Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Dolgozó részéről azonnali felmondás.

Business Law # e-mail 2015.05.22. 14:27

Gondoltam, hogy nem a levegobe beszelsz, es ismerem a poker lenyeget.

Nem zavar ha mas ebben raciot lat, es alkalmazza; miert ne ?!

Éppenséggel az a modell az életidegen, ha feltételezed, hogy a résztvevők mindig az összes szükséges információ birtokában és mindig racionálisan döntenek.

Sosem feltetelezem ezt, es ezt nagyon komolyan mondom!

Vilagos a konkret peldad.

En nem ezt alkalmazom (az most mindegy, hogy nem vagyok ugyved) es engem a poker minden strategiajaval egyutt: nem erdekel.

(reszemrol: the poker issue is over.)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.05.22. 13:39

OFF
A póker lényege, hogy a nulla egyenlegű játszmában versengő résztvevőknek hiányos információk alapján kell döntések sorozatát meghozniuk. Pont, mint az üzletben vagy az életben. Éppenséggel az a modell az életidegen, ha feltételezed, hogy a résztvevők mindig az összes szükséges információ birtokában és mindig racionálisan döntenek.

Hogy konkrét példát is mondjak: amikor azt kell eldönteni, hogy egy bizonytalan pert érdemes-e megindítani, akkor direkt jól jön, ha a pókerben megtanultad az EV-számítást.
ON

www.kbs-ugyved.hu

Business Law # e-mail 2015.05.22. 09:57

A póker valóban sokban hasonlít az életre. Néhány éve vezetési tanácsadó cégek csináltak olyan tréningeket, ahol pókerezni - és ezzel döntéseket hozni - tanították a menedzsereket.

Az enyemre nem.

Es az, hogy te pokerezel, illetve ezen emlitett cegek training-et epitenek a pokerre, ez szamomra semmit jelent, ez nem mervado.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.05.22. 09:20

A póker valóban sokban hasonlít az életre. Néhány éve vezetési tanácsadó cégek csináltak olyan tréningeket, ahol pókerezni - és ezzel döntéseket hozni - tanították a menedzsereket.

www.kbs-ugyved.hu

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.05.22. 08:32

Jajj drága, az a munkáltató a kihalóban lévő faj
Ez biztosan így is van, erre neked rálátásod van.
És azt is érzékeled, hogy a Munka Törvénykönyve egy ócska ósdi iromány ami felett eljárt az idő, helyette inkább a póker szabályai az irányadók.

wers #   2015.05.21. 21:23

Jajj drága, az a munkáltató a kihalóban lévő faj

Business Law # e-mail 2015.05.21. 21:13

„„Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.””

Ez megall.

De; nem ez a kiindulasi pont, mint irtam.

.....mert a legfontosabb toke (the most valuable asset) az ember.....barmely vallalkozasban.

Business Law # e-mail 2015.05.21. 21:07

„Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.”

Ez megall.

De; nem ez a kiindulasi pont, mint irtam.

wers #   2015.05.21. 20:56

rajtad kívül itt senki nem beszél bíróságról...

Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.

Tehát úgy véled, kedves groszfater, ezt a munkavállaló magától dalolva ki fogja fizetni.

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.05.21. 20:39

én olvasom, olvasom de rajtad kívül itt senki nem beszél bíróságról...
az meg végképp nem értem hogy-jön ide Béla tárgyalótermi tapasztalata.

wers #   2015.05.21. 20:30

most gyorsan elkanyarodtál vagy sarkon-fordultál !?
egyik sem, csak láttam már érdekes ítéleteket (olvasd csak egyszerűen, amit írtam)

Business Law # e-mail 2015.05.21. 20:11

De hogy mostanában milyen a bírói "hangulat", azt Béla jobban tudja.

Oke :)

Viszont, ha ezt Bela is igy gondolja, az szamomra nagy baj.

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.05.21. 20:10

most gyorsan elkanyarodtál vagy sarkon-fordultál !?

wers #   2015.05.21. 20:02

De hogy mostanában milyen a bírói "hangulat", azt Béla jobban tudja.

Business Law # e-mail 2015.05.21. 20:01

Az unios jogszablayok folyamatos kommunikaciot irnak elo a munkaltato reszerol a munkavallaloval szemben, ezt alkalmaznia kell mindne tagallamnak.

(Nem tudom a poker, hogy jon ide :) - a szerencsejatek nem erdekel....:) - es egy munkahely messzemenokig nem az.)

Pl.: (poker helyett) uzleti strategiat keszit, nyomonkoveti a tervezett bevetelt es a valosat, hogyan varialodnak a tervezett szamok a valosagban.

