.

mokica25 # e-mail 2016.11.22. 08:59

A történet egésze az hogy az ügyvezető jelenlétében megfolytogatott a fia, és ő nem tett semmit, csak nézte. Viszont bármikor találkozhatok vele mert ő is bejár a munkahelyemre. Tanukkal igazolni nem tudom mert ők biztos h letagadják, összebeszélnek.
Én ezért nem akarok maradni.
Illetve ha nem veszi át a felmondást és a tételes elszámolást, akkor mi a teendőm?
Hogy tudok innen szabadulni törvényesen?

Egyjogász #   2016.11.22. 07:50

Szerintem azért ha az ügyvezetőfia a főnöke, és reggelente üdvözlésképpen végigpofozza a beosztottait (csak a miheztartás végett), megállhat egy azonnali is....:)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.22. 07:13

Azzal szemben feljelentéssel élhetsz.

www.kbs-ugyved.hu

mokica25 # e-mail 2016.11.21. 21:45

Üdvözlök Mindenkit!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha az Ügyvezető fia bántalmaz engem, azzal szemben élhetek e én azonnali felmondással?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.21. 10:55

z megállhat indoklásnak?
Azonnali hatályúnak? Nemigen.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.21. 10:55

Kekfog, szerintem ha olyan részleteket kezdesz el fizetni, amiből belátható időn belül megtérül a tartozásod, akkor nem valószínű, hogy eljárást indítson a munkáltató. (Mert hogy annak sem lesz hamarabb vége.) De ez attól is függ, mennyire haragszik.

www.kbs-ugyved.hu

latabar # e-mail 2016.11.21. 10:44

Tisztelt Szakértő Urak!
Szeretnék felmondani a jelenlegi munkahelyemen. Egy üzletben vagyok eladó, szeretnék minél hamarabb dobbantani, de éppen szezonkezdés van ebben a szegmensben (karácsony). A problémám az lenne , hogy folyamatosan késnek a papírjaim (hóvégi fizetési jegyzék) illetve egy szeptember 1-i munkaerő kölcsönzőből való átemelés óta nem kaptam munkaszerződést. Ez megállhat indoklásnak?

Előre is köszönöm a válaszukat!

kekfog # e-mail 2016.10.15. 06:13

Tisztelt Szakértők!
Azonnali hatállyal szeretnék felmondani, így kötelezhetnek, a felmondási idő kifizetésére. A kérdéseim a kifizetés szabályaira vonatkoznak, mivel jelenleg nincs annyi félre tett pénzem. Legkésőbb mikor kell kifizetnem ezt az összeget? Részletekben fizethetek-e törvényesen, vagy ez csak a munkáltató jóindulatán múlik?

barkácsoló111 # e-mail 2016.10.07. 15:59

Tisztelt DrAttika., ObudaFan és természetesen Kovács Béla Sándor
Munkáltató augusztus 8.-án átvette, 12.-én írt egy levelet, hogy nem ismeri el a jogosságát az azonnalinak. az addig járó munkabért kiadta, a papírokat megküldte. és csönd van
Nekem azt mondták, ha a munkáltató az azonnali hatályú átvétele utáni 30 napon belül bíróságon kell hogy megtámadja az azonnali jogosságát, ha ezt nem teszi akkor jogerőssé válik az azonnali hatályú felmondás, és azt már vitatni nem tudja annak jogosságát. Ezzel a jogerőre emelkedésessel egyidejűleg kikell fizetnie a törvényben meghatározott összeget. A munkáltató nem adott be semmilyen ellenkezést a munkaügyi bíróságra és nem is fizetett.
1, Jogerősség vált az azonnali hatályú felmondás, tehát ezt már később nem vitathatja a munkáltató?
2.Ha jogerőssé vált, akkor miért kell perelni, hogy a törvényben meghatározottakat kifizesse? Végrehajtani, stb nem tudom… gyorsabb egyszerűbb megoldás nincs?
3. Ha perelni kell milyen jogcímen kell ezt megtenni?
4. Vagy valami egészen más a helyzet?
5 Ha más a helyzet, hogy juthatok a törvény szerint járó összeghez?

köszönöm a választ a kérdéseimre

barkácsoló111 # e-mail 2016.10.07. 07:28

Ha a munkáltató mond fel, akkor a dolgozónak kell perelni az átvételtől számított 30 napon belül, hogy ez jogtalan, és majd a bíróság kimondja, hogy mi van

De most a dolgoz mondott fell!

De jelen esetben a munkáltatónak elég ha ír egy levelet a dologonak, hogy nem tartja jogosnak a felmondást , és ekkor a munkáltatónk nem kell a bírósághoz fordulni,?
hanem a dolgozónak kell a a felmondás átadásától számított 30 napon belül a bírósághoz fordulni?

A munkáltató annyival letudhatja, hogy visszaír a dolgozónak, hogy nem? és neki nem kell mást tenni?

Dr.Attika # e-mail 2016.10.06. 21:29

Jogszabály leírja, hogy mikor jár végkielégítés. Ha a feltételek fennállnak, akkor azt ki kell fizetni.
Az azonnali felmondás (nevében is benne van) azonnal hatályosul. Perben azt lehet kérni, hogy annak jogellenessége esetén a kért jogkövetkezményeket alkalmazza a bíróság.
A pénz azonnal jár,de ha nem fizet a munkáltató, akkor bizony perelni kell érte.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

barkácsoló111 # e-mail 2016.10.06. 20:06

kezdek valami érteni…..
De mitől lesz jogos?
de a leírtak alapján milyen módon lehet pénzt kapni?
A munkáltatónak kell megtámadni az azonnalit? Ha nem támadta meg 30 napon belül bíróságon akkor ez „jogerős”Ha nem támadja meg és nem fizet mivel lehet fizetésre kényszeríteni

Dr.Attika # e-mail 2016.10.06. 19:54

Végkielégítést- ha jogos- azt per nélkül is ki kell fizetni. Ha jogos és még sem fizeti ki a munkáltató, akkor igen, pert kell indítani. A kérdező viszont arra kér információt- ha jól értelmeztem- hogy azonnali felmondás hatályára szükséges-e a munkáltató perindítása és bírói úton történő kimondása.

Ügyvéd

barkácsoló111 # e-mail 2016.10.06. 19:17

Az azonnali felmondás oka valós sérelem. A felmondás augusztus első napjaiban történt. Nem volt és sajnos még most sincs láthatárom másikmunkahely, akár rosszabb sem!
A leint leírt folyamat valós.
A kérdésem nagyon egyszerű: a valós sérelmek miatti azonnali hat felmondás törvény szerint járó „mértékéhez” hogyan jutok hozzá. Sajnos sok információt kaptam, időközben sokról kiderült, hogy „pontatlan”

Nagyon kezdek összezavarodni…

kérem segítsenek

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.10.06. 18:43

Miért kellene pert indítania a munkavállalónak?
Például azért, hogy megkapja a végkielégítését.

www.kbs-ugyved.hu

Dr.Attika # e-mail 2016.10.06. 18:25

A nagy mértékű munkaerő hiánya arra ösztönöz sok munkavállalót, hogy korábbi munka helyéről azonnal szabaduljon és azonnal el tudjon helyezkedni az új, több pénzt ígérő munkáltatónál.
Meg kellene gondolni, hogy ehhez milyen tanácsokkal járulunk hozzá itt a fórumon tanácsokat adók. Információm szerint a jogalkotás is tervezi a munkavállalói alaptalan munkaviszony megszüntetésének jogkövetkezményeinek újra gondolását.

Ügyvéd