Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Dolgozó részéről azonnali felmondás.

wers #   2016.09.20. 11:53

Sőt. Nem biztos, hogy a mérlegelésnél nagyon jó pont, ha valakit azonnal lehet nélkülözni az előző munkahelyen (na persze nem pl. egy felszámolás alatti ségnél)

Rexor # e-mail 2016.09.20. 11:44

Szerintem 1-2 hónap felmondási idő bármely komoly cégnél bele kell hogy férjen, úgy gondolom nem sokat vesztesz ezzel...

korrekt54 # e-mail 2016.09.20. 11:20

Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint örökre le vagyok bilincselve, mert nincs az a munkáltató, aki másfél, két hónapot várna rám ! Nem fogok tudni szabadulni ettől a cégtől, mert félek, hogy két szék közül a földre esek!

Rexor # e-mail 2016.09.20. 11:02

Az alábbi következmények lehetnek:

• köteles vagy megfizetni a felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget;
  • határozott idejű munkaviszony jogellenes megszüntetése esetén köteles vagy megfizetni a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb azonban háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget valamint köteles megfizetni a munkáltatónak az ezt meghaladó kárát is.

Maximum: tizenkét havi távolléti díj.

korrekt54 # e-mail 2016.09.20. 08:28

Üdvözlöm a szakértőket !

Sikerült találnom egy jól fizető, teljes igényemet kielégítő munkahelyet, de csak akkor, ha 1 héten belül be tudok lépni oda! Tovább nem várnak.
A munkahelyem viszont ragaszkodik a felmondási időm ledolgozásához, azaz 50 naphoz.
Mit tudok csinálni ??
Azonnali hatállyal /itt olvastam/ nem léphetek ki, de kirúgathatom-e magam, mondjuk késésekkel, pontatlan munkavégzéssel, azonnali hatállyal. Milyen szankciókat von maga után a jövőre nézve, a munkáltató azonnali felmondása ??
Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.16. 22:18

Én nem biztatnék rá senkit. Papírja nincs vagy tolla?

www.kbs-ugyved.hu

Réka0000 # e-mail 2016.09.16. 21:58

Off: sms-ben is fel lehet mondani. :) Jogszerűen.

ObudaFan # e-mail 2016.09.12. 16:27
To-mi # e-mail 2016.09.12. 16:03

Mit tudok csinálni akkor, ha 15 napi munkabéremet a munkáltató nem akarja kifizetni? Megállapodás szerint 5-én utalnia kellett volna. Rákérdeztem emilben 4-én, hogy 5-én hétfőn lesz-e pénz, mire ezt a választ kaptam:

"Hétfőn biztosan nem, mert senkinek nem tudok utalni, a Széchenyi kártya fordulónapja miatt zárolva van a számlám. Ahogy felszabadítják, utána természetesen semmi akadálya.Szerintem csütörtökön már megy a pénz."

Ma hívtam telefonon, nem vette fel. Tudomásom szerint a munkabérnek 10-éig meg kell érkeznie a számlára. Küldessek neki egyből ügyvéddel felszólítást, vagy érdemes még várni pár napot?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 21:24

De egyszer valaki bemutatta, hogyan küld úgy emilt nekem, hogy nálam már Horn Gyula a feladója. :) És a technika azóta csak fejlődött.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 21:23

Én sem. :)

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2016.09.05. 19:22

A többségi álláspont meglátásom szerint az, hogy elegendő az e-mail, de irányadó felsőbírósági döntésről nnem tudok.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 17:17

(Tulajdonképpen tényleg nem érvénytelen, sőt még csak nem is hatálytalan, hiszen megszünteti a munkaviszonyt, tehát a célzott joghatás kiváltására alkalmas. De jogellenes. Dogmatikailag érdekes probléma, szerintem az Mt.-nek ez egy kifogásolható újítása.)

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 17:12

Szerintem egy e-mailnél az író, küldő nem azonosítható kétséget kizáróan, és ami még fontosabb, a változatlan visszaidézés sem biztosított. (A küldés időpontja is kétséges szerintem.)

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2016.09.05. 16:58

Szerintem nem érvénytelen, a Munka törvénykönyve az e-mailes közlést lehetővé teszi:

Mt. 22. § (2) Írásbelinek kell tekinteni a jognyilatkozatot,

1. ha annak közlése a jognyilatkozatban foglalt információ változatlan visszaidézésére, a nyilatkozattevő személyének és a jognyilatkozat megtétele időpontjának azonosítására alkalmas elektronikus dokumentumban (a továbbiakban: elektronikus dokumentum) kerül sor;

A törvény csak visszaidézést és azonosítást ír elő, erre még az egyszerű e-mail is alkalmas szerintem, legalábbis ha az e-mail címét a munkáltatóval a munkavállaló már igazolhatóan közölte.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

To-mi # e-mail 2016.09.05. 11:23

Köszönöm, így már értem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 11:05

Írásban kell. Az e-mail nem az.

www.kbs-ugyved.hu

To-mi # e-mail 2016.09.05. 10:49

Nem értem, hogy miért jogellenes a felmondás? Tudtommal próbaidő alatt indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhatok. Ha bevittem volna aznap papíralapon a felmondásomat és elköszönök, nem veszem fel a munkát, az jogos?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 10:20

De a felmondás érvénytelen, a munkavállaló szigorúan véve jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, amiért kártérítési felelőssége van. Más kérdés, hogy a munkáltató aligha fogja erre az idejét és az energiáit pazarolni.

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2016.09.05. 10:10

Az addig ledolgozott napokra ki kell fizetni a munkabért.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

To-mi # e-mail 2016.09.05. 07:56

Nem nehéz, de a papírt be is kellett volna aznap vinnem. Viszont úgy fájt a derekam amiatt mert nagyon nehéz dolgokat kellet a munkahelyen emelni, hogy aznap inkább feküdtem. Igazából ezért is mondtam fel, ennyit nem ér egy munkahely.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.05. 07:49

Annyira nehéz papírra írni?

www.kbs-ugyved.hu

To-mi # e-mail 2016.09.05. 07:39

Próbaidő alatti felmondással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az, hogy elektronikus levélben felmondtam és nem mentem be már dolgozni adhat-e okot arra, hogy ne kapjam meg 15 napi munkabéremet?

wers #   2016.09.04. 10:18

rendes felmondás + még némi türelem (közben kiveheted időarányosan a szabadságaidat, ha van még)

MÁRTI33 # e-mail 2016.09.04. 10:01

Rendben de ilyen esetben mit tehetek?a főnökömmel nem bírok tovább dolgozni.ha az kell nem megyek be dolgozniés rugjanak ki tényleg nem tudom mi lehet a megoldás