Es munkajogbol felkeszult, a munkaltato nem egy forumon gyujti be az infoit.

wers #   2015.05.21. 19:41

letszamcsokkentest, munkaidocsokkentest elore kell kozolni a munkavallaloval fel kell kesziteni a valtozasra

Ebben tévedsz. Mit értesz azon, hogy előre, meg felkészíteni?

És simogatni sem kell buksi fejecskéjét, elé tett egy szerződés módosítást, azt nem fogadta el a munkavállaló, és meggondolatlanul azonnal felmondott.
Persze benne van az egészben, hogy a munkáltató erre játszott rá (és ismerhette már eléggé a munkavállalóját, hogy ezt fogja tenni). A pókerasztalnál ez nem olyan tisztességtelen.

Business Law # e-mail 2015.05.21. 19:22

T. H.Hencsy,

Indoka , hogy jogellenesen szeretnénk heti 40 órás munkaviszonyát 20 órára csökkenteni, mivel a cég gazdasági helyzete miatt most erre kényszerül. Közös megegyezést nem írja alá.

Nem csoda, hogy a munkavallalo 'megzavarodott', letszamcsokkentest, munkaidocsokkentest elore kell kozolni a munkavallaloval fel kell kesziteni a valtozasra.

Es ugy gondolom, a munkaltatonak illene a munkavallalo segitsegere lenni, es ilyen esetben a kulonbozo felmondasok elonyeirol es hatranyairol is felvilagositani ot.

Persze, termeszetesen megertem a ceg nehezsegeit, mert nyilvan a business az elso.

ewan # e-mail 2015.05.21. 18:49

Tisztelt Ügyvéd úr !

Elég indok az azonnali felmondásra, hogy a munkáltató szinte állandóan túlsúlyos járművel(1 tonna helyett, 2-3 tonna) indítja el a munkavállalót?

wers #   2015.05.21. 18:34

Na igen, elkapkodta a munkavállaló (biztos rossz tanácsot kapott Mari néninél a zöldségesben) Tehát él az eredeti szerződés, a 20 órásra nem kényszerítheted, így ha nem akarod továbbra is 40 órában alkalmazni, neked kellett volna felmondanod, és akkor járna neki. Biztos meg akarjátok ezt vitatni a munkaügyi bíróságon? Szerintem valahogy egyezzetek meg.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.05.21. 12:15

Nem is módosította senki egyoldalúan a szerződést. A módosításra tett ajánlat pedig nem jogellenes egyáltalán.
Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.

www.kbs-ugyved.hu

Immaculata # e-mail 2015.05.21. 11:51

Ennek ellenére

A rendkívüli felmondás miatt jár neki. Nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződést.

HHencsy # e-mail 2015.05.21. 10:44

Tisztelt Ügyvéd úr !

Egyik munkavállalónk azonnali hatállyal mondott fel. Ennek ellenére végkielégítést és a 30 napos felmondási időre járó keresetét követeli rajtunk.

Meg tudná pontosan adni azon paragrafusokat amelyekre hivatkozhatunk ennek visszautásításakor.

Indoka , hogy jogellenesen szeretnénk heti 40 órás munkaviszonyát 20 órára csökkenteni, mivel a cég gazdasági helyzete miatt most erre kényszerül. Közös megegyezést nem írja alá.

Várom válaszát.

ObudaFan # e-mail 2015.05.20. 20:04

Rosco

Ha csak ennyi az indok, akkor csak közös megegyezéssel.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Rosco # e-mail 2015.05.20. 18:32

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A segítségét kérem. Találtam egy állást, amit 2015 Június 01-től betölthetnék, ma Május 20.-a van. Most egy kft.-nél dolgozom, Május 9.-én volt 9 éve, hogy munkaviszonyban állok velük, a határozatlan idejű munkaszerződésben felmondási időnek 30 nap van megadva. Mivel az új munkahelyen közel 40%-kal magasabb lenne a fizetés, nem hagynám ki, de legkésőbb elsején kezdenem kellene. Milyen módon és indokkal tudok innen törvényesen kilépni úgy, hogy 01-én hétfőn már tudjak kezdeni az új munkahelyen. Meg tudom egyáltalán szüntetni 1 hét alatt a munkaviszonyomat jogi következmények (rám nézve hátrányos) nélkül?
Köszönettel.

Silvanach # e-mail 2015.05.07. 23:27

Kedves ObudaFan! Köszönöm szépen a választ!

Kedves Kovács_Béla_Sándor! Jogos, a kérdésben benne van a válasz is. Köszönöm szépen!