Dolgozó részéről azonnali felmondás.


drbjozsef # 2018.09.15. 15:59

Brigi,

érzed az ellentmondást az "azonnal" szó, és a "4 hónap" kifejezés között?

Nem, nem az.

brigi000 # 2018.09.15. 15:27

Kedves Kovács Béla Sándor,
Akkor ez elegendő ok lenne?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.15. 14:44

Na látod...

brigi000 # 2018.09.14. 23:02

Sajnos munkakezdetem óta nem kaptam meg (4 hónapja)

wers # 2018.09.14. 11:01

:) hát addig eljutottam, csak tovább nem

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.14. 05:25

Mióta hiányzik az a munkaköri leírás?

brigi000 # 2018.09.13. 21:03

munkaköri leírás hiánya miatt fel lehet mondani azonnal?

wers # 2018.09.06. 05:53

Trükkök egész sora (százai)... .)
Most nem tudok veled egyet érteni. Nem százai, igen szűkre behatárolt, hogy mikor jogszerű. De ha jogszerű, akkor engedtessék már meg.

Még mindig, mi ez a 2018-as törvény (le vagyok maradva)?!

wers # 2018.09.06. 05:35

ez iga KBS, de mi az a 2018-as törvény? "jogszerűen" mintha már régóta jogszerű lett volna. Vagyis az volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.06. 05:22

Nem hülyeség, alapvetően igaz. A trükk a "jogszerűen"-ben van.

nonolet # 2018.09.06. 00:33

Logikusan gondolkodva ... hülyeség.

Ancikácska # 2018.09.05. 17:54

Tisztelt Jogászok!

Meglévő munkahelyemről felmondani tervezek! Felröppent egy információ, mely szerint, ( 2018-as törvény,...azt hallani ), ha a munkavállaló jogszerűen (???) adja be a felmondását, akkor jogosult a végkielégítésre!
Határozatlan idejű a szerződésem, fizikai alkalmazott vagyok, és 10 éve vagyok itt, vagyis, ha ez igaz, akkor 3 havi bérre számíthatok!
Van-e valóság alapja, vagy csak felröppent hülyeség?
Több ügyvéddel beszéltem,... még nem sikerült kielégítő választ kapnom!

Megköszönöm, ha időt és energiát fordítanak a válaszra!

Üdvözlettel!


Tisztelt Jogászok!

Meglév? munkahelyemr?l kilépni tervezek! Felröppent egy információ, mely szerint ( 2018-as törvény,...azt hallani ), ha a munk

nonolet # 2018.09.01. 14:58

Már megtette, hogy nem fizet ki...

A labda nálad van.
HA akarod a pénzed neked kell kihajtani belőle.

-

Írj neki egy tértivevényes levelet, hogy

1.
A kártérítési igényt nem ismerd el.
Ha akar valamit pereljen be aztán majd az ítélet megmondj a tutit (aligha fog beperelni).

2.
A jogos munkabéred viszont fizesse ki 3 munkanapon belül.
Mivel "ingyen munka" nem létezik!!!
A kifizetéshez add meg a bankszámla számot is amire kéred.
Jelezd, hogy ha nem fizet a határidőig, akkor te fogod jogi útra vinni az ügyet.

Ha erre fizet, oké!

Ha nem fizet, akkor tényleg lépj a jogi útra.

3.
kezdésnek bocsásd ki a "Fizetési meghagyás"-t ellene egy közjegyzőnél.
A többi lépés már automatikus lesz.

(a közjegyző díját persze előlegezned kell, ami 3% vagy minimum 5 eFt lesz, de kérd ezt is a meghagyásban és a posta költséged is)

István-kamionos # 2018.09.01. 13:36

Kedves Jogászok!

Megpróbálom leírni röviden az esetemet...
Nemzetközi gépjárművezető vagyok, úgy alakult, hogy a régi cégem megszünt és egy új cég vett át kamionnal együtt, ahol kötöttünk egy új szerződést.
Hónap elején még dolgoztam azután a szabadságomat tőltöttem és amikor a szabadság után visszatérve egy nagyon rossz állapotban lévő kamionnal kellett volna dolgoznom. De a telephelyet nem voltam hajladó elhagyni azzal a gépjárművel és hivatkoztam a próbaidőre, hogy nem kell különösen megindokolnom mért akarok kilépni a cégtől ( műszaki állapotára hivatkoztam szóban) és elmentem haza. Közben az ügyvezető azzal fenyegetett, hogy rám ködbérezi a céget ért veszteséget...
Megjött póstai úton a kilépő papírom amin normál próbaidön belüli felmondás van, de mellékelt egy jegyzőkönyvet amelyben leírja az esetet és azt, hogy nem fiteti ki a munkabérem, és, ha ezt nem fogadom el akkor jogi úton hajtja be a teljes kárt (fél nap késéssel ment egy másik kamion és elvégezte a munkát) amit én okoztam neki.
Kérdésem tehát az lenne, megteheti-e, hogy nem fizet ki és hogy bírósági útra tereli ezt az ügyet?
Nagyon köszönöm megtisztelő válaszukat!

