Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Dolgozó részéről azonnali felmondás.

pazs #   2017.05.09. 14:38

RGCs: ez az egy mondat nem elengedő indok az azonnali hatályú felmondáshoz. A "sima" felmondást nem kell indokolni, a felmondási idő 30 nap.

RGCs # e-mail 2017.05.09. 13:28

Nem viccelek. A kérdés arra írányult,hogy lehet tenni valamit, vagy le kell nyelni és kussolni, dolgozni?!?!
VAgy rendes felmondással elmegyek 30 nap múlva. Persze ilyen légkörben, ilyen vezetővel ki akar még 30 napig dolgozni?? és kinek jó a kiábrádult munkavállaló, akár csak 1 napig is....

drbjozsef # e-mail 2017.05.09. 12:57

Hogy egy itteni klasszikussal éljek : ugye, csak viccelsz?

RGCs # e-mail 2017.05.09. 12:44

Tisztelt Fórum,

Vezetőm, munkámról és annak pénzbeni megítéléséről (nem összegszerű) alkotott véleményt egy kollégámnak. A megnövekedett munkamennyiség kapcsán kollégám fetette fel a kérdést, mely szerint túl vagyok terhelve. Mire a vezető: "xy-t a cég jól megfizeti, nem kell érte aggódni".
Úgy érzem, megbántott, megsértett, munkámat és engem a kollégám (és kollégáim ) előtt becsmérlően jellemzett. 10 éve dolgozom itt.
Ez alapos okot adhat arra hogy rendkivüli okkal mondjak fel? Jár-e végkielégítés?
Előre is köszönöm a hozzászolásokat.

drbjozsef # e-mail 2017.04.29. 21:57

Igazad van, a komolytalan nem helyes kifejezés. Mondjuk akkor úgy, hogy munkajogi szempontból nem feltétlenül releváns. De ez csak akkor derül ki, ha bíróság megvizsgálná. Vagyis felmondasz, és vállalod a kockázatát, hogy a cég perel.

Ha mamád betegsége igazolhatóan és jelentősen romlott (hiszen az aláíráskor meg nem állt fent ez a "sérelem"), és bizonyíthatóan semmilyen más lehetőség nem volt (testvéred, vagy akár az említett gondozó felfogadása), akkor az már lehet aránytalan sérelem. De bemondásra nemigen fogják elhinni, szóval itt a gond a "azt mondom"-mal van.

kobold69696 # e-mail 2017.04.29. 18:00

Komolytalan?Na azért annyira analfabéta nem vagyok.Aránytalan sérelem fogalmát bőven kimerítené az ha engem egy szerződés arra kényszerítene hogy a hozzátartozom gondozásában az megakadályozna,azért maradjunk már a realitás talaján.Pl ha oda kerülne a sor nehogymár egy szerződés arra kényszerítsen hogy oldjam meg azt másképpen pl állami intézetbe dugjam ,mert az is EGY megoldás.Erről ennyit.

kobold69696 # e-mail 2017.04.29. 18:00

Komolytalan?Na azért annyira analfabéta nem vagyok.Aránytalan sérelem fogalmát bőven kimerítené az ha engem egy szerződés arra kényszerítene hogy a hozzátartozom gondozásában az megakadályozna,azért maradjunk már a realitás talaján.Pl ha oda kerülne a sor nehogymár egy szerződés arra kényszerítsen hogy oldjam meg azt másképpen pl állami intézetbe dugjam ,mert az is EGY megoldás.Erről ennyit.

kobold69696 # e-mail 2017.04.28. 11:37

A kérdésem a következő lenne.A munkaszerződésemben kivan kötve 2 hét próbaidő ami után mind 2 fél részéről +15n nap a felmondási idő.Majd ha esetlegesen felmondásra kerülne a sor ezt írásban köteles vagyok indokolni.Ez eddig tiszta sor.Itt viszont kiemelve még a következő dolgokat tartalmazza.kizárólag olyan ok lehet ami MUNKAVÁLLALÓN KÍVŰLI OKBÓL a munkaviszonyt lehetetlenné tenné vagy aránytalan sérelemmel járna.Ha ez megvan szegve akkor szerződésszegésnek minősül és 700000 Ft kell fizetni a szerződés 1 éves Határozott idejű.Na most akkor pl ha oda kerülne a sor hogy fel szeretnék mondani nem tehetem meg?Vagy ha azt mondom hogy pl a mamám betegsége végett kell visszautaznom az megfelel vagy ez hogyan mülődik?

drbjozsef # e-mail 2017.04.27. 20:12

A Te egészségügyi problémád nem alapozza meg az azonnali felmondásodat.

Ha nem tudod ellátni betegség miatt a munkádat, akkor menjél táppénzre. A felmondási idő a táppénz alatt is telik.

Gy.Zsigmond # e-mail 2017.04.27. 17:26

Kedves mindenki.

Erdeklodesem targyat kepezi az,hogy felmondtam a cegemnel. Ugy adtam be a papirt hogy kozos megegyezessel de ezt nem fogadtak el igy 3honap maradt a felmondasi idom ami ketyeg az atvetel napjatol. Azonban van egy tartos betegsegem ami olykor egyre gyakrabban neheziti illetve veszelyezteti a munkam biztossagos elvegzeset tekintve hogy repuloteren dolgozom. Kerdesem az lenne hogy ilyen esetben elhetek e a rendkivuli felmondas lehetosegevel,ha igen es ezt sem fogadja el a ceg lehet e jogi lepest tenni az ugy erdekeben.

Elore is koszonom.

Udvozlettel,
Gy.Zs

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.04.03. 07:34

Ugye, hülyéskedsz?!

www.kbs-ugyved.hu

Hans01 # e-mail 2017.04.03. 06:52

Tisztelt uram holgyem,
Kerdesem h megall e az azonnali hatalyu felmondas ha a fonokom munkaugyi perben van es ellene kivanok tanuzni a volt munkatars mellett?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 09:25

Ha jól csinálod, akkor tényleg nem.

www.kbs-ugyved.hu

joci123 # e-mail 2017.03.19. 09:19

Viszont akkor ez fordítva is igaz. Ha nem vagyok hajlandó 6 napnál többet dolgozni, azért nem mondhatnak fel nekem.

Dr.Attika # e-mail 2017.03.19. 09:14

Mert nem olyan ok, hogy azonnali munkaviszony megszüntetésének lenne helye.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

joci123 # e-mail 2017.03.19. 09:08

Lennél olyan kedves és kifejtenéd, hogy miért nem?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 09:00
joci123 # e-mail 2017.03.19. 05:14

Sziasztok!

Jogos az azonnali felmondásom ha a munkáltatóm megszegi az Mt.105.§(3)-at, vagyis 6 napnál többet kell folyamatosan dolgoznom?

Üdv,

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.11. 12:01

Ne beszélj butaságokat! Ha egy céget felszámolnak, akkor pont a munkavállalók azok, akik szinte biztosan hozzájutnak a követelésükhöz.

www.kbs-ugyved.hu

hondahun # e-mail 2017.03.10. 23:22

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.06. 09:08
hondahun # e-mail 2017.03.06. 00:23

Üdv! Jelenlegi munkahelyem csődközelbe került. A munkaügyisünk közölte, hogy lehetséges, hogy a februári fizetésünket nem kapjuk meg, illetve akár több hónapig is elhúzódhat a dolog és addig sajnos nem tudnak fizetést adni. Az első elmaradt fizetésem után, tehát március 11-én beadhatom -e az azonnali felmondásomat a munkáltató bérfizetési kötelezettségének elmulasztására hivatkozva? Mivel a cég számlája zárolva van, gondolom az elmaradt fizetésre és végkielégítésre ne is számítsak ebben a helyzetben.

papalaci # e-mail 2017.03.02. 15:50

Változó munkahely esetén van e egy bizonyos kilométerhatár amelyen túl a munkáltató nem helyezheti át a dolgozót csak akkor ha szállást is biztosít neki?

pazs #   2017.03.02. 10:54

Zs_roland: mi is ezt mondjuk, mármint hogy önmagában nem alapozza meg az azonnali hatályút, írásban fel kell szólítani és a sokadik esetben viszont már igen.

Lásd:
Szoval : irasban felszolit. Tobbszor. (drbjozsef 2017.02.28. 12:40)
Szolitsd fel oket a torveny szerinti feltetelek biztositasara. Aztan egy het mulva meg egyszer, aztan ha meg egy het mulva sincs valtozas, akkor esetleg (!) megallhat egy azonnali felmondas.
(drbjozsef 2017.02.28. 09:03)

papalaci # e-mail 2017.03.02. 10:00

Megáll e részemről az azonnali felmondás a munkáltató /Palócker KFT/felé amennyiben az többszöri alkalommal késik a fizetés kifizetésével,ráadásul értesítés nélkül,több hónapja nem biztosít megfelelő munkaruhát,csak a régit viselhetné az ember amelyért a CBA már beperelte a céget,az üzemanyagköltséget december óta többszöri telefonos pénzügyre irányuló felszólításra sem fizeti ki,valamint a 6 órás munkaszerződést fegyelmivel való elbocsátással való fenyegetéssel kényszeríti ki,ami a szerződésben szerepel is!,és abból nem biztosít saját példányt a dolgozó részére.Mindez az elmúlt 7 hónapban tehát bőven a MT által megfogalmazott egy éven belül!