István-kamionos # 2018.09.01. 13:36

Kedves Jogászok!

Megpróbálom leírni röviden az esetemet...
Nemzetközi gépjárművezető vagyok, úgy alakult, hogy a régi cégem megszünt és egy új cég vett át kamionnal együtt, ahol kötöttünk egy új szerződést.
Hónap elején még dolgoztam azután a szabadságomat tőltöttem és amikor a szabadság után visszatérve egy nagyon rossz állapotban lévő kamionnal kellett volna dolgoznom. De a telephelyet nem voltam hajladó elhagyni azzal a gépjárművel és hivatkoztam a próbaidőre, hogy nem kell különösen megindokolnom mért akarok kilépni a cégtől ( műszaki állapotára hivatkoztam szóban) és elmentem haza. Közben az ügyvezető azzal fenyegetett, hogy rám ködbérezi a céget ért veszteséget...
Megjött póstai úton a kilépő papírom amin normál próbaidön belüli felmondás van, de mellékelt egy jegyzőkönyvet amelyben leírja az esetet és azt, hogy nem fiteti ki a munkabérem, és, ha ezt nem fogadom el akkor jogi úton hajtja be a teljes kárt (fél nap késéssel ment egy másik kamion és elvégezte a munkát) amit én okoztam neki.
Kérdésem tehát az lenne, megteheti-e, hogy nem fizet ki és hogy bírósági útra tereli ezt az ügyet?
Nagyon köszönöm megtisztelő válaszukat!

drbjozsef # 2018.08.28. 18:31

Ach, ja. Úgy teljesen jogos.

wers # 2018.08.28. 15:36

ha a visszamenőleges törvénykezésre gondolsz,

OHHH dehogy. Arra gondolok, hogy megállapodtak. aláírták, és most az egyik fél ki akar hátrálni. Na ne.

drbjozsef # 2018.08.28. 15:32

Nem. Szomorú is lenne, ha igen. Ezt írtad alá.

Remélem, csak cinizmusnak szántad, ha a visszamenőleges törvénykezésre gondolsz, mert hát az eléggé elterjedté vált az utóbbi időben, lefosva minden jogállamiságot, ha az érdek úgy kívánja.

wers # 2018.08.28. 15:16

Ne így fogd fel. Jó szerződést kötöttél, hiszen ez téged is véd.

Gondolj bele, évekig dolgozol egy cégnél abban a tudatban, hogy 90 nap a felmondási időd. Te mennyit engednél a munkáltatódnak, ha egyik napról a másikra megszűntené a munkaviszonyod?

merkadam # 2018.08.28. 14:41

Hát igen, aláírtam, fiatal voltam és kellett a pénz. :) És tényleg.
Köszönöm a választ!

wers # 2018.08.28. 14:34

Nem. Szomorú is lenne, ha igen. Ezt írtad alá.

merkadam # 2018.08.28. 14:31

Lehet nem fogalmaztam jól. A szerződésem szerint 90 nap a felmondási idő, a munkáltató ehhez ragaszkodik is, én viszont ezt nem szeretném kitölteni (50-et javasoltam, az lett volna szept 30, de nem mentek bele). Hivatkozhatok-e arra, hogy azóta megváltozott a jogi környezet (2009-es a munkaszerződés és 2012-óta új MT van) és az felülírja a korábbi megállapodást (munkaszerződést)?

wers # 2018.08.28. 14:02

Megállapodni miért ne lehetne. Kell hozzá a másik fél. Más nem.

merkadam # 2018.08.28. 13:53

Üdvözletem!
Jelenlegi munkaszerződésem 2009-es, vagyis az új MT előtti, és 90 napos felmondási idő van benne sajnos. Érvényes-e a korábbi szerződésben szereplő 90 nap, vagy hivatkozhatok-e arra, hogy az új MT minden korábbi megállapodást felül ír (egyébként ugyebár az új MT is megengedi, hogy a felek megállapodjanak a törvényben foglalt felmondási időről)?
Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.26. 17:28

Közös megegyezés: ahogy a neve is mutatja, ahogy megegyeztek. Tehát a munkáltatótól kérdezd, kaphatsz-e végkielégítést. (Bár szerintem azt fogja mondani, örülj, hogy nem kell ledolgozni a két hónap lemondási időt.)